دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

داوطلبانی که علاقه دارند به صورت بدون آزمون در دانشگاه آزاد به تحصیل بپردازند، می توانند در زمان مقرر با مطالعه دفترچه راهنمای نام نویسی، در یکی از دو نوبت مهر ماه و یا بهمن ماه به ثبت نام بدون کنکور آزاد در دو مقطع کاردانی و کارشناسی بپردازند.

شرایط، نحوه و زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در هر یک از مقاطع متفاوت می باشد، بنابراین متقاضیان جهت کسب آگاهی از این موارد و نیز آشنایی با لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد می بایست به دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور این دانشگاه مراجعه نمایند.

جدول دفترچه های ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 (مهرماه)
مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 1401

(جهت دریافت فایل روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می شود.)

مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1401

(جهت دریافت فایل روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می شود.)

برای ثبت نام هر یک از مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دفترچه های جداگانه ای در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

زمان انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

معمولا چند روز پیش از آغاز ثبت نام، مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد دفترچه ای را که حاوی کد رشته های هر یک از مقاطع تحصیلی می باشد، از طریق سایت خود منتشر می کند. علاوه بر لیست رشته، جزئیاتی از قبیل زمان، نحوه، هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، مدارک، شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، ظرفیت پذیرش دانشجو، واحدهای دانشگاهی ارائه دهنده هر یک از رشته ها نیز در این دفترچه ذکر می گردند.

زمان انتشار دفترچه مهر 

دفترچه کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته در تاریخ 5 مرداد ماه مصادف با زمان ثبت نام این دانشگاه برای نیمسال اول 1401 بر روی سایت دانشگاه آزاد قرار گرفت.

زمان انتشار دفترچه بهمن

فایل راهنما و دستورالعمل ثبت نام و انتخاب رشته نیمسال دوم این دانشگاه همزمان با آغاز مهلت انجام این فرآیند منتشر شده و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. با توجه به اینکه هنوز نام نویسی در این دوره آغاز نشده بنابراین زمان انتشار دفترچه آن نیز مشخص نمی باشد و در صورت تعیین این تاریخ، این مقاله بروز رسانی خواهد شد.

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد قبل از اقدام به نام نویسی به جهت کسب اطلاعات کامل از مندرجات آن، دارای اهمیت می باشد. این فایل ها از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org منتشر می گردد.

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور نیمسال اول

دفترچه راهنمای انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401برای مقطع کاردانی و کارشناسی که به صورت پیوسته و ناپیوسته می باشد، مجزا منتشر می شود.

جدول دفترچه های ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 (مهرماه)
مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 1401

(جهت دریافت فایل روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می شود.)

مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1401

(جهت دریافت فایل روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می شود.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور نیمسال دوم

کسانی که به هر دلیلی در نیمسال اول موفق به نام نویسی در دوره های کاردانی و کارشناسی نشده اند می توانند در نوبت دوم یعنی بهمن ماه اقدام به ثبت نام کنند. به دلیل آن که تاکنون دفترچه این مقاطع برای سال 1401 منتشر نشده است، دفترچه راهنمای مربوط به دوره گذشته برای شما در جدول قرار داده شده است تا بتوانید نسبت به اطلاعات آن آگاه شوید.

جدول دفترچه های ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 (بهمن ماه)
مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 1400

(جهت دریافت فایل روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400

(جهت دریافت فایل روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می شود.)

مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400

(جهت دریافت فایل روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 1400

(جهت دریافت فایل روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می شود.)

جزئیات دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای هر یک از مقاطع دارای بخش های مختلفی می باشد که داوطلبان قبل از نام نویسی لازم است آن را مطالعه نمایند تا در روند ثبت نام دچار مشکل نشوند. در ادامه به شرح قسمت های مختلف این دفترچه می پردازیم.

مقدمه: این قسمت به تعریفی از دانشگاه آزاد پرداخته شده است تا دانشجویان اطلاعات کافی درباره محل تحصیل خود داشته باشند. تذکرات مهم: در این بخش مدرکی که در دانشگاه آزاد مورد پذیرش می باشد و زمان دریافت مدرک متقاضیان توضیح داده شده است. تعاریف: معانی و توضیحی در خصوص عبارت های بکار برده شده در دفترچه شرح داده شده است. شرایط و ضوابط: در این بخش به شرایط عمومی و اختصاصی می پردازد. سهمیه: سهمیه رزمندگان، ایثارگران و خانواده شهدا بیان شده است. شرایط پذیرش دانشجو: ضوابط پذیرش دانشجو را با توجه به سوابق تحصیلی آورده است. نحوه ثبت نام: یکی از مهم ترین بخش های دفترچه می باشد که توضیحاتی همچون خرید کارت اعتباری، رشته محل های انتخابی مشخصات عکس اسکن شده درج گردیده است. مقررات وظیفه عمومی: در این قسمت شرایط مربوط به خدمت سربازی برای آقایان گفته شده تا بتوانند از مهم ترین مقررات مربوط به این موضوع اطلاع یابند. شهریه و هزینه ثبت نام: شهریه ثابت و متغیر در این بخش گفته شده است. مقررات صندوق رفاه و بیمه دانشجویی: اخذ وام و نحوه پرداخت در این قسمت تعیین می شود. مقرات انصراف از تحصیل: افرادی ک قصد انصراف از تحصیل را دارند می بایست تحت شرایطی که در این بخش گفته شده نسبت به این امر اقدام نمایند. شرایط اتباع غیر ایرانی: اتباع غیر ایرانی با رعایت 10 بند مذکور در دفترچه می توانند به تحصیل در این دانشگاه بپردازند. لیست رشته محل های ارائه شده: این قسمت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و حجم بیشتری از مطالب دفترچه به جداول لیست رشته های ارائه شده اختصاص یافته است.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در دو نیمسال مهر و بهمن ماه و معمولا در دو مقطع کاردانی و کارشناسی به صورت پیوسته و ناپیوسته صورت می گیرد که  داوطلبان می توانند پس از بررسی دفترچه راهنمای ثبت نام از کلیه ضوابط و شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 آگاه شوند که این شرایط به دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم می شود.

یکی از مهم ترین نکات در این قسمت می توان به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 در دو مقطع کاردانی و کارشناسی به دو صورت پیوسته و ناپیوسته اشاره نمود که هر کدام از آن ها به صورت مجزا از هم منتشر شده که شرایط اختصاصی پذیرش در هر کدام از دوره های ذکر شده متفاوت می باشد که در ادامه به آن اشاره شده است.

شرایط عمومی

اعتقاد داشتن به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی کشور عدم عداوت با نظام جمهوری اسلامی ایران برخوردار نبودن به شرارت های اخلاقی نداشتن اعتیاد به مواد مخدر داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی عدم ممنوعیت از شروع و ادامه تحصیل از لحاظ قوانین و مقررات کشور نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان

ثبت نام دوره کاردانی پیوسته

کسانی که مدرک دیپلم (نظام جدید) در یکی از رشته های فنی و حرفه ای و یا کاردانش را دارند و یا در دوره چهار ساله (نظام قدیم) فارغ التحصیل شده اند قادر به ثبت نام در دوره کاردانی هستند. بلامانع بودن نام نویسی در این دوره برای متقاضیان دارای مدرک تطبیقی اشخاصی که در یکی از شاخه های فنی حرفه ای، کاردانش و هنرستان دارای مدرک دیپلم هستند فقط می توانند یکی از رشته های کاردانی متناسب با نوع دیپلم خود را انتخاب کنند. درصورت پذیرفته شدن، طی کردن 14 واحد درسی جبرانی برای افرادی که دیپلم کاردانش در رشته ای متناسب با مدرک خود را دارند، الزامی می باشد. داوطلبان با توجه به مدرک پایان دوره متوسطه خود در شاخه های کاردانش، فنی و حرفه ای و یا دیپلم چهار ساله نظام قدیم، فقط می توانند در یک رشته تحصیلی در دوره کاردانی پیوسته ثبت نام کنند. (جدا بودن رشته تربیت بدنی از این قاعده و   بلامانع بودن ثبت نام در این رشته)

ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته

الزامی بودن دیپلم دوره چهارساله دبیرستان نظام قدیم و یا همچنین داشتن مدرک کادانی (فوق دیپلم) برای ثبت نام در دوره کاردانی ناپیوسته ارائه دیپلم نظام آموزشی جدید و یا گواهی دوره پیش دانشگاهی تا تاریخ 30 بهمن ماه 1401 بلامانع بودن ثبت نام فارغ التحصیلان دوره کاردانی پیوسته و یا ناپیوسته مجاز نبودن نام نویسی برای اشخاص فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی ثبت نام در دیگر رشته ها برای  دانش آموختگان دوره کاردانی علوم پزشکی نام نویسی در رشته های گروه علوم انسانی برای متقاضیانی که مدرک حوزوی مورد تایید حوزه علمیه قم را داشته باشند.( این افراد می بایست مشمول خدمت سربازی نبوده و و همزمان در حوزه نیز تحصیل نکنند.) عدم مشکل توانایی های جسمی برای داوطلبان علاقه مند به تحصیل در رشته های تربیت بدنی نداشتن معلولیت های جسمی، بیماری قلبی، تنفسی و یا ضعف در حس های بینایی، شنوایی و کلامی برای داوطلبان رشته های هنر نمایشی – بازیگری و هنرهای نمایشی – کارگردانی

ثبت نام دوره کارشناسی پیوسته

در برداشتن مدارکی چون مدرک پیش دانشگاهی نظام ترمی – واحدی سالی – واحدی و یا دیپلم نظام آموزشی جدید و ارائه آن تا تاریخ 30 بهمن ماه 1401 یا دیپلم نظام قدیم یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) داوطلبان راغب به رشته موسیقی چنانچه در آزمون عملی و یک مصاحبه فرهنگی که در محل دانشگاه انتخابی برگزار می شود قبول شوند، مجاز به نام نویسی در دانشگاه مذکور می شوند. نام نویسی فارغ التحصیلان دوره های کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته در مقطع کارشناسی پیوسته مجاز است. مجاز نبودن ثبت نام برای متقاضیانی که دیپلم فنی و حرفه ای کاردانش نظام قدیم داشته و مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی ندارند. بلامانع بودن نام نویسی دانش آموختگان رشته های گروه علوم پزشکی در صورت پایان طرح نیروی انسانی خود. امکان ثبت نام افراد دارای مدرک حوزوی (عدم تحصیل همزمان در حوزه و نداشتن مشکل نظام وظیفه) اجباری بودن ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای مشمولین خدمت سربازی که به دلیل اخراج یا انصراف از دانشگاه موفق به  پایان رساندن تحصیلات خود نشده و یا مدرک مقطع پایین تر را دریافت کرده اند.

ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته

امکان پذیر بودن ثبت نام متقاضیان در هر یک از رشته های مقطع کارشناسی ناپیوسته چنانچه مدرک کاردانی و کاردانی دانشگاه علمی کاربردی خود را ارائه دهند. داوطلبانی که به هر دلیلی در دور قبل موفق به پایان رساندن تحصیلات خود در دوره کارشناسی پیوسته نشده اند، در صورتی می توانند اقدام به نام نویسی نمایند که ممنوعیت از ادامه تحصیل و یا کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم را نداشته باشند. نداشتن حق ثبت نام در دوره کارشناسی ناپیوسته برای آن دسته از دانشجویانی که بعد از تاریخ 31 شهریور ماه 87، دروس دوره را با نمره کل کمتر از 12 به اتمام رسانده باشند و مدرک کاردانی نداشته باشند. طی کردن حداکثر 20 واحد درسی جبرانی برای پذیرفته شدگان دوره کارشناسی ناپیوسته که مدرک پایه کاردانی پیوسته خود را بدون داشتن گواهی پیش دانشگاهی دریافت نموده اند که این برای سایرین پذیرفته شدگان دوره کارشناسی ناپیوسته حداکثر 12 واحد درسی است. ارائه گواهی فراغت از تحصـیل و تأییدیـه مـدرک کاردانی در زمـان ثبـت نـام فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی در دوره کاردانی در صورتی می توانند نام نویسی خود را آغاز کنند که طرح نیروی انسانی خود را انجام داده باشند. بلامانع بودن ثبت نام در دوره کارشناسی ناپیوسته تمامی رشته های گروه علوم انسانی برای طلاب و فضلاء حوزه علمیه که مدرک سطح یک حوزوی خود را دریافت کرده اند. پرداختن به تحصیل به صورت تمام وقت

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید بر روی لینک شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 کلیک نمایید.

سوالات متداول

1- دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته نیمسال تحصیلی اول دانشگاه آزاد 1401 چه زمانی منتشر می گردد؟

دفترچه کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته در تاریخ 5 مرداد ماه مصادف با زمان ثبت نام این دانشگاه برای نیمسال اول 1401 بر روی سایت دانشگاه آزاد قرار گرفت.

2- نحوه دسترسی به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 چگونه است؟

جهت دریافت این دفترچه می بایست به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه نموده و فایل مربوطه را دانلود کرد.

3- جزئیات دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 چیست؟

این دفترچه حاوی محتویاتی است که برای اطلاع از آن ها می توانید به متن مقاله مراجعه کنید.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته نیمسال تحصیلی اول دانشگاه آزاد 1401 چه زمانی منتشر می گردد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "دفترچه کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته در تاریخ 5 مرداد ماه مصادف با زمان ثبت نام این دانشگاه برای نیمسال اول 1401 بر روی سایت دانشگاه آزاد قرار گرفت." } },{"@type": "Question", "name": "نحوه دسترسی به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 چگونه است؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "جهت دریافت این دفترچه می بایست به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه نموده و فایل مربوطه را دانلود کرد." } },{"@type": "Question", "name": "جزئیات دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 چیست؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "این دفترچه حاوی محتویاتی است که برای اطلاع از آن ها می توانید به متن مقاله مراجعه کنید." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب