ترشح زرد در بارداری

ترشح زرد در بارداریمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

ترشح زرد در بارداری را از این سایت دریافت کنید.

ترشحات زرد رنگ در بارداری نشانه چیست؟

ترشحات در بارداری - ترشحات آبکی در دوران بارداری - ترشحات زرد رنگ بدون خارش در بارداری - ترشحات زرد رنگ بی بو در بارداری

ترشحات واژن در همه‌ی زنان، یک سال قبل از بلوغ شروع شده و بعد از یائسگی، تمام می‌شود. مقدار ترشحات واژن در مراحل مختلف زندگی متفاوت است. در دوران بارداری، ترشحات دهانه‌ی رحم به طور طبیعی زیاد می‌شود. ترشحات دوران بارداری ممکن است از نظر ضخامت، غلظت، مقدار و تعداد دفعات با روزهای عادی فرق کند. این یکی از اولین نشانه‌ها‌ی بارداری است. برای آشنایی با دیگر علائم بارداری، مقاله مهمترین علائم بارداری را مطالعه بفرمایید. نام ترشحات طبیعی واژن لکوره است. این ترشحات واژینال باعث می‌شود که واژن پاکیزه بماند و از عفونت جلوگیری می‌کند. زیاد شدن ترشحات واژن ممکن است در اوایل بارداری یعنی هفته‌ اول تا دوم بارداری، حتی قبل از تمام شدن عادت ماهیانه دیده شود. در این مقاله به مهمترین نکات ترشحات واژن در بارداری می پردازیم. جهت دسترسی به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر کمک بگیرید.

فهرست

آیا ترشحات واژن در دوران بارداری طبیعی است؟

آیا ترشحات واژن نشانه‌ بارداری است؟

ترشحات زرد در دوران بارداری

ترشحات زرد پررنگ در بارداری

بهداشت واژن در دوران بارداری

چه ‌زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

نکات پایانی درباره ترشحات واژن در بارداری

آیا ترشحات واژن در دوران بارداری طبیعی است؟

بله، زیاد شدن ترشحات واژن در دوران بارداری کاملا طبیعی است. ترشحات دهانه‌ی رحم ممکن است به سرعت 1 تا 2 هفته بعد از بارداری، زیاد شود. هرچه زمان زایمان نزدیکتر می‌شود، میزان ترشحات واژن هم بیشتر می‌شود. دلیلش بیشتر شدن تولید استروژن در بدن و زیاد شدن جریان خون به ناحیه‌ی واژن است. تغییرات دهانه‌ی‌ رحم در دوران بارداری هم می‌تواند بر ترشحات واژن اثر بگذارد. از آنجایی که دهانه‌ی رحم و دیواره‌های واژن در دوران بارداری نازک‌تر می‌شوند، بدن شما برای پیشگیری از عفونت، ترشحات واژینال بیشتری تولید می‌کند. در پایان بارداری که سر نوزاد سمت دهانه‌ی رحم قرار می‌گیرد ترشحات واژن بیشتر می‌شود. ترشحات واژن و دهانه‌ی رحم در دوران بارداری، همان باکتری‌های طبیعی و سلول‌های قدیمی واژن هستند. 

آیا ترشحات واژن نشانه‌ بارداری است؟

زیاد شدن ترشحات دهانه‌ی رحم یکی از اولین نشانه‌ها‌ی بارداری است. مایع دهانه‌ی رحم در هفته‌ی اول تا دوم بارداری زیاد می‌شود و با زیاد شدن سن بارداری، این ترشحات هم بیشتر می‌شوند.

ترشحات زرد در دوران بارداری

ترشحات زرد روشن در سه ماهه‌ی سوم بارداری، طبیعی است. با پیشرفت بارداری، ترشحات زرد زیادی از واژن شما خارج خواهد شد که کمک می‌کند اندام تناسلی شما برای زایمان آماده شود.

این ترشحات در اثر هورمون طبیعی استروژن به‌وجود می‌آیند. تخمدان‌ها، سلول‌های چربی و غدد آدرنال به خاطر نداشتن تعادل هورمونی، استرس، کمبود مواد مغذی در فیبر رژیمی و افزایش وزن، ترشحات زیادی تولید می‌کنند که ترشحات زرد، یکی از آنهاست. نگران نباشید، این وضعیت برای یک زن باردار عادی است و دارو نیاز نیست.

ترشحات زرد در بعضی از زنان، کاملا طبیعی است. پزشکان می‌گویند اگر واژن زن باردار خیلی خشک باشد، ترشحات زرد روشن یا کدر ایجاد شوند. باید به بوی ترشحات دقت کنید. اگر ترشحات بدون بو هستند و نشانه‌ی دیگری وجود ندارد، همه چیز درست است و جای نگرانی نیست.

اما اگر ترشحات شما همیشه سفید بوده ولی ناگهان به زرد تبدیل شده‌است، می‌توانید به پزشک مراجعه کنید تا مطمئن شوید که مشکل پزشکی خاصی ندارید.

بیشتر بخوانید: علت ترشحات صورتی رنگ واژن و درمان آن 

ترشحات زرد پررنگ در بارداری

ترشحات زرد در سه ماه‌ی اول یا دوم بارداری نشانه‌ی خوبی نیست و گاهی اوقات می‌تواند نگران کننده باشد، چون ممکن است نشان‌دهنده‌ی التهاب حاد یا عفونت باشد. اگر التهاب یا عفونت وجود داشته‌باشد، ترشح با خارش واژن و سوزش اندام تناسلی و بوی ناخوشایند واژن همراه است. اگر ترشحات سبز کف دار دارید، ممکن است به بیماری‌های ناشی از تریکوموناس واژینالیس دچار شده باشید. ترشحات زرد روشن در بارداری نشانه‌ی التهاب لوله‌ی رحم یا تخمدان و عفونت‌های باکتریایی واژن هستند.

هنگام مشاهده‌ی ترشحات زرد در دوران بارداری، نگران نشوید. به متخصص زنان مراجعه کنید و آزمایش‌های پزشکی لازم را انجام دهید که وجود عفونت و درمان موردنیاز مشخص شود.

سوزاک

متأسفانه ترشحات زرد در دوران بارداری معمولا نشانه‌ی بیماری خطرناک سوزاک است که خوشبختانه، کاملا قابل درمان است. باکتری نایسریا گونوره آ معمولا غشاهای مخاطی را درگیر می‌کند. این باکتری‌ها می‌توانند در مناطق مرطوب و گرم بدن شامل واژن، لوله‌های فالوپ، رحم، گلو و دهان رشد کنند.

اگر ترشحات زرد کدر بدبو با غلظت غیرطبیعی، احساس سوزش و یا خارش ناحیه‌ تناسلی و دفع ادرار دردناک دارید، کاملا مطمئن باشید که به این بیماری مبتلا شده‌اید. در صورت داشتن هر کدام از این علایم، سریعا به پزشک مراجعه کنید تا آزمایشات مربوط به سوزاک را انجام دهید و درمان آنتی بیوتیک تزریقی یا خوراکی را آغاز کنید.

بیشتر بخوانید: علت سوزش واژن در بارداری

تریکومونیازیس

انگل تک ‌سلولی بی‌هوازی تریکوموناس واژینالیس باعث ایجاد یک بیماری واگیردار بسیار رایج جنسی به اسمتریکومونیازیس می‌شود. این انگل می‌تواند ترشحاتی بدبو، زرد- سبز رنگ و کف دار ایجاد کند. در صورت داشتن علایم دیگری مثل تورم، درد و خارش در ناحیه‌ی واژن و ادرار دردناک، باید به پزشک مراجعه کنید. جواب آزمایش به شما می‌گوید که به تریکومونیازیس مبتلا شده‌اید یا نه. اگر جواب آزمایش مثبت باشد، آنتی‌بیوتیک‌های مناسب دریافت خواهید کرد. نگران نباشید، این بیماری ناخوشایند امروزه قابل درمان است. البته دانستن این نکته ضروری است که تورم در دوران بارداری به دلایل مختلف دیگری هم بروز می کند. مقاله علت تورم واژن در دوران بارداری به بررسی علل و علائم این عارضه پرداخته است.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.drzakerin.com

آیا ترشحات زرد رنگ در بارداری خطرناک است؟

ترشحات زرد رنگ در بارداری می تواند یکی از نشانه های ابتلا به عفونت واژن باشد حتی اگر خارش و سوزش نداشته باشید. بنابراین حتما به متخصص مراجعه کنید.

آیا ترشحات زرد رنگ در بارداری خطرناک است؟

اگر با علائم معمول دوران بارداری آشنا هستید، ممکن است تاکنون فهمیده باشید که افزایش ترشحات واژن در دوران بارداری امری طبیعی است. اما اگر ترشحات زرد رنگ باشد چه؟ با خواندن این مقاله در مورد دلایل و نشانه‌های ترشحات زرد رنگ در بارداری بیشتر بدانید و اینکه چه زمان باید به پزشک مراجعه کنید.

ترشحات زرد رنگ در بارداری چیست؟

ترشحات طبیعی دوران بارداری، شفاف یا سفید رنگ است. بنابراین اگر متوجه شدید ترشحات زرد رنگ دارید ممکن است مشکلی وجود داشته باشد.

 در زیر مواردی است که باید بدانید و علائمی که در صورت مشاهده باید با پزشک خود مشورت کنید:

واژن در دوران بارداری لوکوره تولید می‌کند که ترشحات سفید و  چسبناکی است که بر اثر بالا رفتن سطح استروژن به وجود می‌آید و بی‌ضرر است. لوکوره، رقیق، شفاف و شیری رنگ است و بوی ملایمی دارد. طبیعی است که این ترشحات در طول دوران بارداری کمی افزایش پیدا کنند.

ترشحات زردرنگ واژن یا به رنگ زرد تیره و غلیظ هستند یا زرد کم‌رنگ و آبکی.

ترشحات زرد رنگ در بارداری به چه معناست؟

ترشحات زردرنگ واژن اگر غلیظ باشد، بوی بد بدهد و همراه با خارش و سوزش باشد،‌ ممکن است نشانه عفونت باکتریایی واژن، تریکومونا یا عفونت قارچی باشد.

ترشحات آبکی زرد کم‌رنگ می‌تواند مایع آمنیوتیک باشد. مایعی که در کیسه آمنیوتیک از جنین محافظت و او را تغذیه می‌کند.

ترشحات زردرنگ چه شکلی هستند؟

ترشحات زردرنگی که می‌تواند بصورت بالقوه نشانه عفونت واژینال باشد، معمولا تیره‌تر است و بافتی غلیظ دارد و با بوی بد و سوزش و خارش همراه است. ترشحات سبز یا خاکستری نیز می‌توانند نشانه عفونت باشند.

شاید شک کنید که ترشحات زردرنگ شما مایع آمنیوتیک باشد! این امر به راحتی قابل تشخیص است. مایع آمنیوتیک،‌ مانند ادرار بسیار رقیق و به رنگ زرد روشن و شفاف و بدون بو است.

دلیل ترشحات زردرنگ در دوران بارداری چیست؟چند دلیل برای ترشحات زرد رنگ در بارداری وجود دارد که شامل موارد زیر است:عفونت: معمولا ترشحات زردرنگ به دلیل عفونت واژینوز، تریکومونا یا عفونت قارچی ایجاد می‌شود. ترشحات زردرنگی که به دلیل عفونت ایجاد می‌شود، معمولا غلیظ و تیره‌تر هستند،‌ بوی بدی دارند و با خارش و سوزش همراه هستند.نشت مایع منیوتیک: ترشحات زردرنگ واژن ممکن است مایع آمنیوتیک باشد. اگر هنوز زمان زیادی به زایمان باقی مانده است، دچار نشت زودهنگام مایع آمنیوتیک شده‌اید. اگر نزدیک به زمان زایمان هستید، کیسه آب پاره شده است. در هر دو مورد ترشحات زرد بسیار روشن (یا شفاف با کمی زرد روشن)، رقیق و آبکی خواهد بود و ترشحات به مقدار زیاد یا درحد خیلی کم است. ممکن است بوی شیرینی داشته باشد یا اصلا بو ندهد. آیا ترشحات زرد رنگ در بارداری خطرناک است؟

همیشه باید به ترشحات زرد رنگ در دوران بارداری توجه کرد. اگر ترشح نشان‌دهنده عفونت واژن باشد، می‌تواند باعث مشکلات مربوط به بارداری شود. بنابراین بهتر است هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید. اما زیاد نگران نشوید. این نوع عفونت‌‌ها در دوران بارداری، به راحتی با تجویز کرم یا قرص خوراکی برطرف خواهد شد.

اگر ترشحات زرد روشن و آبکی است،‌ ممکن است کیسه آب پاره شده باشد. در صورتی‌که چند هفته به زمان زایمان باقی مانده است، آماده باشید! به زودی فرزند خود را در آغوش خواهید گرفت. اگر تا زایمان زمان زیادی باقی مانده است، دچار نشتی مایع آمنوتیک شده‌اید.

چه زمان به پزشک مراجعه کنیم؟

هر زمان که ظاهر و بوی ترشحات واژن متفاوت از ترشحات لوکوره معمولی واژن بود، باید به پزشک مراجعه کنید. چه ترشحات زرد تیره، غلیظ، همراه با بوی بد باشد و نشانه‌های دیگر باشد (که احتمالا عفونت است) یا زرد کمرنگ و آبکی، بی بو یا با بویی شیرین باشد (مانند مایع آمنیوتیک)، لازم است توسط پزشک معاینه شوید.

پزشک تشخیص می‌دهد که برای عفونت باید با دارو درمان شوید یا می‌بایست در صورت نشت مایع آمنیوتیک منتظر به‌دنیا آمدن فرزندتان باشید. (یا در غیر اینصورت، اقداماتی انجام دهد تا امنیت و سلامتی جنین تا زمان زایمان حفظ شود.)

اگر متوجه ترشحات زرد رنگ در بارداری شدید با پزشک خود تماس بگیرید. او می‌تواند علت را تشخیص دهد و درمان‌ها و  اقدامات مناسب را پیش بگیرد تا بارداری بی‌خطری داشته باشید و کودک سالمی به دنیا آورید.

بیشتر بدانید:

1- نشانه های پارگی کیسه آب چیست و چه تفاوتی با ترشحات واژن دارد؟

2- انواع ترشحات واژن در دوران بارداری را بهتر بشناسید

3- ترشحات بارداری خطرناک است؟

4- آیا تغییر رنگ ترشحات واژن در بارداری خطرناک است و علت آن؟

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : niniplus.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب