استخراج بیت کوین با چه قیمتی ضرر می دهد؟به گزارش تیتربرتر؛ قیمت اونس طلا0.14 درصد و نقره0.03 درصد در بازارهای جهانی افزایش یافت. در بقیه بخش کالاها، مس 1.40 درصد کاهش یافته است. امروز بازارها تحت تاثیر ترور شینزو آبه نخست‌وزیر سابق ژاپن قرار گرفتند.این عضو فقید حزب حاکم این کشور در حال سخنرانی در کارزار انتخاباتی مجلس بود.

استخراج بیت کوین با قیمت فعلی، ضرر به همراه دارد؟

استخراج بیت کوین با قیمت فعلی، ۱۲ هزار دلار ضرر به همراه دارد؟ استخراج بیت کوین با قیمت فعلی، ضرر به همراه دارد؟

 

مدیرعامل انجمن بلاکچین گفت: تولید هر بیت‌کوین بیش از ۳۰ هزار دلار هزینه دارد در صورتی که قیمت فعلی آن ۲۰ هزار دلار است.

عباس آشتیانی، اظهار کرد: اتفاق جالبی که رخ داده این است که رمزارزها، بیش از ۶۰ درصد ریزش قیمتی داشته‌اند اما توان پردازشی شبکه استخراج بیت کوین افت بزرگی را شاهد نبوده است. در این شرایط پارامترهایی مثل قیمت انرژی و تجهیزات اهمیت خاصی پیدا کرده است.

وی افزود: بخش بسیار زیادی از دستگاه‌های تولید رمزارز (با راندمان متوسط دارند) با این تعرفه انرژی و با این قیمت محصول تولیدی صرفه اقتصادی نداشته و فقط پول برقی که برای تولید هر بیت کوین باید پرداخت شود ۱۶ هزار دلار است.

مدیرعامل انجمن بلاکچین ادامه داد: علاوه بر هزینه ۱۶ هزار دلاری برق، هزینه استهلاک زیرساخت و دستگاه‌هایی با بازده متوسط برای اینکه بتواند در یک روز یک بیت کوین را تولید کند (با عمر مفید سه ساله و ارزش اسقاط صفر) نیز حدود ۱۶ هزار دلار است.

آشتیانی تصریح کرد: باتوجه به هزینه ۳۲ هزار دلاری تولید هر واحد بیت کوین می‌توان گفت استخراج فعلی آن صرفه اقتصاد نداشته و حدود ۱۲ هزار دلار نیز ضرر به همراه دارد.

چه زمانی بیت کوین‌ها با ضرر معامله می‌شوند؟

چه زمانی بیت کوین‌ها با ضرر معامله می‌شوند؟ چه زمانی بیت کوین‌ها با ضرر معامله می‌شوند؟

 

بر اساس داده‌های گلسنود (پایگاه‌های ارائه دهنده‌ی اطلاعات و داده‌های بلاکچین)، میانگین شناور هفتگی تعداد آدرس‌های منحصر به فرد بیت کوین با ضرری محسوس، به بیش از ۱۸ میلیون رسیده است.

محسن صالح فعال بازار رمز ارز گفت: تجزیه و تحلیل زنجیره‌ بلاک چین یا (on-chain) یک حوزه در حال ظهور است که عوامل بنیادی بیت کوین را برای بهبود تصمیمات سرمایه گذاران و معاملات بررسی می‌کند. این شاخص در خصوص اینکه، چه مقدار بیت کوین در ضرر یا سود است؟ قیمت خرید دسته‌ای خاص از سرمایه گذاران چند است؟ چه تعداد آدرس در شبکه فعال هستند و چه تعداد از آن‌ها در سود و یا ضرر هستن؟ اطلاعاتی می‌دهد.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین در 1 مهر 1400/ عرضه اولیه در رمزارزها چیست؟ آیا ارزهای دیجیتال در سراسر دنیا محبوبیت دارد؟

به گفته این فعال بازار رمز ارز، برای مطالعه میزان سود و زیان محقق شده از معیاری به نام SOPR یا Spent Output Profit Ratio استفاده می‌کنیم که این معیار از تقسیم قیمت فروش بر قیمت خرید به دست می‌آید. مثلا، هنگامی که سرمایه گذار رمز ارزی به قیمت ۲۰ هزار دلار خریده و به کیف پول خود منتقل می‌کند. بعد از گذشت مدتی قیمت رمز ارز ۲ برابر می‌شود و فرد تصمیم به فروش آن می‌گیرد. در این صورت معیار SOPR را می‌توان ۲ در نظر گرفت که نشانگر این است، سرمایه گذار رمز ارز را به دو برابر قیمت خرید، فروخته و در این حالت سود شناسایی می‌شود.

او می‌گوید: هم اکنون معیار SOPR با میانگین ۷ روزه به یکی از پایین‌ترین سطوح خود (حتی پایین‌تر از ریزش بازارهای جهانی به خاطر کرونا) رسیده است. زمانی که این معیار در زیر خط آبی قرار بگیرد. یعنی بیت کوین‌های معامله شده به صورت میانگین در ضرر به فروش می رسند. این نشانگر این است که هم اکنون بازار ضرر بیشتری را متحمل می‌شود و سرمایه گذاران ضرر بیشتری (حتی بیش از ریزش کرونا) شناسایی می‌کنند. هم اکنون به طور دقیق ۹.۲۶۸ میلیون بیت‌کوین در ضرر هست که بالاترین مقدار بعد از ریزش کرونا است.

چه زمانی بیت کوین‌ها با ضرر معامله می‌شوند؟ چه زمانی بیت کوین‌ها با ضرر معامله می‌شوند؟

 

این فعال حوزه بازار رمز ارز گفت: معیار NUPL یا Net Unrealized Profit/Loss مقدار کل سود یا زیان محقق نشده را در تمام کوین‌ها نشان می‌دهد. مقادیر بالای صفر در این معیار نشان دهنده این است که، سرمایه گذاران به صورت میانگین کوین‌های خود را در سود نگهداری می‌کنند. هر چه این عدد بالاتر برود و رنگ این شاخص به سمت زرد و نارنجی یا حتی قرمز پیشروی کند، یعنی سود محقق نشده در بازار زیاد شده است و احتمال دارد که سرمایه گذاران تصمیم بگیرند که سود خود را شناسایی کنند و این باعث افزایش فشار فروش به بازار کاهش و قیمت‌ها می‌شود. زمانی که این معیار به زیر صفر حرکت کند و به رنگ آبی درآید یعنی سرمایه گذاران ضرر زیادی را تحمل می‌کنند.

انتخابات مجلس ژاپن در آخر این هفته برگزار می‌شود و نظرسنجی ها به نفع حزب نخست وزیر کیشیدا است.

صعود ادامه دار بیت کوین؟

بیت کوین (BTC) در مسیر رسیدن به بزرگترین سود هفتگی خود از ماه مارس قرار دارد، اما بسیاری از تحلیل‌گران متقاعد نشده اند که روزهای خوب این رمزارز تداوم داشته باشد. داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که  BTC/USD   حدود 12 درصد معادل  ۲هزار دلار در این هفته افزایش یافته است.

آنچه دیگران میخوانند: قیمت بیت کوین چگونه بر آلت کوین تأثیر می گذارد؟/ قیمت ارزهای دیجیتال 7 مهر 1400 قیمت بیت کوین در 1 مهر 1400/ عرضه اولیه در رمزارزها چیست؟

نویسنده: علی اکبر رضایی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب