دو فیلمساز ایرانی بازداشت شدند + جزئیاترسول اف و آل احمد عصر امروز در تهران بازداشت شدند

به گزارش خبرنگار ایرنا، این دو نفر مبادرت به تهیه بیانیه تحت عنوان جمعی از سینماگران و با عنوان «تفنگت را زمین بگذار» کرده بودند.

گفتنی است محمد رسول اف طی سالیان گذشته به خاطر اقدامات مخل امنیت سابقه محکومیت قضایی داشت که با سوء استفاده از رافت اسلامی آزادانه مشغول فعالیت و فیلمسازی بوده است. 

علت بازداشت محمد رسول اف و آل محمد چه بود؟

به گزارش فارس امروز عصر این دو نفر در تهران بازداشت شده‌اند. ماه گذشته محمد رسول‌اف و مصطفی آل احمد مبادرت به تهیه بیانیه تحت عنوان جمعی از سینماگران و با عنوان «تفنگت را زمین بگذار» کرده بودند. این بیانیه‌ که آشکارا لحنی براندازانه داشت در فضای مجازی در قالب ترغیب به شکستن امنیت ملی کشورمان منتشر شد، در نهایت با اعلام برائت ۴۳ تن از هنرمندانی همراه بوده که نام‌شان به صورت غیرقانونی در فهرست اعلامی درج شده بود.  

گفتنی است محمد رسول اف طی سالیان گذشته به خاطر اقدامات مخل امنیت سابقه محکومیت قضایی داشت که با سوء استفاده از رافت اسلامی آزادانه مشغول فعالیت و فیلمسازی بوده است.

نگاهی به فعالیت‌ های ضد نظام محمد رسول‌ اف

به گزارش خبرگزاری فارس، رسول‌ اف که از فعالان فتنه ۱۳۸۸ بود پس از محاکمه در آذر ۱۳۸۹ به شش سال حبس محکوم شد، با این همه در دادگاه تجدید نظر با رافت اسلامی، حکمِ زندان او به یک‌سال کاهش پیدا کرد.

فارس درباره محمد رسول اف نوشت:
این کارگردان که نامش با فیلم‌های ضد نظام و موهونی چون «دست‌نوشته‌ ها نمی‌سوزند» و «لِرد» سر زبان‌ ها افتاد، بارها بدون مجوز آثار سیاه و پر از دروغ‌ اش را به جشنواره‌های جهانی فرستاده است. «دست‌نوشته‌ها نمی‌سوزند» فیلمی است که به دستگاه امنیتی ایران اتهام می‌زند و در واقع نوعی بازسازی فیلم آلمانی «زندگی دیگران» فلوریان هنکل فون دونرسمارک است. علی رغم تبلیغات گسترده حول این فیلم در جشنواره های متعدد نمایش داده شد، تا اینکه محمد رسول‌اف بر خلاف همکاری‌های بدون مجوز قبلی تصمیم گرفت با اخذ مجوز فیلم «لِرد» را بسازد. فیلمی که دایره روابط در اشکال مختلف در داخل ایران فاسد نشان می‌دهد و به وضوح مدافع حقوق بهائیان است.

رسول اف طی سال‌های اخیر همواره جزو نفراتی بوده است که کمپین‌های مختلفی را علیه نظام شکل داده است. از اتفاقات آبان ماه و خوزستان بگیر تا همین متروپل و بیانیه «تفنگت را زمین بگذار».

لازم به ذکر است محمد رسول اف جایزهٔ خرس طلایی بهترین فیلم برای شیطان وجود ندارد از هفتادمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلین در سال ۲۰۲۰ شد.

 

بیشتر بدانید : خرس طلای برلین در دستان باران رسول اف در غیاب پدرش محمد رسول اف + تصاویر دیدنی

بیشتر بدانید : حمله به محمد رسول اف، برنده خرس طلای برلین : خودفروخته!

بیشتر بدانید : محمد رسول اف، کارگردان و فیلمساز ایرانی به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد؟

بیشتر بدانید : عکس بازیگران ایرانی روی فرش قرمز جشنواره فیلم برلین 2020

بیشتر بدانید : "شیطان وجود ندارد" بهترین فیلم جشنواره برلین 2020 + عکس و معرفی برندگان برلینالهگردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: irna.ir/farsnews.ir/ویکی پدیا


نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب