حذف برخی از آپشن‌ها با اجرای برنامه ارزان سازی تولید خودرو ارزان سازی تولید خودرو ارزان سازی تولید خودرو

مدیرعامل اسبق سایپا گفت: به موجب اجرای برنامه‌های مبتنی بر ارزان سازی تولید، خودروسازان ناگزیر از حذف برخی از آپشن‌ها همراه با ارتقای تکنولوژی می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار به نقل از خبرخودرو، سعید مدنی با توجه به صحبت‌های وزیر صمت مبنی بر واردات خودروی اقتصادی در سال جاری و آغاز به کار طراحی و تولید این خودروها از ۱۸ماه گذشته اظهار داشت: یکی از معیارهای اقتصادی بودن یک خودرو قیمتی است که بر اساس آن، امکان خرید برای مصرف‌کنندگان با قدرت خرید متوسط فراهم باشد.

وی افزود: این موضوع که وزیر صمت عنوان می‌کند با خروج خودروهای پراید و تیبا از چرخه تولید به عنوان خودروهای ارزان قیمت، خودروهای جدیدتری طراحی و تولید می‌شوند که در عین توانایی عبور از استانداردهای جهانی، قیمت مناسبی متناسب با توان خرید مردم عادی نیز دارند، بیانگر ویژگی خودروهای اقتصادی از دیدگاه دولت است.

مدیرعامل اسبق سایپا در خصوص آنچه یک خودرو را اقتصادی می‌کند به طوری که علاوه بر قیمت مناسب از لحاظ کیفیت نیز حرفی برای گفتن داشته باشد به ویژه آنکه در مصوبه مجلس شورای اسلامی نیز واردات خودروهای خارجی مشروط بر انتقال فناوری شده است، گفت: به موجب اجرای برنامه‌های مبتنی بر ارزان سازی تولید، خودروسازان ناگزیر از حذف برخی از آپشن‌ها می‌شوند. تندر ۹۰ یک نمونه خودروی اقتصادی با آپشن‌های بسیار اندک است بدون اینکه بر ایمنی یا راحتی کاربر خدشه‌ای وارد سازد.

مدنی ادامه داد: خودروهای اقتصادی جدید از لحاظ آپشن‌ها، خودروهایی هستند همانند خودروهای سه دهه گذشته اما تکنولوژی ایمنی آنها ارتقا یافته خواهد بود.

وی با بیان اینکه تیراژ یکی از راهکارهای تولید خودروهای اقتصادی است، تصریح کرد: تولید در تیراژهای بسیار بالا موجب کاهش قیمت تمام شده در قطعات و مواد اولیه می‌شود و کاهش آپشن نیز در افزایش ظرفیت و تیراژ به دلیل سرشکن شدن آن بر روی هزینه ثابت، به ارزان سازی تولید کمک می‌کند.

مدیرعامل اسبق سایپا در پایان خاطرنشان کرد: وجود آپشن‌ها و الزامات قانونی از قبیل ایربگ، استانداردهای مربوط به عابر پیاده، تعادل خودرو و ABS در خودروهای اقتصادی ضروری است ضمن اینکه امکان حذف آپشن‌های جانبی نظیر گرم کن صندلی و مکانیزم برقی جابجایی صندلی و تبدیل آن به دستی وجود دارد.

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام، آیگپ و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب