ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی 1401 – 1402ثبت نام المپیاد دانش آموزی ریاضی 1401 - 1402ثبت نام المپیاد دانش آموزی ریاضی 1401 - 1402ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی 1401 – 1402

یکی از رقابت های پرطرفدار میان دانش آموزان دوره دوم متوسطه، المپیاد ریاضی است. این المپیاد از دهه 60 در کشور ما برگزار می شود و جزء قدیمی ترین رشته های المپیادی به شمار می آید که هرساله دانش آموزان زیادی علاقه مند به شرکت در آن هستند. آزمون این المپیاد شامل مرحله اول، دوم، دوره آموزشی تابستان و المپیاد جهانی بوده و باشگاه دانش پژوهان جوان مسئول برگزاری این المپیادها است. افرادی که شرایط ثبت نام المپیادهای دانش آموزی را دارند، می توانند در زمان مقرر از طریق سایت ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی نام نویسی خود را انجام دهند.

افرادی که موفق به کسب مدال طلا در المپیاد ریاضی جهانی شوند، بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری می توانند به دانشگاه راه یابند.

زمان ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی 99 – 1400

آزمون المپیاد ریاضی هر ساله در کنار آزمون سایر رشته های المپیاد علمی دانش آموزان برگزار می گردد و در آن دانش آموزان مشغول به تحصیل در پایه های دهم و یازدهم، در صورت داشتن شرایط لازم می توانند به رقابت بپردازند. این آزمون در سه مرحله اجرا می شود و دانش آموزان جهت ثبت نام در هر مرحله می بایست مطابق با زمان بندی زیر عمل نمایند.

نام نویسی مرحله اول آزمون المپیاد ریاضی از روز سه شنبه 23 لغایت شنبه 27 دی ماه 99 انجام می شود و علاقه مندان می توانند در این بازه زمانی به ثبت اطلاعات خود در سامانه مربوطه اقدام کنند. بازه زمانی فوق برای آن دسته از متقاضیانی که موفق به انجام این فرآیند نشده بودند، تا روز دوشنبه 29 دی تمدید شد. پس از اعلام نتایج آزمون المپیاد ریاضی مرحله اول، تنها 600 نفر مجوز حضور در مرحله دوم این مسابقات را پیدا می کنند. همچنین به 900 نفر از داوطلبان پایه دهم نیز این فرصت داده می شود که با حضور آزمایشی در آزمون مرحله دوم، برای المپیادهای علمی سال آینده آمادگی بیشتری کسب نمایند.

بنابر تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا در راستای تعویق زمان برگزاری المپیادهای علمی دانش آموزی 99 – 1400 به منظور پیشگیری از شیوع گسترده این بیماری و با توجه به تقاضای تمدید مجدد مهلت ثبت نام توسط دانش آموزان و والدین آن ها، زمان ثبت نام یک بار دیگر تا روز 28 بهمن ماه تمدید شد. لازم به ذکر است دانش آموزانی که قبلا ثبت نام خود را انجام داده و قصد ویرایش در اطلاعات خود را دارند نیز می توانند در این فرصت، تغییرات مورد نظر را اعمال نمایند. ضمنا امکان پرداخت هزینه ثبت نام نیز در این بازه ایجاد شده است.

این افراد به صرف پذیرفته شدن در مرحله اول می توانند به مرحله دوم راه یابند و نیازی به ثبت نام مجدد نخواهند داشت. برگزیدگان مرحله دوم المپیاد ریاضی، پیش از شرکت در آزمون مرحله سوم می بایست در دوره آموزشی تابستان که توسط باشگاه دانش پژوهان جوان برگزار می شود، شرکت کنند. این افراد برای حضور در مرحله سوم باید در تیر ماه 1400 نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی 99 – 1400

دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون المپیاد ریاضی را دارند می بایست با مراجعه به سایت ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی نسبت به دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی اقدام نموده و پس از اطلاع از ضوابط و نکات مندرج در آن، نام نویسی خود را مطابق با راهنمای زیر به انجام رسانند.

به سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی سال تحصیلی به آدرس oly.medu.ir مراجعه کرده و کد ملی و رمز ورود همگام دانش آموز را در در کادرهای مشخص شده وارد نمایید. سپس بر روی گزینه “تایید” کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزیمرحله اول ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

پس از انتخاب نقش خود و عنوان سازمان کلید “تایید” را بفشارید.

مرحله دوم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزیمرحله دوم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

در بخش داشبورد اصلی بر روی آیکون “المپیاد دانش آموزی” کلیک نمایید.

مرحله سوم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزیمرحله سوم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

در این مرحله گزینه “ثبت نام المپیاد” را انتخاب کنید.

مرحله چهارم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزیمرحله چهارم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

با فشردن کلید “ثبت نام نشده” که در مقابل عنوان آزمون مورد نظر شما قرار دارد، می توانید به فرم تقاضانامه مربوطه دست یابید.

مرحله پنجم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزیمرحله پنجم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

اکنون باید اطلاعات خواسته شده را به دقت در کادرهای مربوطه درج نموده و عکس دانش آموز را بارگذاری کنید. نهایتا بر روی گزینه “ذخیره” کلیک فرمایید.

مرحله ششم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزیمرحله ششم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

شرایط ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی 99 – 1400

دانش آموزان برای ثبت نام در این المپیاد می بایست دارای یک سری از شرایط تعیین شده در دفترچه مربوطه باشند که در این بخش به بیان این ضوابط پرداخته ایم.

تنها دانش آموزان پایه دهم و یازدهم مجاز به شرکت در آزمون المپیاد ریاضی می باشند. امکان ثبت نام در بیش از یک رشته المپیادی برای دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام المپیادهای دانش آموزی وجود دارد. دانش آموزان پایه دهم که به موجب شرکت در آزمون المپیاد سال گذشته، موفق به کسب مدال نقره یا برنز شده اند، برای شرکت در آزمون المپیاد سال جاری می بایست تمامی مراحل را از ابتدا طی کنند و تنها در صورت قبولی می توانند به مرحله بعد راه یابند. دریافت کنندگان مدال طلای المپیاد ریاضی، می توانند در رشته های گروه پزشکی ادامه تحصیل دهند و همچنین بدون شرکت در آزمون سراسری به تحصیل در کد رشته محل زیرگروه مربوطه بپردازند

مدارک ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی 99 – 1400

در دفترچه راهنمای ثبت نام لیست مدارکی که دانش آموزان باید در هنگام نام نویسی اطلاعات آن ها را در فرم تقاضانامه خود درج کنند، ذکر شده اند. این مدارک به شرح موارد زیر می باشند.

اطلاعات کارت ملی و شناسنامه داوطلب اسکن عکس مربوط به سال جاری داوطلب با فرمت JPG، پس زمینه سفید، حجمی کمتر از 70 کیلوبایت پرداخت اینترنتی هزینه ثبت نام المپیاد دانش آموزی معادل 40 هزار تومان به وسیله کارت بانکی عضو شبکه شتاب و دارای رمز دوم یا پویا (با پرداخت از طریق بانک ها یادستگاه های خودپرداز ثبت نام شما انجام نخواهد شد و مبلغ پرداختی نیز قابل استرداد نمی باشد.)

به شرکت کنندگانی که در آزمون های تئوری و عملی مرحله سوم موفق به کسب 12 رتبه برتر شوند، مدال طلا اهدا خواهد شد. به سایر داوطلبان نیز به ترتیب امتیازات مکتسبه، مدال های نقره، برنز و گواهی شرکت در دوره تعلق می گیرد. دانش آموزانی که موفق به کسب مدال طلای کشوری در المپیاد ریاضی شوند، می بایست در دوره آموزشی که برای آن ها برگزار می شود، شرکت کنند. سپس 6 نفر از برگزیدگان این مرحله، به عنوان تیم ملی المپیاد ریاضی دانش آموزی کشور و جهت شرکت در المپیاد جهانی انتخاب می شوند.

دانش آموزانی که در بازه زمانی اعلام شده برای شرکت در آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی نام نویسی نموده اند، از روز دوشنبه 13 لغایت سه شنبه 28 بهمن ماه فرصت دارند تا هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و این فرآیند را تکمیل کنند. سوالات آزمون در مرحله اول به صورت چند گزینه ای و یا پاسخ کوتاه می باشند و داوطلبان می توانند با مطالعه منابع آزمون المپیاد ریاضی 99 – 1400 خود را تا زمان برگزاری المپیادهای علمی دانش آموزی 99 – 1400 آماده کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید بر روی هر یک از لینک های مورد نظر کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- دانش آموزان چه زمانی می توانند نسبت به ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی 99 - 1400 اقدام نمایند؟

نام نویسی این آزمون در فاصله زمانی بین 23 لغایت 27 دی ماه 99 انجام می گیرد.

2- آیا زمان ثبت نام المپیاد ریاضی 99 - 1400 تمدید می گردد؟

بله، بازه زمانی اولیه برای جاماندگان از ثبت نام تا روز 29 دی ماه 99 تمدید گشت.

3- کدام دسته از شرکت کنندگان آزمون المپیاد ریاضی موفق به دریافت مدال طلا می شوند؟

به دانش آموزانی که در آزمون های تئوری و عملی مرحله سوم موفق به کسب 12 رتبه برتر شوند، مدال طلا تعلق می گیرد.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "دانش آموزان چه زمانی می توانند نسبت به ثبت نام آزمون المپیاد ریاضی 99 - 1400 اقدام نمایند؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "نام نویسی این آزمون در فاصله زمانی بین 23 لغایت 27 دی ماه 99 انجام می گیرد." } },{"@type": "Question", "name": "آیا زمان ثبت نام المپیاد ریاضی 99 - 1400 تمدید می گردد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "بله، بازه زمانی اولیه برای جاماندگان از ثبت نام تا روز 29 دی ماه 99 تمدید گشت." } },{"@type": "Question", "name": "کدام دسته از شرکت کنندگان آزمون المپیاد ریاضی موفق به دریافت مدال طلا می شوند؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "به دانش آموزانی که در آزمون های تئوری و عملی مرحله سوم موفق به کسب 12 رتبه برتر شوند، مدال طلا تعلق می گیرد." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب