واکنش فدراسیون فوتبال به حواشی اخیر تیم ملیتیتربرتر: سرپرست فدراسیون فوتبال درباره حواشی مطرح شده در روزهای اخیر گفت: در دلسوزی و نگرانی تک تک اعضای تیم ملی تردیدی وجود ندارد، اما دو دسته شدن و موضع گیری بازیکنان در فضای مجازی پیرامون این موضوع حرفه ای و قابل پذیرش نبوده و نیست.

واکنش فدراسیون فوتبال به حواشی علیه تیم ملی

واکنش فدراسیون فوتبال به حواشی علیه تیم ملی واکنش فدراسیون فوتبال به حواشی علیه تیم ملی

سید میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون در خصوص حواشی مطرح شده در روزهای اخیر گفت: متاسفانه حاشیه سازی‌ها در پایان اردوی قطر علیه تیم ملی فوتبال ایران آغاز شد و از همان روزهای ابتدایی نشانه‌های کمرنگی دیده می‌شد اما در ۴۸ ساعت گذشته به صراحت و از منابع نامعلوم برخی اخبار نادرست منتشر شد که به واقع آرامش تیم ملی را بر هم زد و جو بسیار نامناسبی را ایجاد کرده است.

ماجدی اضافه کرد: در دلسوزی و نگرانی تک تک اعضای تیم ملی با توجه به اخبار و شایعات همچنین حواشی مطرح شده در روزهای اخیر تردیدی وجود ندارد اما دو دسته شدن و موضع گیری بازیکنان در فضای مجازی پیرامون این موضوع حرفه ای و قابل پذیرش نبوده و نیست. تنها متولی موضوعات مرتبط با تیم ملی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران است که از استقلال رای خودش دفاع می‌کند. بازیکنان هم در جایگاه سربازان وطن که وظیفه دارند موجب شادی و خوشحالی مردم ایران شوند نباید نسبت به اینگونه موضوعات به هر شکل واکنش و موضع گیری نشان بدهند و له یا علیه کسی در این مسائل اظهار نظر کنند تا شرایط بحرانی فعلی ایجاد شود. فدراسیون فوتبال با آگاهی از تحرکاتی که در راستای ایجاد این دودستگی صورت گرفته با قدرت در برابر اینگونه رفتارهای غیر حرفه ای ایستادگی می‌کند و اجازه نخواهیم داد در آستانه جام جهانی کسی آرامش این تیم را به هر بهانه ای بر هم بزند.

سرپرست فدراسیون فوتبال گفت: از حمایت‌های وزارت محترم ورزش و دولت محترم همچنین نگرانی‌های همه دلسوزانی که شرایط تیم ملی و موفقیت فوتبال ایران در جام جهانی دغدغه آنها است قدردانی می‌کنم و تردیدی نداریم که همه ملت شریف ایران آرزو دارند تیم ملی فوتبال کشور با قدرت و انسجام برابر حریفانش صف آرایی کند.در این مقطع با توجه به حساسیت موضوع برگزاری اردوی پیش روی ماه سپتامبر تمرکز فدراسیون فوتبال تامین اعتبارات لازم به منظور برگزاری این اردو و انجام دو مسابقه تدارکاتی مورد نیاز است. حاشیه سازی‌های اخیر و انتشار اخبار و گمانه زنی‌های غیر رسمی موجب ایجاد دو قطبی یا چند قطبی‌هایی در اطراف تیم ملی می‌شود که انسجام و اتحاد ملی پوشان را تهدید می‌کند و این موضوع به هیچ وجه مورد تایید فدراسیون فوتبال نیست.اینگونه اخبار و اظهار نظرهای نادرست و غیر رسمی زمینه ساز فضای غبارآلودی کنونی در خصوص تیم ملی شده است.

سرپرست فدراسیون در پایان اظهار داشت: فدراسیون به صورت کاملا مستقل در خصوص شرایط تیم ملی و موضوعات مرتبط تا برگزاری رقابت‌های جام جهانی تصمیم گیری خواهد کرد و اجازه هیچ گونه مداخله ای را نخواهد داد. چارچوب تعامل دولت محترم و وزارت ورزش و جوانان نیز با رویکرد حمایتی تنها تقویت و حل مشکلات تیم ملی بوده و حتی سخنگوی دولت نیز بر همین موضوع تاکید داشتند که تنها فدراسیون فوتبال در حوزه موضوعات تیم ملی و کادر فنی تصمیم گیری می‌کند و هیچ مداخله ای در اینگونه مسائل تخصصی وجود ندارد. درخواست ما از همه دلسوزان و حامیان فوتبال ملی در این موقعیت حساس همگرایی و اتحاد در مسیر تقویت تیم ملی به منظور حضور موفقیت آمیز در جام جهانی است. بر این اساس از تک تک اعضای تیم ملی و خصوصا فرد فرد بازیکنان عزیز درخواست می‌کنم از هرگونه اظهار نظر و موضع گیری در خصوص اینگونه مسائل اکیدا خودداری کنند تا هر کس در جایگاه خودش به وظایفی که در مسیر موفقیت و آماده سازی تیم ملی دارد عمل کند.

واکنش تند کاپیتان‌های تیم ملی و مهدی طارمی به حمایت از اسکوچیچ

واکنش تند کاپیتان‌های تیم ملی و مهدی طارمی به حمایت از اسکوچیچ واکنش تند کاپیتان‌های تیم ملی و مهدی طارمی به حمایت از اسکوچیچ

تیم ملی فوتبال ایران در فاصله نزدیک به چهار ماه تا شروع رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با دو دستگی شدید در بین بازیکنان خود در خصوص ادامه حضور دراگان اسکوچیچ روبرو شده است.

صبح امروز تعدادی از بازیکنان همچون سردار آزمون، محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل زاده، علیرضا بیرانوند، سعید صادقی، سروش رفیعی و… در حمایت از دراگان اسکوچیچ برای ادامه فعالیت در قامت سرمربی تیم ملی ایران استوری حمایتی مشترک در صفحات اینستاگرامی خود گذاشتند.

همین امر باعث پدید آمدن سوالاتی درباره تعدادی از بازیکنان که به هیچ وجه از عملکرد اسکوچیچ رضایت ندارند، در بین اهالی فوتبال شد تا اینکه عصر امروز احسان حاج صفی، کریم انصاریفرد، مهدی طارمی و… نسبت به استوری صبح تعدادی از هم تیمی‌های خود واکنش تند نشان دادند.

در این پیام که در صفحات این بازیکنان در اینستاگرام منتشر شد، آمده است: استوری امروز که تحت عنوان بازیکنان تیم ملی ایران منتشر شده است بدون هماهنگی قبلی بوده و بی احترامی به مجموعه تیم ملی است. صدور بیانیه‌هایی به نام تیم ملی که بنا بر منافع شخصی برخی بازیکنان تیم ملی صورت گرفته و باعث دو دسته شدن تیم می‌شود.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: انکار وضعیت بغرنج کنونی که تیم ملی با آن مواجه است فقط کوه مشکلاتمان را بزرگ‌تر می‌کند.

بیانیه‌هایی در ضدیت با همدیگر که نشان از باندهای ایجاد شده در رد و حمایت از اسکوچیچ ایجاد شده است.

مطالب مرتبط: پیش بینی بازی دربی در 24 تیر 1400 برنده بازی استقلال-پرسپولیس در جام حذفی 24 تیر 1400 کیست؟

جزییات برکناری اسکوچیچ و آمدن کی روش

جزییات برکناری اسکوچیچ و آمدن کی روش جزییات برکناری اسکوچیچ و آمدن کی روش

در پی برگزاری جلسه کمیته فنی فدراسیون فوتبال در وزارت ورزش و جوانان شائبه هایی مبنی بر برکناری اسکوچیچ پیش آمد اما اصولی سخنگوی فدراسیون فوتبال می گوید فعلا هیچ تصمیمی برای تغییر و تحول در کادر فنی تیم ملی گرفته نشده است.

او به برنامه ورزشگاه پیرامون این اتفاق و هم چنین آیا سفر میرشاد ماجدی به امارات ربطی به این موضوع دارد یا نه گفت: هر از چندی شایعاتی ایجاد می‌شود که فضای فوتبال و جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. درباره بحث تغییر اسکوچیچ نیز چند روز قبل توضیحاتی دادم. آن بزرگواری که اولین بار درمورد حضور کی‌روش توییت زد، ویدیو و صحبت‌های من در برنامه در انتهای الوند را در سایت و شبکه کار کردند ولی نمی‌دانم ظرف 24 ساعت چه اتفاقی افتاد و به چه چیزی رسیدند که در روز تعطیل پنجشنبه که کارهای ما متفاوت با روزهای دیگر است، چه اتفاقی افتاد که به چنین نتیجه ای رسیدند. در ادامه هم سریالی برخی دوستان مطالبی را منتشر کردند که باعث این مسئله شد.

او در مورد مکانیزم تغییر مربیان در تیم های ملی گفت: درباره تصمیم‌گیری در خصوص سرمربیان تیم های ملی به ویژه سرمربی تیم بزرگسالان، بدوا هیات رئیسه فدراسیون تصمیم‌گیری خواهد کرد. هیات رئیسه نیز برای رسیدن به چنین تصمیمی مکانیزم‌ها و ساز و کارهایی را که از قبل وجود داشته الان هم در نظر می‌گیرد. یعنی از نظرات کمیته فنی استفاده کرده و برآیند آنها را در نظر می‌‌گیریم. تاکنون هیچ تصمیمی مبنی بر تغییر و هیچ مذاکره ای با هیچ فردی درخصوص جایگزینی سرمربی تیم ملی انجام نشده است. آن چیزی که برای ما اهمیت دارد این است که به هر حال موضوع تیم ملی، کسب نتایج درخشان و حضور پررنگ در جام جهانی یک اولویت و یک انتخاب قطعی و محکوم برای ما است. در این خصوص نظرات و دیدگا‌ه‌های مختلفی از جاهای مختلف وجود دارد. این نظرات فنی را می‌شنویم. دوستان را دعوت کرده و در جلسات کمیته فنی صحبت‌ها را می‌شنویم. میرشاد ماجدی که مسائل فنی فدراسیون را شخصا به عهده گرفته است. از روزی که هیات رئیسه فدراسیون فعلی شکل گرفته مباحث فنی برعهده ماجدی بود.

او در واکنش به این موضوع که به نظر می رسد حمایت ها از اسکوچیچ صد در صدی نیست و در غیر اینصورت در این برهه  از زمان نیازی به برگزاری نشست کمیته فنی نبود؛ گفت: برداشت این شکلی از صحبت‌های من درست نیست. برای ما همیشه موضوع تیم ملی، بررسی و به روز کردن داده‌هایی که در این خصوص مطرح می‌شود، باز است. درباره همه تیم‌ها نه فقط تیم ملی بزرگسالان باز است. با تمام این تفاسیر اینکه جمع‌بندی‌ها و تصمیم برای تغییر باشد، چنین چیزی نیست. تیم ملی متعلق به همه مردم ایران است. نظرات از جاهای مختلف عنوان می‌شود. به هر حال وزارت ورزش در این حوزه ارتباط دارد و نسبت به موضوع بی‌ارتباط نیست. نظرات و دیدگاه‌های فنی دارد و جلساتی تشکیل می‌شود. در این خصوص نکات، دغدغه‌ها و ملاحظات دوستان توسط تیم فنی و سرپرست فدراسیون شنیده می‌شود. در نهایت این نظرات و دیدگاه‌ها به هیات رئیسه می‌آید و آنجا درموردش جمع‌بندی می‌کنیم. گفتم بخش فنی وزارت ورزش در این خصوص اظهارنظر و دیدگاه‌هایی دارد. آنها هم کمیته فنی دارند. وزارت‌خانه تخصصی ورزش در دولت هستند. من درمورد مجلس صحبت نکردم اما تصمیم را فدراسیون فوتبال و هیات رئیسه می‌گیرد. چگونه رسانه‌ها برای نظر و دیدگاه‌‌های خود مشورت می‌گیرند. امروز هم من از صحبت‌های خداداد عزیزی استفاده کردم. آنها نظر می دهند و ما هم نمی‌توانیم جلوی اظهارنظر کسی را بگیریم. ما هم این اظهارنظرها را می‌شنویم. اینکه بگوییم حرف هیچ کس را گوش نمی‌کنیم و فقط به آنچه خودمان به نتیجه رسیدیم، عمل می‌کنیم یک نوع خودکامگی است و اجازه نداریم چنین کاری کنیم. باید نظرات مختلف را بشنویم. بر همین مبنا در تمام مسائل شنیدن اظهارنظر‌ها را در دستور کار قرار دادیم.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در واکنش به اختلاف اعضای هیات رییسه پیرامون سرمربی تیم ملی هم این چنین توضیح داد: الان جای اینکه یقه من به عنوان عضو هیات رئیسه را بگیرید، باید دنبال افرادی که آن توییت‌ها را زدند بروید. خواهش می‌کنم رسانه‌های جمعی و شبکه‌های اجتماعی اگر می‌خواهند به سود تیم ملی عمل کنند، باید یک هم‌سویی و هم راستایی را در جهت منافع تیم داشته باشند.  نه اینکه هر روز صبح که از خواب بلند می‌شویم ببینیم یک نفر مطلبی را عنوان کرده و غوغا راه بیفتد. از صبح روز گذشته تا دیشب از جاهای مختلف مورد سوال قرار گرفتیم که موضوع چیست. ما که می‌دانستیم خبری نیست و به همه پاسخ دادیم. در هر برنامه ای هم روی خط می‌آیم.  همه رسانه‌های حرفه‌ای باید به این بخش هم بپردازند آیا رسانه در این ماجرا نقشی ندارد؟ به صرف اینکه تریبون یا کانالی دارم که بازدید کننده بالایی دارد، آیا می‌توانم هر چیزی را بیان کنم یا برای تیم ملی، فدراسیون فوتبال و جامعه فضاسازی کنم؟  هیچ تصمیمی نداریم، هیچ گفت و گویی انجام نشده و با هیچ فردی صحبت نکرده‌ایم.واصلا درمورد تغییر به جمع‌بندی نرسیده‌ایم که بخواهیم درباره گزینه صحبت کنیم.

آنچه دیگران می خوانند: فیلم| آشنایی با سیده الهام حسینی وزنه بردار ایرانی آشنایی با زینب کرمی نامزد بهترین گلر فوتسال جهان

گردآورنده: زهرا فرامرزی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب