تعدیل تعهدات بازارگردانی صندوق های قابل‌معامله در بورس تهران با توجه به سابقه بازارگردانوحید مطهری نیا سرپرست مدیریت عملیات بازار ابزارهای نوین گفت: بورس تهران تعهدات روزانه بازارگردان در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله را برای بازارگردان هایی که تعهدات خود را به نحو احسن انجام می دهند، تعدیل می کند.

وحید مطهری نیا سرپرست مدیریت عملیات بازار ابزارهای نوین با بیان مطلب فوق گفت: وجود رکن بازارگردان در اغلب صندوق­ های سرمایه­ گذاری قابل معامله در بورس الزامی است لذا بازارگردانی موثر و کارا تاثیر بسزایی در روند معاملات صندوق­ های سرمایه­ گذاری قابل معامله و میزان رضایتمندی سرمایه­ گذاران دارد. بازارگردانی موثر با افزایش عمق بازار مانع از کاهش و افزایش هیجانی قیمت در صندوق­ های قابل معامله گشته و هدف حداقل کردن فاصله قیمت از NAV را فراهم می‌کند. از این رو در صورت مطلوب بودن عملکرد بازارگردان در دوره‌های سه ماهه از لحاظ نقدشونگی صندوق و فاصله قیمت از NAV، امکان تعدیل تعهدات بازارگردانی فراهم خواهد بود.

وی یاد آور شد: شیوه بازارگردانی در صندوق­ های سرمایه­ گذاری قابل معامله مبتنی بر حراج بوده که مطابق با این روش بازارگردان در طول فعالیت بازارگردانی، به طور همزمان سفارش خرید و فروش را با رعایت حداقل سفارش انباشته و دامنه مظنه در سامانه معاملات ثبت می کند. بازارگردان موظف است در هر جلسه معاملاتی نسبت به ثبت سفارش بصورت سفارش روز، با رعایت­ پارامترهای مذکور اقدام کند.

مطهری نیا در پایان گفت: بورس تهران به صورت روزانه و دوره­ای مطابق با دستورالعمل فعالیت بازارگردانی در بورس اوراق بهادار تهران، اقدام به بررسی فعالیت بازارگردان ­ها و نحوه ایفای تعهدات آنان می کند و در صورتی که بازارگردان به صورت موثر اقدام به انجام فعالیت بازارگردانی کند، می­ تواند با ارائه تقاضا به بورس پارامترهای بازارگردانی خود را تعدیل کند.

 

 

احسان علیخانی تنها راز زندگیش را برملا کرد | رونمایی احسان علیخانی از همسر و فرزند

احسان علیخانی تنها راز زندگیش را برملا کرد | رونمایی احسان علیخانی از همسر و فرزند

var NewsListLimit = 5;
آنچه دیگران میخوانند :

سکانس سانسور شده سریال ستایش جنجال به پا کرد | آبرو ریزی جدید صدا و سیما

بهاره رهنما در لباس عروسی | بهاره رهنما عروس ناصر خان شد

احسان علیخانی تنها راز زندگیش را برملا کرد | رونمایی احسان علیخانی از همسر و فرزند

شیطنت و دلبری الناز شاکردوست سوژه خبرنگاران | هوتن شکیبا کار خودش را کرد

دارا حیایی غیرتی شد | پسر امین حیایی صورت نامزدش را پوشاند

var newsMasterIdForRate = "92782";
آیا این خبر مفید بود؟
0
بورس تهران خرید و فروش سرمایه سرمایه گذاری بازارگردان

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب