تداوم روند مقتدرانه بانک ملت در خرداد ۱۴۰۱بانک ملت گزارش تحلیلی فعالیت خود را در مقطع منتهی به خردادماه ۱۴۰۱ اعلام کرد که بر اساس آن، درآمد حاصل از تسهیلات، سپرده گذاری و اوراق بدهی این بانک در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (مبلغ ۵۳.۵۵۳ میلیارد ریال) با رشد ۴۹ درصدی رو به رو شده است.

بر اساس این اطلاعات، سود پرداختی به سپرده گذاران بانک ملت که با نماد وبملت و سرمایه ۲۶۲.۰۴۲ میلیارد و ۸۶۲ میلیون ریال بزرگ ترین بانک بورسی کشور محسوب می شود، در پایان خردادماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۸ درصد افزایش داشته و از مبلغ ۲۶.۹۴۱ میلیارد ریال به مبلغ ۳۹.۸۶۷ میلیارد ریال رسیده است.

بر اساس این گزارش، تراز عملیاتی بانک ملت نیز در خرداد ماه ۱۴۰۱، با رشد ۵۰ درصدی به مبلغ ۴۰.۰۱۵ میلیارد ریال رسیده که بالاترین رکورد ثبت شده در ۹ ماهه گذشته است.

این درحالی است که تراز عملیاتی بانک ملت نسبت به اردیبهشت ماه امسال(مبلغ ۳۳.۸۱۶ میلیارد ریال) هم رشد ۱۸ درصدی را تجربه کرده است.

بر این اساس، تراز عملیاتی بانک ملت( ماهیانه) ۱.۴ برابر بانک دوم و بیش از دو برابر بانک سوم بورسی در این زمینه، گزارش شده است.

در عین حال، بانک ملت با پیشتازی در صنعت بانکداری و حفظ جایگاه نخست، در خرداد ماه سال جاری با تحقق مبلغ ۴۰.۰۱۵ میلیارد ریال تراز مثبت عملیاتی و مجموع ۱۲۵.۶۰۸ میلیارد ریال در ۳ ماهه سال جاری، توانسته است با اختلاف ۲۱۲ درصدی نسبت به بانک رتبه دوم اقتدار خود را در بین بانک های بورسی کشور به نمایش بگذارد.

این چندمین سال متوالی است که بانک ملت در هر دو بخش تراز عملیاتی ماهیانه و تجمیعی در کل شبکه بانکی به این موفقیت دست می یابد.

در بخش درآمد سپرده گذاری نیز ، بانک ملت تا خرداد ماه سال جاری توانسته است مبلغ ۲۲,۷۰۳ میلیارد ریال درآمد کسب کند و با سهم بازار ۴۶ درصدی رتبه نخست را در این زمینه از آن خود کند.

همچنین در بخش درآمد اوراق بدهی، بانک ملت تا خرداد ماه سال جاری موفق شده است که مبلغ ۲۹.۳۱۳ میلیارد ریال درآمد به دست آورد و در این زمینه نیز با سهم بازار ۵۶ درصدی روی سکوی نخست بایستد.

بانک ملت با سهم درصد ۳۷ درصدی از خالص کارمزد نیز با اختلاف قابل توجه از سایر رقبا جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است.

 

اخبارپول

احسان علیخانی تنها راز زندگیش را برملا کرد | رونمایی احسان علیخانی از همسر و فرزند

احسان علیخانی تنها راز زندگیش را برملا کرد | رونمایی احسان علیخانی از همسر و فرزند

var NewsListLimit = 5;
آنچه دیگران میخوانند :

احسان علیخانی تنها راز زندگیش را برملا کرد | رونمایی احسان علیخانی از همسر و فرزند

خواستگاری حامد آهنگی روی آنتن زنده براش دردسر شد | همسر حامد آهنگی به سیم آخر زد

ببینید | جاری های سینمایی که با هم از همسرشان جدا شدند

سکانس سانسور شده سریال ستایش جنجال به پا کرد | آبرو ریزی جدید صدا و سیما

بهاره رهنما در لباس عروسی | بهاره رهنما عروس ناصر خان شد

var newsMasterIdForRate = "92659";
آیا این خبر مفید بود؟
0
بانک ملت درآمد رشد سرمایه صنعت

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب