به زودی بخش مهمی از کاغذ مورد نیاز رسانه های مکتوب تامین می شودوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: خوشبختانه با دستور شخص رییس جمهوری محترم واردات کاغذ با قیمت مناسب انجام شده و به زودی بخش مهمی از کاغذ مورد نیاز رسانه های مکتوب تامین خواهد شد.

محمدمهدی اسماعیلی در ادامه سفر استانی امروز خود به استان قم در آیین پایانی نخستین جشنواره ملی مطبوعات دینی که در تالار مرکزی استان قم برگزار شد، حمایت از آزادی بیان و قلم را رویکرد اصلی دولت مردمی بیان کرد.

 وی افزود: حمایت از آزادی بیان و قلم، شعار برای دولت مردمی نیست؛ بلکه مبنای عمل در دولت انقلابی به شمار می رود و بر این اساس از زمان آغاز ه کار وزارت فرهنگ در دولت مردمی، مجوز صدها نشریه و پایگاه خبری صادر شده‌ است و همچنان بر حمایت از حیات نشریات مکتوب استوار خواهیم بود.

وزیر فرهنگ در ادامه با اشاره به پیگیری مشکلات کاغذ مطبوعات تصریح کرد: خوشبختانه با دستور شخص رییس جمهور محترم واردات کاغذ با قیمت مناسب انجام شده و به زودی بخش مهمی از  کاغذ مورد نیاز رسانه های مکتوب تامین خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز جنگ، جنگ روایت ها است و دشمنان با همه ابزار رسانه ای نهایت تلاش خود را می کنند تا با سیاه نمایی برخی مسائل، ناامیدی مطلق را از جامعه روایت کنند و در این مسیر  به دروغ و تهمت هم متوسل می‌شوند تا جامعه ایران را به عنوان یک جامعه بحران زده معرفی کنند.

وزیر فرهنگ ادامه داد: طبق جدیدترین افکارسنجی که از سوی جهاد دانشگاهی منتشر شده است، شادکامی مردم ایران نزدیک به ۷۰ درصد رسیده است و انتشار این نظرسنجی با هجمه عجیب برخی در فضای مجازی روبرو شد؛ اما نکته جالب نتایج تکرار این افکارسنجی بود که با نتایج افکارسنجی ابتدایی با همان جامعه آماری تفاوتی نداشت.

وی ناامیدی را مهمترین القای دشمنان انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: در ایامی که شاهد جنگ رسانه ای ناجوانمردانه ای از سوی دشمنان ملت ایران هستیم، به بازسازی گفتمان رسانه ای در کشور نیاز داریم و جهاد تبیین در این عرصه می‌تواند نقش تعیین کننده ای در حوزه روایت ایفا کند.

اسماعیلی همچنین به همزیستی رسانه های مکتوب و برخط در دوره جدید اشاره کرد و ادامه داد: حوزه مطبوعات در فرایند جدید توزیع خبر با خطر گسترش فناوری های نوین رسانه های برخط مواجه است و این مساله در برخی مواقع موجب کم فروغ شدن مطبوعات شده است که البته امری طبیعی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور تاکید کرد: در دهه های گذشته بازتاب بسیاری از فعالیت های مهم در رسانه های مکتوب صورت می گرفت اما با گذشت زمان این امر تحت تاثیر فضای نوین انتشار سریع خبر قرار گرفت. اما این اتفاق به معنای حذف مطبوعات از چرخه رسانه ای کشور نیست و در این راستا در دوره جدید به هم زیستی رسانه های مکتوب و برخط رسیده ایم و حمایت از فعالان هر دو بخش، بنای اصلی دولت مردمی است.

وی در پایان به اهمیت برپایی نخستین جشنواره ملی مطبوعات دینی اشاره کرد و گفت: امیدواریم برپایی نخستین دوره این جشنواره در شهر قم موجب گسترش رسانه های دینی در کشور شود.

 گفتنی است، در این آیین همچنین آیت الله سیدمحمدسعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) و حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری و احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

 

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

بهاره رهنما در لباس عروسی | بهاره رهنما عروس ناصر خان شد

بهاره رهنما در لباس عروسی | بهاره رهنما عروس ناصر خان شد

var NewsListLimit = 5;
آنچه دیگران میخوانند :

سکانس سانسور شده سریال ستایش جنجال به پا کرد | آبرو ریزی جدید صدا و سیما

بهاره رهنما در لباس عروسی | بهاره رهنما عروس ناصر خان شد

همسر سابق مهدی طارمی ازدواجش را خراب کرد | مهدی طارمی در به در دنبال سحر خانوم

رقص لو رفته از احسان علیخانی در عروسیش | اولین رقص احسان علیخانی

پژمان جمشیدی از همسرش رو نمایی کرد | خوشحالیه سام درخشانی از دیدن پژمان و همسرش

var newsMasterIdForRate = "92534";
آیا این خبر مفید بود؟
0
رسانه رییس جمهوری قم مطبوعات واردات

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب