ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401راهنمای ثبت نام رشته های بدون آزمون مهر ماه 1400راهنمای ثبت نام رشته های بدون آزمون مهر ماه 1400ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401

دانشگاه های بدون کنکور زیادی از جمله دانشگاه های سراسری در سطح کشور وجود دارند که سالانه پذیرای علاقه مندان به تحصیل در رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی هستند.

این دانشگاه ها به طور معمول دو نوبت در سال فراخوان جذب دانشجو در دوره های روزانه و غیر روزانه اعلام می کنند که واجدین شرایط ثبت نام بدون کنکور سراسری یعنی داوطلبان به شرط داشتن سوابق تحصیلی قابل قبول می توانند شانس پذیرش در رشته مورد علاقه خود را به صورت بدون آزمون امتحان کنند. برای اطلاع از جزئیات شرکت در پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری، می توانید تا انتهای مقاله ما را همراهی نمایید.

داوطلبان می توانند شانس خود را در پذیرش رشته های با کنکور و بدون کنکور امتحان کنند اما در نهایت مجاز به تحصیل در یکی از آن ها می باشند.

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401

همان طور که گفته شد پذیرش در رشته های بدون کنکور معمولا در دو نوبت از سال یعنی مهر و بهمن ماه صورت می گیرد. متقاضیانی که قصد شرکت در دوره های بدون آزمون دانشگاه های سراسری اعم از روزانه و نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی و… را در نیمسال اول دارند، می توانند در زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401 اقدامات لازم را به انجام برسانند. فرآیند نام نویسی و انتخاب رشته بدون آزمون این دانشگاه ها هفته سوم مرداد ماه 1401 صورت می پذیرد که تاریخ دقیق آن مشخص نیست.

لازم به ذکر است، معمولا بازه زمانی در نظر گرفته شده یک یا دو مرتبه مورد تمدید قرار می گیرد اما تا به حال اخبار موثقی در این خصوص در دسترس نمی باشد. به همین منظور شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از جدیدترین اطلاعیه های منتشر شده باخبر شوید.

نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401

علاقه مندان پیش از آن که نسبت به ثبت نام بدون کنکور سراسری 1401 اقدام کنند، در قدم اول لازم است به دریافت دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر و کسب اطلاع از شرایط و ضوابط پذیرش، مدارک و لیست رشته های ارائه شده بپردازند، سپس کد رشته محل های مورد نظر خود را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانند. نحوه انجام این فرآیند در راهنمای تصویری که در ادامه متن قرار داده ایم، به طور کامل شرح داده شده است.

ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org وارد شده و در فهرست سمت راست صفحه، گزینه “سراسری” را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماهمرحله اول ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه

در این مرحله بایستی بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه 1401” کلیک نمایید. (توجه داشته باشید، انتخاب این لینک برای افرادی است که در کنکور ثبت نام نکرده اند، لذا داوطلبانی که در آزمون سراسری نام نویسی خود را انجام داده اند، باید در سامانه انتخاب رشته با آزمون، کد رشته محل های خود را به ثبت برسانند.)

مرحله دوم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماهمرحله دوم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه

از منوی تعبیه شده در سمت راست صفحه نمایشگر خود، دکمه “خرید کارت اعتباری” را بفشارید.

مرحله سوم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماهمرحله سوم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه

در بخش آزمون سراسری، عبارت “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1401 ثبت نام نکرده اند.)” را انتخاب نموده، سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله چهارم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماهمرحله چهارم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه

پس از وارد کردن اطلاعات فردی، شماره تلفن ثابت و همراه و همچنین ایمیل خود در کادرهای مربوطه، تیک درگاه پرداخت را به حالت فعال در آورده و در آخر کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماهمرحله پنجم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه

مشخصاتی که در مرحله قبل وارد کرده اید، در این قسمت نمایان می شود که در صورت صحیح بودن آن ها تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام.” را فعال کرده و با انتخاب گزینه “ادامه روند پرداخت” به درگاه اینترنتی بانک هدایت می شوید.

مرحله ششم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماهمرحله ششم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه

در این قسمت با استفاده از اطلاعات کارت بانکی کادرهای مشخص شده را تکمیل نموده و در پایان بر روی کلید “پرداخت” کلیک کنید.

مرحله هفتم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماهمرحله هفتم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه

پس از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، به صفحه اول سایت بازگشته و این بار گزینه “ثبت نام جدید” را انتخاب نمایید.

مرحله هشتم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماهمرحله هشتم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه

حال شما به سیستم ثبت نام وارد شده اید که لازم است کادرهای سریال کارت اعتباری و کد امنیتی را با مشخصات مربوطه پر کرده، سپس دکمه “تایید” را بفشارید.

مرحله نهم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماهمرحله نهم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماهاکنون می توانید فایل عکس اسکن شده خود را در سامانه ثبت نام بارگذاری نموده و بعد از آن به تکمیل فرم تقاضانامه و انتخاب رشته بپردازید. پس از اتمام نام نویسی، از کد پیگیری 16 رقمی و شماره پرونده 7 رقمی خود پرینت تهیه کنید و تا پایان مراحل پذیرش آن را نگهداری نمایید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور مهر ماه 1401

کلیه متقاضیان پذیرش رشته های بدون آزمون نیمسال اول دوره های مختلف تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی می بایست واجد شرایط و ضوابط انتخاب رشته که در ادامه متن بیان شده است، باشند.

شرایط عمومی

اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان بیان شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نداشتن دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران عدم سابقه عضویت در سازمان های غیرقانونی، فراماسونری و وابستگان آنها مشهور نبودن به احراز فساد اخلاقی عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

متقاضیان می بایست دارای یکی از مدارک دیپلم 3 ساله نظام آموزشی جدید، دیپلم 4 ساله نظام قدیم، مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی باشند که تا تاریخ 31 شهریور ماه 1401 فرصت دارند آن را اخذ نمایند. داوطلبان دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم که فاقد مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی هستند، مجاز به ثبت نام در این دوره ها نمی باشند. گواهی پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا معافیت دائم و موقت برای آقایان الزامی است. افرادی که فارغ التحصیل رشته های غیر پزشکی مقطع کاردانی هستند، باید دوره تعهد خدمتشان تا 31 شهریور ماه 1401 به پایان رسیده باشد. فارغ التحصیلان دوره کاردانی رشته های مورد نیاز وزارت بهداشت که مشمول طرح اجباری قانون پزشکان و پیراپزشکان هستند، تا تاریخ مذکور فرصت دارند که گواهی طرح و خدمات خود را اخذ نمایند. دانشجویان محروم از تحصیل و یا افرادی که در دوره کارشناسی پیوسته خود مدرک معادل کاردانی دریافت کرده اند، مطابق با قوانین داوطلبان انصرافی پس از تسویه کامل با موسسه آموزش عالی ذیربط (در صورت عدم مشکل نظام وظیفه آقایان) می توانند در این دوره ثبت نام کنند. متقاضیانی که دانشجوی دوره روزانه ورودی 1400 و ماقبل هستند، برای شرکت در دوره بدون کنکور دانشگاه های سراسری، باید تا تاریخ 31 شهریور ماه 1401 انصراف قطعی خود را اعلام نموده و در فرم تقاضانامه ثبت نام تیک مربوط به آن را علامت بزنند. دانشجویانی که در سال 1400 از طریق با آزمون یا بدون آزمون پذیرفته شده اند، به شرط انصراف قطعی می توانند در دوره های غیر روزانه شرکت کنند. متقاضیانی که در دوره های غیر روزانه مشغول به تحصیل می باشند، در صورتی که مشکل نظام وظیفه ندارند و یا از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند، مجاز به ثبت نام هستند.

لیست رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401 

همان طور که پیش از این گفتیم، برای آگاهی از رشته های ارائه شده به صورت بدون کنکور و صرفا براساس سوابق تحصیلی در دوره های مختلف دانشگاه های سراسری لازم است به دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 مراجعه نمایید. این دفترچه همزمان با شروع مهلت نام نویسی در سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری به نشانی sanjesh.org قرار داده می شود. با توجه به تعداد و تنوع رشته های تحصیلی موجود در دفترچه مذکور و نیز اطلاع از واحدهای دانشگاهی ارائه دهنده آن ها، لینک مربوط به دانلود این دفترچه را در جدول زیر قرار داده ایم.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر ماه 
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر ماه 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر ماه 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

مدارک ثبت نام بدون کنکور مهر ماه 1401

افرادی که قصد دارند در رشته های بدون کنکور نیمسال اول نام نویسی کنند، بایستی علاوه بر دارا بودن شرایط مربوطه، مدارک مورد نیاز را فراهم نمایند که در ادامه، مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری را ذکر کرده ایم.

مدارک ثبت نام اینترنتی

ثبت نام اولیه و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری اینترنتی و در سایت سازمان سنجش انجام می شود. داوطلبان بایستی در فرم تقاضانامه یک سری اطلاعات وارد کنند که در ادامه متن آن ها را لیست کرده ایم.

مدارک ثبت نام اینترنتی بدون کنکور مهر ماه 1401
اطلاعات فردی اطلاعات مدرک دیپلم اطلاعات مدرک پیش دانشگاهی
نام و نام خانوادگی معدل نهایی کتبی معدل پیش دانشگاهی
نام پدر معدل کل دیپلم منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهی
جنسیت کد بخش محل اخذ سال دوم دبیرستان برای متقاضیان نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی
شماره شناسنامه کد بخش محل اخذ مدرک سال قبل دیپلم برای داوطلبان نظام قدیم کد عنوان و تاریخ اخذ مدرک پیش دانشگاهی
سری و سریال شناسنامه کد بخش محل اخذ پایه دهم برای نظام آموزشی جدید 3.3.6 کد بخش محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی
تاریخ تولد کد عنوان دیپلم کد بخش محل اخذ دیپلم برای نظام آموزشی قدیم
کد بخش تولد کد دانش آموزی مقطع دیپلم کد بخش محل اخذ پایه 12 برای نظام آموزشی جدید
کد ملی کد منطقه یا ناحیه محل اخذ دیپلم کد بخش محل اخذ سال اول دبیرستان برای دارندگان مدرک کاردانی فاقد پیش دانشگاهی

همچنین علاوه بر اطلاعات ذکر شده در جدول فوق، داوطلبان بایستی فایل عکس اسکن شده خود را با مشخصاتی که در ادامه شرح داده ایم، در سامانه بارگذاری نمایند.

عکس 3 * 4 یا 6 * 4 داوطلب تهیه عکس در سال جاری دارای فرمت JPG عکس رنگی و با پس زمینه سفید حجم فایل ارسالی حداکثر 70 کیلوبایت نداشتن حاشیه زائد، فاقد اثر مهر، منگنه و یا هر گونه لکه داشتن اندازه حداقل 200 در 300 پیکسل و حداکثر 300 در 400 پیکسل عکس بانوان با حجاب کامل

نکته: لازم به ذکر است که اسکن عکس از روی کارت شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و…) قابل قبول نیست و داوطلبان باید از اصل عکس، فایل مربوطه را تهیه کنند.

مدارک ثبت نام حضوری

پس از اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری، متقاضیانی که پذیرفته شده اند، بایستی با در دست داشتن مدارک لازم به دانشگاه محل قبولی مراجعه کرده و نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

اصل و کپی گواهی دیپلم نظام جدید داشتن اصل و کپی دیپلم متوسطه برای داوطلبان نظام قدیم دارا بودن اصل و کپی مدرک پیش دانشگاهی متقاضیان نظام سالی واحدی و یا ترمی واحدی اصل و کپی گواهی کاردانی (برای آن دسته از داوطلبانی که دیپلم فنی و حرفه ای یا کاردانش نظام قدیم دارند و فاقد مدرک پیش دانشگاهی هستند.) اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی چند قطعه عکس 3 در 4 (بسته به اعلام دانشگاه محل قبولی افراد، تعداد آن ممکن است متفاوت باشد.) اصل و کپی کارت پایان خدمت و یا معافیت ویژه آقایان

توجه داشته باشید که قبل از اقدام به ثبت نام در رشته های بدون آزمون، به اطلاعات کافی در خصوص تمام جزئیات آن از جمله شرایط، مدارک و میزان تاثیر سهمیه در پذیرش بدون کنکور سراسری 1401 دست یابید. همچنین معمولا دانشگاه های سراسری در نیمسال دوم از طریق ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن در رشته های که در نام نویسی مهر ماه به طور کامل ظرفیت آن ها تکمیل نشده است، به پذیرش دانشجو می پردارند.

 

سوالات متداول

1- چه زمانی می توان نسبت به ثبت نام در رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401 اقدام نمود؟

زمان اجرای این فرآیند به طور تقریبی در مرداد ماه سال 1401 اعلام شده است.

2- از چه طریقی می توان در رشته های بدون کنکور مهر ماه ثبت نام کرد؟

نام نویسی در این پذیرش از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- پذیرش در رشته های بدون کنکور مهر ماه بر چه اساسی صورت می پذیرد؟

متقاضیان در این شیوه پذیرش بر اساس معدل کتبی و معدل کل دیپلم گزینش می شوند.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "چه زمانی می توان نسبت به ثبت نام در رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401 اقدام نمود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "زمان اجرای این فرآیند به طور تقریبی در مرداد ماه سال 1401 اعلام شده است." } },{"@type": "Question", "name": "از چه طریقی می توان در رشته های بدون کنکور مهر ماه ثبت نام کرد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "نام نویسی در این پذیرش از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد." } },{"@type": "Question", "name": "پذیرش در رشته های بدون کنکور مهر ماه بر چه اساسی صورت می پذیرد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "متقاضیان در این شیوه پذیرش بر اساس معدل کتبی و معدل کل دیپلم گزینش می شوند." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب