عباس پهلوان

عباس پهلوانمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

عباس پهلوان را از این سایت دریافت کنید.

Login • Instagram

Welcome back to Instagram. Sign in to check out what your friends, family & interests have been capturing & sharing around the world.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.instagram.com

بیوگرافی عباس پهلوان

عباس پهلوان متولد 04/01/1316 هنوز به 18 سالگی تمام نرسیده بود كه كار روزنامه نگاری را آغاز كرد.

بیوگرافی عباس پهلوان

عباس پهلوان متولد 04/01/1316 هنوز به 18 سالگی تمام نرسیده بود كه كار روزنامه نگاری را آغاز كرد. برخلاف روزنامه نگاران دیگر، او حرفه ژورنالیسم را از تهیه خبر شروع نكرد بلكه آغاز كار او با مقاله نگاری و نوشتن انواع مطلب بود و سمت نویسنده ستادی داشته است. او كار روزنامه را از «شاهد» و «اتحاد ملل» آغاز كرد و در بسیاری از روزنامه های تهران ازجمله آژنگ، آتش، بامشاد، اراده آسیا و «مهر ایران» قلم زد تا بكار مجله نویسی پرداخت. دو امضای مستعار معروف او در روزنامه ها، «ع. پیكان» و «آشیخ عباس نقال» بود. ستون «كندوكاو روزنامه ها» كه به قلم او نوشته می شد همیشه جنجال برانگیز بود و ناشران روزنامه ها را می رنجانید.عباس پهلوان كه از موسسان سندیكای روزنامه نگاران كشور است در مجله های متعدد ازجمله روشنفكر، آشفته، مدروز (زن روز) و فردوسی به كار تحریر اشتغال داشت و در «فردوسی» بیش از هر مجله دیگر ماندگار شده بود و دولت وقت (شاهنشاهی) یك بار به خاطر یك نوشته اش در فردوسی، او را ممنوع القلم كرده بود. پهلوان جمعا 15 سال در فردوسی قلم زد. عباس مدتی هم در خبرگزاری پارس (ایرنای امروز) بكار نوشتن مشغول بود.او مصاحبه رادیویی را كه تا آن زمان در ایران بی سابقه بود در سال 1358 خورشیدی ابتكار كرد. پهلوان كه دو سال پس از انقلاب  او  مجبور به فرار از وطن شد  و به اروپا رفت و در آنجا بكار نوشتن  مشغول شد وی هنگامی كه محیط اروپا برای او ناامن شد به آمریكا نقل مكان كرد و در آنجا به روزنامه نگاری كه پیشه مادام العمر اوست ادامه داد. او در لس آنجلس سردبیری روزنامه فارسی زبان «عصر امروز» را برعهده دارد و با رسانه های دیگر نیز همكاری می كند.گوشه ای از مصاحبه با عباس پهلون

خواننده های ما كسانی اند اغلب چهل ساله به بالا، پسر من نمی تواند فارسی بخواند با اینكه فارسی خوب صحبت می كند (!!!!!!!) فقط تیترها را می تواند بخواند اما مسئله این است كه با وجود اینكه بعضی مجلات صفحه های انگلیسی گذاشته اند و دو تا نشریه انگلیسی هم در می آید، آنها هم خریدار ندارند.

و هم اکنون در کانال ما هستیم با برنامه ای تحت عنوان تیتر اول به تفسیر خبرهای ایران و جهان می پردازد .دختر او نیز  عسل پهلوان برنامه ای با عناون نسل من را مجری گری میکند که درباره مشکلات و مسائل دانشجویی به دنبال سوژه برای .... می پردازد .
برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : cheramahastim.blogfa.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب