صحبت های اسکوچیچ درباره جدایی از تیم ملیبه گزارش تیتربرتر؛ تیم ملی برای جام جهانی قبلی قصد همکاری با برند آدیداس را داشت که با توجه به تحریم ها از سوی خزانه داری آمریکا این همکاری نهایی نشد اما این بار فدراسیون فوتبال تصمیم به همکاری با برند ایرانی را گرفته است و در صورت تایید فیفا ملی پوشان در دوحه با برند مجید حاضر خواهند شد.

صحبت های اسکوچیچ درباره جدایی از تیم ملی

صحبت های اسکوچیچ درباره جدایی از تیم ملی صحبت های اسکوچیچ درباره جدایی از تیم ملی

 

اصولی، سخنگوی فدراسیون فوتبال در این خصوص به برنامه رادیویی تهران ورزشی گفت: در کمیسیون معاملات فدراسیون بر اساس امتیازها شرایط و مباحث مختلف، به یک برند ایرانی رسیدیم. جمع‌بندی و صورتجلسه شده فکر می‌کنم امروز موضوع اعلام شود شرکت مجید جمع‌بندی است که در کمیسیون معاملات نهایی و صورتجلسه شده است و فکر می‌کنم به این شرکت هم امروز توسط دبیرکل ابلاغ می‌شود. ان‌شاءالله پک آن برای ارسال به فیفا و تأییدیه نهایی ارسال می‌شود و در نهایت بحث رونمایی از پیراهن تیم ملی هم انجام می‌دهیم. زمان آن در حال بررسی است و امیدوارم قبل از شروع ماه محرم بتوانیم در یک روز مناسب این بحث را داشته باشیم.

سرمربی کروات تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: بازیکنان تیم ملی نباید در هیچ موضوع دیگری که خارج از حوزه مسوولیت‌شان است دخالت کنند.

دراگان اسکوچیچ پس از حواشی زیادی که در مورد شایعه برکناری‌اش از هدایت تیم ملی فوتبال به وجود آمد، بالاخره واکنش نشان داد و متن زیر را در صفحه اینستاگرامی خود منتشر کرد:   ظاهرا گروهی حداکثر تلاششان را برای کنار گذاشتن من از تیم ملی به کار بسته‌اند. ضمن تبریک بابت پشتکارشان، پیامی شفاف و صریح برایشان دارم: من زمانی هدایت تیم ملی را برعهده گرفتم که احتمال حذف از جام جهانی بسیار زیاد بود و عده کمی باور داشتند می‌توانیم به قطر صعود کنیم. من سخت تلاش کردم و ثابت کردم ظرفیت انجام این کار را دارم. در برابر تمام توهین‌ها و فشارها مقاومت کردم و نشان دادم می‌توانم از پس تمام این موقعیت‌ها برآیم. به لطف تلاش تک‌تک اعضای تیم ملی سریع‌ترین صعود تاریخ آسیا را رقم زدیم. اما شایستگی‌ها و نقش من و کادر فنی در این موفقیت غیرقابل‌ انکار است. به خودم، نتایجم، تصمیماتم و مقاومتم در برابر لجن‌پراکنی‌ها افتخار می‌کنم. مستحق آن هستم که همراه تیمم به این جام جهانی بروم و آرامش لازم برای مهیا کردن تیمم به بهترین نحو را داشته باشم، آرامشی که اکنون برقرار نیست اما با یکدلی از این موقعیت نیز گذر خواهیم کرد. هیچ‌کس به اندازه من برای این جام جهانی انگیزه ندارد، خصوصا بعد از سختی‌هایی که از سر گذرانده‌ام. بنابراین، به هیچ وجه، هیچ قصدی برای واگذاری جایگاهم ندارم.

مطالب مرتبط:

ماجرای متهم شدن بنجامین مندی مدافع منچسترسیتی ماجرای توافق کریس رونالدو با منچسترسیتی
صحبت های اسکوچیچ درباره جدایی از تیم ملی صحبت های اسکوچیچ درباره جدایی از تیم ملی

 

گروهی از بازیکنانم در شبکه‌های اجتماعی حمایتشان را از من نشان دادند و از تمامشان قلبا تشکر می‌کنم اما بهتر این بود چنین کاری انجام نمی‌شد. همچنین، گروهی دیگر از بازیکنانم لزومی برای این کار ندیدند که آن هم برایم قابل‌احترام است چراکه هیچ نیازی به چنین کارهایی نیست. چیزی که اکنون بیش از همیشه بدان نیازمندیم اتحاد و یکدلی است؛ چه از درون و چه از بیرون باید شکل یک تیم را داشته باشیم. برای بازیکنان مهم‌ترین موضوع باید تمرکز روی کارشان باشد و اینکه برای کشورشان از جان مایه بگذارند و درگیر موضوعات خارج از تخصص‌شان نشوند. بازیکنان تیم ملی نباید در هیچ موضوع دیگری که خارج از حوزه مسئولیت‌شان است دخالت کنند.

اما کسانی که سعی می‌کنند با گل‌آلود کردن آب، ماهی بگیرند و من را زیر سوال ببرند، کسانی که توانایی‌های خود را زیادی دست‌بالا گرفته‌اند اما نتایج گذشته‌شان قابل‌ دفاع نیست و کسانی که سعی دارند حقیقت را نادیده بگیرند یا تحریف کنند، باید فکری دوباره کنند. در فوتبال هیچ استدلالی قوی‌تر از نتایج کسب‌شده وجود ندارد، و نتایجی که من کسب کرده‌ام خود گویاست.

صحبت های اسکوچیچ درباره جدایی از تیم ملی صحبت های اسکوچیچ درباره جدایی از تیم ملی

 

در مقام سرمربی تیم ملی، با تک‌تک سلول‌های وجودم برای دفاع از منافع تیم ملی و ایرانیان خواهم جنگید. هیچ‌گاه تمرکزم را روی چیزهایی که از کنترلم خارج بوده‌اند نگذاشته‌ام و اکنون هم رویکردم همین است، بنابراین اجازه نمی‌دهم شایعات تمرکز من و تیمم را به هم بریزد.

در روزهای گذشته برخی از بازیکنان تیم ملی بدون هماهنگی با یکدیگر اقدام به انتشار متنی در اینستاگرام کردند که این موضوع با ناراحتی برخی دیگر از بازیکنان روبرو شد. در هفته های اخیر شایعه برکناری اسکوچیچ از تیم ملی و نشستن کارلوس کی روش روی نیمکت این تیم به گوش رسیده است. 

این اتفاقات در حالی رخ داده که تیم ملی فوتبال کشورمان باید در آذر ماه امسال در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حاضر شود و با تیم های انگلیس، آمریکا و ولز در گروه B رقابت کند.  

آنچه دیگران میخوانند: حواشی استقلال: از استعفای مجیدی تا جدایی مظاهری عکس| ماجرای خداحافظی سیدحسین حسینی از استقلال

گردآورنده: علی اکبر رضایی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب