خودروسازان مجبور به حضور در نمایشگاه دستاوردهای صنعت خودرو شده اند؟خودروسازان مجبور به حضور در نمایشگاه دستاوردهای صنعت خودرو شده اند؟خودروسازان مجبور به حضور در نمایشگاه دستاوردهای صنعت خودرو شده اند؟

گفته می شود که در اواخر مرداد ۱۴۰۱، نمایشگاهی با عنوان دستاوردهای صنعت خودرو در تهران برگزار خواهد شد. شنیده ها حاکی از آن است که خودروسازان دولتی و خصوصی مجبور به حضور در این رویداد هستند و بر خلاف میل خود، باید هزینه ای میلیارد تومانی را برای حضور در این نمایشگاه بپردازند.

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، پس از گذشت کمتر از سه ماه چهارمین نمایشگاه خودروی تهران، شاهد هستیم که وزارت صمت برنامه ای برای برگزاری یک نمایشگاه تخصصی دارد و از خودروسازان خواسته است تا در نمایشگاه دستاوردهای صنعت خودرو شرکت کنند. این در حالی است که از نمایشگاه اردیبهشت ماه، رخداد خاصی در صنعت خودروی کشور ثبت نشده و با این حال قرار است تا تمام خودروسازان کشور در این رویداد خودرویی حاضر شوند. از سویی در چهارمین نمایشگاه خودروی تهران هم شاهد بودیم که وزیر صمت برای بازدید به شهر آفتاب نیامد و دلیلی برای عدم حضور خود اعلام نکرد. اما حال گفته می شود که به درخواست و یا دستور وزیر، خودروسازان باید در نمایشگاه دستاوردهای صنعت خودرو حاضر شوند و محصولات خود را به نمایش بگذارند.

پیگیری خبرنگار اسب بخار از برخی خودروسازان نشان می دهد که عملاً بسیاری از شرکت ها تمایلی به حضور در این نمایشگاه ندارند و با توجه به اینکه این رویداد، خارج از برنامه های شرکت ها است، تنها هزینه مالی سنگینی برای آن ها خواهد داشت. از طرفی اکثر خودروسازان در همان اردیبهشت ۱۴۰۱ در چهارمین نمایشگاه خودروی تهران شرکت کردند و با برخورد سرد وزارت صمت مواجه شدند. خودروسازانی هم که در هفته های گذشته به نمایشگاه های خودروی شهرستان ها رفته اند، به دنبال معرفی محصولات خود در مناطق مختلف هستند و بازاریابی منطقه ای را به واسطه حضور در نمایشگاه ها انتخاب کرده اند. به گفته برخی مدیران شرکت های خودروسازی، حضور در نمایشگاه توانمندی های صنعت خودرو به خاطر اجبار وزارت صمت است و در غیر این صورت، هیچ کدام از شرکت ها تمایل ندارند که دوباره در تهران هزینه ای را برای حضور در نمایشگاه بپردازند.

حال باید ببینیم که آیا وزارت صمت شفاف سازی را در مورد این نمایشگاه انجام می دهد و آیا دلیل برگزاری آن را اعلام می کند یا خیر؟

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال تلگرام، آیگپ و اینستاگرام اسب بخار دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب