بریدن انبه

بریدن انبهمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

بریدن انبه را از این سایت دریافت کنید.

آموزش برش زدن انبه مرحله به مرحله • دونفره

انبه یکی از میوه های خوشمزه فصل تابستونه که مطمئنا از خوردنش لذت میبرین. برش زدن انبه کار خیلی آسونیه و همه ی اونهایی که طعم انبه رو دوست دارن این نکته رو میدونن. ولی اگه قرار باشه انبه رو برای مهمونی و پذیرایی از مهمون تکه کنید خیلی بهتره که یک راه آسون و در عین حال زیبا رو برای سرو انتخاب کنید. اگه انبه رو به صورت مکعبی و همون طوری که در ادامه مطلب آموزش دادم تکه کنید، میتونید زیبایی ظرف میوه تون رو چند برابر کنید و خوردن انبه هم برای مهمون ها اینجوری خیلی راحت تره.

آموزش برش زدن انبه مرحله به مرحله

آپدیت 4 بهمن 1397 تبادل نظر مطالعه در 2 دقیقه نسترن کوهی

انبه یکی از میوه های خوشمزه فصل تابستونه که مطمئنا از خوردنش لذت میبرین. برش زدن انبه کار خیلی آسونیه و همه ی اونهایی که طعم انبه رو دوست دارن این نکته رو میدونن. ولی اگه قرار باشه انبه رو برای مهمونی و پذیرایی از مهمون تکه کنید خیلی بهتره که یک راه آسون و در عین حال زیبا رو برای سرو انتخاب کنید. اگه انبه رو به صورت مکعبی و همون طوری که در ادامه مطلب آموزش دادم تکه کنید، میتونید زیبایی ظرف میوه تون رو چند برابر کنید و خوردن انبه هم برای مهمون ها اینجوری خیلی راحت تره.

آموزش برش زدن انبه

مراحل برش زدن انبه

یک انبه کاملا رسیده و سفت رو انتخاب کنید. برای این مدل برش زدن، نباید وقتی به انبه دست میزنید خیلی نرم و له باشه. همچنین شما به یک چاقوی تیز و مناسب برای برش زدن هم نیاز دارید.

انتخاب یک انبه رسیده و سفت

انبه رو به طور صحیح و همون طوری که در تصویر زیر میبینید با انگشتان دستتون نگه دارید و بعد با یک چاقوی بزرگ یک طرف انبه رو از بغل هستش برش بزنید.

برش زدن یک طرف انبه

انبه رو بچرخونید و طرف دیگه اون رو هم به همین صورت برش بزنید.

برش زدن طرف دیگه انبه

تکه ی برش زده انبه رو کف دستتون نگه دارید. با یک کارد کوچک و نوک تیز، برش های عمیق و عمودی روی برش انبه ایجاد کنید.

برش زدن گوشت انبه به صورت عمودی

حالا برش های افقی رو ایجاد کنید تا انبه به صورت مربعی برش بخوره.

برش زدن به صورت افقی

به کمک دو تا انگشت شصت پوست انبه رو به سمت بیرون فشار بدید تا مکعب های برش خرده انبه از هم جدا بشن.

فشار دادن انبه به سمت بیرون

حالا می تونید به کمک قاشق برش های مکعبی رو جدا کرده، داخل کاسه بریزید و نوش جان کنید. همچنین می تونید انبه ها رو به این صورت فریز کنید و بعدا با اونها بستنی و یا اسموتی درست کنید.

جدا کردن انبه های خرد شده با قاشق

4/5 - (13 امتیاز)

امتیازت به این مطلب چنده؟

4/5 - (13 امتیاز)

اینجا هستی: دونفره > آشپزی > آموزش برش زدن انبه مرحله به مرحله

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.2nafare.com

چگونه انبه را برش بزنیم؟

در آوردن این مهمان ناخوانده به سختی امکان پذیر است. روش های متنوعی برای برش زدن انبه وجود دارد که باعث می شود از آن لذت ببریم.

میوه ها

چگونه انبه را برش بزنیم

دسامبر 28, 2021نوشته شده توسط بهنام شایسته

28 دسامبر

در نگاه اول، برش انبه بسیار ساده به نظر می رسد، اما برش دادن انبه اغلب می تواند یک تجربه ای با هدر رفت زیاد و کثیف شدن لباس و نوچ شدن دست همراه باشد. علاوه بر این، معضل اصلی، هسته ی بزرگی است که در میان بافت میوه ای آرمیده و تا یک سوم از حجم انبه را اشغال کرده است. در آوردن این مهمان ناخوانده به سختی امکان پذیر است. روش های متنوعی برای برش زدن انبه وجود دارد که به ما امکان می دهد از این میوه خوشمزه لذت ببریم.

متد اول: مکعب کردن انبه (روش جوجه تیغی):

اولین قسمت از مقاله به روش مکعب کردن انبه می پردازد.

1- چگونه انبه را بشوییم:

انبه را زیر شیر آب سرد نگه داشته و هنگام شستشو آن را به آرامی با دستان خود می مالیم تا لک و گرد از پوست انبه زدوده شود. همچنین می توانیم از برس سبزیجات تمیز برای شستشوی سطح انبه استفاده کنید. بالکل تمیز کردن پوست انبه و یا وسواس نشان دادن خیلی امر مهمی نیست، زیرا پوست انبه را معمولا دور می ریزیم.

چگونه انبه را بشوییم

2- انبه را روی یک تخته برش محکم قرار دهید:

با دست راست (غالب) خود، یک چاقوی لبه دندانه دار بر می داریم. با استفاده از دست چپ (غیر مسلط) خود، انبه را روی تخته برش قرار داده و سپس از بالا به پایین می بردیم.

انبه را روی یک تخته برش محکم قرار دهید

3- با چاقوی لبه دندانه دار، انبه را به سه قسمت تقسیم می کنیم:

انبه یک هسته ی خوابیده و صاف دارد که به راحتی خارج نمی شود. خود میوه تخم مرغی شکل یا بیضی شکل است. وقتی انبه را به یک سوم تقسیم می کنیم، دو برش موازی در دو طرف هسته در وسط، به ضخامت حدود دو سانتیمتر می زنیم.

دو لبه صافی که در انبه ایجاد کردید “گونه” نامیده می شود.

هنگام برش انبه، تصمیم داریم که گونه های انبه تا حد ممکن حفظ شوند، زیرا این قسمتی است که میل می کنید.

این برش سه قطعه به ما می دهد: دو نیمه با مقدار زیادی گوشت انبه روی آنها، و قسمت میانی که دارای هسته است.

با چاقوی لبه دندانه دار، انبه را به سه قسمت تقسیم می کنیم

4- گونه ی انبه را هاشور بزنید:

از چاقو برای ایجاد برش های طولی و عرضی در گونه ی انبه استفاده کنید. هر برش باید حدود یک و نیم سانتیمتر از هم فاصله داشته باشد و برش ها نباید از طریق پوست عبور کنند.

گونه ی انبه را هاشور بزنید

5- مکعب های انبه را خارج کنید:

قسمت پشتی گونه انبه را به سمت بالا فشار داده تا بافت های مکعبی بیرون بزند. با برگردان پوست انبه تقریباً شبیه به پشت جوجه تیغی می شد، به همین دلیل است که گاهی اوقات این روش، “روش خارپشت” نامیده می شود.

مکعب های انبه را خارج کنید

6- برش دادن مکعب ها :

حالا می توانیم قسمت های بافت انبه را با چاقو بریده و سرو کنیم بایستی. مراقب باشیم زیرا پوست بسیار نازک است و اگر پوست را برش دهیم، ممکن است دست خود را ببریم. اگر انبه به اندازه کافی رسیده باشد، می توانیم به سادگی قطعات را با دست خود برداریم. برخی افراد دوست دارند بافت های مکعبی را مستقیماً از روی پوست بخورند.

برش دادن مکعب ها

7- بافت اطراف هسته را چگونه خارج کنیم:

اطراف هسته را با یک چاقوی کوچک برش دهید. این اسلایس (بخش) را با هسته ی صافش روی تخته برش بگذارید، سپس با چاقو بافت اطراف هسته را برش دهید. تشخیص محل هسته دشوار است، اما به طور کلی، جایی شروع می شود که انبه بسیار سخت است. همانطور که می دانید هسته ی انبه بیضوی می باشد.

بافت اطراف هسته را چگونه خارج کنیم

8- پوست را از بافت باقی مانده جدا کنید:

با انگشتان خود پوست را به آرامی از آن قسمت از انبه که دارای هسته است جدا کنید. پوست انبه بسیار نازک است و به راحتی می توان آن را جدا کرد.

پوست را از بافت باقی مانده جدا کنید

متد دوم: روش پوست کندن بلالی

در دومین قسمت به روش پوست کندن به شکل بلال این انبه های خوشمزه می پردازیم.

1- انبه را می شوییم:

انبه را زیر شیر آب سرد سرد نگه دارید و هنگام شستشو آن را به آرامی با شست خود تمیز کنید، همچنین می توانیم از برس سبزیجات تمیز کن، برای شستشوی سطح انبه استفاده کنیم، اما این کار چندان ضروری نیست زیرا معمولا کسی پوست انبه را نمی خورد.

انبه را می شوییم

2- انبه را با پوست کن سبزیجات به شکل Y پوست بگیرید:

پوست سبزیجات را با دست غالب (معمولا راست) گرفته و انبه را با دست غیر مسلط خود (معمولا چپ) بلند کنید. با استفاده از ضربه های ممتد، لبه پوست کن را به آرامی به سمت لبه انبه هدایت کنید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : poponik.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب