تویوتا هایلندر ۲۰۲۳ با پیشرانه توربو معرفی شدتویوتا هایلندر 2023هایلندر ۲۰۲۳

تویوتا هایلندر ۲۰۲۳ حالا به روز شده است و با امکانات و پیشرانه جدید وارد بازار شرق اروپا می شود. کراس اوور محبوبی که ما در این مقاله نسخه اروپایی آن را بررسی می کنیم.

چند ماه پیش بود که کمپانی تویوتا از نسخه جدید هایلندر در بازار آمریکا پرده برداشت و حالا همان تغییرات را در هایلندر مخصوص اروپا هم می بینیم. هایلندر پرفروش ترین کراس اوور متوسط تویوتا در آمریکاست و حالا با ایجاد تغییرات در نسخه اروپایی، می خواهد سهم بیش تری از فروش در قاره سبز داشته باشد. سال ۲۰۲۱ بود که هایلندر برای نخستین بار به بازار اروپا آمد و حالا اولین تغییرات خود را تجربه می کند.

طراحی تویوتا هایلندر ۲۰۲۳

تویوتا هایلندر 2023هایلندر ۲۰۲۳

با تغییرات جدید در تویوتا هایلندر ۲۰۲۳ مشتریان اروپایی می توانند رنگ سبز جدید و خاصی که در تصاویر می بینید را سفارش دهند و رینگ های ۲۰ اینچی مشکی رنگ با طراحی جدید هم قابل سفارش خواهد بود. علاوه بر این، رنگ های جدیدی برای سفارش تریم داخلی هم اضافه شده است. پس مدل جدید هایلندر همان سبک طراحی قبل را دارد و در ظاهر تنها سفارشی سازی گسترده تری را برای این خودرو می بینیم، اما در داخل تغییرات وسیع تر و جذاب تر هستند.

کابین تویوتا هایلندر 2023کابین هایلندر ۲۰۲۳

یک صفحه نمایش جدید ۱۲٫۳ اینچی جلوآمپر دیجیتال را نمایش می دهد و در وسط یک صفحه نمایش ۱۲٫۳ اینچی در وسط سیستم اطلاعات سرگرمی را در دسترس قرار می دهد. در کنار این امکانات در این خودرو دستیار صوتی، اتصال بی‌سیم اپل کارپلی و اندروید اتو و تنظیمات بی‌سیم با گوشی همراه را دارد. در تویوتا هایلندر ۲۰۲۳ سیستم اتصالات جدید تویوتا موسوم به Toyota Smart Connect پلاس به کار رفته است که در آن آپشن هایی نظیر نقشه سه بعدی، تابلوخوان و اطلاعات دوربین های سرعت را داریم. 

مشخصات فنی تویوتا هایلندر ۲۰۲۳

تویوتا هایلندر 2023تویوتا هایلندر ۲۰۲۳

در بازار اروپای شرقی تویوتا هایلندر ۲۰۲۳ حالا به پیشرانه ۲٫۴ لیتری توربوشارژ چهار سیلندر مجهز شده است که توان تولید نهایت قدرت ۲۶۵ اسب بخار و نهایت گشتاور ۴۱۸ نیوتن متر را دارد. البته نسخه قبل موتور ۳٫۵ لیتری V6 را داشت که قوی تر بود، اما در پیشرانه جدید مصرف بهینه تر شده و از نظر آلایندگی استاندارد بالاتری را در پیشرانه می بینیم. در بازار اروپای غربی این شاسی بلند همچنان به پیشرانه هیبرید ۲٫۵ لیتری با چرخه اتکینسون مجهز است که دو پیشرانه برقی دارد و خروجی ۲۴۵ اسب بخار قدرت را ثبت می کند.

کابین تویوتا هایلندر 2023کابین هایلندر ۲۰۲۳ کابین تویوتا هایلندر 2023کابین هایلندر ۲۰۲۳

در حال حاضر سفارش گذاری برای خرید تویوتا هایلندر ۲۰۲۳ شروع شده و انتظار می رود اولین تحویل های این خودرو در سه ماهه پایانی سال جاری میلادی انجام شود.

محمدرضا پاداش

پایگاه خبری اسب بخار

منبع: Carscoops

تویوتا هایلندر ۲۰۲۳ چه مشخصات فنی‌ای دارد؟

در بازار اروپای شرقی هایلندر ۲۰۲۳ حالا به پیشرانه ۲٫۴ لیتری توربوشارژ چهار سیلندر مجهز شده است که توان تولید نهایت قدرت ۲۶۵ اسب بخار و نهایت گشتاور ۴۱۸ نیوتن متر را دارد.

تویوتا هایلندر ۲۰۲۳ چه تغییراتی را در ظاهر داشته است؟

با تغییرات جدید در هایلندر ۲۰۲۳ مشتریان اروپایی می توانند رنگ سبز جدید را سفارش دهند و رینگ های ۲۰ اینچی مشکی رنگ با طراحی جدید هم قابل سفارش خواهد بود. علاوه بر این، رنگ های جدیدی برای سفارش تریم داخلی هم اضافه شده است. پس مدل جدید هایلندر همان سبک طراحی قبل را دارد و در ظاهر تنها سفارشی سازی گسترده تری را برای این خودرو می بینیم.

تویوتا هایلندر در غرب اروپا با چه مشخصات فنی‌ای عرضه می شود؟

در بازار اروپای غربی این شاسی بلند همچنان به پیشرانه هیبرید ۲٫۵ لیتری با چرخه اتکینسون مجهز است که دو پیشرانه برقی دارد و خروجی ۲۴۵ اسب بخار قدرت را ثبت می کند.

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام، آیگپ و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب