کشتارگاه صنعتی خرمشهر آماده ذبح دام های شهروندان در عید قربان استبه گزارش تیتربرتر؛ محمد فخری زاده ‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار تیتر برتر افزود: با توجه به مشاهده 2 مورد بیماری تب کریمه کنگو در شهرستان خرمشهر، شهروندان از خرید گوشت قرمز بدون تایید گروه های دامپزشکی خودداری کنند.

وی بیان کرد: تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یک بیمارهای عفونی قابل انتقال از حیوان به انسان است که در اثر کشتارهای غیرمجاز دام می‌تواند به انسان انتقال پیدا کند.

فخری زاده در ادامه گفت: مردم دام مورد نیاز خود را از محل های مطمئن خریداری کنند و علاوه بر خودداری از ذبح دام در معابر عمومی باید نکات بهداشتی در هنگام ذبح دام از جمله استفاده از دستکش و ماسک را مورد توجه قرار دهند.

وی عرضه دام و مرغ زنده از سوی دستفروشان را یکی از مشکلات بهداشتی خرمشهر بیان کرد و از شهروندان خواست در روز عید قربان با توجه به شیوع احتمالی بیماری های فصلی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت و گوشت دام ذبح شده را به مدت ۲۴ ساعت در دمای مناسب در درون یخچال قرار دهند.

فخری‌زاده بیان کرد: اداره دامپزشکی شهرستان در روز عید قربان فعال است و دو اکیپ سیار نیز در این روز با حضور در سطح شهرستان و جایگاههای عرضه و کشتار دام توصیه ها و اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

وی بیان داشت: برای اولین بار خیرین محترم ،200 راس دام در روز عیدقربان در کشتارگاه صنعتی این شهرستان ذبح خواهند نمود که پس از بسته بندی با خودروهای سردخانه دار بین مددجویان کمیته امداد منطقه آزاد اروند توزیع خواهند گردید.

در خاتمه فخری‌زاده  از شهروندان خواست برای تهیه فرآورده‌های خام دامی به مراکز مجاز بهداشتی مراجعه کرده و هنگام خرید به مهر و برچسب دامپزشکی توجه کنند.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در این رابطه با شماره تلفن ۱۵۱۲ تماس بگیرند.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب