برای درد کمر چی خوبه

برای درد کمر چی خوبهمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

برای درد کمر چی خوبه را از این سایت دریافت کنید.

9 درمان خانگی کمر درد که اثر می کنند

کمردرد مشکلی فراگیر است تا آنجاکه حداقل هشتاد درصد مردم برای یک‌بار در زندگی خود گرفتار آن شده‌اند. در این مقاله با درمان خانگی کمر درد آشنا شوید.

منو

صفحه اصلیبیماری هادرمان خانگی کمر درد

درمان خانگی کمر درد

حداقل هشتاد درصد مردم، حداقل یک‌بار در زندگی گرفتار کمر درد شده‌اند. اگر شما هم یکی از آن هشتاد درصد هستید و درد کمر کلافه‌تان کرده است و می‌پرسید برای درمان کمر درد چکار کنیم، این مطلب را بخوانید تا با 9 درمان خانگی کمر درد آشنا شوید.

کمر درد مشکلی فراگیر است تا آنجا که حداقل هشتاد درصد بزرگسالان برای یک‌بار در زندگی خود این مشکل را تجربه کرده‌اند. کمر درد بیش از هر عامل دیگری باعث بروز ناتوانی می‌شود؛ چراکه عضلات پشت در نشستن، ایستادن و راه رفتن درگیر می‌شوند و هنگامی که در این ناحیه دچار درد باشید، حرکت طبیعی مختل خواهد شد. این درد گاهی در بالا و میانه پشت نیز احساس می‌شود؛ چراکه عضلات پشت و ستون فقرات بیشترین وزن بدن را تحمل می‌کنند.

داروهایی مانند ایبوپروفن و استامینوفن، و هم‌چنین تسکین دهنده های درد موضعی می‌توانند در تسکین درد کمر و پشت مؤثر باشند. اگر می‌خواهید درمان های خانگی را امتحان کنید برخی روش‌های زیر می‌توانند به شما کمک کنند. البته دقت کنید که این روش‌ها، همان‌طور که در عنوان مقاله مشاهده کردید، درمان‌های خانگی هستند و طبیعتاً در مورد دردهای بسیار شدید که مختل کننده حرکت و زندگی روزمره بوده و نیازمند رسیدگی پزشکی هستند، جایگزین ویزیت و تشخیص تخصصی نمی‌شوند.

آنچه در این مطلب می‌خوانید... [مخفی کردن]

1 1) ورزش کنید

2 2) از سرما و گرما استفاده کنید

3 3) حرکات کششی انجام دهید

4 4) از محصولات ضد درد استفاده کنید

5 5) آرنیکا را امتحان کنید

6 6) کفش‌هایتان را عوض کنید

7 7) اصول ارگونومی در محیط کار را رعایت کنید

8 8) به اندازه کافی بخوابید

9 9) استرس‌تان را مدیریت کنید

10 چه موقع باید به پزشک مراجعه کنید؟

10.1 تجربه شما

1) ورزش کنید

اگر در ناحیه پشت خود احساس درد دارید، ممکن است برخاستن و حرکت کردن برای شما چالش‌برانگیز باشد. با این حال، پیاده‌روی‌های کوتاه، انجام یوگا، ورزش‌های آبی و دیگر ورزش‌های سبک در کم کردن درد کمک می‌کند. ورزش، فشار و تنش ماهیچه‌های شما را کاهش می‌دهد و باعث ترشح اندورفین (هورمون کاهش‌دهنده درد در مغز) می‌شود. همچنین می‌توانید برای افزایش قدرت و انعطاف عضلات، یک برنامه ورزشی روزانه را دنبال کنید که حرکات کششی و قدرتی را در برمی‌گیرد.

تصویر زیر، نشان‌دهنده یکی از بهترین حرکات برای کاهش درد ناحیه پایینی کمر (lower back pain) است. این حرکت برای کاهش درد سیاتیک نیز مفید است.

مراحل مختلف حرکت ورزشی دیگری که می‌توانید برای تسکین در کمر انجام دهید در تصویر زیر نشان داده شده است. برای انجام این حرکت لازم است چند نکته را رعایت کنید:

دستانتان را در دو سوی بدن باز کرده و کف دست خود را روی زمین قرار دهید. دقت کنید که شانه‌هایتان هنگام اجرای حرکت، از زمین جدا نشوند.

کمر خود را نیز مانند شانه‌ها به زمین بچسبانید، به صورتی که هنگام حرکت دادن پاها، بالاتنه شما به چپ و راست نچرخد.

پاها را در طول اجرای حرکت، کنار هم نگه دارید.

ابتدا شش تا هشت تکرار را در یک سمت (راست یا چپ) انجام دهید، سپس شش تا هشت تکرار را در سمت دیگر.

حرکت را به آهستگی انجام دهید، به‌طوری که فعالیت عضلات پایین کمرتان را حس کنید.

هنگام اجرای حرکت اندکی مکث کنید و ضربه نزنید.

2) از سرما و گرما استفاده کنید

تحقیقات نشان می‌دهد که سرما و گرما برای کاهش درد پشت مؤثر است.

اگر یک کیسه یخ را بلافاصله بعد از آسیب، روی محل فشار دهید، موجب کاهش التهاب شده و درد کاهش پیدا می‌کند. سرما همچنین در ناحیه دردناک، بی‌حسی ایجاد می‌کند. برای جلوگیری از سرمازدگی پوست، کیسه یخ را با پارچه بپوشانید. دقت کنید که یخ، بیش از ۲۰ دقیقه روی موضع نماند.

پد گرمکن نیز می‌تواند عضلات سفت‌شده و دردناک شما را تسکین دهد. البته باید به دمای پد گرمکن دقت کنید تا بیش از اندازه گرم نباشد. اگر پد گرمکن در دسترس نبود، می‌توانید از یک بطری آب گرم یا یک کیسه پارچه‌ای حاوی گندم یا برنج خام استفاده کنید که در ماکروویو داغ شده باشد.

3) حرکات کششی انجام دهید

انجام حرکات کششی به عنوان یک درمان خانگی کمر درد در بیشتر موارد موثر است. حرکات کششی زیر را برای تسکین درد پشت انجام دهید و به مدت ۳۰ ثانیه یا تا زمانی که احساس ناراحتی نمی‌کنید، حرکت را ادامه دهید:

لمس کردن انگشتان پا

در این حرکت، علاوه بر کشش عضلات همسترینگ، خم شدن به جلو برای رسیدن به انگشتان پا، گرفتگی عضلات کمرتان را کاهش می‌دهد. البته نباید برای لمس انگشتان پایتان فشار بیش از حد وارد کنید، تا هرجا که توان داشتید به سمت پایین خم شوید، تا به تدریج عضلات شما آماده تحمل کشش بیشتر شوند.

نکته مهم: برای انجام این حرکت زانوی خود را قفل نکرده و کمی خم کنید. زیرا در صورتی که با پای صاف و بدون ایجاد پتانسیل کششی کافی، این حرکت را انجام دهید، احتمال دارد عصب سیاتیک درگیر و درد بدتر شود.

بیشتر در این مورد بدانید...

درد سیاتیک و راه‌های درمان آن

حرکت کشش گربه

کف دست‌ها و زانوهایتان را روی زمین قرار دهید. پشت خود را ابتدا به بالا و سپس به سمت پایین گرد کنید و این کار را به آرامی و برای مدت چند دقیقه تکرار کنید. در تصویر زیر دو بخش متفاوت این حرکت را مشاهده می‎‌کنید؛ بهتر است وضعیت سمت چپ، خیلی کوتاه -در حد 2 ثانیه- و وضعیت سمت راست 5 تا 8 ثانیه انجام شود.

نکته: به دلیل اینکه در این حرکت زانو روی زمین قرار می‌گیرد، صحیح‌تر آن است که به جای زمین سفت، این حرکت را روی یک پتو یا روی مت یوگا انجام دهید.
برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : lafarrerr.com

‫برای کمر درد چی خوبه

برای کمر درد چی خوبه

برای کمر درد چی خوبه

کمردرد چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ ۰نظر

کمر درد یکی از شایع ترین درد های اسکلتی عضلانی است که امروزه بخصوص در جوانان شایع تر است ، اما تا حالا شده با خودتون فکر کنید که برای کمر درد چی خوبه ؟ اصلا برای کمر درد باید استراحت کنیم یا نه ؟ اگر استراحت میکنیم چه مدت کافیست ؟ یا اینکه اصلا چه وقت زمان درست مراجعه به پزشک هست؟ و برای درمان دردمون پیش چه پزشکی باید بریم ؟ اگر به دنبال جواب این سوالات میگردید در ادامه این مقاله همراه ماباشید ...و میتونید در زیر همین مقاله و یا در صفحه اینستاگرام کلینیک ما در ارتباط با دردتون سوالات خود را از ما بپرسید .

2 گروه از انسان ها بیشتر دچار کمر درد میشوند : ازیک سو افرادی که مشاغل سخت دارند و کارهای سنگین انجام میدهند و از سویی دیگر افرادی هستند که فعالیت کمتری دارند مانند مدیران و کارمندان و پشت میزنشینان و ...

خیلی وقت ها کمر درد ها با یک حرکت ناگهانی شروع میشوند، مثلا هنگامی که دولا شدید و میخواهید از صندوق عقب ماشین وسیله ای بردارید و یا وقتی که میخواهید از روی صندلی بلند شوید و یا اینکه جسمی را میخواهید بلند کنید و به جای دیگر بگذارید.

این گرفتن ناگهانی میتواند شروع یک بیماری شدید مثل دیسک کمر و یا حتی یک گره عضلانی ساده باشه اما باید چه کرد؟خیلی خیلی مهم است که در سه روز اول شروع چنین حمله ای التهاب را کاهش دهیم و اسپاسم عضلانی را کم کنیم.برای این کار میتونیم از روش های غیر دارویی موثر کاهش اسپاسم و التهاب استفاده کنیم. رعایت و انجام موارد زیر به شما کمک میکند تا بتوانید درد و التهاب را در سه روز اول کاهش دهید.

کیسه های یخ

کیسه های یخ را میتوانید از داروخانه تهیه نمایید و درابتدای شروع درد ، در فواصل هر 4 ساعت یک بار و حداقل 10 الی 20 دقیقه بر روی محل درد بگذارید و تا 2 روز این کار را ادامه دهید .

کیسه های آیس پک مزیتی که به نسبت یخ دارد این است که دمای 4 درجه دارد یعنی سرما را از بعد درمانی خود ارائه میکند وبه بدن ضرری وارد نمیکند این در حالی است که کیسه های یخ دمای 0 درجه دارد و به پوست آسیب میزند .

داروهای شل کننده عضلانی و مسکن

داروهای شل کننده عضلانی می‌توانند باعث شل شدن عضلات کمر شوند گرچه مشکل کمردرد را به صورت ریشه‌ای درمان نمی‌کنند. داروهای شل کننده عضلات آرام بخش بوده و باید پیش از خواب استفاده شوند. این دارو ها را بدون نسخه پزشک میتوان تهیه نمود اما نکته مهم اینجاست که وقتی بیماری داروی شل کننده عضلانی مصرف میکند باید استراحت کند .اگر فرد قرص شل کننده مصرف کند و بعد به فعالیت های روزمره خود ادامه دهد و فعالیت های سنگین داشته باشد پر واضح است که عضلات شل شده و دیگر قابلیت انقباض و فعالیت را مثل قبل ندارد در نتیجه این فشار مستقیم بر روی ستون مهره ها و مفاصل و دیسک های بین مهره ای وارد میشود وبنابراین اگر نمیتوانید 3 روز اول در طول روز استراحت داشته باشید حتما شب قبل از خواب قرص شل کننده عضلانی را مصرف کنید .

داروهای مسکن ضد التهاب‌های بدون نیاز به نسخه پزشک، مانند ایبوپروفن، را می‌توانید به عنوان یکی از روش‌های کوتاه مدت رفع درد کمر استفاده کنید. این قرص‌ها نه تنها درد را تسکین می‌دهند، بلکه التهاب را نیز درمان می‌کنند. بهتر است قرص‌های 600 میلی‌گرمی ایبوپروفن را (همیشه همراه غذا) سه مرتبه در روز و به مدت یک هفته مصرف کنید. سپس در صورت نیاز می‌توانید آن‌ها را مصرف کنید. البته این را فراموش نکنید که هر کسی نباید از این قرص‌ها استفاده کند، بنابراین پیش از مصرف با پزشکتان مشورت کنید. شما می‌توانید از استامینوفن نیز استفاده کنید اما این قرض خواص ضد التهابی ایبوپروفن را ندارد.

رعایت طرز صحیح خوابیدن

خوابیدن به پهلو با بالشتی بین زانوها:

اگرچه خوابیدن به پهلو یکی از محبوب ترین و راحت ترین موقعیت های خواب محسوب می شود اما می تواند برای ستون فقرات مضر باشد. چنین موقعیتی می تواند بر روی کمر فشار وارد کند.

خوابیدن به پشت با پشتیبانی زانوها:

خوابیدن به پشت یکی از بهترین روش های خواب برای داشتن کمری سالم است. این موقعیت به طور یکسان وزن را در طول بدن توزیع می کند و همین امر باعث می شود فشار کاهش یابد و تراز خوبی بین سر، گردن و ستون فقرات ایجاد گردد. قرار دادن یک بالشت کوچک زیر زانو می تواند پشتیبانی اضافی برای بدن فراهم آورد و گودی طبیعی ستون فقرات را حفظ کند.

خواب در موقعیت جنینی:

اگر فتق دیسک کمر دارید خوابیدن به صورت جنینی کمر درد شما را میتواند تسکین دهد. چرا که خوابیدن بر پهلو با زانوهای گره خورده به سمت قفسه سینه می تواند خم شدن ستون فقرات را کمتر کند و به باز شدن مفاصل کمک نماید.

خوابیدن بر روی قسمت جلویی بدن به صورت قرار دادن سر به سمت پایین:

دلیلی دیگری که ممکن است برای بد بودن موقعیت خواب این چنینی در نظر گرفته شود به این خاطر است که سر معمولا به یک سمت می چرخد. این موضوع باعث چرخش ستون فقرات می شود و فشار اضافی بر روی گردن، شانه ها و کمر وارد می کند. برای اجتناب از این مورد، سعی کنید به گونه ای دراز بکشید که صورت به سمت پایین باشد.

حرکات کششی:

تنها کاری که نباید انجام دهید، این است که یکجا ساکن بنشینید. استراحت طولانی در تختخواب به درمان کمردرد کمک نمی‌کند؛ بنابراین تلاش کنید تا کارهای روزمره‌تان را انجام دهید. انجام حرکات کششی به صورت روزانه مانع گرفتگی عضلات خواهد شد.ورزش های مکنزی و ویلیامز معروفند.

در زمان بیرون زدگی حاد دیسک از این نوع ورزش ها اجتناب شود.ورزش های آبی به اشکال مختلف از جمله راه رفتن در آب، زیر نظر متخصصین مفید است.
برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.armandarman.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب