معرفی برند سهول

معرفی برند سهولسهولسهول

در این مطلب قصد داریم به معرفی شاخه ای خاص از کمپانی جک با نام سهول بپردازیم؛ زیرشاخه ای که امروز اکثر محصولات خاص و جدید جک تحت برند آن و با نام سهول معرفی می شوند.

فهرست مطالب

جرقه اولیه ثمره SOL و تغییر ناممحصولات برند  Seholچشم انداز سهول

جرقه اولیه

برند سهول (Sehol)برند سهول (Sehol)

در سال ۲۰۱۵ پس از رسوایی دیزل گیت برای فولکس واگن و افت فروش این شرکت و همچنین اخراج و استعفای اکثر مدیران ارشد آن، هربرت دیس (Herbert Diess)، که پیش تر سرپرست پروژه i در ب ام و بود، در فولکس به قدرت رسید. پس از افت فروش و رسوایی عجیب در اروپا و آمریکا، راه حل در بازار چین بود؛ جایی که به خودروهای دیزل علاقه مند نبودند و در عین حال، برای گسترش فناوری خودروی برقی هر کاری را انجام می دادند.

پس فولکس واگن در تلاش برای یک سرمایه گذاری جدید در چین (فارغ از سایک و فاو) برآمد و برای این امر کمپانی جک انتخاب شد. جوینت ونچری که در سال ۲۰۱۶ اعلام و در سال ۲۰۱۷ اجرایی شد. به این ترتیب، برند SOL ایجاد شد.

ثمره SOL و تغییر نام

ثمره این شراکت (شراکت فولکس و جک) به تولید خودروی  E20X، که براساس جک iEV7s ساخته شده بود، ختم شد. پس از مدتی تصمیم خودروساز آلمانی تغییر کرد و با به دست آوردن منابع مالی جدید و خرید سهام جوینت ونچر، این برند مطرح به ساخت محصولات خود روی پلت فرم MEB و با نام VW Anhui روی آورد و بدین ترتیب، برند سول به جک اهدا و به زیرشاخه ای لوکس از جک مبدل شد.

شرکت جک نام این برند را از SOL به Sehol یا به زبان چینی Sihao تغییر داد و این شرکت تاکنون خودروهای گوناگونی با این برند و براساس محصولات خود معرفی کرده است.

محصولات برند  Sehol

کمپانی جک در حال یک پوست اندازی و تغییر سبک طراحی تحت برند سهول است. همچنین این شرکت برنامه دارد علاوه بر محصولات برقی و بنزینی خود، که اکنون با نام و لوگوی سهول معرفی می شوند، محصولات برقی جدیدی را با پلت فرم MEB گروه فولکس به بازار عرضه کند.

سهول X8 پلاسسهول X8 پلاس سهول X6سهول X6 KMC J7 کرمان موتور KMC J7 کرمان موتور

از مهم ترین محصولات این برند که هم‌اکنون در بازار چین و سایر بازارهای هدف کمپانی جک در آمریکای جنوبی، روسیه، ایران و حاشیه خلیج فارس عرضه می شوند می توان به محصولاتی نظیر Sehol A5 Plus یا همان KMC J7 خودمان، Sehol X7  یا همان KMC K7 در ایران، سهول X6 (جدیدترین فیس لیفت از جک S5 با امکان عرضه در ایران) و لوکس ترین و بزرگ ترین کراس اوور جک با نام سهول X8 اشاره کرد.

چشم انداز سهول

به نظر می رسد با تغییر سبک طراحی در برند سهول نسبت به جک و همچنین افزایش چشمگیر کیفیت متریال کابین و امکانات خودروها در این برند، در آینده ای نزدیک شاهد گسترش بازارهای صادراتی آن و افزایش فروش برای برند مادر یعنی جک خواهیم بود.

رضا صفرآبادی فراهانی

پایگاه خبری اسب بخار

خودروی KMC J7 متعلق به چه برندی است؟

این خودرو متعلق به برند سهول است.

سهول چه برندی است؟

پس از جدایی فولکس از جک، شرکت جک نام برند جوینت ونچر را از SOL به Sehol یا به زبان چینی Sihao تغییر داد و این شرکت تاکنون خودروهای گوناگونی با این برند و براساس محصولات خود معرفی کرده است.

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام، آیگپ و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب