بزرگترین عروسک جهان

بزرگترین عروسک جهانمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

بزرگترین عروسک جهان را از این سایت دریافت کنید.

10 تا از مشهورترین عروسک های دنیا

عروسک های معروف جهان کدامند؟ عروسک آنابل یکی از ترسناک ترین عروسک های دنیا و عروسک باربی از زیباترین عروسک های جهان می باشد.

سرگرمیمشهورترین ها

10 تا از مشهورترین عروسک های دنیا – عروسک آنابل تا باربی

آخرین بروزرسانی: 11 ژانویه 2021

خلاصه نوشته

معمولا عروسک ها یادآور خاطرات دنیای کودکی هستند و قطعا شما هم چندتا از عروسک های مشهور دنیا را به واسطه دنبال کردن برنامه های کودکانه که در دوران بچگی تان تماشا می کرده اید، را می شناسید! عروسک هایی با ظاهرهایی ساده اما زیبا و دوست داشتنی که هزاران هزار کودک در کل جهان آن ها را دوست دارند!

عروسک های معروف جهان کدامند؟

با شنیدن نام عروسک خاطرات زیبا و دلنشین کودکی برای خیلی از ماها زنده شده و دوست داریم برای لحظاتی کوتاه به دوران پر از نشاط و سرخوشی بچگی باز گردیم.

انسان ها در سرزمین های مختلف و با وجود اقوام گوناگون از دیرباز همواره نمونه های غیر بشری و بی جان را به عنوان اسباب بازی فرزندان طراحی کرده و در برخی موارد عروسک ها جنبه تقدس داشته و یا نشان یک ملت به شمار می رفتند.

از همه این بحث ها که بگذریم رایج ترین تصور ما از عروسک همان چهره های معصوم و دوست داشتنی است که ساعات فراوانی از طفولیت را به خود اختصاص داده اند.

بشر با استفاده از عروسک توانسته اهداف و افکار خود را نیز به تصویر کشیده و یا برای جلب توجه اطرافیان از آن بهره بگیرد. عروسک ها در تمام دنیا از محبوبیت بالایی برخوردارند و امروزه به بخش اصلی فیلم ها، برنامه های تلویزیونی و قصه های افسانه ای بدل گردیده اند.

اکنون در بست فارسی می خواهیم 10 تا از مشهورترین عروسک های دنیا را به شما معرفی کنیم؛ تا با هم لحظاتی شیرین از جهان فانتزی آنان را درک کنیم.

10. چارلی مک کارتی | Cormac McCarthy

چارلی مک کارتی نام یکی از عروسک های معروف جهان است که در سال 1936 موفق به دریافت جواز حضور در یک برنامه رادیویی گردید و به سرعت توانست محبوبیت چشمگیری در بین مردم به دست آورد.

ادگار برگن سازنده و طراح عروسک به دلیل جذابیت خاصی که بین هوادارن پیدا کرد در سال 1938 اسکار افتخاری برترین برنامه سازی را از آن خود نمود. چارلی در واقع یک نمونه شبیه سازی شده از شخصیت و ظاهر برگن بود.

9. افسانه سه برادر | Ningyougeki Sangokushi

عروسک های سه گانه افسانه سه برادر که بر اساس شخصیت داستان های چینی و پادشاهان معروف آنان ساخته شده اند، از 2 اکتبر سال 1982 فعالیت خود را آغاز نمودند.

این عروسک ها چنان به سرعت شهرت جهانی یافتند، که از سوی شبکه های تلویزیونی بسیاری از کشورها تقاضای امتیاز پخششان خریداری گردید و به یکی از مشهورترین عروسک های دنیا مبدل شد.

8. اندی پندی | Andy Pandy

کشور انگلستان در سال 1950 انیمیشن عروسکی به نام اندی پندی را از کانال های خود پخش نمود، که بیشتر شبیه به عروسک های خیمه شب بازی بودند و در یک سبد پیک نیک زندگی می کردند.

این عروسک ها و خرسی با نام تدی که بعدها اضافه شد نیز یکی از مجموعه مشهورترین عروسک های جهان به شمار می روند. بسیاری از نسل ها خاطرات زیبایی از انیمیشن اندی پندی داشته و فروشگاه های بزرگ اسباب بازی هنوز هم سفارش های فراوانی از این عروسک ها دریافت می کنند.

7. المو | ELMO

المو عروسکی خندان با دهانی گشاد و بدنی پشمالو بود که با راه یافتن تلویزیون های رنگی به خانه ها آمد. ساخت المو به منظور آموزش انواع مهارت های شناخت رنگ، حروف الفبا، ایجاد ارتباط دوستانه، اشکال هندسی، نحوه صحیح دستشویی رفتن و شعر خوانی برای کودکان طراحی گردید.

این مطلب را از دست ندهید

10 مورد از مشهورترین و بزرگترین جانداران روی کره زمین

شخصیتی مثبت و صمیمی که به شدت احساساتی نیز بود، المو را به عروسکی محبوب برای تمام سنین حتی بزرگسالان تبدیل نمود.

6. توپو جیجیو | Topo Gigio

توپو جیجیو که در زبان ایتالیایی به معنی  لوئیس موشه می باشد، شخصیتی مهربان و بامزه را از یک موش با گوش های بزرگ به تصویر می کشید.

سال 1959 برای جیجیو نقطه عطفی بود تا به یکی از بامزه ترین عروسک های دنیا تبدیل گردد. جشنواره های فیلم کودک در سراسر دنیا از توپو جیجیو به عنوان میهمان افتخاری دعوت می کردند. شهرت و محبوبیت توپو موجب شد که اولین نمونه ساخته شده از او را در موزه هالیوود نگه دارند.

5. برت و ارنی | Ernie and Bert

عروسک های ماپتی از سال 1955 وارد عرصه هنرهای نمایشی شدند و به سرعت توانستند، در دل مردم جا باز کنند. برت و ارنی نیز دوتا از همین سبک عروسک بودند، که توسط جیم هنسن به دنیای کودکان قدم نهادند.

برنامه خیابان سسمی با حضور برت و ارنی در شبکه های کشور آمریکا به نمایش در آمد. نمایش عروسکی پرطرفدار این دو شخصیت پر از لحظات شاد و مفرح بود و در کنار بازی نکات تربیتی خوبی را به کودکان می آموخت.

4. کرمیت قورباغه سبز | Kermit the Frog

جیم هنسن با یکی دیگر از شخصیت های محبوب عروسکی خود به نام کرمیت از سال 1955 پا به خانه های مردم آمریکا و بعد جهان گذاشت.

کرمیت قورباغه در خانواده ای پرجمعیت بزرگ شده بود و همیشه از خصوصیات و خاطرات تک تک اعضا خانواده اش مطالب طنز و جالبی را بیان می نمود. هنسن هرگز فکر نمی کرد یه عروسک با ساختاری ساده بتواند به این سرعت به یکی از محبوب ترین و عجیب ترین عروسک های دنیا مبدل شود.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : bestfarsi.ir

بزرگترین عروسک دنیا در کتاب رکوردهای گینس جهان

معرفی و عکس بزرگترین عروسک دنیا، بزرگترین عروسک خرسی جهان و بزرگترین عروسک باربی دنیا - دالیدل الفبای عروسک

آگهی های خبری, مقاله های عمومی

بزرگترین عروسک دنیا

بزرگترین عروسک جهان عروسکی است که ارتفاع و هیکل بزرگی دارد. در کتاب رکوردهای گینس اثری از بزرگترین عروسک خرسی دنیا و یا بزرگترین عروسک باربی دنیا نخواهید یافت. بزرگترین عروسک خرسی جهان و یا بزرگترین عروسک باربی دنیا فقط طی مراسم هایی که جنبه تبلیغاتی داشته است، رونمایی شده اند. با این حال در گینس برای عروسک سه رکورد جالب دیگر به ثبت رسیده است.

بلندترین و بزرگترین عروسک دنیا

خیریه کودکان در پالمیرا کلمبیا معنای جدیدی به شعار “همه عروسک بشیم” بخشیده است. این مؤسسه برای دنیایی بهتر کار ساخت بزرگ ترین عروسک پارچه ای جهان را به اتمام رسانده است و دهمین سال روز ملی بچه ها در کلمبیا را با آن جشن گرفتند. روز بچه ها در کلمبیا برای نخستین بار در شهر پالمیرا و در سال ۲۰۰۴ سنت گذاری شد.

بزرگترین عروسک جهان عروسک نانا نام دارد که ۶ متر و ۸۸ سانتی متر ارتفاع دارد. عروسک نانا از دو برابر قد بلندترین مرد جهان هم بلندتر است. برای ساخت بلندترین و بزرگترین عروسک دنیا داوطلبان ساخت عروسک ابتدا اسکلتی با استفاده از بامبو ضخیم ساختند و از پایه بتنی برای نصب آن استفاده کرددند. همچنین از فولاد تنیده برای حفظ تمام آن به کار گرفتند.

قبل از عروسک نانا این رکورد در اختیار عروسک پارچه ای دیگری بود که ۴ متر و ۸۰ سانتی متر ارتفاع داشت. این عروسک در شهر جنووا ایتالیا و در سال ۲۰۰۵ در کتاب رکوردهای جهانی گینس به ثبت رسیده بود.

خرید اسباب بازی

بزرگترین عروسک پروسلین دنیا

براساس کتاب رکوردهای جهانی گینس در فوریه ۲۰۲۰ ، بزرگترین عروسک پروسلین جهان توسط وانگ چو و دنگ جیاکی ساخته شد. این عروسک در شهر جینگ دژان چین و در تاریخ ۱۰ می ۲۰۱۸ با ارتفاع ۱ متر و ۷۲ سانتی متر ثبت رکورد شد.

دور قفسه سینه عروسک ۷۰ سانتی متر، عرض کمرش ۵۲ سانتی متر و عرض باسن او ۷۴ سانتی متر می باشد. پورسلین جنس عروسک است که قبل از عروسک های پلاستیکی ساخته می شدند. اگر درباره پورسلین اطلاعی ندارید می توانید مقاله عروسک های صنعتی را مطالعه کنید.

خرید عروسک

بزرگترین نمایش از عروسک های دستساز جهان

بزرگترین عروسک دستساز جهان در اختیار هندی ها است. این عروسک توسط انجمن متخصصان و عروسک سازان سانسکریت ساخته شده است. بزرگترین عروسک دست ساز دنیا در شهر بنگلور و در گارودا مال در تاریخ ۱۶ آگوست ۲۰۱۹ رونمایی شد. همان گونه که در تصویر زیر می بینید این عروسک کاملاً براساس فرهنگ هند ساخته شده است.

در واقع خانم ویجیتا ریتیش خالق مجموعه ۱۳۵۰ عروسک دستساز بود که در نمایشی بزرگ در پاساژ گارودا مال شهر بنگلور به نمایش گذاشت. او تمام عروسک ها را از مواد زائد ظرف مدت ۵ ماه ساخته است.

خواندنی ها: ۱۰ نکته طلایی راهنمای خرید عروسک

%۲۷-

بالای سه سال

فیگور و عروسک پونی کوچولو رینبودش بزرگ

%۲۷-

بالای سه سال

عروسک پونی کوچولو بزرگ شخصیت فلاترشای

%۲۷-

اسباب بازی

اسباب بازی و عروسک پونی کوچولو رریتی ۲۰سانتی

%۲۷-

بالای سه سال

فیگور و عروسک پونی کوچولو پینکی پای

دختر کفشدوزکی و گربه سیاه

اسباب بازی دخترانه جدید

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : dalidel.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب