معرفت حسینی

معرفت حسینیمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

معرفت حسینی را از این سایت دریافت کنید.

دانلود کتاب معرفت حسینی نوشته محمد رضائی نسب(تهرانی)

کتاب معرفت حسینی نوشته محمد رضائی نسب(تهرانی) از انتشارات میراث فرهیختگان را می توانید از اپلیکیشن کتابچین دانلود و در کامپیوتر، موبایل و تبلت خود مطالعه نمایید.

دانلود کتاب معرفت حسینی

نویسنده: محمد رضائی نسب(تهرانی)

ناشر : میراث فرهیختگان

برای دانلود این کتاب و مطالعه هزاران عنوان کتاب دیگر، اپلیکیشن کتابچین را رایگان دانلود کنید.

دانلود کتاب از اپلیکیشن کتابچین

رای جزئیات فهرست

نام کتاب : معرفت حسینی

نویسنده : محمد رضائی نسب(تهرانی)

ناشر : میراث فرهیختگان

تعداد صفحات : 136 صفحه

شابک : 978-600-8898-22-1

تاریخ انتشار : 1396

رده بندی دیویی : 9534/297

دسته بندی : تاریخ اسلام, بزرگان دین, کلام و عقاید

نوع کتاب : Epub

قیمت نسخه الکترونیک : 14000 تومان

معرفی کتاب

" معرفت حسینی  " / پاسخ به شبهات مهم درباره ی نهضت آگاهانه حسینی (ع)

کتاب حاضر به نویسندگی محمد رضائی نسب از انتشارات میراث فرهیختگان منتشر شده است.

قیام آگاهانه امام حسین(ع) در زمانه خلافتِ کُفر و طاغوت، و درس‌های زیبای سپاه عشقِ کربلا در آن نبرد حقّ بر باطل، پیروزی خون بر شمشیر بود و آتشی بر دل عاشقان و آزادگان تا قیامت افکند؛ همان‌طور که پیامبر خوبی‌ها حضرت محمّد مصطفی(ص) فرمودند: «إنَّ لِقَتلِ الحُسَینِ حَرارَه فی قُلوبِ المُؤمِنینَ لاتَبرُدُ أبَدا» شهادت حسین(ع) آتشی در دل مؤمنان انداخته است که هرگز سرد نخواهد شد.

سیّدالشّهدا و یاران باوفایش درس‌های زیبای سعادت را به هر انسان آزاده و پاک‌سرشت ترسیم کرده و وجود عاشقان را به آتش کشیدند. فداکاری به مکتب، آزاده زندگی‌کردن، لزوم احیای امر به معروف و نهی از منکر، بردباری، وفاداری، پایبندی به نماز، نترسیدن از مرگ، جوان‌مردی و فرزانگی، ادب و بزرگواری، ظلم‌ستیزی، دلاوری، درس امام‌شناسی، بصیرت، حفظ مقدّسات اسلامی، درس حفظ عفاف و پاسداری از حجاب؛ و در یک کلام حادثه کربلا کتابی سرشار از معارف اسلامی، و اصلی‌ترین درس آن توحید است.

در رفتار سیّدالشّهدا و یاران بزرگوارش توحید عملی به زیبایی تمام جلوه‌گر شده است. آنان اثبات کردند که اگر امر بین رضای خداوند و رضای غیرخدا دایر شود، به ‌آسانی از هرچه غیر خداست چشم می‌پوشند و در سایه رضای او قرار می‌گیرند. این است درس جاوید تاریخ عاشورا برای همه موحّدان عالم.

کربلا هنوز هم جریان دارد، و این تقابل حقّ بر باطل در هر زمانی و برای هر انسانی اتّفاق می‌افتد. عاشورا جاودان است به عمق تاریخ از ازل تا به ابد و تا قیامت؛ و این امتداد کربلا را در 8 سال دفاع مقدّس نظاره‌گر بودیم؛ جایی که تمام کرامات انسانی در یک‌سو و در سوی دیگر کُفر و استکبار را در آینه کربلا مشاهده کردیم.

هنوز هم ابوسفیان‌ها و طاغوت‌ها برای گمراهی بشریت در حال پیاده کردن نقشه‌های شیطانی خود هستند. یک زمان نقشه‌های استعماری و دیگر زمان نقشه‌های نظامی و حالا نفوذ به عمق ایمان و فاسد کردن سالکان راه توحید. در دوره کنونی که استکبار جهانی با شیوه نرم و جنگ فرهنگی و اعتقادی و فکری وارد شده، وظیفه دانستم با جدّیّت برای دفاع از مبانی تفکّری شیعه و مبارزه با جریان معارض انقلاب اسلامی ورود کنم و با قلم ناچیزم سهمی برای مبارزه با طاغوتیان داشته باشم.

با توجّه به شبهات وارد بر نبرد و جریان حقّ بر باطل کربلا و همین‌طور نقشه‌های شیطانی دشمنان که با هر ترفندی درصدد انحراف و تحریف و بدعت در جریان عزاداری و ورود بر هیئات مذهبی و رخنه بر داخل جمع عاشقان حسینی(ع) هستند، لازم دانستم به‌طور جدّی قلم را برداشته و ناچیز پاسخ‌گوی پرسش‌ها و شبهات وارد بر این جریان داشته باشم.

کتاب پیش‌رو اثر تحقیقی و پژوهشی محمد رضائی نسب می‌باشد که تألیف گردانیده‌ تا راهنمای ناچیزی برای دفاع از پرسش‌ها و شبهات درباره پیرامون نهضتِ آگاهانه و جاودانِ حسینی(ع) ‌باشد و مورد استفاده پیروان و محبّان امام‌حسین(ع) قرار گیرد.

در بخشی از کتاب می خوانیم :

"  چرا امام حسین(ع) مانند امام حسن(ع) صُلح نکرد بلکه با یاران اندکش بر ضدّ یزیدیان جنگید؟ (علّت تفاوت سیره سیاسی امام حسن(ع) و امام حسین(ع) چه بوده؟ آیا امام حسین(ع) بیشتر از امام حسن(ع) در اندیشه نبرد در راه اسلام بوده یا دلیل دیگری داشته است؟)

صُلح امام حسن(ع) و قیام امام حسین(ع) نه تنها متناقض نیستند، بلکه هر دو در زمان خود حرکتی لازم و در یک راستا و در تعقیب یک هدف بوده‌اند. اسلام نه صلح را به معنای یک قانون ثابت می‌پذیرد و نه در همه شرائط جنگ را توصیه می‌کند، بلکه هر کدام از این دو تابع شرایط خاصّی است، از این‌رو می‌بینیم پیامبر اکرم(ص) در بدر و احد و احزاب با مشرکین می‌جنگد و در حدیبیه با سرسخت‌ترین دشمنان اسلام یعنی مشرکین مکّه قرارداد صلح امضا می‌کند.

علّت تفاوت شیوه این دو امام می‌تواند مسائل متعدّدی باشد که اشاره می‌کنیم:

1. تفاوت موقعیّت اجتماعی دو امام.

2. تفاوت جوّ فرهنگی و افکار عمومی.

3. تفاوت یاران دو امام.

4. تفاوت روحیات و رفتار معاویه و یزید."

با کد 1ketabchin در اولین خرید 50 درصد تخفیف بگیرید

مطالعه نمونه رایگان خرید کتاب الکترونیک

کتاب های مرتبط

بیشتر

عدل

محمد بیابانی اسکوئی

توکل

رسول عبداللهی

توسل

سیدجعفر سیدان

معاد

محمد بیابانی اسکوئی

نبوت

محمد بیابانی اسکوئی

دستور

شعبان غزنوی

کتاب های دیگر انتشارات میراث فرهیختگان

بیشتر

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.ketabchin.com

معرفت حسینی

ماه محرم كه شور حسيني همه عالم را در بر مي‌گيرد، فرصتي است براي آشنايي بيشتر با راه و مرام سالار شهيدان، و مجلس عزاي اباعبدالله الحسين عليه‌السلام مجالي است براي افزايش بصيرت. به همين مناسبت حسينيه مصباح‌الهدي از روز اول محرم مجلسي را برپا كرده است تا علاقمندان، معارف حسيني را از بيان شيواي استاد فرزانه، علامه مصباح يزدي فراگيرند. اين مراسم از جمعه، اول محرم 1442 هر روز بعد از

چاپ

معرفت حسینی

مجالس محرم 1442 تاریخ:

شنبه, 1 شهريور, 1399

ماه محرم كه شور حسيني همه عالم را در بر مي‌گيرد، فرصتي است براي آشنايي بيشتر با راه و مرام سالار شهيدان، و مجلس عزاي اباعبدالله الحسين عليه‌السلام مجالي است براي افزايش بصيرت. به همين مناسبت حسينيه مصباح‌الهدي از روز اول محرم مجلسي را برپا كرده است تا علاقمندان، معارف حسيني را از بيان شيواي استاد فرزانه، علامه مصباح يزدي فراگيرند. اين مراسم از جمعه، اول محرم 1442 هر روز بعد از نماز ظهر و عصر همراه با مرثيه‌خواني مداحان اهل‌بيت عليهم‌السلام به صورت غير حضوري در حسينيه مجازي مصباح‌الهدي برگزار مي‌شود. ان‌شاءالله مجموعه اين جلسات كه با توجه به شرايط موجود بدون حضور مخاطب برگزار مي‌شود، به صورت روزانه براي استفاده علاقمندان در پايگاه اطلاع‌رساني آثار آيت‌الله مصباح يزدي ـ‌مدظله‌ـ و كانال‌هاي مرتبط در فضاي مجازي به آدرس [email protected]  ارائه مي‌شود.

جلسه اول؛ مراتب زیارت ›

عنوان تاریخ دانلود فایل صوتی دانلود فیلم

جلسه اول؛ مراتب زیارت 1 شهريور 1399

دانلود 5.34 مگابایت

دانلود 31.21 مگابایت

جلسه دوم؛ تأثیر زیارت در زندگی ما 2 شهريور 1399

دانلود 5.54 مگابایت

دانلود 28.54 مگابایت

جلسه سوم؛ مراتب معرفت امام علیه‌السلام 3 شهريور 1399

دانلود 6.22 مگابایت

دانلود 34.71 مگابایت

جلسه چهارم؛ جایگاه امام علیه‌السلام در اسلام 4 شهريور 1399

دانلود 7.22 مگابایت

دانلود 37.78 مگابایت

جلسه پنجم؛ راه‌های کسب معرفت به امام‌علیه‌السلام 5 شهريور 1399

دانلود 7.25 مگابایت

دانلود 37.77 مگابایت

جلسه ششم؛ بهترین راه کسب معرفت به امام علیه‌السلام 6 شهريور 1399

دانلود 6.25 مگابایت

دانلود 32.41 مگابایت

جلسه هفتم؛ رابطه بین محبت و معرفت 7 شهريور 1399

دانلود 5.99 مگابایت دانلود 31.4 مگابایت

جلسه هشتم؛ بهترین راه کسب معرفت به امام‌علیه‌السلام 8 شهريور 1399

دانلود 6.88 مگابایت

دانلود 36.13 مگابایت

جلسه نهم؛ لزوم همراهی معرفت با محبت 9 شهريور 1399

دانلود 4.81 مگابایت دانلود 25.6 مگابایت

جلسه دهم؛ معرفت و محبت، مقدمه اطاعت 10 شهريور 1399

دانلود 6.11 مگابایت

دانلود 32.78 مگابایت

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : mesbahyazdi.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب