لیست ورودی ها و خروجی های نهایی استقلال برای لیگ 22به گزارش تیتربرتر؛ باشگاه استقلال برای تقویت فاز هجومی به دنبال جذب محمد محبی است و در این راستا مذاکراتی با باشگاه سانتاکلارا انجام شده که روند مثبتی را نیز داشته است.

آخرین وضعیت تیم استقلال با ساپینتو

 آخرین وضعیت تیم استقلال با ساپینتو آخرین وضعیت تیم استقلال با ساپینتو

 

ظاهرا باشگاه پرتغالی مشکلی با انتقال محبی به جمع شاگردان ساپینتو ندارد و موافقت خودش را هم اعلام کرده، به همین خاطر به نظر می‌رسد این بازیکن جوان به زودی آبی پوش خواهد شد.

البته گفته‌ می‌شود قرارداد محبی  صورت قرضی خواهد بود اما باشگاه استقلال در تلاش است که با گنجاندن بندی در این قرارداد، زمینه انتقالی دائمی بازیکن در فصل بعد را فراهم کند.

مذاکرات در این مورد ادامه دارد و باشگاه استقلال امیدوار است با توافق نهایی بر سر این موضوع، در هفته جاری ماجرای انتقال محبی به جمع شاگردان ساپینتو قطعی شود.

لیست ورودی ها و خروجی ها

 لیست ورودی ها و خروجی ها لیست ورودی ها و خروجی ها

 

لیست بزرگسالان استقلال جای خالی ندارددر صورتیکه استقلال بخواهد محمد محبی و کاوه رضایی را به خدمت بگیرد، باید حداقل ۲ بازیکن را از لیست بزرگسالان خود خط بزند.

بازگشت بازیکنان قرضی و جذب بازیکنان جدید باعث شده تا لیست استقلال زودتر از آنچه که تصور می‌شد پر شود. آبی ها در نقل و انتقالات تابستانی و تا به امروز توانسته‌اند سجاد شهباززاده، سیدمحمد حسینی، رضا میرزایی، محمدحسین زواری، امید حامدی فر و پیمان بابایی را به خدمت بگیرند تا تنها قادر به جذب یک بازیکن لیگ برتری دیگر باشند.

با بازگشت بازیکنان قرضی مانند امین قاسمی نژاد، آرش رضاوند، متین کریم زاده، زکریا مرادی، سینا خادمپور، آرش داجلیری و فردین رابط، حالا فهرست بازیکنان بزرگسال و زیر ۲۵ سال آبی ها پر شده و مدیران باشگاه باید برای این موضوع تدبیری بیندیشند.

 در حال حاضر لیست بازیکنان بزرگسال به این شرح است:

۱- سید حسین حسینی، ۲- جعفر سلمانی، ۳- رافائل سیلوا، ۴- روزبه چشمی، ۵- زبیر نیک نفس، ۶- مهدی مهدی‌پور، ۷- سعید مهری، ۸- آرمان رمضانی، ۹- عزیزبک آمانوف، ۱۰- کوین یامگا، ۱۱- ارسلان مطهری.

 بازیکنان فوق از فهرست سال قبل در تیم باقی مانده‌اند. بازیکنان جدید زیر نیز در فهرست بزرگسالان قرار می‌گیرند:

۱۲- پیمان بابایی، ۱۳- سجاد شهباززاده، ۱۴- رضا میرزایی، ۱۵- سید محمد حسینی.

 بازیکنان زیر نیز که به صورت قرضی راهی تیم‌های دیگر شده بودند، به تمرینات بازگشته‌اند:

۱۶- آرش رضاوند، ۱۷- امین قاسمی نژاد و ۱۸- سینا خادم پور.

مطالب مرتبط: ماجرای متهم شدن بنجامین مندی مدافع منچسترسیتی ماجرای توافق کریس رونالدو با منچسترسیتی

 در صورت بازگشت مرادمند و تمدید با غلامی، لیست بزرگسالان استقلال بدین شکل پر می‌شود:

۱۹- محمدحسین مرادمند، ۲۰- عارف غلامی

بدین ترتیب اگر استقلال قصد داشته باشد بازیکن جدیدی را در همین تابستان و یا حتی در نیم فصل جذب کند، باید حداقل چند نفر از تیم کنار گذاشته شوند. آبی ها مذاکراتی را با محمد محبی و کاوه رضایی داشته اند ضمن اینکه ریکاردو ساپینتو خواستار جذب یک هافبک خارجی نیز شده و اگر قرار به جذب این سه بازیکن باشد، باید سه نفر از لیست فوق به صورت قطعی و نه قرضی از استقلال جدا شوند.

البته مشکل آبی‌ها تنها به لیست بزرگسالان محدود نمی شود. ساپینتو باید حداقل ۲ بازیکن را از فهرست زیر ۲۵ سال خود را نیز کنار بگذارد. طبق قوانین هر تیم لیگ برتری در لیست ۳۳ نفره خود می تواند از ۲۰ بازیکن بزرگسال، ۴ بازیکن زیر ۲۵ سال و ۹ بازیکن زیر ۲۳ سال استفاده کند، در این بین بازیکنانی در لیست زیر ۲۵ سال قرار می گیرند که پیش‌تر در لیست زیر ۲۳ سال همان تیم حضور داشته اند.

 هم اکنون این افراد جزو لیست زیر ۲۵ سال به شمار می روند:

۱- صالح حردانی، ۲- ابوالفضل جلالی، ۳- متین کریم زاده، ۴- رضا آذری، ۵- زکریا مرادی و ۶- آرش داجلیری.

 در حال حاضر احتمال جدایی مرادی، داجلیری و کریم زاده بالاست. ضمن اینکه لیست زیر ۲۳ سال استقلال به شرح زیر است:

۱- علیرضا رضایی، ۲- سینا سعیدی فر، ۳- محمد جواد به آفرین، ۴- امید حامدی فر، ۵- محمد حسین زواری، ۶- سبحان خاقانی، ۷- امیر علی صادقی، ۸- امیرحسین حسین زاده و ۹- فردین رابط.

لیست زیر ۲۳ ساله های آبی ها جای خالی ندارد اما در صورت جدایی امیرحسین حسین زاده، استقلال می تواند یک بازیکن زیر ۲۳ سال جذب کند.

علت جدایی وریا از استقلال

عضو هیئت مدیره استقلال در پاسخ به درخواست خبرنگاران مبنی بر شفاف سازی جدایی وریا غفوری با وجود درخواست هواداران برای تمدید قرارداد او و اینکه آیا مسائل غیرفوتبالی در جدایی او نقش داشته است، گفت: این قضیه شفاف است. شما ببینید چه کسانی روی این نیمکت نشسته اند. آقایان شاهین بیانی و رضا حسن زاده و... افتخارات باشگاه استقلال هستند. فوتبال نمی تواند همیشه کسانی که سنی از آنها گذشته است را قبول کند. فوتبال همین است. برای ما نیز همین بود. اینکه خیلی به بحث دامن می زنند که این گفته، آن گفته... واقعا اینگونه نیست. ولی قبول کنیم که آقای وریا برای باشگاه استقلال زحمت کشیده است. جا دارد از ایشان قدردانی کنم و هر جا که هستند و خواهند بود برایشان آرزوی توفیق و سلامتی دارم.

مومنی ادامه داد: شرایط سنی هر کسی در هر پستی تا یک زمانی اجازه می دهد. من می دانم که هواداران او را خیلی دوست دارند و در این هیچ شکی نیست، به رأی هواداران احترام می گذارم ولی این فوتبال به هیچ کسی رحم نمی کند. این فوتبال فراتر از عنوان هاست. ولی عنوان ها یک روزی هستند و یک روزی خواهند رفت و من نیز برای آقای وریا غفوری آرزوی توفیق و سلامتی دارم.

آنچه دیگران میخوانند: حواشی استقلال: از استعفای مجیدی تا جدایی مظاهری عکس| ماجرای خداحافظی سیدحسین حسینی از استقلال

گردآورنده: علی اکبر رضایی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب