برنامه جدید ایلان ماسک برای خرید توییتر چیست؟به گزارش تیتربرتر؛ وکیل ایلان ماسک میلیاردر معروف آمریکایی از تصمیم وی برای لغو قرارداد خرید ۴۴ میلیارد دلاری خود با شرکت توئیتر خبر داد.

تصمیم «ایلان ماسک» برای لغو قرارداد خرید میلیارد دلاری خود با توئیتر

تصمیم «ایلان ماسک» برای لغو قرارداد خرید میلیارد دلاری خود با توئیتر تصمیم «ایلان ماسک» برای لغو قرارداد خرید میلیارد دلاری خود با توئیتر

 

بر اساس نامه‌ای که وکیل مدافع ایلان ماسک روز جمعه به مدیر ارشد حقوقی شرکت توئیتر ارسال کرد، شبکه خبری CNBC تصمیم میلیاردر معروف آمریکا برای لغو قرارداد خرید توئیتر را فاش کرد.

مایک رینگلر وکیل ایلان ماسک در نامه‌ای به پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار نوشت که «توئیتر به تعهدات خود در ذیل قرارداد عمل نکرده است».

وکیل ماسک گفت: «طبق قرارداد، توئیتر اطلاعات تجاری مربوطه را که ایلان ماسک درخواست کرده است، ارائه نکرد».

پیشتر ایلان ماسک گفته بود که می‌خواهد ادعاهای توئیتر درباره اینکه حدود 5 درصد از کاربران فعال روزانه از حساب‌های کاربری اسپم هستند، را ارزیابی کند.

وی تهدید کرده بود که اگر توئیتر ثابت نکند حساب‌های جعلی و ربات کمتر از 5 درصد از کاربران این شبکه اجتماعی را تشکیل می‌دهند، قرارداد خرید 44 میلیارد دلاری این شرکت را لغو خواهد کرد.

اکنون مایک رینگلر در نامه ارسالی خود به مدیر ارشد حقوقی شرکت توئیتر گفت که «توئیتر به درخواست‌های متعدد برای اطلاعات مربوط به حساب‌های جعلی در این پلتفرم پاسخ نداده یا از پاسخگویی خودداری می‌کند. این شرکت گاهی به درخواست‌های آقای ماسک توجهی نمی‌کند، گاهی به دلایل ظاهراغیر موجه آنها را رد می‌کند و گاهی ادعا می‌کند که از آنها پیروی می‌کند، این در حالی است که به آقای ماسک اطلاعات ناقص یا غیرقابل استفاده می‌دهد».

تیم ماسک در هفته‌های اخیر با رسانه اجتماعی توییتر بر سر «ربات‌های هرزنامه» درگیر شده‌اند و تهدید کرده‌اند که اگر این شرکت نتواند نشان دهد که کمتر از 5 درصد از کاربران فعال روزانه‌اش حساب‌های جعلی هستند، از این توافق کناره‌گیری می‌کنند.

از طرفی، توئیتر در نشست مدیران اجرایی خود در روز پنجشنبه که هدف آن روشن کردن موضوع حساب‌های جعلی و رباتی این رسانه اجتماعی بود، اعلام کرد که هر روز یک میلیون حساب جعلی و ربات هرزنامه را حذف می‌کند.

مدیران اجرایی توئیتر در این نشست تأکید کردند که حساب‌های جعلی بسیار کمتر از 5 درصد از تعداد کاربران فعال آن در هر سه ماهه است.

مطالب مرتبط: ترفند جدید ایلان ماسک برای خرید توییتر  ماجرای انقلاب توییتری ایلان ماسک برای ارزهای دیجیتال!

جزئیات حذف روزانه یک میلیون حساب اسپم در توییتر

 جزئیات حذف روزانه یک میلیون حساب اسپم در توییتر جزئیات حذف روزانه یک میلیون حساب اسپم در توییتر

 

توییتر روزانه بیش از یک میلیون حساب کاربری اسپم را حذف می کند.

مدیران توییتر در واکنش به درخواست ایلان ماسک برای ارائه جزییات در خصوص فعالیت حسابهای کاربری جعلی و ربات در این پلتفرم شبکه اجتماعی، در توضیحاتی برای روشن کردن تلاشهای صورت گرفته به منظور کاهش انتشار محتوای انبوه توسط رباتهای خودکار، اعلام کردند توییتر روزانه بیش از یک میلیون حساب کاربری اسپم را حذف می کند.

ایلان ماسک تهدید کرده بود اگر توییتر ثابت نکند حسابهای جعلی و ربات کمتر از پنج درصد از کاربران این شبکه اجتماعی را تشکیل می دهند، قرارداد خرید ۴۴ میلیارد دلاری این شرکت شبکه اجتماعی را متوقف خواهد کرد.

این میلیاردر کارآفرین، اواسط ماه مه اعلام کرده بود قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری برای خرید توییتر را تا زمان دریافت اطلاعات درباره حسابهای جعلی و ربات معلق کرده و تصور می‌کند این حسابها حداقل ۲۰ درصد از کاربران توییتر را تشکیل می‌دهند. بررسی‌های مستقل نشان داده‌اند که بین ۹ تا ۱۵ درصد از میلیون‌ها پروفایل توییتر، ربات هستند.

ماسک پیش از این اعلام کرده بود یکی از بزرگترین اولویتهایش پس از خرید شرکت توییتر، شکست دادن رباتها خواهد بود.

توییتر در کنفرانس مطبوعاتی خود مجددا تاکید کرد حسابهای اسپم، کمتر از پنج درصد کاربرانی را تشکیل می دهند که در معرض تبلیغات قرار می گیرند. این آمار از زمان عرضه اولیه عمومی توییتر در سال ۲۰۱۳، تغییری نکرده است.

توییتر در حال حاضر کاربران را ملزم نمی‌کند با استفاده از هویت واقعی خود، برای عضویت در این پلتفرم ثبت نام کنند و به این ترتیب علنا به پروفایل‌های خودکار، جعلی و ناشناس اجازه فعالیت می‌دهد. جعل هویت و هرزنامه در توییتر ممنوع است و حسابهایی که معلوم شود با دست داشتن در کلاهبرداری‌ها، هماهنگ کردن کارزارهای سوءاستفاده یا بالا نشان دادن مصنوعی نرخ تعامل، هدفشان فریب یا گمراه کردن دیگران است را مجازات می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، توییتر اعلام کرد افراد مامور بازبینی حسابهای کاربری در این شبکه اجتماعی، به طور تصادفی هزاران حساب کاربری را بررسی می کنند و از اطلاعات عمومی و خصوصی برای محاسبه و گزارش آمار حسابهای اسپم و ربات به سهامداران توییتر استفاده می کنند.

آنچه دیگران می خوانند: ماجرای دادگاهی شدن ایلان ماسک + واکنش ها  ماجرای سفر ایلان ماسک به اوکراین در بحبوحه جنگ

گردآورنده: علی اکبر رضایی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب