برای عفونت لثه چه قرصی بخوریممهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

برای عفونت لثه چه قرصی بخوریم را از این سایت دریافت کنید.

بهترین قرص برای چرک دندان

یکی از روش های درمانی عفونت لثه و چرک دندان تجویز دارو می باشد در این سایت می توانید بهترین قرص ها جهت درمان چرک و عفونت دندان را مطالعه کنید.

بهترین قرص برای چرک دندان

چرک و عفونت دندان

شاید بریتان پیش آمده باشد که دچار عفونت و چرک دندان شده باشید و ندانید بهترین قرص برای چرک دندان کدام می باشد تا با استفاده از آن به درمان سریع برسید. ما در این مقاله قصد داریم تعدادی از آن ها را معرفی کنیم و اینکه چه چیزهایی باعث چرک و عفونت دندان می شود. شاید با رعایت آن ها بتوانید از این بیماری پیشگیری کنید چرا که پیشگیری بهتر از درمان می باشد و البته درمان به هنگام نیز تاثیر فوق العاده ای در بهبودی می گذارد. به هرحال بهتر است که درصورت مشاهده هرگونه عفونت و چرک در اسرع وقت به دندان پزشک مراجعه کنید تا ضمن معاینه بهترین درمان را برایتان تجویز کند.

عوامل ایجادکننده عفونت دندان

عفونت دندان مشکلی است که در ایجاد شدن آن عوامل مختلفی دخیل می باشند، ابتدا باید علت اصلی عفونت و چرک دندان مشخص شود تا زمانی که دلیل ایجاد عفونت مشخص نشده است بهتر است که هیچ درمانی انجام نشود؛ پس از مشخص شدن آن میتوان درمان مناسب متناسب با عفونت را تجویز کرد. عواملی مانند بهداشت ضعیف دهان و دندان، پوسیدگی دندان، مصرف دخانیان، مصرف الکل و بیماری های زمینه ای ممکن است سبب چرک دندان و عفونت لثه شوند که در اثر عدم درمان به موقع عفونت عوارضی مانند آبسه، کیست دندان، پوسیدگی دندان، عفونت و در نهایت به لقی دندان منجبر می شود. اولین چیزی که پس از مراجعه به دندان پزشک و بررسی و معاینه دندان توصیه می شود، استفاده از قرص های چرک خشک کن می باشد.

می توانید جهت انجام معاینه برای جلوگیری عفونت و چرک دندان به بهترین متخصص ایمپلنت دکتر آریام مراجعه کنید.

علائم عفونت و چرک دندان

ایجاد درد بوی بد دهان ورم و قرمزی لثه

حساس شدن دندان ها به سردی و گرمی

خونریزی لثه

چرک دندان

عفونت لثه با بیماری پریودنتال نیز شناخته می شود که اگر به موقع درمان نشود، چرک دندان را به همراه دارد و در اثر گسترش عفونت سبب می شود تا قسمتی از لثه و حتی استخوات فک را هم از دست بدهید. بیشتر مردم برای درمان به سراغ درمان های خانگی و طب سنتی می روند گرچه ممکن است تاثیرگذار باشد ولی کافی نیست و برای درمان قطعی لازم است که به دندان پزشک مراجعه کنید و تحت نظر دکتر درمان شوید.

سوالات متداول بهترین قرص چرک دندان

1

چه مدت زمان میبرد تاآنتی بیوتیک اثر کند؟

مدت زمان اثر دارو به شدت عفونت و موثر بودن دارو در درمان عفونت تاثیر دارد ولی اکثر عفونت های حاد 3 تا 7 روز پس شروع درمان با آنتی بیوتیک بهبود میابند.

2

آیا عفونت می تواند به قسمت های دیگر بدن منتقل شود؟

3

در صورتی که عفونت دندان پیشرفت کند و درمان نشود چه علائمی راخواهد داشت؟

معرفی بهترین قرص برای چرک دندان

بهترین قرص پنی سیلین

پنی سیلین یک آنتی بیوتیک قوی می باشد که برای درمان عفونت لثه و چرک دندان استفاده می شود از این دارو هم به صورت تزریقی و هم به صورت قرص می توان استفاده کرد. عوارض استفاده از این دارو سرگیجه، درد، تنفس سریع، ورم، کهیر و… می باشد، در صورتی که دفعه اولتان است که پنی سیلین میزنید، حتما قبل از استفاده تست حساسیت را انجام دهید.

اریترومایسین

درصورتی که به پنی سیلین حساسیت داشتید، می توانید از اریترومایسین استفاده کنید. این دارو به صورت خوراکی و تزریقی موجود می باشد، از این آنتی بیوتیک برای درمان انواع عفونت ها می توان با تجویز پزشک استفاده کرد معمولا پزشکان برای عفونت های گوش، گلو، لثه و دندان استفاده از این دارو را توصیه می کنند. اریترومایسین نیز مانند داروهای دیگر عوارضی ماننداسهال، استفراغ، تب، تهوع و… دارد.

آمپی سیلین

قرص چرک خشک کن آمپی سیلین برای درمان عفونت های لثه و دندان تجویز می شود، این قرص به صورت کپسول، آمپول و شربت می باشد. از عوارض این دارو می توان به اسهال، استفراغ و تشنج اشاره کرد، این دارو هم خواصی مشابه پنی سیلین دارد، در صورت مشاهده حساسیت از این دارو نیز استفاده نکنید.

کلیندامایسین

در مواردی که عفونت ها شدید و بحرانی می شوند و استفاده از داروهای چرک خشک کن دیگر نیز کارساز نیست، پزشک استفاده از این دارو را تجویز می کند. این دارو به صورت کپسول و آمپول هم یافت می شود و برای عفونت های شدید لثه و دندان استفاده می شود، در صورت مشاهده هرگونه عوارض جانبی مانند کهیر، تب، ورم صورت، مشکل تنفسی و… بهتر است که به پزشک مراجعه شود.

آموکسی سیلین

آموکسی سیلین یکی از پرمصرف ترین آنتی بیوتیک ها برای درمان عفونت می باشد، از این قرص برای درمان عفونت گوش، چرک دندان، عفونت لثه و…استفاده می شود. آموکسی سیلین به صورت قرص، شربت و کپسول موجود می باشد.  این دارو یک باکتریوسید است که مانع ساخت دیواره سلولی باکتری شده و اجازه نمیدهد باکتری ها رشد و تقسیم گردند. تهوع، اسهال، کم خونی و..از عوارض مصرف آموکسی سیلین می باشد.

تیکار سیلین

این قرص برای درمان عفونت های لثه، چرک دندان، پوستی، استخوانی تجویز می شود، در صورت مشاهده هرگونه حساسیت به پنی سیلین نباید استفاده شود. عوارض استفاده از دارو استهال، تهوع و… می باشد.

عفونت دندان

استفاده از قرص های آنتی بیوتیک یک بخش درمان عفونت می باشدف درواقع کارهای دیگری هم برای درمان کامل عفونت لازم است که انجام شود. پس از مصرف آنتی بیوتیک دندان پزشک یکی از این روش هارا برای درمان عفونت انجام می دهد تا عفونت به طور کامل ازبین رود مانند: عصب کشی کانال ریشه، تخلیه آبسه و کشیدن دندان.  انجام دادن هرکدام از این مراحل برای جلوگیری  از گسترش عفونت و چرک دندان الزامی و مهم می باشد.

سخن آخر

امیدواریم با مطالعه مطالب گفته شده درباره بهترین قرص برای درمان چرک دندان اطلاعات لازم را کسب کرده باشید، هرچند که باید در ابتدا پس از مشاهده هرگونه عفونت و چرک ابتدا به دندان پزشک مراجعه کنید سپس داروی تجویز شده را استفاده نمایید، مطالب گفته شده صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع قرصها برای درمان عفونت و چرک دندان بود.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.draryam.com

برای عفونت دندان چه قرصی بخوریم؟

برای عفونت دندان چه قرصی بخوریم؟ عفونت و چرک دندان امری شایع بوده که اکثر ما آن را تجربه نموده ایم، یافتن بهترین قرص برای چرک و غفونت دندان همواره از دغدغه های بسیاری از افراد بوده است

صفحه اصلی مقالات برای عفونت دندان چه قرصی بخوریم؟

برای عفونت دندان چه قرصی بخوریم؟

۰ دیدگاه دکتر سعید کریمی ۰۵ خرداد ۱۴۰۱

چه امتیازی به این مطلب می دهید؟

برای عفونت دندان چه قرصی بخوریم؟

برای عفونت دندان چه قرصی بخوریم؟ عفونت و چرک دندان امری شایع بوده که اکثر ما آن را تجربه نموده ایم، یافتن بهترین قرص برای چرک و غفونت دندان همواره از دغدغه های بسیاری از افراد بوده است، در این مقاله به شما برخی از داروها و قرص های مناسب برای عفونت دندان را معرفی می نماییم. در مواردی که شما با عفونت دندان های خود مواجه شدید، باید در اسرع وقت به دندانپزشک متخصص مراجعه نموده تا برای شما آنتی بیوتیک و قرص های مناسب را تجویز نماید.

برای عفونت دندان چه قرصی بخوریم؟

قرص های بسیاری برای درمان عفونت دندان وجود دارد، برای استفاده از هر یک باید از دستور پزشک متخصص مجوز گرفت. در ادامه به معرفی برخی از این داروها که از بهترین داروها برای درمان عفونت دندان به حساب می آیند، می پردازیم.

پنی سیلین، از قوی ترین آنتی بیوتیک ها برای درمان عفونت دندان به حساب می آید که در صورت تجویز دندانپزشک قابل استفاده است. پنی سیلین مصرف تزریقی و خوراکی دارد.

اریترومایسین، این دارو مصرف خوراکی و تزریقی دارد و در از بین بردن عفونت های دندانی بسیار موثر است.

مترونیدازول، قرص مترونیدازول در از بین بردن چرک دندان کاربرد فراوانی دارد و کمتر عوارضی دارد.

آمپی سیلین، این دارو دارای خاصیت مشابه پنی سیلین بوده و در از بین بردن عفونت دندان بسیار تاثیر دارد.

کلیدامایسین، یکی از قوی ترین چرک خشک ها برای دندان، این دارو است. استفاده از این دارو تنها با تجویز دندانپزشک امکان پذیر است.

آموکسی سیلین، یکی از در دسترس ترین داروها در از بین بردن عفونت دندان، آموکسی سیلین است. معمولا افراد در استفاده از این دارو کمتر دچار حساسیت شده و به شکل گسترده مورد استفاده می گردد.

...

معمولا عفونت های دندانی باعث دردهای موضعی در دندان می شود، مصرف آنتی بیوتیک ها با از بین بردن عفونت باعث کاهش و از بین بردن درد دندان می شوند، با این وجود استفاده از مسکن ها و داروهای ضد درد در کاهش درد و رنج بیمار بسیار موثر است. مصرف آنتی بیوتیک ها گاهی با هم صورت می گیرد، به عنوان مثال در مورد مترونیدازول که عفونت های باکتریایی را از بین می برد، گاهی همراه با پنی سیلین تجویز می گردد یا در مورد آموکسی سیلین، گاهی آموکسی سیلین به همراه پنی سیلین مورد استفاده قرار می گیرد. انتخاب آنتی بیوتیک مناسب بر عهده دندانپزشک است.

برای عفونت دندان درد چه قرصی بخوریم؟

چرک و عفونت دندان امری شایع بوده که مصرف داروها و قرص های مناسب می تواند در سریعترین زمان ممکن این معضل را برطرف سازد. مدت زمانی که برای مصرف آنتی بیوتیک ها لازم است را دندانپزشک مشخص می سازد، ولی معمولا یک هفته برای درمان عفونت لازم است که روزانه ۲ یا چند بار آنتی بیوتیک مناسب برای دندان فرد مورد استفاده قرار یرد. گاهی کسانی به صورت خودسرانه اقدام به مصرف آنتی بیوتیک برای عفونت دندان می نمایند، در این افراد ممکن است انتخاب آنتی بیوتیک مناسب درست انجام نشده باشد، از این رو مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک می تواند باعث مقاومت های دارویی شده و درمان عفونت دندان را با مشکل روبرو سازد. بنابراین در استفاده از آنتی بیوتیک سعی نمایید از دستورات دندانپزشک خود تبعیت نمایید، با این وجود بهره بردن از مشورت دیگران ئ داروخانه ای که برای استفاده از آنتی بیوتیک بهره می گیرید، می تواند سودمند باشد.

بنابراین انتخاب نوع، میزان مصرف آنتی بیوتیک برای چرک و عفونت دندان را بر عهده دندانپزشک خود بگزارید.

بهترین قرص برای عفونت دندان کدام است؟

در انتخاب قرص مناسب برای عفونت دندان باید موارد مختلفی را در نظر گرفت، یکی از این موارد نوع عفونت و شرایط جسمانی فرد است، در مورد عفونت ها باید در نظر داشته باشید که گاهی عفونت جزئی بوده و گاهی شدید است. عفونت می تواند گسترش یافته و سطح بیشتری را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین انتخاب آنتی بیوتیک مناسب باید بسته به نوع و شدت عفونت برای دندان های فرد باشد که این امر در تخصص دندانپزشک است.

نکته دیگر در انتخاب آنتی بیوتیک مناسب برای دندان های فرد، شرایط جسمانی افراد است، برخی از افراد سیستم ایمنی ضعیفی دارند و باید در برابر عفونت های دندانی برای این افراد آنتی بیوتیک مناسب تری انتخاب گردد. نکته دیگر در مورد انتخاب آنتی بیوتیک مناسب برای دندان های فرد، حساسیت های احتمالی ایجاد شده در افراد است. برخی از افراد نسبت به برخی از آنتی بیوتیک ها دچار حساسیت شده و باید قرص ها و داروهای مناسب تری برای آن ها انتخاب گردد.

در مورد آنتی بیوتیکی نظیر آموکسی سیلین، در برخی از افراد حساسیت هایی نظیر سردرد، ناراحتی معده، اسهال، تاری دید، سرگیجه و ... دیده شده است، در این گونه از افراد استفاده از آنتی بیوتیک های نظیر ارتیرومایسین، داکسی سایکلین می تواند جایگزین بی خطر تری به حساب آید.

برای عفونت دندان چه مراقبت هایی لازم است؟

مصرف آنتی بیوتیک یکی از راه های موثر برای از بین بردن انواع عفونت دندان به حساب می آید، با این وجود رعایت دستورالعمل ها و نکات تجویزی دندانپزشک از اهمیت بالایی برخوردار است. برخی از نکاتی که فرد درگیر عفونت دندان باید رعایت نماید، به شرح زیر است:

مصرف دهانشویه ها می تواند در کاهش حجم عفونت دندان تاثیر داشته باشد.

در هنگام عفونت دندان از آب نمک گرم برای شست و شوی دندان ها استفاده نمایید.

اگر درد در ناحیه عفونت بالا است، مصرف مسکن های مناسب برای این دسته از افراد توصیه می گردد.

به ناحیه عفونت سرما یا گرما بالا وارد نشود، از این رو سعی نمایید از مصرف غذاهای خیلی گرم یا خیلی سرد اجتناب نمایید.

از آوردن فشار به دندان دچار عفونت شده اجتناب نمایید.

...

عفونت دندان چه عواملی دارد؟

در ایجاد عفونت و چرک دندان ها، مجموعه عواملی تاثیرگذار هستند، برخی از این عوامل عبارتند از: پوسیدگی های دندانی، انواع جراحی های داخل دهانی نظیر جراحی کاشت دندان، ایجاد فشار و صدمه به دندان، رعایت نکردن بهداشت و عدم استعمال مسواک دهانشویه ها و ... همه می توانند باعث عفونت و چرک دندانی گردند. عفونت دندان می تواند باعث درد، خونریزی، التهاب و ورم و حساسیت های موضعی گردد، از این رو شناخت عامل ایجاد پوسیدگی و درمان مناسب توسط متخصص مجرب در این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : drskarimi.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب