تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

تحصیل در نروژ را از این سایت دریافت کنید.

تحصیل در نروژ 2022

در این مطلب نحوه اخذ ویزای تحصیلی نروژ 2022✔️، شرایط پذیرش دانشگاه‌ها✔️، بورسیه و هزینه تحصیل نروژ✔️،... به صورت کامل و جامع بررسی شده است.

تحصیل در نروژ 2022

صفحه اصلی > مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو > مهاجرت تحصیلی به نروژ > تحصیل در نروژ 2022

آیا قصد تحصیل در نروژ 2022 را دارید؟ در این مقاله به صورت جامع و تخصصی به بررسی شرایط تحصیل در نروژ، اخذ ویزای تحصیلی نروژ، شرایط تحصیل رایگان در نروژ و درآمد کار دانشجویی در نروژ می‌پردازیم. مهاجرت تحصیلی به نروژ نیازمند مدارکی چون رزومه تحصیلی، مدرک زبان و گواهی سلامت است. مدارک لازم دیگر به صورت کامل در این مقاله بررسی شده‌اند. همچنین ما به تمامی سوالاتی که ممکن است برای افراد متقاضی تحصیل در نروژ، پیش بیاید، پاسخ داده‌ایم. معمولا دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور نروژ را دارند، دغدغه‌هایی چون هزینه زندگی در نروژ، کار در نروژ، شرایط اخذ اقامت و تابعیت نروژ و کار پس از تحصیل در نروژ را در ذهن دارند. برای اینکه بتوانید اطلاعات تخصصی و کامل را در حوزه مهاجرت تحصیلی به نروژ کسب کنید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مشاوره تلفنی رایگان کلیک کنید مشاوره تلفنی رایگان کلیک کنید

در این مطلب میخوانید

تحصیل در نروژ 2022

ما در این مطلب به شرایط تحصیل در نروژ، تحصیل در این کشور بدون مدرک زبان و غیره می پردازیم، پس از مطالعه این مطلب، جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون تحصیل در نروژ به مشاوران تماس حاصل فرمایید و از شرایط اعزام دانشجو به نروژ و ویزای تحصیلی این کشور اطلاعات کسب کنید.

چرا تحصیل در نروژ؟ همانگونه که مستحضر هستید، کشور نروژ از حیث آب و هوا، کشوری سردسیر به حساب می آید، با این وجود چنان مناظر زیبای توریستی و گردشگری و همچنین امکانات رفاهی دارد، که اکثر افراد این کشور را ترجیح می دهند. مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل و اخذ اقامت نروژ از مواردی است که در کنار دیگر روش های مهاجرت به این کشور مثل سرمایه گذاری در نروژ یا ویزای کار در نروژ مورد تقاضا می باشد. افراد پس از مهاجرت به این کشور از یکی از طرق موجود، می توانید اقامت نروژ را کسب کنند و در صورت حصول شرایط لازم نسبت به اخذ تابعیت نروژ اقدام کنند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در نروژ

با توجه به اینکه امکان تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی در اکثر رشته ها و در تمام مقاطع وجود دارد، در نتیجه این شرایط اعزام دانشجو به نروژ یک مزیت برای این کشور به حساب می آید. دومین مزیت تحصیل در نروژ این است که با وجود اینکه هزینه ی تحصیل در نروژ در هر ترم بین 300 تا 600 کرون می باشد، با این وجود هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی رایگان می باشد. یعنی همه افراد خارجی می توانند از تحصیل رایگان در نروژ بهره مند شوند.

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی

از شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در نروژ در مقطع لیسانس این است که تحصیل به هر دو زبان نروژی و انگلیسی می باشد. برای تحصیل در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی الزامی است که فرد مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 5 آکادمیک یا مدرک زبان انگلیسی تافل 500 داشته باشد؛ البته مدرک زبان انگلیسی تافل 60 به صورت اینترنتی نیز مورد قبول می باشد، که هر دانشگاه با توجه به نوع رشته و مقطع تحصیلی ممکن است هر کدام را مورد قبول داشته باشد. نکته ای که در همین جا باید ذکر شود این است که ارائه مدرک زبان برای دانشگاه های معتبر نروژ الزامی است و تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان عملاً زیاد مورد تایید نیست و این موسسه پذیرش از دانشگاه های نروژ بدون مدرک زبان را توصیه نمی کند.

برای اخذ پذیرش در دانشگاه های نروژ در مقطع لیسانس، فرد باید مدرک دیپلم 12 ساله همراه با حداقل یکسال تحصیل در دانشگاه و یا مدرک دیپلم 11 ساله همراه با حداقل دو سال تحصیل در دانشگاه (فوق دیپلم در رشته مربوطه) داشته باشد. مدت دوره تحصیل در نروژ در مقطع لیسانس 3 سال می باشد. در این دوره دانشجو می تواند 20 ساعت در هفته کار دانشجویی انجام دهد. ممکن است دانشگاه از فرد دانشجو بخواهد که یک دوره زبان نروژی را به مدت یکسال بگذراند که البته هزینه این دوره رایگان می باشد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد

تحصیل در نروژ در مقطع فوق لیسانس نیز به هر دو زبان نروژی و انگلیسی می باشد. برای تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع فوق لیسانس، الزامی است که فرد مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 5/5 تا 6 آکادمیک یا مدرک زبان انگلیسی تافل حداقل 525 تا 550 داشته باشد؛ البته مدرک زبان انگلیسی تافل 72 تا 80 به صورت اینترنتی نیز مورد قبول می باشد ، و باز هم هر دانشگاه با توجه به نوع رشته تحصیلی، ممکن است هر کدام را بخواهد؛ و اگر نیاز باشد که فرد دوره ی زبان نروژی را بگذراند، به مدت یکسال و به صورت رایگان می باشد.

برای اخذ پذیرش در این مقطع از کشور نروژ، فرد باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشد. دوره تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور نروژ 2 سال می باشد. و از شرایط اعزام دانشجو به نروژ این است که در این دوره فرد دانشجو، اجازه ی 20 ساعت کار در هفته دارد.

تحصیل در مقطع دکترا یا phd

تحصیل در نروژ در مقطع دکترا به زبان انگلیسی برای هر رشته ای امکان پذیر است. دوره ی تحصیل در مقطع دکترا در این کشور 3 سال است؛ و با توجه به اینکه دوره دکترا در هر کشوری نوعی کار به حساب می آید، به فرد دانشجو fund یا کمک هزینه ی تحصیلی تعلق می گیرد. برای تحصیل در این دوره به زبان انگلیسی شخص باید حداقل مدرک زبان انگلیسی آیلتس 7 را داشته باشد. البته امکان گرفتن پذیرش به صورت مستقیم برای این دوره وجود ندارد و فرد دانشجو باید مجدد برای اخذ پذیرش در دوره ی فوق لیسانس اقدام کند. در مقطع دکترا نیز دانشجو می تواند 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کند.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.estahbanaty.org

تحصیل در نروژ 2022 ✔️ شرایط مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی نروژ

⭐MIE⭐ تحصیل در نروژ 2022 ✔️تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان ✔️چگونگی اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های رایگان نروژ و✔️مدارک مورد نیاز برای ✔️ اخذ ویزای تحصیلی نروژ به صورت کاربردی بیان شده است.✔️

شرایط تحصیل در نروژ و اخذ ویزای تحصیلی

تحصیل در نروژ، شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های رایگان نروژ و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ در این نوشتار به صورت علمی و تخصصی بررسی می شود. علاقه مندان به تحصیل در نروژ معمولاً با سوالاتی مواجه می شوند از قبیل اینکه آیا امکان تحصیل رایگان در کشور نروژ وجود دارد؟ آیا از طریق تحصیل در نروژ می توان اقامت این کشور را به دست آورد؟ اگر شما نیز علاقه مند به مهاجرت تحصیلی به نروژ هستید، با ادامه مقاله که توسط مشاوران ارشد موسسه ملک بور با همکاری وکلای معتبر نروژی و با استفاده از اطلاعات به روز سایت های قابل اعتماد این کشور گردآوری شده است، همراه شوید و پاسخ کارشناسان موسسه ملک پور را به تمامی ابهامات در خصوص تحصیل در کشور نروژ، مطالعه کنید. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در راستای مهاجرت به نروژ نیز با دفاتر موسسه تماس بگیرید.

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

سوال بپرسید!

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

کشور نروژ برای تحصیل

تحصیل در نروژ در مدارس

تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی

تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در نروژ در مقطع دکتری

تحصیل در نروژ به همراه بورسیه تحصیلی

شرایط تحصیل رایگان در نروژ

هزینه مهاجرت تحصیلی به نروژ

شرایط سنی برای تحصیل در نروژ

شرایط تحصیل در نروژ با مدرک دیپلم

تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی

تحصیل در نروژ به زبان نروژی

تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان

بهترین رشته های تحصیلی در نروژ

کار دانشجویی در نروژ

ویزای همراه دانشجویی نروژ

کالج ها و دانشگاه های نروژ

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی نروژ

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی نروژ

تبدیل ویزای تحصیلی نروژ به اقامت کاری

اخذ تابعیت پس از تحصیل در نروژ

پاسخ به سوالات متداول در زمینه تحصیل در نروژ

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دریافت مشاوره رایگان

کشور نروژ برای تحصیل

نروژ از کشورهای مرفه و پیشرفته اروپایی است که عضو ناحیه شنگن نیز می باشد. این کشور در شمال غرب اروپا واقع شده است و در دنیا با مناظر زیبا و آب و هوای سرد شناخته شده است. مردم در این کشور به زبان نروژی صحبت می کنند و جمعیتی در حدود 5 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند. وجود ذخایر فراوان نفت خام، گاز طبیعی و مواد معدنی، این کشور را در سطح چهارم کسب درآمد در جهان قرار داده است و همین امر سبب شده است که نرخ بیکاری در این کشور نیز کمتر از 4 درصد باشد. نروژ کشوری دموکراتیک است و سطح رفاه بالایی را برای مردم فراهم آورده است. تحصیل در نروژ در مقاطع مختلف تحصیلی رایگان می باشد.

سیستم آموزشی رایگان و موقیعت های شغلی فراوان در این کشور باعث شده است که افراد زیادی تمایل به مهاجرت به نروژ داشته باشند. هر چند که آب و هوای سرد و سخت گیری های سفارت نروژ در اعطای ویزا به ایرانیان عوامل بازدارنده ای برای مهاجرت به این کشور می باشد. در تصویر زیر می توانید شرایط عمومی کشور نروژ را مشاهده کنید.

در این ویدئو خواهید آموخت:

مقایسه تحصیل در کشورهای مختلف اسکاندیناوی

زبان تحصیل در کشور نروژ چیست و چه نمره ای مورد نیاز است.

آیا در مقطع لیسانس در نروژ می توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد.

در کدام کشور اسکاندیناوی می توان بدون مدرک زبان تحصیل کرد.

کار دانشجویی و کار پس از تحصیل در کدام یک از کشورهای اسکاندیناوی راحت تر است.

فایل صوتی این ویدئو

پخش‌کننده صوت

برای افزایش یا کاهش صدا از کلیدهای بالا و پایین استفاده کنید.

00:00

دانلود 24 دقیقه 141 K ارسال

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی

This is a modal window.

No compatible source was found for this media.

تحصیل در نروژ در مدارس

ویزای تحصیلی نروژ برای مدارس آن نیز می تواند ارائه گردد. سیستم مدارس نروژی به سه دسته تقسیم می شوند:

مقطع ابتدایی: که از سن 6 سالگی شروع می شود و تا سن 13 سالگی ادامه دارد.

مقطع متوسطه: که از سن 13 سالگی شروع و تا سن 16 سالگی ادامه دارد.

کالج دبیرستانی: که از سن 16 سالگی شروع و تا سن 19 سالگی ادامه دارد.

که البته لازم به توضیح است که تحصیلات اجباری برای دانش آموزان از سن 6 سالگی تا سن 16 سالگی و به مدت 10 سال می باشد و پس از آن افراد به مدت 3 سال از سن 16 تا 19 سالگی به صورت قانونی اختیار دارند تا برای تحصیلات عالی در سطوح بالاتر آماده شوند.

مدارس نروژ در مقطع دبیرستان یک سیستم یکپارچه را دارند و آموزش های عمومی و نظری و آموزش های حرفه ای را به صورت مساوی برای دانش آموزان تلفیق نموده اند. نکته اینجاست که افراد در مقطع متوسطه باید نمرات خوبی را کسب کنند تا بتوانند وارد دبیرستان های سطوح بالاتر شوند. مقطع دبیرستان 3 سال طول می کشد و از سال هشتم تا دهم را شامل می شود. از سال هشتم دانش آموزان یادگیری یک زبان دیگر غیر از زبان نروژی را نیز انتخاب می کنند.

اخذ ویزای تحصیلی نروژ برای تحصیل در مدارس بین المللی نیز ممکن می باشد. افرادی که دارای سن زیر 18 سال هستند و قصد دارند که در مدارس بین المللی تحصیل کنند، می توانند این کشور را انتخاب کنند. اما این افراد یا می توانند قیم داشته باشند یا زیر نظر و با سرپرستی و حمایت افرادی باشند که اقامت کشور نروژ (یا به اصطلاح home stay) را دارند در  این کشور تحصیل نمایند. اما توصیه می گردد والدینی که قصد دارند برای فرزندان زیر 18 سال خود یک کشور مناسب و پیشرفته را انتخاب کنند و آینده روشنی را برای آن ها رقم بزنند کشور نروژ را به عنوان گزینه انتخابی مدنظر قرار ندهند، زیرا از نظر شرایط آب و هوایی و ناسازگاری با روحیات افراد زیر 18 سال و از این نظر که زبان تحصیل سختی را دارد و شرایط بردن همراه نیز دشوار می باشد اصلا گزینه مناسبی نخواهد بود پس افرادی که تمایل دارند فرزندان خود را برای تحصیل به کشور دیگری بفرستند، معمولاً کشورهایی مانند کانادا را انتخاب می کنند که به والدین نیز ویزای همراه اعطا می کند.

این مطلب را از دست ندهید!

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : malekpourmie.net

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب