موکل کیست

موکل کیستمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

موکل کیست را از این سایت دریافت کنید.

موکل

موکل

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

در علم حقوق موکل شخصی است که به دیگری (وکیل) در انجام امری نیابت (وکالت) می‌دهد.[۱]

جستارهای وابسته[ویرایش]

وکالت

منابع[ویرایش]

↑ جعفری لنگرودی، محمدجعفر (۱۳۹۰). . تهران: کتابخانه گنج دانش. شابک ۹۶۴-۵۹۸۶-۰۷-۹. پارامتر |تاریخ بازیابی= نیاز به وارد کردن |پیوند= دارد (کمک)

این یک مقالهٔ خرد حقوقی است. می‌توانید با گسترش آن به ویکی‌پدیا کمک کنید.

رده‌ها: آئین دادرسی کیفریآئین دادرسی مدنیحقوق اشخاصواژگان حقوقیواژگان فقه

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : fa.wikipedia.org

احضار موکل به چه معناست و چه شرایطی دارد؟

شاید بار‌ها این جمله را شنیده اید که می‌گویند یک شخص موکل دارد و از آن‌ها استفاده می‌کند، اما شاید به طور دقیق ندانید معنی این کار چیست...

احضار موکل به چه معناست و چه شرایطی دارد؟

موجودات ماورائی که انسان‌ ها در برخی از کار‌ های خود از آن‌ ها کمک می ‌گیرند را موکل می ‌نامند و به خدمت گرفتن آن ها احضار موکل گفته می ‌شود.

شاید بار‌ها این جمله را شنیده اید که می‌گویند یک شخص موکل دارد و از آن‌ها استفاده می‌کند، اما شاید به طور دقیق ندانید معنی این کار چیست و موکل به چه کسانی گفته می‌شود. به طور کلی اگر انسان از موجودات ماورایی برای انجام امور خاصی درخواست کمک کند و از آن‌ها کمک بگیرد تا کار‌هایی مثل خبر از آینده، محافظت از وی و یا آگاه کردن او از برخی امور را انجام بدهند به اصطلاح می‌گویند که شخص احضار موکل کرده است و موکل دارد. در این مطلب به بررسی انواع موکل، شیوه احضار موکل و نکات مرتبط می‌پردازیم.

آیا به دست آوردن موکل کار درستی است؟

موکلین به دو دسته فرشتگان و اجنه تقسیم می‌شوند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم؛ ولی به شکل کلی ارتباط گرفتن با موکلین از جنس اجنه به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود، زیرا این موجودات به دلیل شرایط حساسی که دارند ممکن است برای شما مشکلاتی را به وجود بیاورند. تسخیر و به خدمت گرفتن موکلانی از جنس اجنه نیز کار بسیار سختی است و می‌تواند به شخص آسیب‌های جبران ناپذیری بزند. بسیاری از افراد ندانسته وارد این فضا شده و در علوم غریبه شروع به جستجو و کنکاش می‌کنند، اما به دلیل ضعف‌های اعتقادی به سرعت به ورطه سقوط کشیده می‌شوند.

آیا ارتباط با موکلین و احضار آن‌ها امکان پذیر است؟

اکثر قریب به اتفاق افرادی که برای ارتباط با اجنه و احضار موکل اقدام می‌کنند، در مرحله اول به هیچ موفقیتی دست پیدا نمی‌کنند. باید گفت که احضار موکل به قدری سخت است که بسیاری از افراد عمر خود را صرف این کار می‌کنند، اما در آخر به هیچ نتیجه‌ای دست پیدا نمی‌کنند؛ پس مطمئن باشید که اگر افرادی نیز توانسته باشند خود را به این درجه برسانند تعداد بسیار کم و انگشت شماری هستند. متاسفانه امروزه شاهد این هستیم که بسیاری از افراد سودجو شروع به فریب انسان‌ها و کلاه برداری از آن‌ها می‌کند پس نباید به راحتی فریب این افراد را خورد و بازیچه دست آنان شد. بدست آوردن موکل کاری بسیار سخت، دشوار است، اما این دلیل نمی‌شود که بگوییم این کار امری محال و غیر ممکن است.

انواع موکل و چگونگی به خدمت گرفتن آن‌ها

همان طور که گفته شد موکلین در دو دسته فرشتگان و اجنه هستند و هر دو آن‌ها می‌توانند توسط انسان‌ها احضار شوند و می‌توان کاری کرد تا آن‌ها برای ما خدمت کنند. موکلینی که از دسته فرشتگان یا به اصطلاح ملائکه هستند احضار و بدست آوردن شان کار بسیار سختی بوده و شخصی که بخواهد به این مرتبه برسد که موکلین از جنس ملک و فرشته را به خدمت بگیرد باید انسانی فوق العاده مومن، معتقد و دارای ویژگی‌های اخلاقی برجسته فوق العاده‌ای باشد. موکلین از جنس اجنه، اما به نسبت فرشتگان راحت‌تر احضار می‌شوند، اما باید به این موضوع بسیار توجه کرد که ورود اجنه به جهان انسان‌ها می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری را به همراه خود بیاورد.

احضار اجنه مومن نیز همانند احضار ملک است و نیاز است تا فرد به درجه والایی از ایمان برسد. همان طور که در طول تاریخ علمای بسیاری به این درجه رسیده بودند، اما احضار اجنه کافری کاری است که ممکن است انسان را به وادی بسیار غریب و سختی بکشاند. مطمئن باشید که اگر انسان به درجات والایی از ایمان و تقوا دست پیدا کند موکلین فرشته و اجنه مسلمان برای خدمت به وی حاضر می‌شوند، ولی اگر فردی بدون پرورش روح خود دست به چنین اقداماتی بزند سرنوشت دردناکی در انتظار وی خواهد بود.

نحوه احضار موکل از زبان ابن سینا به طور خلاصه

باید به این نکته توجه کنید که مطالب گفته شده در این بخش تنها اطلاعاتی است که وجود دارد و هیچ سند دقیقی برای کارکرد درست آن‌ها موجود نیست. دستور ابن سینا برای آن که بتوانید موکلانی از جنس فرشته احضار کنید انجام کار‌های زیر است:

هفت روز خوردن گوشت را کنار بگذارید و روز آخر را نیز روزه بگیرید.

شروع کار خود را از شنبه آغاز کنید و روز روزه گرفتن خود را جمعه قرار بدهید.

هر روز ۷ مرتبه سوره فیل را قرائت کنید و شب‌ها نیز این کار را ۴۱ مرتبه انجام دهید. در هر مرتبه باید ۵۰۰ بار در جای خلوت و خالی از سکنه این کار را انجام دهید و دور از چشم افراد سوره فیل را بخوانید. هنگامی که این کار را انجام می‌دهید باید از بخورات خوشبو استفاده کنید. در تمامی مدت از لباس سفید استفاده کنید.

در ادامه توضیحات و دستور العملی که از ابن سینا برای احضار موکل نقل شده است لازم است بدانید که لازمه تمامی این موارد قدرت معنوی فوق العاده بالای شخص است. زیرا اگر فردی که قصد این کار را دارد، فردی پاک و عاری از گناه نباشد احضار فرشتگان برای موکل شدن وی کار غیر ممکن خواهد بود.

ارتباط با اجنه از نگاه قرآن کریم

در سوره همان آیه ۶ خداوند می‌فرماید: با بعضی از انسان‏‌ها ارتباط برقرار می‌کردند و با آگاهی محدودی که نسبت به بعضی از اسرار نهایی داشتند، به اغواء انسان‏‌ها می‌پرداختند. این آیه نشان از ارتباط انسان‌ها با اجنه دارد به طوری که این اجنه از آینده برای انسان‌ها اخباری می‌آورند، اما پس از آن شروع به اغواء انسان‌ها و فریب آن‌ها کردند.

همچنین در آیه ۶ سوره جن خداوند در رابطه با پناه بردن به اجنه می‌فرماید: و همانا مردانی از انس به مردانی از جن پناه می‌بردند، پس به سختی ‏های ایشان می‌افزودند. پس توجه داشته باشید که از دیدگاه خداوند پناه بردن و ارتباط داشتن با اجنه می‌تواند سرنوشت بسیار سختی برای انسان رقم بزند و اگر انسان ایمان کاملی نداشته باشد، به احتمال خیلی زیاد ممکن است توسط این جنیان اغواء شود.

انواع ارتباط با جن

اگر بخواهیم شیوه ارتباط با موکلینی از جنس اجنه را بیان کنیم باید گفت که انسان به دو صورت تسخیر و احضار و یا به صورت تزکیه نفس با اجنه می‌تواند ارتباط بگیرد.

تسخیر

به فتوای فقها، به تسخیر درآوردن و احضار اجنه حرام است و آیت الله دستغیب در کتاب گناهان کبیره می‌فرماید: به استخدام و به تسخیر درآوردن ملک، جن، ارواح و یا سیار حیوانات تسخیرات گفته می‌شود که تمامی آن‌ها حرام بوده و جز اقسام سحر به حساب می‌آیند.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : virgool.io

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب