مضرات لیمو ترش

مضرات لیمو ترشمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

مضرات لیمو ترش را از این سایت دریافت کنید.

مضرات لیمو: 8 جدی ترین عوارض جانبی مصرف لیمو برای سلامتی

با ما همراه باشید و به خواندن این مطلب تا به انتها ادامه دهید تا در جریان ۸ جدی ترین مضرات لیمو برای سلامتی قرار بگیرید.

مضرات لیمو: 8 جدی ترین عوارض جانبی مصرف لیمو برای سلامتی

نویسنده :‌ کامروا ابراهیمی

@[email protected]#=img=#

لیمو مملو از تمام چیزهای بی‌نظیر و خارق‌العاده‌ای است که می‌توانید فکرش را بکنید. و ممکن است از بسیاری بیماری‌هایی که یک فرد می‌تواند متصور شود جلوگیری کند. اما مصرف بیش از حد لیمو مضرات و عوارض جانبی نیز به همراه دارد. باور مضرات لیمو سخت است، نه؟ پس با ما همراه باشید و به خواندن این مطلب تا به انتها ادامه دهید تا در جریان ۸ جدی ترین مضرات لیمو برای سلامتی قرار بگیرید.

۱. باعث پوسیدگی مینای دندان می‌شود

این بحث مدت‌ها مطرح بوده است. و می‌توان گفت که ریشه در حقیقت دارد. پژوهش‌های انجام شده حاکی از آن هستند که نوشیدن آب لیمو (لیمو و آب) می‌تواند باعث پوسیدگی دندان شود. بله، آب لیمو ممکن است فایده‌هایی داشته باشد. اما در رابطه‌ با سلامت مرواریدهای درخشان شما، مصرف بیش از حد آن ممکن است واقعا ارزشش را نداشته باشد.

مطابق مطالعه‌ی دیگری که توسط موسسه‌ی ملی تحقیقات دندانپزشکی و سر و صورت منتشر شده است – مصرف بیش از حد آب لیمو در رژیم غذایی می‌تواند مینای دندان را پوسیده کند.

تحقیق دیگری در کشور برزیل انجام شد که همین حقیقت را اثبات می‌کرد. در واقع، آب لیمو اثر فرسایشی بر دندان‌ها به جا می‌گذارد به مانند اثری که نوشابه بر آن‌ها دارد. هر دوی آن‌ها به یک اندازه اسیدی هستند.

اما، اگر به مصرف آب لیمو در هر روز صبح عادت دارید، مجبور نیستید آن را ترک کنید. فقط کافی است مطمئن شوید که مرتب – احتمالا دو بار در روز – دندان‌های‌تان را مسواک می‌کنید و نخ دندان می‌کشید.

مضرات لیمو ۲: آفت دهان را بدتر می‌کند

آفت‌ها زخم‌های کم عمق و دردناکی در داخل دهان (یا در قسمت تحتانی لثه‌ها) هستند. کافی است لیمو با آن‌ها تماس پیدا کند و آن وقت با یک فاجعه روبرو خواهید شد.

اسید سیتریک لیمو می‌تواند زخم‌تان را بدتر کند و حتی مشکلات بیشتری به بار بیاورد. از این رو، اگر دچار آفت دهان هستید به هیچ وجه لیمو (یا هر نوع مرکبات دیگری) مصرف نکنید. بگذارید این آفت‌ها کاملا برطرف شوند.

۳. سوزش و زخم‌ معده را بدتر می‌کند

طبق تحقیقات، لیمو می‌تواند باعث سوزش معده شود یا حتی آن را بدتر کند و این کار با فعال کردن پپسین اتفاق می‌افتد، آنزیمی در معده که پروتئین‌ها را تجزیه می‌کند. رفلاکس شیره‌ی گوارشی در معده می تواند مولکول‌های غیر فعال پپسین را در مری و گلو فعال کند – و به سوزش معده بینجامد.

مطالعات بیشتر نشان می‌دهند که لیمو می‌تواند هم آسیب زننده باشد و هم به بهبود علائم سوزش سر دل کمک کند. اما، نتایج در هم و قاطی هستند. ولی در مقیاس کلی، آب لیمو موجب بروز علائم سوزش سر دل می‌شود. این ماده می‌تواند کارآمدی ماهیچه‌ی باسطه‌ی مری را کاهش و در عوض اجازه دهد اسید معده از مری بالا بیاید.

آب لیمو می‌تواند زخم معده را بدتر کند. می‌دانیم که این زخم ‌چگونه به وجود می‌آید: توسط شیره‌ی گوارشی فوق‌ العاده اسیدی. مصرف آب لیمو (و سایر میوه‌های اسیدی) فقط اوضاع را بدتر خواهد کرد. و هرچند اطلاعات کمی در دسترس است، متخصصان ویژه چنین حدس می‌زنند که آب لیمو می‌تواند موجب بروز علائم بازگشت اسید به مری بشود. از این رو، اگر هر یک از این ناراحتی‌ها را دارید از مصرف لیمو اجتناب و با پزشک مشورت کنید.

مضرات لیمو ۴: ممکن است باعث تهوع و استفراغ شود

با علم به این که آب لیمو سرشار از ویتامین C است، شایان ذکر است که مصرف بیش از حد این ماده‌ی مغذی می‌تواند باعث تهوع، و در مواردی، حتی باعث استفراغ شود. آب لیموی زیاده از حد (بیش از ۲ عدد لیمو یا ۳ لیوان آب لیموی رقیق شده) می‌تواند به اوردوز ویتامین C منجر شود. هرچند این تهدید جدی به شمار نمی‌رود، اما بدن سعی خواهد کرد ویتامین C اضافی را دفع کند که این به استفراغ منجر می‌شود.

حتی در یافته‌اند که رژیم‌های سم‌زدا مانند رژیم آب لیمو هم باعث تهوع و استفراغ می‌شوند.

مضرات لیمو ۵: می‌تواند به تکرر ادرار منجر شود

آب لیمو، به خصوص در یک لیوان آب گرم، می‌تواند به عنوان یک ادرارآور عمل کند. این ماده می‌تواند خروجی ادرار را افزایش دهد، و اگر ادامه پیدا کند حتی ممکن است کارتان به دی‌هیدراته شدن (کم شدن آب بدن) بینجامد. این به خاطر آن است که آب لیمو آب اضافی را از بدن شما دفع می‌کند. در این فرایند، همچنین می‌تواند مقادیر مازاد الکترولیت‌ها و سدیم را از طریق ادرار دفع کند – و گاهی، می‌تواند بیش از حد عمل دفع آب بدن را انجام دهد و موجب دی‌هیدراته شدن شود.

استفاده‌ی بیش از حد آب لیمو با کمبود پتاسیم نیز در ارتباط است. میوه‌های اسیدی مانند لیمو می‌توانند مثانه را تحریک کنند. این امر ضرورت دفع ادرار را بیشتر می‌کند. به مدت حدودا یک هفته از خوردن آب لیمو و سایر میوه‌های اسیدی پرهیز کنید و بعد ببینید که آیا علائم بهبود پیدا می‌کنند یا خیر. اگر بهتر نشدند، با پزشک مشورت کنید.

۶. می‌تواند به ازدیاد آهن خون منجر شود

می‌دانیم که ویتامین C جذب آهن در بدن را تقویت می‌کند. و مصرف زیاد آن می‌تواند به افزایش سطح آهن خون منجر شود. ازدیاد آهن خون می‌تواند خطرناک باشد.

آهن بیش از حد خون می‌تواند به ارگان‌های داخلی بدن نیز آسیب بزند.

۷. می‌تواند در بیماران باعث میگرن شود

هرچند تحقیقات کمتری در این زمینه وجود دارد، بعضی از کارشناسان بر این باور هستند که مرکبات می‌تواند باعث میگرن شود. در واقع، در یکی از رژیم‌های میگرنی خاص طراحی شده توسط موسسه‌ی بیوتکنولوژی دلور توصیه می‌شود از مصرف آب لیمو اجتناب کنید.

مضرات لیمو ۸: می‌تواند باعث آفتاب سوختگی شود

بعضی از مطالعات خاص صورت گرفته حاکی از آن هستند که در صورت وجود آب لیمو روی پوست‌تان قرار گرفتن زیر نور آفتاب می‌تواند باعث بروز تاول و لکه‌های سیاه بشود که به آن «فیتوفوتودرماتایتیس» نیز می‌گویند که بدترین نوع آفتاب سوختگی است. عامل این مشکل مواد شیمیایی موجود در آب لیمو به نام پسورالن هستند که با نور آفتاب دچار تداخل می‌شوند و سوختگی ایجاد می‌کنند.

گزارش دیگری از سوی دانشگاه براون اعلام داشت افرادی که به میزان فراوان آب لیمو مصرف می‌کنند و کسانی که آب سایر مرکبات را می‌نوشند خطر ابتلای‌شان به ملانومای بدخیم که نوعی سرطان پوست است قدری بیشتر است.

خب به بحث درباره‌ی عوارض جانبی و مضرات مصرف بیش از حد لیمو و آب لیمو پرداختیم. اما آیا لیمو (یا آب لیمو) با داروی خاصی تداخل دارد؟

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : bazdeh.org

خواص و مضرات لیمو ترش برای پوست ، آکنه ، پاکسازی کبد و لاغری

خواص و مضرات لیمو ترش برای پوست ، آکنه ، پاکسازی کبد و لاغری لیمو ترش یکی از انواع میوه های درختی است که در دسته بندی مرکبات جای می گیرد. جالب است بدانید که

خواص و مضرات لیمو ترش برای پوست ، آکنه ، پاکسازی کبد و لاغری

خواص و مضرات لیمو ترش برای پوست ، آکنه ، پاکسازی کبد و لاغری خواص و مضرات لیمو ترش

خواص و مضرات لیمو ترش

آشنایی با لیمو ترش

لیمو ترش یکی از انواع میوه های درختی است که در دسته بندی مرکبات جای می گیرد. جالب است بدانید که میوه لیمو ترش را اکثرا به خاطر آب این میوه برای تولید آبلیمو پرورش می دهند البته از گوشت و پوست لیمو هم در آشپزی استفاده می شود.

طعم ترش لیمو به خاطر وجود مقادیر غنی از اسید سیتریک است که در آن وجود دارد. ارتفاع درختچه لیمو ترش در شرایط مساعد می تواند به ۴ متر نیز برسد و نکته مهم در مورد این درختچه اینست که فقط در هوای مناطق گرمسیری پرورش می یابد.

نکته جالب در مورد درخت لیمو ترش این است که گل آوری آن مداوم است و می توان آنرا تنها درختی دانست که تقریبا همیشه میوه ، گل و برگ دارد. میوه لیمو ترش بیضی شکل است و بهترین حالت این میوه ( آبدارتر است ) در پایان فصل پاییز و شروع فصل زمستان است.

لیمو ترش میوه پر فایده و مفیدی است و خواص بسیار زیادی دارد که همگی این خواص را نمی توان به طور کامل در یک مقاله گنجاند ، به همین جهت خلاصه ای از خواص این میوه ارزشمند را برایتان جمع اوری کرده ایم. برای شناخت بیشتر مهم ترین خواص و فواید لیمو ترش در ادامه با پارسی دی همراه باشید.

فواید و خاصیت های پیاز قرمز چیست؟

خواص لیمو ترش

پاکسازی صورت از لک های پوستی

آب لیمو ترش فواید بسیار زیادی برای پوست صورت دارد که یکی از این فواید از بین بردن لک های روی پوست صورت است. جالب است بدانید آب لیمو ترش علاوه بر رفع لک ها روی پوست صورت می تواند باعث سفیدتر شدن پوست نیز شود.

برای این منظور و تاثیرگذاری حداکثری روی لک های پوست صورت باید از ماسک آب لیمو ترش استفاده کنید. برای تهیه ماسک لیمو ترش آب یک لیمو ترش تازه را بگیرد ، سپس با یک پنبه یا پارچه تمیز آنرا روی لک های صورت بزنید و به آرامی ماساژ دهید.

پس از اینکه تمام لک های صورت را با ماسک لیمو ترش ماساژ دادید اجازه دهید ماسک ۳۰ دقیقه روی پوست صورت بماند سپس آنرا با آب سرد بشویید. نکته مهم در مورد این ماسک این است که پس از استفاده از آب لیمو ترش روی پوست صورت نباید از منزل خارج شوید و به هیچ وجه نباید در مقابل نور مستقیم خورشید قرار بگیرید.

رژیم لاغری و کاهش وزن

لیمو ترش به عنوان یک چربی سوز طبیعی شناخته می شود. اسید سیتریک موجود در لیمو ترش باعث افزایش سوخت و ساز بدن و در نتیجه چربی سوزی می شود. همچنین برای لاغری و کاهش وزن می توانید از معجون آب لیمو ترش و عسل استفاده کنید.

برای تهیه معجون لیمو ترش و عسل ۱ لیوان آب ولرم را به همراه ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو ترش و ۱ قاشق غذاخوری عسل طبیعی مخلوط کنید. معجون عسل و آبلیمو را باید به صورت ناشتا مصرف کنید. این معجون برای لاغری بسیار تاثیرگذار است.

جوان سازی پوست و ضد چین و چروک

رادیکال های آزاد تاثیرگذارین عامل روی پوست و ایجاد چین و چروک روی پوست هستند. رادیکال های آزاد باعث کاهش یافتن تولید مجدد سلول های پوستی می شوند و به این ترتیب پوست را پیر می کنند. بزرگترین دشمن رادیکال های آزاد آنتی اکسیدان ها هستند.

لیمو ترش سرشار از آنتی اکسیدان های قوی است که باعث کنترل رادیکال های آزاد مخرب می شوند و در نتیجه باعث بالا رفتن ظرفیت بازسازی سلول ها می شوند. برای سلامت و جوان سازی پوست به طور مرتب آب لیمو ترش تازه مصرف کنید.

پاکسازی کبد از سموم

یکی از خواص لیمو ترش این است که می تواند به دفع سموم موجود در کبد کمک کند. برای پاکسازی سموم از کبد به مایع صفرا نیاز است. لیمو ترش سرشار از اسید سیتریک است که باعث افزایش تولید مایع صفرا در بدن می شود و در نتیجه به پاکسازی کبد کمک می کند.

درمان جوش های صورت و آکنه

آب لیمو ترش به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی عمل می کند و از رشد باکتری ها روی پوست صورت جلوگیری می کند. به همین ترتیب می تواند باعث از بین رفتن جوش ها و آکنه شود. برای از بین بردن جوش های صورت باید از ماسک لیموترش و عسل استفاده کنید.

برای ساخت این ماسک ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو ترش تازه را به همراه ۱ قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید. سپس به آرامی روی محل جوش ها قرار دهید و کمی ماساژ دهید. در پایان بعد از ۱۵ دقیقه صورت را با آب ولرم بشویید.

فواید لیمو ترش برای دندان و لثه

جالب است بدانید آب لیمو ترش می تواند درد دندان را کاهش دهد. برای این منظور باید آب لیمو ترش را روی دندان بچکانید. ضمن اینکه برای جلوگیری و توقف از خونریزی لثه بسیار مفید است. علاوه بر این موارد آب لیمو ترش می تواند باعث خوشبو شدن دهان نیز شود.

هضم آسان و بهبود گوارش

یکی از خواص لیمو ترش این است که می تواند به هضم غذا کمک کند. لیمو ترش باعث افزایش ترشح بزاق در دهان می شود و به همین جهت باعث بهبود گوارش می شود. ضمن اینکه اسیدیته طبیعی که در لیمو ترش موجود است باعث می شود فرایند هضم غذا بهتر صورت بگیرد.

پیشگیری از سرطان

نکته جالب در مورد لیمو ترش این است که یکی از خواص مهم پوست آن مبارزه و پیشگیری با سرطان است. پوست لیمو ترش حاوی مقادیر مناسبی از لیمونن و سالوسترول کیو ۴۰ است که با سلول های سرطانی در بدن انسان مبارزه می کنند.

مضرات لیمو ترش

مصرف بیش از حد ممنوع

مصرف بیش از حد هر ماده غذایی می تواند تاثیرات مخربی رو بدن داشته باشد. مصرف بیش از حد لیمو ترش می تواند باعث کم هوشی ، بی خوابی ، ناراحتی معده و … شود. علاوه بر این مصرف نامتعادل لیمو ترش می تواند باعث آسیب دیدن مینای دندان شود.

همچنین ببینید

تمام خاصیت ها و فواید گوجه فرنگی

source : stylecraze

مطالب مرتبط

خواص آلو سیاه تازه و خشک برای دیابت، کبد، پوست در طب اسلامی

خواص باور نکردنی روغن رازیانه برای پوست، واژن و لاغری + مضرات

خواص شگفت انگیز فلفل سبز تند و شیرین برای زنان و مردان + مضرات

خواص عالی تخمه خربزه برای سنگ کلیه و بارداری + نحوه مصرف

خواص و فواید عجیب چلغوز در طب سنتی و زنان باردار + طریقه مصرف چلغوز

خواص مویز و اثرات بی نظیر آن برای لاغری، ریزش مو و کودکان

خواص جگر سفید گوسفندی

خواص به خواص و مضرات بامیه

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : parsiday.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب