ثبت نام کنکور سراسری 1402ثبت نام کنکور سراسری و آزاد ثبت نام کنکور سراسری و آزاد ثبت نام کنکور سراسری 1402

هر ساله سازمان سنجش آموزش کشور، جهت ورود داوطلبان به عرصه دانشجویی اقدام به برگزاری آزمونی تحت عنوان کنکور سراسری می نماید که برای گروه های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، زبان‌ های خارجی و هنر به‌ طور جداگانه اجرا می گردد. لازم است بدانید که آزمون گروه های آزمایشی زبان های خارجی و هنر به صورت شناور می باشد. یعنی داوطلبان علاوه بر شرکت در کنکور گروه آزمایشی اصلی مربوط به رشته مورد نظر خود می توانند در یک یا هر دو آزمون گروه های هنر و زبان نیز شرکت کنند.

ثبت نام کنکور سراسری معمولا مطابق روند سال های گذشته اواسط بهمن ماه انجام می شود.

زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402

کنکور سراسری یکی از آزمون هایی می باشد که با هدف سنجش داوطلبانی که قرار است وارد دانشگاه شده و تحصیلات خود را در آن آغاز نمایند، به صورت هماهنگ در سطح کشور برگزار می گردد. بنابراین علاقه مندانی که می خواهند در این آزمون ثبت نام نمایند، می بایست از جزء به جزء امور مربوط به آن از جمله شرایط ثبت نام کنکور سراسری آگاهی یافته و خود را برای شرکت در این رقابت تنگاتنگ آماده کنند.

البته هنوز زمان ثبت نام کنکور 1402 به طور دقیق مشخص نشده است، اما با توجه به روند معمول سال های گذشته همانطور که گفته شد، انتظار می رود این فرآیند اواسط بهمن ماه آغاز شود. همچنین با مشخص شدن تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری برای بازماندگان، امکان انجام فرآیند نام نویسی نیز  وجود خواهد داشت. در ضمن احتمالا برای ثبت نام و یا ویرایش های احتمالی مورد نیاز، مهلت مجدد ثبت نام کنکور 1402 نیز در نظر خواهد گرفته شد. برای اطلاعات بیشتر می توانید در کانال تلگرام کنکور عضو شوید.

نحوه ثبت نام کنکور سراسری 1402

داوطلبان می بایست مدارک ثبت نام کنکور 1402 را آماده کرده و سپس نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. همان طور که اشاره کردیم، ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد و سراسری به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود. متقاضیان توجه داشته باشند که جهت شرکت در کنکور هر گروه آزمایشی، باید کارت های اعتباری جداگانه ای خریداری کنند.

 ابتدا به سایت ثبت نام کنکور سراسری به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “سراسری” را از منوی موجود در قسمت راست سایت انتخاب نمایید.مرحله اول ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱مرحله اول ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری سال 1402” کلیک نمایید.مرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱مرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ پیش از اقدام به تکمیل فرم نام نویسی، باید هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و یک سریال ثبت نام خریداری کنید. بدین منظور از قسمت پیوند های مورد نیاز موجود در بخش راست صفحه، گزینه “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب نمایید.مرحله 3 ثبت نام کنکور سراسریمرحله 3 ثبت نام کنکور سراسری در این مرحله باید نوع سریال ثبت نام را با توجه به گروه آزمایشی خود مشخص نموده و سپس گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید. همچنین اگر تمایل دارید که کد رشته های مربوط به دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور را در انتخاب رشته خود داشته باشید، باید برای آن ها نیز سریال علاقه مندی جداگانه خریداری کنید.مرحله 4 ثبت نام کنکور سراسریمرحله 4 ثبت نام کنکور سراسری پس از انتخاب نوع سریال ثبت نام، صفحه ای برای شما نمایان می شود که باید اطلاعات خواسته شده را در آن وارد نموده و کلید “تایید وادامه” را بفشارید.مرحله پنجم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱مرحله پنجم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ در این مرحله اطلاعات ثبت شده نمایان می شود که در صورت تایید باید تیک عبارت پایین جدول را علامت بزنید تا دکمه “ادامه روند پرداخت” برای شما فعال گردد.

مرحله ششم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱مرحله ششم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

اکنون شما وارد درگاه پرداخت اینترنتی شده اید و لازم است با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتابی که رمز پویای آن فعال است، هزینه لازم را پرداخت نمایید. در صورتی که پرداخت هزینه ثبت نام را با موفقیت انجام دهید، شماره پیگیری پرداخت به شما ارائه می شود که باید آن را حفظ و در صورت نیاز پرینت کنید.مرحله هفتم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱مرحله هفتم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ حال به صفحه اول سامانه ثبت نام زیر بازگردید و بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک نمایید.مرحله ۹ ثبت نام کنکور سراسریمرحله ۹ ثبت نام کنکور سراسری در این مرحله می بایست سریال ثبت نام خریداری شده و شماره تلفن همراه خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و سپس بر روی عبارت “تایید” کلیک کنید.مرحله ۹ ثبت نام کنکور سراسریمرحله ۹ ثبت نام کنکور سراسری

پس از نمایان شدن فرم تقاضانامه اینترنتی مربوطه، لازم است در قسمت های خواسته شده سوابق تحصیلی و نوع مدرک خود را به ثبت رسانده و سپس دکمه بررسی و مشاهده را بفشارید. (برای دارندگان مدرک پیش دانشگاهی کد سوابق پیش دانشگاهی نیز مورد نیاز می باشد.) سپس عکس خود را در قسمت تعیین شده بارگذاری نمایید.

پس از بارگذاری عکس می بایست فرم ثبت نام را دریافت کرده و اطلاعات خواسته شده را با دقت درج نمایید. در نهایت، پس از کلیک بر روی گزینه “تایید نهایی” از فرم ثبت نام خود که حاوی شماره پرونده و کد پیگیری است یک نسخه پرینت شده، تهیه نمایید و تا پایان مراحل پذیرش در کنکور سراسری نزد خود حفظ کنید.

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1402

داوطلبان جهت آشنایی با روند کلی نام نویسی و همچنین شرایط شرکت در کنکور سراسری 1402 می بایست فایل پی دی اف آن را در زمان مقرر به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org دریافت نمایند.

البته با توجه به اینکه هنوز دفترچه مذکور مربوط به سال 1402 منتشر نشده است، برای اطلاعات بیشتر لینک دانلود فایل پی دی اف آن برای سال 1401 نیز در جدول ذیل قرار دارد.

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1402

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور 1402

مدارک لازم ثبت نام کنکور سراسری مدارک لازم ثبت نام کنکور سراسری مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 1402

متقاضیان شرکت در کنکور سراسری می بایست به جمع آوری و آماده کردن مدارک مورد نیاز اقدام نموده تا در هنگام ثبت نام از درج اشتباه اطلاعات خود جلوگیری کنند. تنها مدرکی که نیاز به اسکن و بارگذاری در سامانه ثبت نام دارد یک قطعه عکس مربوط به داوطلب با ویژگی های زیر خواهد بود.

عکس ارسالی بدون حاشیه و در ابعاد 4×3 یا 4×6 باشد. عکس داوطلب باید در قالب jpg اسکن شده باشد. حجم عکس ارسالی نباید بیشتر از 70 کیلوبایت باشد. تصویر ارسالی باید رنگی با پس زمینه سفید و حتما مربوط به سال جاری باشد. عکس ارسالی باید واضح، بدون هر گونه خدشه و تمام رخ باشد. عکس اسکن شده از روی مدارک دیگر، قابل قبول نمی باشد. تصویر داوطلبان خانم باید با حجاب کامل و به صورت تمام رخ باشد. در صورت استفاده از عکس غیر معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می گردد.
بعد از بارگذاری عکس می بایست با در دست داشتن شناسنامه و کارت ملی، اطلاعات هویتی خود را در فرم ثبت نام درج کنید. البته در تقاضانامه ثبت نام کنکور سراسری پرسش های دیگری از قبیل کد سوابق تحصیلی دیپلم و کد دانش آموزی، کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی، کد مربوط به منطقه و کدپستی محل سکونت، کد وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد، معدل کتبی دیپلم و… مطرح شده است که پاسخ به تمامی آن ها اجباری می باشد.

شرایط ثبت نام کنکور سراسری و آزاد 1402

شرایط عمومی

 اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از دین های مورد تایید قانون جمهوری اسلامی ایران اعتقاد به احکام دینی عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران عدم سوء سابقه در حذب های سیاسی نداشتن فساد اخلاقی رعایت شئونات اسلامی و عدم سوء پیشینه اخلاقی برخورداری از سلامت جسمانی مرتبط با رشته تحصیلی

شرایط اختصاصی

داشتن دیپلم چهار ساله نظام قدیم آموزش متوسطه و یا مدرک دوره پیش دانشگاهی لازم است. تمامی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا جدید، فارغ التحصیلان رشته های فنی حرفه ای و کاردانش و فارغ التحصیلان مقطع کاردانی، در صورتی مجاز به ثبت نام هستند که تا تاریخ 31 شهریور ماه 1402 مدرک خود را اخذ نمایند. داوطلبانی که تحصیلات خود را در مقطع کاردانی رشته های آموزش پزشکی به پایان رسانده اند در صورتی مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری هستند که مدرک مربوط به خدمات قانونی خود را حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه و یا 31 بهمن ماه 1401 دریافت نمایند. بنابراین داوطلبان هنگام ثبت نام باید گواهی پایان دوره طرح نیروی انسانی خود را ارائه دهند. دانشجویان دانشگاه های روزانه در صورتی مجاز به شرکت در کنکور سراسری می باشند که تا تاریخ 25 اسفند ماه 1401 از دانشگاه محل تحصیل انصراف دهند. داوطلبانی که در کنکور سراسری 1401 شرکت نموده و در یکی از رشته های دانشگاه روزانه پذیرفته شده باشند، مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه سال 1402 نمی باشند. داشتن گواهی پایان خدمت سربازی و یا معافیت از آن (دائم و یا موقت) الزامی است. چنانچه داوطلبی در کنکور سراسری سال گذشته شرکت نموده و به موجب آن مشغول به تحصیل در یکی از دانشگاه های غیر روزانه باشد، برای شرکت و ثبت نام کنکور سراسری سال جاری لازم نیست از دانشگاه خود انصراف دهد.

شرایط نظام وظیفه

داوطلبان مرد شرکت در کنکور سراسری 1402 می بایست در یکی از وضعیت های پایان خدمت، معافیت دائم و یا معافیت به صورت موقت بوده و کد مربوطه به آن را در فرم ثبت نامی خود واد کنند. مشمولان دارای غیبت از دوره سربازی امکان ثبت نام در ابین آزمون را ندارند و در صورت پذیرش در رشته انتخابی، معافیت تحصیلی برای آن ها صادر نگشته و قبولی آن ها لغو می گردد. دانشجویانی که بعد از رسیدن به سن مشمولیت اخراج شده اند، تا پایان رسیدن دوره خدمت سربازی خود امکان ادامه تحصیل نخواهند داشت. معافیت تحصیلی برای هر مقطع فقط یک مرتبه صادر می گردد. ترخیص سربازان برای ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی به جز مقطع کاردانی مجاز می باشد. امکان تحصیل به صورت همزمان با خدمت سربازی وجود ندارد. داوطلبان پذیرفته شده در کنکور 1401 می بایست با مراجعه به دفاتر پلیس + 10، نسبت به دریافت مدرک معافیت موقت خود به جهت ثبت نام در دانشگاه اقدام کنند.

چه کد هایی برای ثبت نام کنکور سراسری 1402 نیاز است؟

هنگام تکمیل فرم ثبت نام کنکور سراسری، وارد نمودن تعداد مشخصی کد با عناوین مختلف ضروری است که برای آشنایی و همچنین دستیابی به آن ها توضیحاتی که در ادامه خواهد آمد را حتما مطالعه نمایید.

کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی یکی از مهم ترین مدارکی است که باید برای نام نویسی در کنکور سراسری درج شود. این کد از طریق سایت dipcode.medu.ir قابل دریافت بوده و فقط برای افراد ذیل صادر شده است.

فارغ التحصیلان رشته های نظری که بعد از سال 84 مدرک دیپلم خود را دریافت کرده اند. دانش آموزان فارغ التحصیل مقطع پیش دانشگاهی که بعد از سال 91 مدرک پیش دانشگاهی خود را دریافت کردند. فارغ التحصیلان و دانش آموزان رشته های نظری سال دوازدهم که به آن ها نظام جدید نیز می گویند.

کد دانش آموزی

دریافت کد دانش آموزی برای آن دسته از شرکت کنندگانی که سوابق تحصیلی آن ها در نتیجه کنکور تاثیرگذار است، یعنی فارغ التحصیلان سال 84 به بعد، ضروری می باشد. همچنین این کد، معمولا در کارنامه های دریافت شده آن ها از دوره تحصیلی موجود می باشد. اما دانش آموزان برای دریافت آن می توانند با مراجعه به سایت sanjesh.org و انتخاب گزینه سراسری و پس از آن انتخاب عبارت سوابق تحصیلی، کد مذکور را به دست آورند.

کد منطقه محل اخذ مدرک دیپلم

این شماره بر اساس محل دریافت مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم مشخص می شود و در بالای کارنامه داوطلبان نظام قدیم درج شده است. البته به منظور راحتی داوطلبان، لینک دسترسی سریع برای دریافت کد مذکور را هنگام ثبت نام اینترنتی در فرم نام نویسی کنکور سراسری فراهم شده است، که پس از کلیک بر روی لینک مربوطه و درج نام استان محل آموزش خود، می توان کد مشخص شده برای ناحیه محل تحصیل فرد را به دست آورد.

کد عنوان دیپلم

به منظور ثبت نام در کنکور سراسری، متقاتضیان می بایست رشته تحصیلی دیپلم خود را در فرم مربوطه وارد نمایند. بدین منظور سازمان سنجش آموزش کشور کد های مشخصی را برای هر رشته در نظر گرفته و داوطلبان می بایست بجای نام رشته خود این کد ها را وارد نمایند.

کد نظام وظیفه

کلیه داوطلبان مرد برای تکمیل فرآیند نام نویسی خود باید وضعیت نظام وظیفه خود را با استفاده از کدهای موجود در دفترچه ثبت نام مشخص نموده و از این طریق به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کنند.

.newchos li:before{content: " "; width: 24px; height: 24px; background: url("https://iranmoshavere.com/wp-content/plugins/selection/assets/css/success.png"); position: absolute; top: 8px; right: 5px;} .newchos li .slactive:before{ content: " "; width: 24px; height: 24px; background: url("https://iranmoshavere.com/wp-content/plugins/selection/assets/css/success11.png"); position: absolute; top: 8px; right: 5px; } .ajaxload{ background:#FFF url("https://iranmoshavere.com/wp-content/plugins/selection/assets/css/ajax-loader.gif") no-repeat center; }
تا کنون 10318966 نفر از این نرم افزار استفاده کرده اند
jQuery('body').on('click', '.workboks a:not(".showwb")', function(e){ // prevent click e.preventDefault(); e.stopPropagation(); // sort var sort = jQuery(this).attr('href').match(/sort=(\w+)/)[1]; // append jQuery("#sl_search_form").append(""); //alert(sort); // search jQuery("#sl_search_form").trigger("submit"); }); $('.groupgroups').click(function(){ var gozashte=$('input',this).val(); if (gozashte){ alert("یک گروه آزمایشی لازم است"); }else{ var lival = $(this).attr('data-value'); $('.groupgroups input').remove(); $('.groupgroups').removeClass("slactive"); var txt=''; $(this).append(txt); $(this).addClass("slactive"); } }); $('.yearyear').click(function () { $('.yearyear').find('input').remove(); $('.yearyear').removeClass("slactive"); var lival = $(this).attr('data-value'); var txt=''; $(this).append(txt); $(this).addClass("slactive"); }); $('.groupgroup .left input').attr('disabled', 'disabled'); function deletedarsad() { $('.darsadback').hide(); } $(".choos").chosen({rtl: true}); $('#subgroup option').hide(); var firsGroupVal = $('#mygroup option:selected').attr("data-id"); if (!firsGroupVal) { var firsGroupVal = $('#mygroup option:first-child').attr("data-id"); } $('.subsub' + firsGroupVal).show(); $('#subgroup').trigger("chosen:updated"); $('#subgroup').trigger("chosen:updated"); $('#mygroup').on('click', function () {

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب