ابشار کلشتر

ابشار کلشترمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

ابشار کلشتر را از این سایت دریافت کنید.

آبشار کلشتر، جاذبه‌ای شگفت انگیز اما کمتر شناخته شده

بشار کلشتر که جزو زیباترین آبشارهای استان گیلان است در روستای کلشتر، روستایی در فاصله حدودا ۳ کیلومتری شهر رودبار، قرار دارد. این آبشار در جنوب غربی شهرستان رودبار واقع شده و یکی از شگفت انگیزترین جاذبه‌های گردشگری رودبار به حساب می‌آید.

@[email protected]#=img=# شمالگیلان

آبشار کلشتر، جاذبه‌ای شگفت انگیز اما کمتر شناخته شده

توسط محمد بیک زند آخرین بروزرسانی آگوست 18, 2020

0Share

جدول محتوا

برای بعضی از افراد سفر فقط محدود می‌شود به چند شهر بزرگ و معروفی که همیشه سراغ همان‌ها می‌روند. زمانی که قصد سفر می‌کنند معمولا مقصدشان جاذبه‌های گردشگری و جاهای تکراری است و خیلی اهل کشف و ماجراجویی در مسافرت‌هایشان نیستند. اما ایران و شگفتی‌هایش فقط به آن شهرها و جاذبه‌ها خلاصه نمی‌شود.

در گروه مقابل آن‌ها کسانی هم هستند که عاشق کشف نقاط کمتر شناخته شده و بکرند تا با سفر به آن مکان‌ها دنیای جدیدی پیش روی‌شان قرار بگیرد و تجربه‌هایی نو کسب کنند. اگر از گروه دوم هستید خیالتان راحت باشد که تا ابد جا برای دیدن هست و طبیعت هر روز می‌تواند شما را شگفت زده کند و در آغوش امن خودش پناهتان بدهد. یکی از این جاذبه‌های گردشگری آبشار کلشتر در شهر شکوفه‌های زیتون رودبار است که طبیعتی بکر و منحصر به فرد دارد. تا به حال به کلشتر سفر نکردید و یا حتی نامش را هم قبل از این نشنیده بودید؟ پیشنهاد می‌کنیم هر چه زودتر برنامه‌اش را بچینید و دل به جاده بسپارید تا یکی از بهترین طبیعت گردی‌های عمرتان را تجربه کنید.

@[email protected]#=img=#

آبشار کلشتر کجاست؟چطور به آن‌جا برویم؟

آبشار کلشتر که جزو زیباترین آبشارهای استان گیلان است در روستای کلشتر، روستایی در فاصله حدودا ۳ کیلومتری شهر رودبار، قرار دارد. این آبشار در جنوب غربی شهرستان رودبار واقع شده و یکی از شگفت انگیزترین جاذبه‌های گردشگری رودبار به حساب می‌آید. جاذبه‌ای که کمتر شناخته شده و همین موضوع سبب شده تا طبیعت آن بکر باقی بماند و آرامشی وصف ناپذیر سهم مسافران شود.

برای رفتن به آبشار کلشتر باید ابتدا راهی شهر رودبار شوید. بعد از آن با راهنمایی تابلوی نصب شده مسیر کلشتر را پیش بگیرید تا با حدود ۱۰ دقیقه رانندگی به میدان کلشتر برسید. مسیری که پر از درختان زیتون، سرو و کاج است و شما را از همان اول راه مطمئن می‌کند که مقصد مناسبی را برای سفرتان انتخاب کرده‌اید. در همان میدان تابلویی هست که شما را به سمت آبشار هدایت می‌کند. کمی جلوتر ماشینتان را پارک کنید چون باید بقیه راه را پیاده بروید. تقریبا نیم ساعت که پیاده روی کنید به آبشار کلشتر می‌رسید.

@[email protected]#=img=# آبشار کلشتر

بهترین فصل سفر به آبشار کلشتر

روستای کلشتر در موقعیت کوهستانی قرار دارد و انبوه جنگل‌های سبزش چشم اندازی بی‌نظیر به آن بخشیده، به همین خاطر می‌توان گفت هر چهار فصل سال آبشار کلشتر به نوعی تماشایی و مناسب برای سفر است. چه زمانی که درختان زیتون شکوفه داده و چه وقتی که جنگل رخت سفیدش را به تن می‌کند. اما این زیبایی و شکوه در فصل بهار و تابستان به خصوص بهار که فصل پر آبی آبشار کلشتر است، به اوج خود می‌رسد. به طور کل از اوایل بهار تا نیمه‌های پاییز وقت خوبی است که به این آبشار باشکوه سر بزنید.

@[email protected]#=img=# آبشار کلشتر

آبشار کلشتر، یکی از زیباترین آبشارهای گیلان

آبشار کلشتر به عنوان یکی از زیباترین آبشارهای استان گیلان و بهشتی برای دوستداران

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : blog.shab.ir

آبشار کلشتر ، از جاذبه‌های گردشگری رودبار ☀ جاذبه ها

آبشار کلشترجزو زیباترین آبشارهای استان گیلان است. این آبشار درجنوب غربی شهرستان رودبارواقع شده ویکی ازشگفت انگیزترین جاذبه‌های گردشگری رودباربه حساب می‌آید.

گیلان

آبشار کلشتر ، از جاذبه‌های گردشگری رودبار

آبشار کلشتر که جزو زیباترین آبشارهای استان گیلان است این آبشار در جنوب غربی شهرستان رودبار واقع شده و یکی از شگفت انگیزترین جاذبه‌های گردشگری رودبار به حساب می‌آید. جاذبه‌ای که کمتر شناخته شده و همین موضوع سبب شده تا طبیعت آن بکر باقی بماند و آرامشی وصف ناپذیر سهم مسافران شود.

روستای کلشتر به دلیل شرایط خاص، مساحت عمده جنگل‌های منطقه رابه خود اختصاص داده است. جنگل‌های پر درخت و بکر در ارتفاع ۱۰۰۰ متری از سطح دریا و کوه آسمانسرا با دشتی زیبا با علف‌های بلند و سبز در ارتفاع ۱۹۰۰ متری از سطح دریا یکی از نقاط دیدنی روستای کلشتر است.

از آن‌جایی که این منطقه آب و هوای مدیترانه‌ای دارد، محصول مهم روستای کلشتر نوعی زیتون مرغوب است که به عنوان اصلی‌ترین سوغات آن هم شناخته می‌شود. به طور کل تنوع خاک، آب و هوای معتدل و وجود چشمه‌های فراوان و پرآب سبب شده تا کلشتر به لحاظ پوشش گیاهی غنی باشد و به یکی از سبزترین و خوش آب و هواترین روستاهای گیلان تبدیل شود.

در منطقه مسکونی این روستا نیز انواع چشمه های آب سرد و گوارا قرار دارد که مردم از آن برای مصارف روزانه خود استفاده میکنند و باقی این آب را به سمت روستا های دیگر رها میکنند. این روستا در ارتفاع 550 متری سطح دریا های آزاد قرار دارد. در اطراف این آبشار درختانی سرسبز قرار دارند که محیط را بسیار زیبا تر میکند. نسیم خنکی نیز در اطراف آن می وزد. بهترین زمان برای مراجعه به این آبشار فصل بهار و تابستان است . به دلیل این که منطقه رودبار جزو مناطق سرد محسوب میشود در اطراف این آبشار نیز هوا به نسبت سردتر خواهد بود. دلیل دیگری که فصل بهار را برای مراجعه پیشنهاد میکنم پر آب تر بودن آب  این آبشار است .

این آبشار با حدود ۲۰ متر ارتفاع (که گاهی به بیشتر از این هم می‌رسد) در جایی دنج و بکر در دامنه کوه سر به فلک کشیده آسمان‌سرا قرار دارد. صدای پرندگانی که سرمست از این همه زیبایی آواز می‌خوانند، نسیم خنکی که لا به لای موهایتان می‌پیچد و صورتتان را نوازش می‌کند و موسیقی گوش نوازی از ریزش آبشار، همه این‌ها در کلشتر انتظار شما را می‌کشد. اگر بعد از روزها دست و پنجه نرم کردن با روزمرگی‌ها و دغدغه‌ها دلتان آرامش و رهایی می‌خواهد آبشار کلشتر می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای سفر باشد.

بقعه امامزاده اسحاق در طبیعتی سرسبز و زیبا بر بام گیلان

مسیر دسترسی به آبشار کلشتر

برای رفتن به آبشار کلشتر باید ابتدا راهی شهر رودبار شوید. بعد از آن با راهنمایی تابلوی نصب شده مسیر کلشتر را پیش بگیرید تا با حدود ۱۰ دقیقه رانندگی به میدان کلشتر برسید. مسیری که پر از درختان زیتون، سرو و کاج است و شما را از همان اول راه مطمئن می‌کند که مقصد مناسبی را برای سفرتان انتخاب کرده‌اید. در همان میدان تابلویی هست که شما را به سمت آبشار هدایت می‌کند. کمی جلوتر ماشینتان را پارک کنید چون باید بقیه راه را پیاده بروید. تقریبا نیم ساعت که پیاده روی کنید به آبشار کلشتر می‌رسید.

شب را کجا بمانیم؟

معمولا افراد به قصد بازدیدی نیم روزه یا یک روزه به آبشار کلشتر می‌روند. اما اگر قصد دارید شب را در کلشتر بمانید، به جز کمپینگ در طبیعت که اغلب انتخاب همیشگی طبیعت گردان است، به اقامت در خانه‌های روستایی هم می‌توانید فکر کنید. معمولا با هزینه نه چندان زیادی برخی از محلی‌ها خانه‌شان را برای اسکان در اختیار گردشگران قرار می‌دهند.

یک راه دیگر هم این است که شب برای خواب به شهرهای اطراف و یا خود رودبار بروید و از امکانات اقامتی متنوع‌تری استفاده کنید. رزرو هتل، اجاره ویلا، سوئیت و آپارتمان شخصی گزینه‌هایی است که برای اقامت در رودبار پیش روی شماست. با توجه به بودجه و هزینه‌ای که برای اقامتگاه در نظر گرفته‌اید، پیش از سفر می‌توانید از میان گزینه‌های مختلف انتخاب و رزرو کنید تا در طول سفر دغدغه‌ای از این بابت نداشته باشید.

منبع : blog.shab،guilaneman

روستای کلشترمسیر دسترسی به آبشار کلشتر

0 نویسنده سمیرا هادی

شهرهای دیدنی در فاصله بین تهران تا رشت

جاذبه ی گردشگری تالاب عینک رشت، با بزرگترین تالاب شهری ایران بیشتر آشنا شوید!

روستای سطلسر لاهیجان قطب گشت چای شمال ایران

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : jazebeha.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب