کاربرد مبلمان چوب و فلز در دکوراسیون داخلی چیست؟تیتربرتر: امروزه با پیشرفت‌های متنوع در تولید و ساخت انواع مصالح و متریال، طراحی و تولید مبلمان نیز پیشرفت کرده است به طوری که مبلمان با استفاده از مصالح متنوع در سبک‌ها و اشکال مختلف طراحی و تولید و راهی بازارهای فروش می‌شوند.

یکی از مصالحی که امروزه در تولید انواع مبلمان از آن‌ها استفاده می‌شود، چوب و فلز است یعنی مبلمان چوب و فلز یکی از جدیدترین و بروزترین انواع مبلمان هستند که فضای دکوراسیون داخلی را با زیبایی خود جور دیگری تحت تاثیر قرار می‎‌دهند.

احتمالا با خود بگویید: "در اکثر مبلمان موجود در بازار از چوب استفاده میشده و متریال جدیدی نیست!"

حرف شما کاملا درست است اما ترکیب چوب و فلز یکی از جدیدترین و خاص‌ترین ترکیباتی است که برای تولید مبلمان از آن استفاده می‌شود زیرا چوب، یک مصالحی است که حس گرما و صمیمت را به فضا انتقال می‌دهد و بالعکس؛ فلز یک مصالح کاملا سرد است و ترکیب این دو عنصر حس خاص و متفاوتی را در دکوراسیون داخلی فضا ایجاد می‌کند!

اگر دوست دارید نمونه تصاویری از مبلمان چوب و فلز مشاهده کنید و اطلاعات بیشتری در زمینه خرید مبلمان چوب و فلز در دکوراسیون داخلی داشته باشید؛ تا انتهای مطلب همراه تیتربرتر باشید.

مبلمان چوب و فلز در دکوراسیون داخلی

مبلمان چوب و فلز در دکوراسیون داخلی مبلمان چوب و فلز در دکوراسیون داخلی

زمانی که تصمیم به خرید مبلمان چوب و فلز می‌گیریم، قرار است در دکوراسیون داخلی از آن استفاده کنیم، اما سوال اینجاست در چه سبکی از دکوراسیون داخلی استفاده از مبلمان چوب و فلز امکان پذیر است؟

از آنجایی که چوب یک مصالح سنتی و فلز یک مصالح مدرن است ترکیب این دو عنصر در سبک‌های متنوعی از دکوراسیون داخلی امکان پذیر است از جمله: دکوراسیون داخلی به سبک اسکاندیوناوی به دلیل دارا بودن ظاهری ملایم و ساده می‌تواند انتخاب مناسبی برای خرید مبلمان چوب و فلز باشد. دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی یکی دیگر از سبک‌هایی که در آن از مصالح ساده و خام استفاده می‌شود به همین خاطر بهترین انتخاب برای مبلمانی است که با چوب و فلز طراحی و تولید شده‌اند. دکوراسیون داخلی به سبک روستیک از جمله سبک‌هایی که در آن مصالح چوب زیاد دیده می‌شود پس می‌تواند انتخاب مناسبی برای ترکیب چوب و فلز باشد.

سبک‎‌های مدرن، تلفیقی و معاصر از جمله سبک‌های دیگری هستند که می‌توانند انتخاب خوب و مناسبی برای مبلمان چوب و فلز باشند.

خرید مبلمان چوب و فلز

خرید مبلمان چوب و فلز خرید مبلمان چوب و فلز

در زمان خرید مبلمان چوب و فلز صرفا به مبلمان انتخاب شده و سبک دکوراسیون داخلی توجه نکنید بلکه به رنگ‌های موجود در فضا، دیگر مبلمان و اکسسوری‌های موجود در فضا نیز توجه داشته باشید تا هماهنگی کاملی در دکوراسیون داخلی فضا ایجاد شود. برای مثال در کنار مبلمان چوب و فلز، رنگ‌هایی مثل مشکی، قهوه‌ای، رنگ‌های خنثی و خاکی یا کتابخانه، کنسول، استندگل ساخته شده از چوب و فلز می‌توانند انتخاب‌های درست و مناسبی برای دکوراسیون داخلی فضا باشند.

مطالب مرتبط:

اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی هر آنچه باید در مورد مبل لاوست بدانید

مبلمان چوب و فلز برای چه سبک‌های دکوراسیونی مناسبه؟

مبلمان چوب و فلز برای چه سبک‌های دکوراسیونی مناسبه؟ مبلمان چوب و فلز برای چه سبک‌های دکوراسیونی مناسبه؟

 

مبلمان چوب و فلز در دکوراسیون مدرن و معاصر

چوب یک متریال سنتی و فلز یک متریال مدرن است. استفاده چوب در دکوراسیون مدرن به روش‌های مختلفی امکان‌پذیر می‌باشد. یکی از این روش‌های جذاب ترکیب آن با فلز است. استفاده از مبلمان چوبی فلزی گزینه‌ی بسیار خوبی برای سبک‌های دکوراسیون داخلی مدرن و معاصر هستند.

مبلمان چوب و فلز در دکوراسیون اسکاندیناوی

دکوراسیون اسکاندیناوی ظاهری ملایم و ظریف دارد. استفاده از کفپوش چوبی روشن، مبلمان و لوازم تزئینی ساده، نور طبیعی زیاد، وجود نظم و ترتیب در فضا، تم رنگی خنثی بعلاوه وجود پارچه‌های زمستانی و گل‌وگیاه زیاد از جمله ویژگی‌های مهم این سبک هستند. بنابراین مبلمان چوبی فلزی یک گزینه‌ی عالی برای سبک اسکاندیناوی بوده و هارمونی خوبی در فضا ایجاد می‌کنند. البته بهتر است که از چوب با رنگ‌های روشن و خنثی استفاده شود.

مبلمان چوب و فلز در دکوراسیون صنعتی

مهم‌ترین ویژگی دکوراسیون صنعتی استفاده از متریال‌های خام و بدون روکش است. در این سبک می‌توان هم از وسایل قدیمی و هم از وسایل مدرن در کنار یکدیگر استفاده کرد. مبلمان چوب و فلز برای سبک دکوراسیون داخلی صنعتی بسیار مناسب هستند و معمولا توسط طراحان به کار برده می‌شوند. در این سبک دکوراسیونی معمولا از پالت رنگی شاد استفاده نمی‌شود و بیشتر رنگ‌ها تیره و خنثی هستند. بنابراین بهتر است که به این ویژگی در انتخاب مبل چوبی فلزی نیز توجه شود.

مبل چوب فلز در دکوراسیون تلفیقی

انواع مبل چوبی فلزی می‌توانند بهترین گزینه برای سبک دکوراسیون داخلی تلفیقی باشند. زیرا به راحتی می‌توانید آن‌ها را با توجه به نوع دیزاین‌تان، هم با سبک سنتی و هم با سبک مدرن تطبیق دهید. از یک طرف در سبک‌های دیزاین تلفیقی معمولا از المان‌های مدرن و سنتی در کنار یکدیگر استفاده شده و قوانین برای هر سبک به شکل سخت‌گیرانه اجرا نمی‌شود. و از طرف دیگر مبلمان چوب و فلز نیز با سبک تلفیقی عملا ماهیت مشابهی دارند و برای استفاده در این سبک دکوراسیونی بسیار مناسب هستند.

مبل چوبی فلزی در دکوراسیون روستیک

حتما می‌دانید که اصلی‌ترین عنصر در سبک دکوراسیون داخلی روستیک چوب است. انواع میز و میز ناهار خوری چوب و فلز، انواع میز جلو مبلی و میز با پایه فلزی و سطح چوبی روستیک، میز کنسول و رخت‌خواب چوب و فلز، لوستر چوبی و سایر اکسسوری‌های چوب فلز می‌توانند در کنار هم برای این سبک دکوراسیونی بسیار مناسب باشند.

انواع مبلمان چوب و فلز امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. زیرا می‌‌توان آن‌ها را در سبک‌های دکوراسیونی مختلف و به شکل‌های متنوعی به کار برد. اگر این نوع مبلمان تا اینجا نظر شما را هم به خود جلب کرده، پیشنهاد می‌کنیم کمی بیشتر وقت بگذارید و نمونه‌کارها وسایل، اکسسوری و مبلمان چوبی فلزی را ببینید. حتما بر روی نظر و انتخاب‌تان در مورد چیدمان و دکوراسیون تاثیر می‌گذارد.

آنچه دیگران میخوانند: کاربرد مبلمان مدرن در دکوراسیون داخلی چیست؟ اصول ست کردن فرش با مبلمان

گردآورنده: زهرا فرامرزی 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب