ثبت نام گواهینامه پایه یک

ثبت نام گواهینامه پایه یکمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

ثبت نام گواهینامه پایه یک را از این سایت دریافت کنید.

{هزینه گواهینامه پایه 1} سال 1401 قیمت ثبت نام【باز گران شد】

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی ، سوالات آیین نامه رانندگی ، آیین نامه رانندگی ، سوالات امتحان آیین نامه رانندگی ،

تست درایوینگ

{هزینه گواهینامه پایه ۱} سال ۱۴۰۱ قیمت ثبت نام【باز گران شد】

204 محتویات [نمایش]

هزینه گواهینامه پایه ۱ سال ۱۴۰۱ + نمونه سوالات آیین نامه

متقاضیان اخذ گواهینامه پایه ۱ افرادی هستند که قصد دارند با ماشین‌های سنگین رانندگی کنند؛ ماشین سنگین به ماشین‌هایی گفته می‌شود که ظرفیت باربری بیش از ۶ تن را داشته باشد و یا برای افرادی قرار است راننده اتوبوس‌هایی باشند که بیش از ۲۶ نفر مسافر دارد.

این افراد باید به دنبال گواهی‌نامه پایه ۲ باشند. مبلغ هزینه گواهینامه پایه یک سال ۱۴۰۱ در نهایت در حدود ۲ میلیون تمام شود. البته افرادی که به دنبال این گواهی‌نامه هستند اغلب قرار است شغل رانندگی را برای خود انتخاب کنند و هزینه ثبت نامه گواهینامه پایه ۱ به عنوان مجوزی برای راننده شدن آنها شاید زیاد هم پرهزینه به نظر نیاید.

پیش از آنکه به جزئیات هزینه گواهینامه پایه ۱ بپردازیم و در مورد موارد لازم برای اخذ گواهی نامه نکاتی را یادآور شویم باید کمی در مورد اهمیت رانندگی با ماشین‌های سنگین برایتان بگوییم. زمانی که قرار است پشت ماشین سنگین بنشینید در واقع به عنوان فرد حرفه‌ای در زمینه رانندگی، مردم جان و مال خود را به شما می‌سپارند.

پشت فرمان شما تنها نیستید که اگر اشتباه کنید تاوان این اشتباه را به تنهایی دهید. جان مردم یا مال مردم همراه شماست. علاوه بر این در صورت خطای ماشین سنگین سایر ماشین‌ها نیز صدمات شدیدی می‌بینند.

مسئولیت رانندگی با ماشین سنگین مانند وزن ماشین بر دوش شما سنگینی می‌کند. بهتر است پیش از آنکه شروع به رانندگی کنید زیر نظر اساتید خبره خوب آموزش دیده باشید. هزینه گواهینامه البته مبلغ قابل توجهی است اما به شما توصیه می‌کنیم از تمامی ثانیه‌های آموزش برای یادگیری و تمرین استفاده کنید و این مسئولیت را با مهارت و دانش بالا قبول کنید.

هزینه ثبت نام گواهینامه پایه ۱

مانند سایر گواهی نامه های پایه دوم وسوم، باید به معاینات پزشکی بروید. باید معاینه چشم شوید، هزینه‌ای حدود ۳۵ هزار تومان پرداخت خواهید کرد. برای انجام تست عدم اعتیاد مبلغی معادل ۵۰ هزار تومان می‌دهید.

۳۴ هزار تومان هم بابت کاردکس می‌دهید و حدود ۱۸ تومان بابت کتاب. کلاس‌های تئوری و عملی هم چیزی در حدود یک میلیون و پانصد هزار تومان برایتان آب می‌خورد.

دانلود جدیدترین نمونه سوالات آیین نامه

در انتخاب اساتید مناسب برای آموزش گواهینامه پایه ۱ وسواس به خرج دهید

رانندگی قرار است شغل شما باشد بنابراین به دنبال بهترین استادها باشید. با توجه به هزینه گواهینامه پایه ۱ سال ۱۴۰۱ قرار است مبلغ تقریبا بالایی پرداخت کنید پس حق شماست که به دنبال بهترین اساتید باشید.

در مورد کلاس‌های تئوری نیز حتما انرژی کافی را صرف کنید. بدانید که رانندگان ماشین‌های سنگین باید زیرو بم ماشین و مکانیک آن‌را بشناسند. باید بتوانند در مواقعی که در جاده مانده‌اند چاره کار را پیدا کنند.

باید بتوانند تمامی جزئیات را بررسی کنند و ایرادات را پیش از حرکت پیدا کنند. هزینه گواهینامه پایه ۱ هم بابت کلاس‌های تئوری است و هم کلاس‌های عملی. لازم است با توجه و دقت در انتخاب آموزشگاه و اساتید بهترین استفاده را از آموزش‌های مربوطه ببرید.

برای اخذ گواهی نامه پایه ۱ چه مدارکی لازم دارید

واضح است که افرادی که به دنبال گواهینامه پایه ۱ هستند باید پیش از این باید گواهی نامه پایه ۲ را اخذ کرده باشند و همچنین ۶ ماهی از تاریخ آن نیز باقی مانده باشد.

همچنین علاوه بر هزینه گواهینامه پایه ۱ با توجه به افزایش نرخی که رخ داده است باید از آموزشگاه بخواهید که از نظر سخت افزاری و نرم افزاری و آموزش‌های تئوری و عملی بهترین امکانات را ارائه دهد. هزینه گواهی نامه پایه ۱ هزینه بالایی را شامل می‌شود و واجب است که افراد به دنبال آموزش‌های خوب باشند.

علاوه بر این‌ها مدارک پزشکی و کارت ملی و ۸ قطعه عکس نیز لازم است. باید بدانید که در مورد عکس بسیار سختگیرانه عمل می‎کنند. باید دو سالی از تاریخ اخذ گواهینامه پایه ۲ گذشته باشد و سن فرد نیز ۲۵ سال تمام باشد.

بخشی از هزینه گواهینامه پایه ۱ مربوط به کلاس‌های تئوری است. در کلاس‌های تئوری بهتر است تجربه اندوزی کنید و سوالاتی که در ذهنتان پیش می‌اید را بپرسید  و زیاد به دنبال آزمون و سوال نباشید. این بخش را با در اختیار داشتن نمونه سوالات به راحتی پاسخ می‌دهید.

برای اخد گواهی نامه پایه یک آزمون تئوری اهمیت چندانی ندارد، اساسا اجبار زیادی بر آزمون تئوری وجود ندارد و البته که باید مطالب آیین نامه را آموخت اما آنچه برای قبولی در آزمون پایه ۱ اهمیت دارد آزمون عملی است و البته عمده هزینه گواهینامه پایه ۱ نیز معطوف به آموزش مهارت‌های عملی است.

توضیحات هزینه گواهینامه پایه ۱ سال ۱۴۰۱

توضیحات اضافی نیز در مورد هزینه گواهینامه پایه ۱ وجود دارد که مربوط به ارائه فیش واریز و هزینه‌های آزمون مجدد است. توضیح اول آنکه متقاضی باید فیش‌های پرداختی که اغلب فیش‌های پرداختی برای بانک ملت است را به متصدیان و برگزاری آزمون تحویل دهد.

دوم آنکه در صورت تجدید آزمون باید هزار تومان را به حساب وزارت کشور به شماره حساب ۷۴۱/۰۹ واریز کنید و هر بار که از آزمون تپه و آزمون شهر نتوانید عبور کنید باید همین مبلغ را به حساب شرکت واحد واریز کنید به شماره حساب ۹۰۰۱۷ و فیش را ارائه کند.

لازم به یادآوری نیست که اجازه رانندگی با ماشین سنگین علاوه بر مهارت حداکثری در کنترل ماشین و آگاهی‌های بالا در زمینه ماشین نیاز به معاینات دقیق پزشکی برای سنجش سلامت فرد و حتی سلامت جسمانی افراد دارد.

این روزها با توجه به حوادث تروریستی که با استفاده از ماشین سنگین اتفاق می‌افتد در اروپا و آمریکا شاهد ایجاد پروتکل‌های بسیار سختگیرانه‌ای در زمینه سوء سابقه و وضعیت روانی رانندگان ماشین‌های سنگین انجام هستیم.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : testdriving.ir

شرایط گواهینامه پایه یک/ مدارک لازم برای گواهینامه پایه یک

بسیاری از افراد درباره مدارک لازم، شرایط گواهینامه پایه یک و نحوه اخذ آن که پرطرفدارترین مدرک رانندگی می‌باشد سوالاتی دارند. در ادمه این مطلب به مراحلی که متقاضی برای داشتن گواهینامه پایه یک باید طی کند می پردازیم.

شرایط گواهینامه پایه یک/ مدارک لازم برای گواهینامه پایه یک

بسیاری از افراد درباره مدارک لازم، شرایط گواهینامه پایه یک و نحوه اخذ آن که پرطرفدارترین مدرک رانندگی می‌باشد سوالاتی دارند. در ادمه این مطلب به مراحلی که متقاضی برای داشتن گواهینامه پایه یک باید طی کند می پردازیم.

به گزارش راهبرد معاصر، درباره شرایط گواهینامه پایه یک و نحوه اخذ آن که پر طرفدار ترین مدرک رانندگی می باشد می توان به دارا بودن حداق 25 سال سن تمام و بالاتر از آن ، قبولی در آزمون آیین نامه راهنمایی ورانندگی ، انجام معاینات جسمی، روح و روانی و... اشاره کرد. برای دریافت گواهینامه پایه یک، فرد متقاضی باید گواهینامه پایه 2 را دارا باشد و حداقل 6 ماه از تاریخ آن باقی مانده باشد. در ادمه این مطلب به جزئیات شرایط ثبت نام ، مدارک لازم برای گواهینامه پایه یک و مراحلی که متقاضی برای داشتن گواهینامه باید طی کند می پردازیم.

شرایط دریافت گواهینامه پایه یک در سال ۱۴۰۰

بر اساس قوانین راهنمایی و رانندگی کشور، گواهینامه‌های رانندگی به سه دسته تقسیم می‌شوند. کسانی که برای اولین بار اقدام به دریافت گواهینامه می‌گیرند، گواهی پایه سوم دریافت می‌کنند. گواهینامه پایه سوم در ابتدا یک ساله است، اما با رعایت قوانین و محدودیت‌ها به مدت ۱۰ سال تمدید می‌شود. این گواهینامه برای راندن اتومبیل‌های سبک مثل انواع خودرو‌های سواری استفاده می‌شود. پس از دریافت گواهینامه پایه سوم می‌توان برای گواهینامه پایه دوم اقدام کرد.

گواهینامه پایه دوم برای اتومبیل‌های نیمه سنگین کاربرد دارد. با گذراندن ۲ سال از دریافت گواهینامه پایه سوم می‌توان گواهینامه پایه یک را دریافت کرد. گواهینامه پایه یک برای رانندگی انواع اتومبیل‌های سنگین مثل اتوبوس و تریلی کاربرد دارد. ماشین سنگین به ماشین‌هایی گفته می‌شود که ظرفیت باربری بیش از ۶ تن را داشته باشند و یا برای افرادی که قرار است راننده اتوبوس‌هایی باشند که بیش از ۲۶ نفر مسافر دارد.

شرایط دریافت گواهینامه رانندگی پایه یک

• دارا بودن حداقل سن ۲۵ سال تمام و بالاتر از آن

• قبولی در آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی (می توان بار‌ها و بار‌ها در این آزمون شرکت کرد تا به نمره قبولی دست یافت، اما بدون قبولی در آن مراحل بعدی ناممکن خواهد بود.)

• قبولی در آزمایش رانندگی با اتومبیل‌های بزرگ اعم از کامیون و اتوبوس (این آزمون شهر بار‌ها سخت و پیچیده‌تر از آزمونی است که برای دریافت گواهینامه پایه ۳ با خودرو‌های معمولی می‌دهید.)

• داشتن اطلاعات فنی لازم در ارتباط با وسایل نقلیه (این موضوع در خصوص گواهینامه پایه ۳ هم صدق می‌کند، اما در مورد اطلاعات فنی ماشین‌های سنگین بوده و سخت‌تر است.)

• گذشتن ۲ سال تمام از تاریخ اخذ گواهینامه پایه دوم (در گواهینامه پایه دوم نیز نیاز به داشتن گواهینامه پایه سوم و گذشتن ۲ سال از زمان اخذ آن وجود دارد.)

• انجام معاینات جسمی (به جز استفاده از عینک گواهینامه پایه یک با محدودیت دیگری صادر نخواهد شد)

همان طور که مشاهده می‌کنید اخذ گواهینامه پایه ۱، تا حدودی سخت‌تر و پیچیده‌تر از گرفتن گواهینامه پایه ۲ بوده و لازم است که متقاضی، سن بالاتر، سوابق رانندگی و سایر مشخصات را دارا باشد. این بدیهی است که رانندگی با خودرو‌های سنگین به مراتب سخت‌تر بوده و مراحل اخذ این گواهینامه نیز مشکل‌تر خواهد بود.

مدارک لازم جهت دریافت گواهینامه پایه یک

واضح است که افرادی که به دنبال گواهینامه پایه ۱ هستند باید پیش از این گواهی نامه پایه ۲ را اخذ کرده باشند و همچنین ۶ ماهی از تاریخ آن نیز باقی مانده باشد. البته برای گرفتن گواهی نامه پایه یک آزمون تئوری اهمیت چندانی ندارد، اساسا اجبار زیادی بر آزمون تئوری وجود ندارد و البته باید مطالب آیین نامه را آموخت، اما آنچه برای قبولی در آزمون پایه ۱ اهمیت دارد آزمون عملی است و عمده هزینه گواهینامه پایه یک نیز معطوف به آموزش مهارت‌های عملی است.

لیست مدارک مورد نیاز برای گرفتن گواهینامه پایه یک در زیر آمده است

۱. ارائه اصل گواهینامه رانندگی معتبر پیش نیاز (گواهینامه ب۲ یا پایه دوم) (الزامی است).

۲. اصل کارت ملی یا تاییدیه صادره از اداره ثبت احوال مربوط به شماره ملی متقاضی به همراه یک برگ کپی.

۳. ارائه هر نوع گواهینامه دیگر اعم از موتورسیکلت یا ویژه (مانند: تراکتور، جرثقیل، لودر، گریدر، لیفتراک و…)

۴. اصل شناسنامه عکس دار به همراه یک برگ کپی از صفحه اول و در صورت داشتن توضیحات یک برگ کپی از صفحه توضیحات.

۵. هشت (۸) قطعه عکس ۴*۳ تمام رخ جدید با زمینه روشن، لباس تیره و تمام رخ – لطفا توجه داشته باشید عکس حتما باید جدید باشد در صورت قدیمی بودن پذیرفته نمی‌شود.

چند نکته مهم

.عکس متقاضی باید بدون عینک و بدون هیچ گونه ابزار تزئینی باشد.

• عکس آقایان بایستی بدون کلاه، کراوات و لباس نظامی باشد، روحانیون درخصوص ارائه عکس با عمامه (گردی صورت و دوگوش کاملا مشخص باشد) و اتباع خارجی با کروات مخیر هستند.

• آقایان مبتلا به تاسی سر در ارائه عکس با کلاه گیس اختیار دارند، اما ثبت بیماری این افراد در قسمت اطلاعات پزشکی سیستم مکانیزه صدور گواهینامه الزامی خواهد بود.

دقت داشته باشید که در صورت گم شدن گواهینامه باید تمام مراحل گرفتن گواهینامه المثنی را نیز طی کنید.

هزینه دریافت گواهینامه پایه یک در سال ۱۴۰۰

هزینه گواهینامه پایه یک سال ۱۴۰۰ در نهایت در حدود ۲ میلیون تمام می‌شود. البته افرادی که به دنبال این گواهی‌نامه هستند اغلب قرار است شغل رانندگی را برای خود انتخاب کنند و هزینه ثبت نام گواهینامه پایه ۱ به عنوان مجوزی برای راننده شدن آن‌ها شاید زیاد هم پرهزینه به نظر نیاید.

برای گرفتن گواهینامه رانندگی پایه یک مانند سایر گواهی نامه‌های پایه دوم و سوم، باید به معاینات پزشکی بروید. باید معاینه چشم شوید که هزینه‌ای حدود ۳۵ هزار تومان پرداخت خواهید کرد.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : rahbordemoaser.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب