غرب اصفهان شامل چه شهرهایی استمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

غرب اصفهان شامل چه شهرهایی است را از این سایت دریافت کنید.

غرب اصفهان کجاست و شامل چه شهرهایی است

غرب اصفهان کجاست ، غرب اصفهان شامل چه شهرهایی است ، غرب استان اصفهان کجاست

غرب اصفهان کجاست و شامل چه شهرهایی است

اخبار روز

بوسیله نورا در ۶ مرداد ۱۴۰۱

0به اشتراک گذاریغرب اصفهان کجاست ، غرب اصفهان شامل چه شهرهایی است ، غرب استان اصفهان کجاست

غرب اصفهان کجاست و شامل چه شهرهایی است

غرب اصفهان، قسمتی از رشته کوه‌های زاگرس را در خود جای داده است پس هوای این منطقه و پوشش گیاهی آن، با مناطق دیگر استان، تفاوت زیادی دارد. زیرا اغلب مناطق اصفهان در کویر یا آب و هوای خشک قرار گرفته‌اند. پس غرب اصفهان جایی است که باید امتداد رشته‌ کوه‌های زاگرس را در آن بیابیم. شهرت غرب اصفهان بیشتر برای همین کوهستان‌ها و رودخانه‌های خروشان است که شاید در کشور، در نوع خود، یکتا باشند. اگر مبدأ خود را شهر اصفهان در نظر بگیریم بایستی ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلومتر به سمت غرب حرکت کنیم تا به مناطق زیبا و بکر غرب اصفهان برسیم.منطقه غرب با استان‌های لرستان و چهارمحال و بختیاری، همسایه است.

شهرهای غرب اصفهان

شهر‌های غرب اصفهان غالباً جز شهر‌های مهمی هستند که ممکن است در هر جای کشور نامی از آن‌ها شنیده باشید. شهر‌های خوانسار، گلپایگان، فریدن، فریدون شهر و چادگان، داران، دامنه از جمله شهر‌های غرب اصفهان هستند.

فاصله اصفهان تا چادگان چقدر است ؟

فاصله اصفهان تا چادگان حدود ۱۲۰ کیلومتر است یعنی با سرعت ۷۰ کیلوتر بر ساعت، حدود ۱ ساعت و ۲۷ دقیقه برای طی این مسافت زمان صرف می شود.

فاصله اصفهان تا فریدونشهر چقدر است ؟

فاصله اصفهان تا فریدونشهر حدود ۱۸۱ کیلومتر است یعنی با سرعت ۷۰ کیلوتر بر ساعت، حدود ۲ ساعت و ۱۸ دقیقه برای طی این مسافت زمان صرف می شود.

فاصله اصفهان تا خوانسار چقدر است ؟

فاصله اصفهان تا خوانسار حدود ۱۶۱ کیلومتر است یعنی با سرعت ۷۰ کیلوتر بر ساعت، حدود ۱ ساعت و ۵۸ دقیقه برای طی این مسافت زمان صرف می شود.

فاصله اصفهان تا گلپایگان چقدر است ؟

فاصله اصفهان تا گلپایگان حدود ۱۷۵ کیلومتر است یعنی با سرعت ۷۰ کیلوتر بر ساعت، حدود ۲ ساعت و ۴ دقیقه برای طی این مسافت زمان صرف می شود.

مطالب مرتبط

کلاهبردار ۲۸۰ میلیاردی دستگیر شد + نقشه پیچیده مجرم حرفه‌ای برای کلاهبرداری

شهادت پویا ایزدی ، بسیجی اصفهانی در نبرد با تکفیری‌های سوریه

پمپ‌ بنزین جالب و تک تلمبه‌ای در اصفهان (عکس)

باورتان‌می شود این خودرو دست ساز را یک اصفهانی تولید کرده است؟ +عکس

ضرب و شتم دختر ۶ ساله توسط دندانپزشک /«او را تنبیه کردم تا از پزشک نترسد!

حسین آقادادی به جمع شهدای مدافع حرم پیوست +عکس

توهین خشن و عجیب فرماندار گلپایگان به یک خبرنگار (فیلم)

احتکار ۷۰۰ میلیارد تومانی آهن و میلگرد در اصفهان

بازداشت مدیرعامل کارخانه تولید قند نقش جهان اصفهان

کدام دانشگاه ها برای مهار کرونا تعطیل شدند؟

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : saten.ir

غرب اصفهان کجاست؟

دریافت اطلاعات روز مقالات گردشگری ، مقاله های گردشگری ایران، مقالات گردشگری شهری، مقاله در مورد گردشگری شهری، مقاله گردشگری تاریخی در صفحه مقالات اصفهان ویزیت برای شما فراهم شده است.

غرب اصفهان کجاست؟

مناطق اصفهان

استان اصفهان از جمله استان‌های پهناور کشور می‌باشد که تنوع طبیعی، فرهنگ و آب و هوا نیز در آن زیاد است. بخشی از استان اصفهان شامل مناطق کویری و بخش‌های دیگر در قسمت کوهستانی قرار گرفته‌اند. قسمت غربی استان اصفهان، با استان‌های چهار محال و بختیاری و لرستان همسایه است که رشته کوه زاگرس در همین منطقه غربی، قابل مشاهده می‌باشد. آب و هوای مناطق غربی استان اصفهان دارای زمستانی خشن و سخت است و در عین حال در تابستان و فصل گرما، این مناطق کوهستانی بر خلاف بسیاری از مناطق ایران که گرم و خشک هستند، هوایی دلپذیر و تازه دارد. بسیاری از چشمه‌های دائمی و فصلی استان اصفهان هم در قسمت غربی استان وجود دارند که با آب شدن برف کوه‌ها در فصل تابستان، محیط اطراف خود را خنک‌تر و زیبا‌تر می‌کنند.

از طرفی شهرستان‌ها و روستا‌های بخش غربی استان اصفهان پیشینه تاریخی طولانی دارند و در بسیاری از این منطق آثار باستانی فراوانی کشف شده یا از دیرباز، شهرت داشته‌اند. غرب اصفهان از جهاتی دیگر نیز اهمیت دارد برای مثال این منطقه‌های کوهستانی که در فصل تابستان هوای معتدل و خوبی دارند، پوشش گیاهی مناسبی برای چرای دام‌ها فراهم می‌کنند و به همین دلایل، به عنوان منطقه ییلاقی برای ایل قشقایی انتخاب شده‌اند. به طور دقیق نمی‌توانیم تخمین بزنیم که از چه زمانی کوچ نشین‌ها، غرب اصفهان را برای ییلاق خود انتخاب کردند ولی قطعاً آب و هوای مناسب این منطقه سالیان سال است که میزبان تابستانی ایل قشقایی شده است.

فرهنگ هر منطقه به طور حتم تا حد بسیار زیادی به شرایط اقلیمی آن بستگی دارد. برای مثال در غرب اصفهان با وجود زمستان‌های سخت و طولانی و فراوانی آب و پوشش گیاهی مناسب برای تغذیه دام‌ها، تأثیر مهمی در بوجود آمدن خلق و خوی خاص مردمان این منطقه دارد. حتی صنایع دستی و هنر غرب اصفهان هم از شرایط آب و هوا و منطقه تأثیر گرفته است و با یک مطالعه مختصر می‌توانیم این تأثیرات را بهتر درک کنیم.

غرب اصفهان کجا میشه؟

غرب اصفهان کجا میشه؟ اگر تصمیم گرفته‌اید که سفری به غرب اصفهان داشته باشید یا درباره این منطقه اطلاعات بیشتری بدست بیاورید، سؤال ابتدای پاراگراف، برای شما مطرح شده است. بهترین کار برای بدست آوردن اطلاعات در این باره، استفاده از یک نقشه به روز است. بسته به نیازی که دارید می‌توانید نقشه راه‌ها، نقشه شهر‌ها، شهرستان‌ها و روستا‌ها و یا نقشه طبیعی استان اصفهان را مطالعه کنید. گفتیم که غرب اصفهان، قسمتی از رشته کوه‌های زاگرس را در خود جای داده است پس هوای این منطقه و پوشش گیاهی آن، با مناطق دیگر استان، تفاوت زیادی دارد. زیرا اغلب مناطق اصفهان در کویر یا آب و هوای خشک قرار گرفته‌اند. پس غرب اصفهان جایی است که باید امتداد رشته‌ کوه‌های زاگرس را در آن بیابیم. شهرت غرب اصفهان بیشتر برای همین کوهستان‌ها و رودخانه‌های خروشان است که شاید در کشور، در نوع خود، یکتا باشند. اگر مبدأ خود را شهر اصفهان در نظر بگیریم بایستی ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلومتر به سمت غرب حرکت کنیم تا به مناطق زیبا و بکر غرب اصفهان برسیم. شهرستان‌های بسیاری در جوار کوهستان زاگرس، بنا شده‌اند که در ادامه همین مطلب به آن‌ها می‌پردازیم. منطقه غرب با استان‌های لرستان و چهارمحال و بختیاری، همسایه است بنابراین در ادامه سفر خود از غرب اصفهان می‌توانید از این استان‌ها هم دیدن کنید. تور از اصفهان برای دیدن این مناطق وجود دارد.

شهرهای غرب اصفهان

شهر‌های غرب اصفهان غالباً جز شهر‌های مهمی هستند که ممکن است در هر جای کشور نامی از آن‌ها شنیده باشید. شهر‌های خوانسار، گلپایگان، فریدن، فریدون شهر و چادگان از جمله شهر‌های غرب اصفهان هستند که با یکی از جاذبه‌های گردشگری یا سوغات خود، شهرت پیدا کرده‌اند.

چادگان

سد شاه عباس واقع در شهر چادگان، با ایجاد یک اکوسیستم خاص، محیطی سر سبز با آب و هوای معتدل بوجود آورده است که مسافران زیادی را به خود جذب می‌کند. هر چند که سالیان سال از احداث این سد گذشته ولی تغییری که در اکوسیستم این منطقه بوجود آورد، صدمه زیادی به حیات وحش و گونه‌های مختلف جانوری وارد کرد که حالا این صدمات به دست فراموشی سپرده شده‌اند. آب و هوای چادگان کوهستانی است و برای سفر به این منطقه فصل تابستان، مناسب‌تر به نظر می‌رسد.

گلپایگان

شهر بعدی، گلپایگان است که قدمت تاریخی فراوانی دارد به‌ خصوص یکی از جاذبه های گردشگری این شهر، ارگ گوگد است که تاریخ ساخت آن به دوران قبل از اسلام باز می‌گردد. همچنین لبنیات با کیفیت از سوغات مشهور گلپایگان است. آب و هوای گلپایگان هم در فصل بهار و تابستان بسیار مطبوع است.

خوانسار

نوبت به شهر خوانسار می‌رسد که احتمالاً تا به حال نامی از کوهستان‌ها و چشمه معروف آن شنیده‌اید. در هر فصلی از سال می‌توانید به خوانسار سفر کنید و از طبیعت زیبای آن لذت ببرید. سوغات مشهور خوانسار عسل طبیعی است.

فریدن و فریدون‌شهر

منطقه‌های فریدن و فریدون شهر جز سرد‌ترین مناطق استان اصفهان که بخش زیادی از آن را کوهستان‌ها و دشت‌های فراخ پوشانده‌اند. جاذبه های گردشگری فریدن و فریدون شهر بسیار متنوع است و اگر دوستدار طبیعت هستید قطعاً زیبایی‌های این منطقه، شما را به خود جذب خواهند کرد. هر چند که زمستان‌ها در فریدن و فریدون شهر، خشن و سخت می‌باشند ولی می‌توانید همراه با تیم‌های کوهنوردی یا تور‌های گردشگری به پیست اسکی در این مناطق سفر کنید. در فصل های دیگر سال از چشمه‌ها و غار‌های زیبای این مناطق دیدن کنید به‌خصوص دشت‌های لاله واژگون و دشت شقایق را از دست ندهید. دشت‌ها و کوهستان‌ها در این مناطق تا حد زیادی، بکر باقی مانده‌اند و هوای تازه آن‌ها بی همتاست.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.isfahanvisit.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب