سقوط بازار خودرو در برزیل

سقوط بازار خودرو در برزیلبه گزارش خودروکار، انجمن خودروسازان برزیل، برآوردهای خود را برای تولید صنعت خودرو در این کشور در سال ۲۰۲۲ با کاهش تولید ماهانه در ماه ژوئن، کاهش داد زیرا شرکت‌ها با مشکلات تامین قطعات خودرو مقابله می‌کردند.

انجمن خودروسازان برزیل، اکنون تولید خودرو در بزرگ‌ترین اقتصاد آمریکای لاتین را در سال جاری به ۲.۳۴ میلیون دستگاه می‌بیند که نسبت به پیش‌بینی ماه ژانویه ۲.۴۶ میلیون دستگاه کاهش یافته است.

پیش‌بینی‌ها برای سال ۲۰۲۲ اکنون نشان‌دهنده افزایش ۴.۱  درصدی نسبت به سال ۲۰۲۱ است که کمتر از برآورد ژانویه از افزایش سالانه ۹.۴ درصدی است. به گفته انجمن خودروسازان برزیل، در حال حاضر پنج کارخانه مونتاژ برزیل به دلیل کمبود قطعات خودرو و قطعات الکترونیکی متوقف شده‌اند.

انجمن خودروسازان برزیل، همچنین پیش‌بینی خود را برای فروش خودرو در سال ۲۰۲۲ از ۲.۳ میلیون دستگاه در ژانویه به ۲.۱۴ میلیون دستگاه کاهش داده است و رشد فروش سالانه در مقایسه با سال گذشته یک درصد است. با این حال انتظارات صادراتی برای سال جاری از ۳۹۰ هزار دستگاه به ۴۶۰ هزار دستگاه افزایش یافت. این نشان‌دهنده جهش ۲۲.۲ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۱ است.

این انجمن گزارش داد که تولید خودرو در ماه ژوئن ۱.۱ درصد کاهش یافت و به ۲۰۳ هزار و ۵۹۸ دستگاه رسید، در حالی که فروش ۴.۸ درصد کاهش یافت و به ۱۷۸ هزار و ۶۷ دستگاه رسید.


منبع: ایسنا

انتهای پیام/


نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب