تدابیر امنیتی در عراق ویژه ماه محرم‌الحرامتدابیر امنیتی در عراق ویژه ماه محرم‌الحرامتدابیر امنیتی در عراق ویژه ماه محرم‌الحرام

اقدامات ویژه در دو روز اول محرم و اربعین تشدید خواهد شد. فرماندهی عملیات مشترک عراق خبر از تدابیر ویژه در این کشور برای تأمین امنیت در ماه محرم داد.

تدابیر امنیتی در عراق ویژه ماه محرم‌الحرام

تحسین الخفاجی سخنگوی فرماندهی عملیت مشترک گفت، فرماندهی عملیات‌های کربلا، بغداد و سامرا دستورها به نیروهای خود در خصوص ماه محرم را ابلاغ کرده‌اند و اقدامات ویژه در دو روز اول محرم و اربعین تشدید خواهد شد.

در تمامی صحن‌های حرم امام حسین موکت قرمز پهن شده است

در ارتباط با همین موضوع، آستان حرم امام حسین علیه‌السلام هم اعلام داشت که در تمامی صحن‌های این حرم، موکت قرمز پهن شده است.

هر ساله در آستانه ماه محرم تمامی فرش‌های حرم امام حسین جمع آوری شده و موکت قرمز در صحن‌های حرم پهن می‌شود.موکت‌های قرمز تا روز دهم ماه محرم و تا برگزاری عزاداری سنتی «رگضه الطویریج» در روز ظهر عاشوراء باقی می‌مانند و پس از آن این موکت‌ها جمع آوری می‌شوند.

شیخ عبدالمهدی الکربلائی،‌ نماینده آیت‌الله سیستانی هم شامگاه جمعه گذشته در مراسم تعویض پرچم امام حسین علیه‌السلام به مناسبت شب نخست ماه محرم سخنانی درباره لزوم حفظ وحدت و دوری از تفرقه و درگیری مطرح کرد.

امام حسین از همه ما می‌خواهد که مسئولیت حفظ انقلاب حسینی را بپذیریم

وی در سخنرانی خود در حرم امام حسین علیه‌السلام گفت: «امام حسین از همه ما می‌خواهد که مسئولیت حفظ انقلاب حسینی را پذیرفته و خود و خانواده‌هایمان را اصلاح کنیم؛ می‌خواهد که از تفرقه و جنگ برای منافع دنیوی دوری کنیم».

نماینده مرجعیت در آخر از همه خواست تا وحدت خود را حفظ و در صلح و آرامش زندگی کنند.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب