قیمت هر گرم مروارید اصل

قیمت هر گرم مروارید اصلمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

قیمت هر گرم مروارید اصل را از این سایت دریافت کنید.

خرید مروارید اصل و هر آنچه باید درباره آن بدانید

برای اینکه بدانیم سنگ مروارید چیست و چه انواعی دارد و آیا راهی برای تشخیص مروارید اصل از بدل وجود دارد یا خیر تا انتهای مقاله با گالری پرسته همراه باشید.

دانستنی‌های طلا و جواهر

خرید مروارید اصل و هر آنچه باید درباره آن بدانید

بوسیله فروغ بیداری به روز رسانی شده در مرداد ۹, ۱۴۰۱

0به اشتراک گذاری

سنگ مروارید گوهری است که از دوران باستان و حدود ۶ هزار سال پیش به عنوان وسیله‌ای زینتی مورد استفاده پادشاهان و اشراف قرار داشته . از ۲ هزار و ۵۰۰ سال پیش هم در کشور پهناوری مثل چین، تجارت می‌شده است. با این اوصاف، برای اینکه بدانیم سنگ مروارید چیست و چرا این قدر ارزشمند است، اصلا چگونه به وجود می‌آید، چه انواعی دارد و آیا راهی برای تشخیص مروارید اصل از بدل وجود دارد یا خیر از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مقاله با گالری پرسته همراه باشید.

آشنایی با سنگ مروارید

مروارید، سنگی است سفید یا زرد اما درخشان که در بدن برخی از نرم‌تنان دوکفه‌ای مانند صدف مروارید به وجود می‌آید. شکل مروارید تقریبا همیشه گرد و کره‌ای است. اما ممکن است به شکل‌های دیگر مثل گلابی یا اشکال نامنظم هم در طبیعت یافت شود. دیگر رنگ‌های مروارید شامل شرابی، خاکی، خاکستری مایل به سیاه، آبی و زرد است.

گفتیم که مروارید توسط جانور نرم‌تنی به نام صدف تولید می‌شود. به این صورت که، وقتی یک جسم خارجی مانند ذره‌ای شن یا یک موجود ریز دریایی وارد صدف می‌شود و با بدن نرم و حساس آنها تماس پیدا می‌کند، باعث تحریک و خارش بدن نرم‌تن می‌شود. جانور برای تسکین خود لایه‌هایی مرکب از ماده آلی شاخی کونچیولین و بلورهای کلسیت یا آراگونیت را به دور جسم خارجی ترشح می‌کند. این لایه‌های هم‌مرکز به تدریج به مروارید تبدیل می‌شوند. جنس مروارید با جنس دیواره درون صدف یکسان است.

اندازه معمول و رایج مروارید اغلب بین ۷ تا ۹.۵ میلی‌متر است که به عنوان محبوب‌ترین سایز این سنگ قیمتی در نظر گرفته می‌شود. هر اندازه که مروارید درشت‌تر و گرد‌تر باشد، کیفیت و دوام آن و ارزش و قیمت نیز بیشتر خواهد بود. البته درخشش آن هم در ارزشش بی‌تاثیر نیست. مرواریدهایی که سطح نرم، تمیز و یکدست دارند ارزش و بهای بالاتری نیز دارند.

@[email protected]#=img=#

توجه داشته باشید که اندازه‌های مروارید، بسته به اینکه در چه محیطی تولید شده باشند، با هم فرق دارند. مثلا اندازه رایج و محبوب مروارید پرورشی آکویای ژاپنی بین ۷ تا ۷.۵ میلی‌متر است. در حالیکه اندازه معمول مروارید آب‌های آزاد تا ۸ میلی‌متر هم می‌تواند بزرگی داشته باشد.

نکته ۱: با اینکه سنگ مروارید خیلی درشت نیست اما در سال ۱۹۳۴ میلادی، مرواریدی ۳۴ کیلوگرمی با حدود ۶۷ سانتیمتر طول و بیش از ۳۰ سانتیمتر عرض پیدا شد که بزرگترین مروارید جهان محسوب می‌شود. تا پیش از آن، «الله» بزرگترین مروارید جهان بود و حدودا ۶.۴ کیلوگرم وزن داشت.نکته۲: مروارید طبیعی و اصل همیشه دارای رنگ روشن است و تیره و مات نیست. نگهداری از مروارید اصول خاصی دارد. چون مروارید، بسیار نرم و شکننده است و حرارت زیاد، کرم‌ها و لوسیون‌ها، عطر‌ها یا اسپری‌های مو که حاوی الکل هستند می‌توانند موجب از بین رفتن یکپارچگی و شفافیت سطح مروارید شوند.

خرید از گالری پرسته: گوشواره طلا زنانه

آشنایی با انواع مروارید

مروارید دو نوع کلی دارد: مروارید طبیعی و مروارید پرورشی. از نام هر دو می‌توان حدس زد که تفاوتشان چیست. مروارید طبیعی در بدن صدف مروارید، در طول‌ها سال‌ها به صورت طبیعی و بدون دخالت انسان ساخته می‌شود. اما مروارید پرورشی، محصول دست بشر است. اغلب هم در ساخت زیورآلات از مرواریدهای پرورشی استفاده می‌شود.

جالب است بدانید که خلیج فارس، به دلیل داشتن مرواریدهای طبیعی بسیار مشهور است. به‌طوری‌که به آن بهشت مروارید هم لقب داده‌اند. بیش از ۲ هزار سال است که مروارید در حوزه خلیج فارس و محدوده‌ی کشورهای کویت و بحرین تا جزایر کیش و هرمز ایران صید می‌شود. بیشترین تجمع این نرم‌تنان در حوالی کشور بحرین است.

معرفی انواع مروارید طبیعی و کمیاب

مروارید صدف حلزونی  (Conch): یکی از نایاب‌ترین مرواریدهای جهان

مرواریدهای حلزونی جز مرواریدهای غیر صدفی کمیاب هستند که قابلیت پرورش ندارند. در هر هزار حلزون ملکه فقط یکی در صدف خود مروارید حلزونی تولید می‌کند. به همین خاطر، مرواریدهای حلزونی، مخصوصا نمونه‌های صورتی کمرنگ آن بسیار ارزشمند هستند و با قیمت‌های بالا خرید و فروش می‌شوند.

مروارید ملو‌ملو: یکی از نایاب‌ترین مرواریدهای طبیعی جهان

مرواریدهای ملو ملو هم توسط صدف‌هایی به وجود می‌آیند که در آب‌های جنوب شرقی آسیا زندگی می‌کنند. این مرواریدها اغلب دارای رنگی بین زرد کمرنگ و قهوه‌ای تیره هستند و نارنجی، محبوب‌ترین رنگ آن‌هاست. مرواریدهای ملو ملو بسیار کمیاب هستند و تاکنون تمامی تلاش‌هایی که برای پرورش آن‌ها انجام شده با شکست مواجه شده است. به همین دلیل فقط به شکل طبیعی موجود هستند.

خرید از گالری پرسته: گوشواره حلقه ای طلا

مروارید باروک  (Baroque)

مرواریدهایی که شکل نامنظم و غیرکروی دارند را به نام باروک می‌شناسند. یعنی اگر مروارید گرد نباشد به آن باروک می‌گویند. این اشکال ممکن است تخم‌مرغی، ناصاف یا با انحرافات جزئی باشد. اغلب مرواریدهای باروک در آب شیرین شکل می‌گیرند. البته ممکن است در آب شور هم مرواریدهایی شکل بگیرند که گرد نیستند. اما بیشتر مدل‌های غیر گرد در آب‌های شیرین ساخته می‌شوند.

در میان همه شکل‌های مروارید باروک، نمونه اشکی آن از همه بیشتر محبوبیت داردیک مروارید باروک ممکن است ۳۰ تا ۴۰ میلی‌متر قطر داشته باشد. از دیگر اشکال مروارید باروک می‌توان به مدل‌های صلیبی، سیب‌زمینی، دوقلو، سکه‌ای و برنجی اشاره کرد. به طور مثال، مدل سکه‌ای به صورت تخت و سکه‌ای است و نور را به خوبی بازتاب می‌دهد. درخشندگی خاصی هم دارد. مروارید سیب‌زمینی شبیه مدل‌های گرد است اما اندازه بسیار کوچکی دارد. مدل برنجی هم از نامش پیداست که شبیه دانه برنج است.

آشنایی با روش کشت و تولید مروارید پرورشی

گفتیم که مروارید پرورشی با کمک و دخالت انسان تولید می‌شود. اما به این صورت نیست که دانه‌های مروارید را خود انسان بسازد. بلکه صدف مرواریدساز توسط انسان دستخوش تغییراتی می‌شود تا در مدت زمان کوتاه‌تری مروارید تولید کند.

به این‌صورت‌که انسان، صدف‌های مخصوص این امر را پرورش می‌دهد. سپس متخصص پرورش مروارید، یک یا چندین تکه از صدف یا قطعه‌ای از گوشت سایر نرم‌تنان را درون هر صدف قرار می‌دهد. از آنجا که این قطعه‌ها اضافه هستند، صدف نرم‌تن احساس خطر می‌کند و برای محافظت از خود، مواد آلی ترشح می‌کند تا اطراف جسم خارجی را بپوشاند. نتیجه‌ی این امر، شکل‌گیری مروارید است.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : parasteh.com

مروارید اصل(یک عدد)

مروارید اصل(یک عدد) - قیمت و خرید مروارید اصل طبیعی - بهترین نوع مروارید - سایت فروش اینترنتی - عطاری آنلاین مشکستان

افزودن به علاقه مندی ها

افزودن به علاقه مندی ها

مروارید اصل(یک عدد)

۶۹,۰۰۰ تومان

قیمت و خرید مروارید اصل و طبیعی

فروش این محصول به صورت تعدادی می باشد و قیمتی که مشاهده میکنید قیمت یک دانه مروارید طبیعی است.

با توحه به اینکه این محصول کاملا طبیعی بوده و دست ساز انسان نیست ، ممکن است هر دانه مروارید از نظر رنگ و شکل با دیگری متفاوت باشد.

موجود در انبار

شناسه محصول: Morvarid

دسته: بهداشت و مراقبت, گیاهان دارویی, همه محصولات عطاری آنلاین مُشکستان

شما با خرید این محصول 3 امتیاز کسب می کنید

توضیحات توضیحات تکمیلی نظرات (0)

خرید آنلاین مروارید اصل

قبل از خرید مروارید اصل با این محصول بی نظیر بیشتر آشنا بشیم:

مروارید اصل چگونه ساخته می شود؟

مُروارید یا دُر، گوهری است معمولاً سفید و درخشان که در اندرون برخی از نرم‌تنان دوکفه‌ای مانند صدف مروارید به وجود می‌آید.

وقتی جسمی خارجی مانند ذره‌ای شن بین صدف و پوسته او قرار بگیرد جانور لایه‌هایی مرکب از ماده آلی شاخی کونچیولین و بلورهای کلسیت یا آراگونیت را به دور جسم خارجی ترشح می‌کند. از این لایه‌های هم‌مرکز رفته رفته مروارید شکل می‌گیرد. مروارید با جنس دیواره درون صدف یکسان است.

شکل مروارید اغلب نزدیک به کره است هرچند به شکل‌های دیگر مانند گلابی و دکمه و حتی شکل‌های نامنظم هم دیده می‌شود. درشتی آن به درشتی دانه خشخاش تا تخم کبوتر است. رنگ مروارید اغلب سفید است ولی ممکن است به رنگ‌های صورتی و زرد و سبز و آبی و قهوه‌ای و سیاه نیز دیده شود.

در خلیج فارس و اقیانوس هند و استرالیا صید می‌شود. در قرن بیستم پرورش مروارید نیز رایج شد. برای تهیه مروارید پرورشی (که گاه مروارید مصنوعی نیز نامیده می‌شود) با سوراخ کردن پوسته صدف، یک قطعه مروارید بسیار کوچک را در درون صدف قرار می‌دهند تا جانور لایه‌هایی به دور آن ایجاد کند.

مروارید در ایران

در گذشته فقط در سواحل دریاهای آب گرم مروارید یافت می‌شد که بدون شک مهم‌ترین آن خلیج فارس بوده‌است. رضا طاهری در کتاب از مروارید تا نفت به شرح کارنامهٔ اقتصادی مروارید در خلیج فارس می‌پردازد و فروش بالای مروارید را بیان‌گر اهمیت مروارید در زندگی ساحل‌نشینان خلیج فارس برمی‌شمارد. وی نقش مروارید در دوران گذشته را همچون نفت برای مردم این منطقه می‌داند.

تاریخ اولین صید مروارید مشخص نشده ولی صید آن در دوره هخامنشیان رایج بوده‌است. در نوشته‌ها و ادبیات ایرانی هزارساله اخیر شاعران و نویسندگان ایرانی بسیار به صید مروارید اشاره شده‌است. استخری در قرن چهارم در کتاب مسالک الممالک بیان می‌کند که مرواریدها را از سواحل خلیج فارس به داخل کشور می‌بردند و مروارید خلیج فارس بی همتا است.

ابی عبدالله ادریسی در نزهه المشتاق که در قرن ششم نوشته‌شده‌است به شرح روش سنتی صید مروارید در خلیج فارس می‌پردازد: «در این خلیج، همهٔ مکان‌های غواصی وجود دارد، سیصد مکان مورد توجه است که همه آن‌ها معروف و مشهورند.»

و ابوعبدالله ادریسی در همان کتاب ذکر می‌کند: «غواصی در سرزمین ایران نوعی صنعت است که آموخته می‌شود و در آموزش آن پول فراوانی خرج می‌گردد؛ و آن به این‌گونه‌است که آن‌ها خارج کردن نفس از گوش را تمرین می‌کنند و می‌آموزند تا جایی که یک مرد در آغاز یادگیری‌اش دچار گوش درد می‌شود و از گوش‌هایش ماده‌ای جاری می‌شده و پس از آن معالجه کرده و آن را از درد و ملامت تبری می‌بخشند. گران‌ترین غواص کسی است که بیش از همه در زیر آب بماند. در حال حاضر تنها در جزیره لاوان به میزان محدود صید مروارید انجام می‌گیرد؛ هرچند توسعه و احیای این صنعت تحت بررسی است.

مروارید اصل به چه شکل است؟

هر مراورید اصل،بی نظیر و در نوع خود یکتاست است.

وقتی که شما به دانه های مرواریدِ موجود بر یک گردنبند به طور مثال نگاه می کنید،رنگ، شکل، اندازه و درخشندگی مرواریدها دقیقاً به یک اندازه نیست؛ چون آنها بوسیله طبیعت پدید آمده اند.

هر مروارید،«طبیعت» خاص خودش را دارد؛ در حالیکه مرواریدهای ساختگی اغلب شکل و اندازه مشابهی دارند.

جالب است بدانید که شکل ظاهری مرواریدهای اصل معمولا کاملا گرد و قرینه نیست.

اگر خوب دقت کنید، در مرواریدهای اصل به‌احتمال زیاد به نواقص ریزی برخواهید خورد که اتفاقا زیبایی کارند. منظور از نواقصی هم که گفتیم، می‌تواند مثلا اندکی ناصافی یا بی‌تقارنی در برخی قسمت‌ها باشد.

به‌دلیل همین ایرادهای جزئی است که میزان بازتاب نور در زوایای مختلف اغلب مرواریدهای اصل یکسان نیست. مرواریدهای اصل عمق درخشش بیشتری هم به‌نمایش می‌گذارند.

مرواریدهای تقلبی معمولا از ظاهری کاملا بدون نقص برخوردارند. یعنی کاملا مدور بوده و از هر سمت و زاویه‌ای که نگاه کنید، درخشندگی و تلألؤی یکسانی می‌بینید.

مرواریدهای حقیقی شکلی کاملاً یکدست و تمیز ندارند.

از مرورایدهایی که به صورت طبیعی رشد کرده اند به سختی می توان یک رشته مروارید یک شکل تهیه کرد؛ به خصوص از نمونه هایی که کروی هستند یا به صورت خاص از نظر اندازه مشابهت دارند.

مرواریدهای کاملاً یکدست بسیار کمیاب هستند. درست به همین دلیل است که در حراج های بزرگ دنیا، مرواریدهای کامل، با اندازه بزرگ و درخشندگی بالا هزاران دلار قیمت می خورند.

0/5 (0 نظر)

محصولات مشابه

افزودن به علاقه مندی ها

اسپند (اسفند) ۱۵۰گرم

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : moshkestan.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب