بیت کوین در چه صورتی از کانال 21 هزاردلاری عبور می کند؟به گزارش تیتربرتر؛ بیت‌کوین در روز گذشته در یک کندل صعودی تا نزدیکی سطح ۲۳ هزار دلار حرکت کرد و پس از اینکه نتوانست از این سطح به خوبی عبور کند دچار اصلاح قیمتی تا محدوده ۲۱ هزار ۵۷۷ دلار شد. براساس آخرین تحلیل تکنیکال انجام شده، برآورد رفتار نوسانی بین محدوده ۲۱ تا ۲۲ هزار دلار را برای بیت‌کوین در هفته جاری خواهیم داشت و شاخص ترس و طمع به محدوده ۲۴ واحد رسیده است؛ هرچند همچنان وضعیت ترس شدید را در بازار نشان می‌دهد اما نسبت به میانگین هفته‌های گذشته وضعیت بهتری دارد.

بیت کوین در چه صورتی از کانال 21 هزاردلاری عبور می کند؟

بیت کوین در چه صورتی از کانال 21 هزاردلاری عبور می کند؟ بیت کوین در چه صورتی از کانال 21 هزاردلاری عبور می کند؟

 

 بیت کوین پس از ورود به کانال 21000 دلار، هم اکنون معاملات متعادلی دارد. اتریوم هم که وارد کانال 1200 دلار شده، امروز تغییرات قیمتی خاصی نداشته است.

 بیت کوین طی چند روز گذشته توانست از کانال 19000 دلار، وارد کانال 21000 دلار شود و امروز بدون تغییرات خاصی نسبت به روز گذشته در حدود قیمت 21600 دلار معامله می شود.

در حال حاضر بیت کوین در مقیاس هفتگی با رشد 12 درصدی مواجه است و یک بار دیگر فعالان بازار را به این فکر انداخته که احتمالا در حال کف سازی در همین حدود قیمت 20 هزار دلار است تا دوباره وارد فاز صعودی شود.

نکته قابل توجه درباره بیت کوین این است که ارزش معاملات 24 ساعت گذشته آن بیش از 53 میلیارد دلار بوده که رقم بسیار زیادی است و نسبت به روزهای میانی هفته گذشته رشد 100 درصدی در ارزش معاملات را شاهد هستیم. رشد ارزش معاملات معمولا نشان دهنده این است که خریداران زیادی وارد بازار شده اند و از نظر آن ها خرید در این قیمت ها ارزنده است. ارزش بازار بیت کوین نیز عدد 413 میلیارد دلار را نمایش می دهد.

بازدهی 17 درصدی اتریوم در یک هفته

اتریوم هم امروز تغییرات قیمت خاصی نداشته و در حدود نرخ 1220 دلار معامله می شود. بازدهی هفتگی اتریوم بهتر از بیت کوین بوده و در طول یک هفته گذشته بیش از 17 درصد رشد کرده است.

اما ارزش معاملات اتریوم مثل بیت کوین رشد نکرده و 13 میلیارد دلار در طول 24 ساعت گذشته بوده که مشابه روزهای میانی هفته گذشته است. ارزش بازار اتریوم نیز عدد 148 میلیارد دلار را نمایش می دهد.

روز خاص آلت کوین ها

امروز را می توان یک روز خاص در معاملات ارزهای دیجیتال دانست. در حال حاضر در فهرست 50 ارز برتر بازار، تنها نمادی که نوسان بیشتر از یک درصدی داشته کوکوین توکن است که با رشد 5 درصدی همراه بوده. مابقی نمادها یا رشد یا افت کمتر از یک درصد داشته اند که چنین رویدادی در چند ماه گذشته دیده نشده بود.

بیت کوین در چه صورتی از کانال 21 هزاردلاری عبور می کند؟ بیت کوین در چه صورتی از کانال 21 هزاردلاری عبور می کند؟

 

در فهرست 50 ارز برتر بازار، بازدهی هفتگی نمادها بهبود یافته و هم اکنون به جز لئو که در یک هفته گذشته افت 3 درصدی داشته، مابقی نمادها در مقیاس هفتگی با بازده مثبت همراه بوده اند.

بیشترین رشد هفتگی مربو به نماد اینترنت کامپیوتر است که 35 درصد بازدهی به خریداران خود داده. Aave هم 32 درصد رشد کرده که بازدهی بسیار خوبی است.

پالیگان، یونی سواپ و آوالانچ هم طی این مدت زمانی رشدهای بیش از 20 درصدی داشته اند.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین در 1 مهر 1400/ عرضه اولیه در رمزارزها چیست؟ آیا ارزهای دیجیتال در سراسر دنیا محبوبیت دارد؟

ارزش بازار در حال نزدیک شدن به هزار میلیارد دلار

ارزش بازار ارزهای دیجیتال هم اکنون 959 میلیارد دلار است و این عدد به طور خزنده به هزار میلیارد دلار نزدیک می شود.

بیت کوین در چه صورتی از کانال 21 هزاردلاری عبور می کند؟ بیت کوین در چه صورتی از کانال 21 هزاردلاری عبور می کند؟

 

ارزش معاملات هم با رشد 22 درصدی نسبت به روز گذشته به عدد 84 میلیارد دلار رسیده است.

سهم معاملات دیفای 5 میلیارد دلار بوده و 78 میلیارد دلار هم در استیبل کوین ها معامله شده است.

یک شکایت گروهی در یکم جولای (۱۰ تیر) توسط دو فرد در دادگاه ناحیه‌ای شمال کالیفرنیا به نمایندگی از یک ساکن محلی به نام مارک یانگ علیه سولانا لیز ثبت شده است. این پرونده حقوقی سولانا لبز، بنیاد سولانا، آناتولی یاکوونتو، مولتی کوین کپیتال منیجمنت (Multicoin Capital Management)، کایلی سامانی و فالکون ایکس (FalconX) را به فروش اوراق بهادار ثبت نشده به شکل توکن سولانا (SOL) متهم کرده است.

در سه‌ماهه دوم سال جاری حملات فیشینگ وب ۳.۰ تقریباً دوبرابر شده‌اند

شرکت امنیتی سرتی (Certi) در گزارش سه‌ماهه خود اعلام کرده است که این تیم رشدی ۱۷۰ درصدی در حملات فیشینگ حوزه وب ۳.۰ در سه‌ماهه اخیر مشاهده کرده‌اند. این تیم امنیتی مطرح کرده که ۱۰۶ حمله در سه‌ماهه اول و ۲۹۰ حمله در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی ثبت شده است. طبق گفته تیم سرتی، بسیاری از حملات فیشینگ، در شبکه‌های مجازی همچون دیسکورد و تلگرام به وقوع پیوسته است.

اتحادیه‌های اعتباری درباره هزینه توسعه ارز دیجیتال ملی در آمریکا هشدار دادند

انجمن ملی اتحادیه‌های اعتباری بیمه شده فدرال (NAFCU) در نامه‌ای به وزارت بازرگانی آمریکا، با توسعه ارز دیجیتال ملی در این کشور مخالفت و مطرح کرده که هزینه این پروژه از مزایای فرضی آن بیشتر خواهد بود. به عقیده این انجمن، جایگزین‌های بهتری برای دستیابی به اهداف مشابه وجود دارد. در این نامه پیشنهادهایی برای کمک به افزایش رقابت‌پذیری جهانی دلار آمریکا ارائه شده است.

بهای بیت‌کوین با ۱۲ درصد رشد همراه شد

بیت‌کوین پس از گذراندن چند روز در یک محدوده خاص، در شبانه‌روزه اخیر از این محدوده خارج شد در صرافی بیت استمپ به ۲۲,۴۰۱ دلار رسید. این حرکت جدید بیت کوین حاکی از رشدی ۱۲ درصدی در هفته جاری است. «مایکل ون دی پوپ» تحلیل‌گر برجسته بازار در این رابطه گفت: پیش از آنکه بازار برای شکستن میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای آماده باشد، اندکی تثبیت قیمت لازم است و ممکن است بیت کوین ۲۰,۷۰۰ دلار را دوباره آزمایش کند.

یک بانک اروپایی پذیرش استیبل کوین USDC را آغاز کرد

بانک اروپایی بنکینگ سیرکل (Banking Circle) که بر پرداخت‌های بین‌المللی تمرکز دارد، استیبل کوین مبتنی‌بر دلار یواس‌دی کوین (USDC) را به عنوان یک روش پرداخت در پلتفرم خود پذیرفته است. این ویژگی جدید با هدف ساده‌سازی پرداخت‌ها برای بانک‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت راه‌اندازی شده است. صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس (Coinbase) به عنوان یکی از ارائه‌دهندگان نقدینگی ارزهای دیجیتال برای بنکینگ سیرکل خواهند بود.

زیرمجموعه اسپانیایی بایننس از بانک مرکزی این کشور مجوز دریافت کرد

صرافی ارزهای دیجیتال بایننس به عنوان یک ارائه‌دهنده خدمات دارایی‌های دیجیتال از بانک مرکزی اسپانیا مجوز دریافت کرده است. این مجوز بایننس را قادر می‌سازد خدمات امانی و معاملات ارزهای دیجیتال را در این کشور به طور قانونی ارائه دهد.

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس گفته که دریافت این مجوز در اسپانیا نتیجه سخت‌کوشی این شرکت برای تمرکز بر محافظت از کاربران است.

صرافی کوین بیس بیش از ۵۷۰ هزار اتریوم به کیف پول‌های جدید منتقل کرد

داده‌های جدیدی که توسط «کی یونگ جو» مدیرعامل پلتفرم کریپتوکوانت منتشر شد، نشان از جابه‌جایی مقدار قابل‌توجهی اتریوم توسط کوین بیس می‌دهد. کوین بیس، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال، مقدار بیش از ۵۷۰٬۰۰۰ واحد اتریوم معادل ۶۳۴ میلیون دلار را به کیف پول‌های جدیدی منتقل کرده است.

وی معتقد است که این تراکنش‌ها ممکن است به دلیل انتقال اتریوم به کیف پول‌های حضانتی کوین بیس برای انجام معاملات خارج از صرافی (OTC) باشد. در چنین حالتی این یک نشانه مثبت و صعودی برای اتریوم می‌تواند باشد زیرا نشان می‌دهد که خریداران بزرگ در حال ورود به بازار هستند. لازم به ذکر است که این انتقال ممکن است تنها بین کیف پول‌های داخلی خود کوین بیس بوده و هیچ تأثیری بر بازار نداشته باشد.

سرمایه‌گذاران نهادی در حال بازگشت به بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال هستند

براساس شاخص کوین بیس پرمیوم (Coinbase Premium index) بسیاری از سرمایه‌گذاران نهادی به بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین روی آورده‌اند. ازآنجاکه پلتفرم کوین بیس پرو بیشتر توسط سرمایه‌گذاران بزرگ و نهادی استفاده می‌شود، میانگین اندازه سفارشات آن‌ها بسیار بزرگ‌تر از میانگین سفارشات سرمایه‌گذاران خرد در صرافی‌های متمرکز است.

به همین دلیل کوین بیس پرمیوم شاخص خوبی برای ردیابی میزان فعالیت و تعیین احساسات در میان سرمایه‌گذاران نهادی و معامله‌گران خرد در ایالات متحده است. این شاخص منعکس‌کننده تخفیف‌ها و ویژگی‌های پرمیوم پلتفرم معاملاتی کوین بیس پرو است که بیشتر توسط سرمایه‌گذاران نهادی ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود.

آنچه دیگران میخوانند: قیمت بیت کوین چگونه بر آلت کوین تأثیر می گذارد؟/ قیمت ارزهای دیجیتال 7 مهر 1400 قیمت بیت کوین در 1 مهر 1400/ عرضه اولیه در رمزارزها چیست؟

نویسنده: علی اکبر رضایی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب