خرید سرور مجازی آلمان و ایران بلوسرور با هارد raid 10سرور مجازی آلمان دیتاسنتر هتزنر (Hetzner Datacenter) از ویژگی هارد raid 10 بهره میبرد، چندین سطح raid هارد وجود دارد که در سرور مجازی آلمان بلوسرور که Cloud vps است از این تکنولوژی raid 10 استفاده میکند. چندین دیتاسنتر معروف مانند Equinix، hetzner و myloc وجود دارد که blueserver از دیتاسنتر هتزنر سرویس ارایه میدهد  که یکی از بروزترین دیتاسنترهای اروپا و آلمان است، این دیتاسنتر شریک سخت افزاری شرکت هایی مانند AMD, intel, Dell است.

دیتاسنتر هتزنر و سرور مجازی آلمان بلوسرور

چون دیتاسنتر هتزنر پارتنر سخت افزاری شرکت های AMD, intel, Dell است، بخاطر استفاده از سخت افزار این شرکت ها برای ارایه سرور مجازی آلمان و سایر سرورهای این دیتاسنتر که در فنلاند و آمریکا هم فعلا شعبه دارد، قیمت تمام شده وی پی اس بسیار پایین می آید و به نسبت سایر مراکز داده ها مانند دیتاسنتر Equinix قیمت VPS آلمان ارزان و بسیار پایین است.

RAID هارد ها عموما در سرور استفاده می شوند (data storage virtualization technology). تکنولوژی RAID برای بهینه سازی امنیت و عملکرد ذخیره داده ها طراحی شده اند. RAID یک تکنولوژی است که عملکرد و حفاظت از اطلاعات را موقع ذخیره داده ها بر روی چندین هارد دیسک بهبود می بخشد. این کار از طریق ترکیب تنظیمات از پیش تعیین شده با آرایه های دیسک برای سرعت بیشتر، امنیت و تحمل خطا انجام میشود. یکی از پر کاربردترین انواع رید، raid 10 است.

 

Raid  چیست

RAID مخفف عبارت Redundant Array of Independent Disk ها می باشد، به زبان فارسی به معنی ” آرایه چندگانه دیسک‌های مستقل ” ترجمه شده است. اما بعضی از متخصصان از آن به عنوان « Redundant Array of Inexpensive Discs» یاد می‌کنند. RAID اجازه می دهد تا حداقل دو هارد دیسک را به عنوان یک هارد واحد تنظیم کنید. از تکنیک striping برای پخش اطلاعات بین هارد دیسک ها استفاده میشود که باعث fault-tolerance و performance میشود، از رید عموما در vps ها برای امنیت اطلاعات استفاده میشود که در خرید vps بلوسرور میتوانید این مورد را ملاک تهیه وی پی اس قرار دهید.

RAID در سال 1987 در دانشگاه کالیفرنیا توسعه یافت، علیرغم عملکرد بهتر از سیستم ذخیره سازی تک دیسک ساده تر، در ابتدا غیرقابل اعتماد بود. برای غلبه بر این مشکل، دانشمندان داده و توسعه دهندگان نرم افزار چندین سطح برای raid کردن ایجاد کردند، همچنین دو نوع اصلی RAID وجود دارد: رید سخت افزاری و دری نرم افزاری.

 

RAID سخت افزاری در سرور مجازی آلمان بلوسرور

RAID سخت افزاری عملکرد عالی ارائه می دهد و قابل اطمینان تر است و بدون خاموش کردن سرور میتوان هارد معیوب را در این نوع raid جایگزین کرد. همچنین می‌تواند داده های ازدست رفته را سریع‌تر بازسازی کند و برای سرورهایی که عملکرد محور هستند که در سرور مجازی آلمان بلوسرور نیز همین رید استفاده میشود، اما این نوع رید، هزینه بیشتری به نسبت رید نرم افزاری دارد.

RAID نرم افزاری محبوب تر است، بخاطر اینکه یک گزینه ارزان تر به نسبت رید سخت افزاری است و می تواند عملکرد بالایی را در سطوح RAID 0 و 1 ارائه دهد.

 

Raid 10 چیست و مزایای آن در VPS آلمان ارزان Blueserver

RAID 10 ترکیبی از RAID 1 و 0 است که به موجب آن چندین سیستم RAID 1 با یک راه اندازی RAID 0 ترکیب می شوند. به همین خاطر است که RAID 10 عموما با عنوان RAID 1 + 0 نیز شناخته می شود. RAID 10 از حداقل چهار هارد دیسک ایجاد شده است.  با توجه به ساختار RAID 1، در RAID 10 فایل ها نیز بصورت mirror تنظیم می شوند. یعنی داده ها به منظور تضمین افزونگی حداقل در دو دیسک کپی می شوند.

 

RAID 10 تمام اطلاعات را به صورت تکراری در هارد دیسک ذخیره می کند و باتوجه به اینکه از حداقل 4 هارد استفاده میشود، تا زمانی که یک دیسک از یک جفت mirror هنوز در سرور مجازی آلمان بلوسرور حال اجرا باشد، اطلاعات ذخیره شده ایمن هستند – حتی اگر یک هارد از کار بیافتد. داده ها تنها در صورتی از بین می روند که تمام رسانه های ذخیره سازی در RAID 1 فرعی به دلیل نقص یا مشکل دیگری از کار بیفتند و بازسازی داده ها در یک سیستم RAID 10 ساده تر و سریع تر است.

 

یکی از مزایای اصلی RAID 10 سرعت خروجی است. با تکنیک striping (ایندکس داده‌ها)، بلوک‌های فرعی جداگانه به صورت موازی در دسترس هستند. اگر برنامه ای به سیستم دسترسی پیدا کند، می تواند همزمان از دو یا چند دیسک بخواند و همیشه چندین داده را از یک هارد دریافت می کند. در مقایسه با فقط یک هارد دیسک که این ویژگی را ندارد، سرعت خواندن داده ها در RAID 10 سریعتر و بهینه تراست. همچنین در Raid 10 که در VPS آلمان ارزان blueserver.ir استفاده میشود، سرعت نوشتن اطلاعات در دیسک بسیار سریعتر است، زیرا داده ها بصورت موازی در دیسک ها ذخیره میشود

 

Raid 0 : در این تکنولوژی هیچ رید و کپی از دیسک انجام نمیشود، در سرور مجازی ایران بلوسرور (Virtual private server)، فعلا از این نوع رید با هارد SSD Nvme استفاده میشود.

Raid 1 یا mirror Raid : RAID 1 از داده‌های تکراری که بین حداقل دو دیسک نوشته شده‌اند کپی می‌کند، یعنی اطلاعات شما بصورت موازی در 2 دیسک همزمان ذخیره میشود.

خرید سرور مجازی آلمان و ایران بلوسرور با هارد raid 10خرید سرور مجازی آلمان و ایران بلوسرور با هارد raid 10

مزایای سرور مجازی ایران Blueserver

سرور مجازی ایران بلوسرور (iran Virtual private server) از هارد دیسک های Samsung SSD  و NVME برای ایجاد vm یا همان  vps استفاده میکند و انواع سیستم عامل های ویندوز و لینوکس ارایه میشود و بخاطر نزدیکی به کاربران داخل پینگ نسبتا کمتر به vps اروپایی دارد. مجازی ساز سرور ایران vmware و آلمان kvm است. دو نوع مدل برای مدیریت سرور مجازی ایران وجود دارد managed vps و unmanaged vps. در سرور مجازی های مدیریت شده، مدیریت سرور با سرویس دهنده هاستینگ  (hosting) است، یعنی باتوجه به سطح پشتیبانی اگر مشکلات نرم افزاری، برنامه و … در سرور مجازی ایران بلوسرور وجود داشته باشد، سرویس دهنده به آن رسیدگی میکند، اما در سرور مجازی مدیریت نشده، وظیفه حل مشکلات داخل سرور و برنامه ها با خود کاربری است که vps را تهیه کرده.

خرید سرور مجازی آلمان و ایران بلوسرور با هارد raid 10خرید سرور مجازی آلمان و ایران بلوسرور با هارد raid 10

چه زمانی از RAID استفاده میشود؟

معمولا از تکنولوژی رید برای بالا بردن قابلیت اطمینان دیتابیس ها، داده ها، یا در خرید VPS بلوسرور (Virtual private server)، مانند سرور مجازی ارزان آلمان، سرور مجازی آمریکا، از این تکنولوژی برای دسترسی منظم به اطلاعات، بالا بردن سرعت خواندن اطلاعات، نیاز به امنیت بیشتر داده ها استفاده میشود، اما این را باید ملاک قرار دهید که استفاده از تکنولوژی رید به معنی بکاپ گیری نیست و باید از اطلاعات خود جدای از خرید سرور مجازی بکاپ تهیه کنید.

 

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب