هی گوگل

هی گوگلمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

هی گوگل را از این سایت دریافت کنید.

استفاده از عملکردها و جستجوهای گفتاری «Hey Google»

می‌توانید از صدایتان برای انجام کارهایی مانند جستجو، دریافت مسیر، و ایجاد یادآوری استفاده کنید. مثلاً برای ا

استفاده از عملکردها و جستجوهای گفتاری «Hey Google»

می‌توانید از صدایتان برای انجام کارهایی مانند جستجو، دریافت مسیر، و ایجاد یادآوری استفاده کنید. مثلاً برای اینکه ببینید آیا برای فردا بارش باران پیش‌بینی می‌شود یا خیر، بگویید «Hey Google, do I need an umbrella tomorrow?‎» (‏Hey Google، آیا فردا به چتر نیاز دارم؟)

مهم: در برخی از دستگاه‌ها فقط می‌توانید «Ok Google» بگویید.

Android iPhone و iPad

روشن کردن جستجوی گفتاری

در تلفن یا رایانه لوحی Android، «برنامه Google» را باز کنید؛

در بالا سمت چپ، روی عکس نمایه یا حرف اول نامتان تنظیمات گفتار ضربه بزنید؛

در بخش «Hey Google»، روی Voice Match ضربه بزنید؛

«Hey Google» را روشن کنید.

شروع «جستجوی گفتاری»

در تلفن یا رایانه لوحی Android، «برنامه Google» را باز کنید؛

بگویید «Hey Google» یا روی «میکروفون» ضربه بزنید؛

تغییر تنظیمات «Hey Google»

تنظیمات قابل‌تغییر «Hey Google»

رفع مشکلات «Hey Google»

حذف صداهای ضبط‌شده «Ok Google»

وقتی «دستیار» را راه‌اندازی می‌کنید تا از Voice Match استفاده کنید، صداهای ضبط‌شده‌ای که ازطریق مدل‌های صوتی‌تان ایجاد شده‌اند در «حساب Google» شما ذخیره می‌شوند. می‌توانید این قطعات ضبط‌شده را در «حساب Google» خود پیدا و حذف کنید.

در تلفن یا رایانه لوحی Android، به myactivity.google.com بروید؛

بالای فعالیت، در نوار جستجو، روی «بیشتر» سایر فعالیت‌های Google ضربه بزنید؛

در بخش «ثبت Voice Match و Face Match»، روی مشاهده داده‌ها ضربه بزنید؛

روی حذف همه ثبت‌نام‌ها حذف ضربه بزنید.

کارهایی که می‌توانید با صدایتان انجام دهید

اگر جستجوی گفتاری برای زبان و کشورتان در دسترس باشد، می‌توانید از اکثر این مثال‌ها استفاده کنید. برخی از آن‌ها در همه زبان‌ها قابل استفاده نیستند.

حساب، حریم‌خصوصی، و جستجو

تقویم، زنگ ساعت، یادآوری، و اطلاعات

برقراری ارتباط با دوستان و خانواده

سرگرمی (موسیقی، فیلم، تلویزیون، کتاب، و تصویر)

مسیرها و سفر

حقایق و پاسخ‌های سریع

تغییر تنظیمات دستگاهتان

از «Ok Google» می‌توانید با برنامه‌های بیشتری استفاده کنید

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : support.google.com

دستیار صوتی گوگل اسیستنت + آموزش، نصب و فعال سازی Google Assistant

گوگل اسیستنت دستیار صوتی دیجیتالی هوشمند اشیا، تلفن همراه، خانه های هوشمند و تبلت‌های اندرویدی به‌شمار می‌رود که در کنفرانس Google I/O سال ۲۰۱۶ در کالیفرنیا معرفی شد.

۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۷

آموزشگاه ایمنامگ؛

دستیار صوتی گوگل اسیستنت + آموزش، نصب و فعال سازی Google Assistant

گوگل اسیستنت دستیار صوتی دیجیتالی هوشمند اشیا، تلفن همراه، خانه های هوشمند و تبلت‌های اندرویدی به‌شمار می‌رود که در کنفرانس Google I/O سال ۲۰۱۶ در کالیفرنیا معرفی شد.

به گزارش ایمنا، دستیار صوتی هوشمند یکی از فناوری‌های جدید سیستم عامل‌ها است که کار را برای کنترل ابزارهای مختلف مانند تلفن همراه هوشمند، تبلت، لپ تاپ و حتی تلویزیون آسان‌تر می‌کند.

دستیار صوتی گوگل چیست؟

شرکت گوگل در ابتدا Google Now را برای دستگاه‌های اندرویدی ارائه کرد. اما در پی تغییر ساختار کلی و معماری جدید Google Now به Google Assistant (دستیار صوتی گوگل) تبدیل شد. دستیار صوتی گوگل ابتدا برای گوشی‌های ساخت گوگل به نام Pixel عرضه شده بود. پس از رفع اشکالات و به‌روزرسانی ها سرانجام همه‌ی کاربران که اندروید ۶ (مارشمالو) و نسخه‌های بعدی این سیستم عامل را داشته باشند می‌توانند از گوگل اسیستنت استفاده کنند و اگر به هر دلیلی روی گوشی شما وجود ندارد، می‌توانید به سادگی عبارت Google Assistant را در فروشگاه گوگل خود جستجو کرده و مانند هر اپلیکیشن دیگر آن را نصب کنید.

اولین گوشی هوشمند مجهز به گوگل اسیستنت، گوگل پیکسل بود که در اکتبر ۲۰۱۶ معرفی شد. گوگل هوم دستگاه دیگر مجهز به دستیار هوشمند بود که در همان سال به بازار آمد. از آن زمان گوگل به‌مرور دستگاه خود را برای پلتفرم‌های دیگر هم توسعه داد.

آموزش کار با گوگل اسیستنت

گوگل اسیستنت مانند دستیارهای صوتی هوشمند دیگر همچون اپل سیری و آمازون الکسا و مایکروسافت کورتانا، وظایف متعددی را با دستورهای صوتی انجام می‌دهد. به‌عنوان مثال، برای ارسال کردن یک پیام با محتویات خاص برای شخص مورد نظر در اپلیکیشن انتخابی، رزرو کردن رستوران، گرفتن بلیط برای سفر یا رزرو اتاق در هتل یک کشور دیگر، البته امکان نوشتن دستورها برای گوگل اسیستنت هم در اپلیکیشن Google Assistant وجود دارد.

سیستم عامل و دستگاه‌هایی که توسط گوگل اسیستنت ساپورت می‌شوند:

Android iOS iPadOS Android TV Ubuntu Nvidia Shield Chrome OS Google Home Wear OS اسپیکر هوشمند هدفون‌های مخصوص

هوش مصنوعی قلب تپنده و زیرساخت اصلی گوگل اسیستنت است که بر اساس فناوری‌هایی همچون پردازش زبان طبیعی و یادگیری ماشین دستورهای کاربر را درک می‌کند و اقدام مناسب را انجام می‌دهد. گوگل اسیستنت را می‌توان بنیاد اصلی استراتژی آقای ساندار پیچای (مدیرعامل گوگل) مبنی‌بر اولویت‌دادن به هوش مصنوعی دانست.

تشخیص بسیار خوب

دستیار صوتی گوگل به راحتی دستورات و کلمه‌ها را متوجه می‌شود و به آن پاسخ می‌دهد. با ارائه‌ی آپدیت های جدید، این قابلیت تا آنجا پیش رفته است که حتی اگر در یک مهمانی شلوغ هم با آن صحبت کنید، حرف‌های شما را می‌فهمند.

پاسخگویی به سوالات پیچیده

یک صحنه از فیلم خاصی را برای گوگل اسیستنت تعریف کنید تا نام درست فیلم را به شما بگوید. می‌توانید پشت سر هم چندین سوال مختلف و در حوزه‌های متفاوت را از دستیار صوتی گوگل بپرسید. او به همه‌ی آنها پاسخ درست را می‌دهد.

گوگل اسیستنت زبان فارسی‌

امکان بسیار جالبی که به Google Assistant اضافه شده است توانایی ترجمه همزمان است. از دستیار صوتی گوگل بخواهید یک جمله‌ی انگلیسی را به زبان دیگری بگوید.

برای مثال : say hello how are you in French Language

اگر از او بخواهید یک جمله را به زبان فارسی بگوید، نمی‌تواند آن را تلفظ کند. اما ترجمه‌ی درست آن جمله یا کلمه را روی صفحه نمایش نشان خواهد داد.

یادآوری به خاطر سپردن

حتماً اتفاق افتاده است که فراموش کنید ساعت یا سوئیچ ماشین را کجا گذاشته یا یک عکس را کجا پنهان کرده‌اید. این را به سادگی به دستیار صوتی گوگل بسپارید.

امکانات گوگل اسیستنت

باز کردن قفل گوشی پیکسل از طریق کلمه‌ها

اجرای اپلیکیشن مورد نظر

مدیریت تماس‌ها دریافتی و خروجی

خواندن متن صفحه‌ی وب

جست‌وجوی عکس خاص جست‌وجوی مکان

پیشنهاد سفر و تفریح نسبت به منطقه زندگی

مسابقه و آزمایش اطلاعات

خواندن اخبار مورد علاقه

ارسال پیام صوتی و تصویری

پخش موسیقی در نرم افزارهای مختلف

تنظیم یادآور

کمک به حافظه با تست‌ها و آزمون‌ها

تنظیم ساعت هشدار

تنظیم مسیر سفر (بهترین مسیر)

ارسال پیام متنی

جست‌وجو و محاسبه (از طریق هوش مصنوعی)

پیام‌ها و جملات انگیزشی

ترجمه متون در بخش‌های مختلف

تعریف داستان و لطیفه

تنظیمات گوگل اسیستنت

برای کارایی بهتر گوگل اسیستنت تنظیماتی وجود دارد که با فعال کردن و پر کردن این فیلدها به کارایی بهتر این دستیار صوتی کمک می‌کنید.

Personal Info:می‌توانید آدرس خانه و محل کار خود را وارد کنید. دستیار گوگل بسته به همین تنظیمات، هشدارهای ترافیک و مسیریابی را برای شما ارسال می‌کند و می‌توانید با استفاده از تنظیمات بخش Nickname نام خود را برای گوگل اسیستنت تغییر داده و حتی نحوه‌ی تلفظ نام‌تان را نیز به دستیار آموزش دهید.Voice Match: در این بخش با خواندن چند نمونه متن، تشخیص صدای خود را برای دستیار صوتی آسان‌تر می‌کنید.Music: اپلیکیشن پیش‌فرض موسیقی خود را در این بخش تنظیم کنید تا دستورهای پخش موسیقی از آن اجرا شوند.Routines: برنامه‌های روزمره برای اجرای چند وظیفه‌ی پشت‌سرهم با یک دستور صوتی، کاربرد دارند.Shortcuts:می‌توانید دستورهای شخصی‌سازی‌شده را برای وظایف گوناگون تعریف کنید.

برای اینکه همه‌ی امکانات دستیار صوتی گوگل را ببینید، از او این سوال را بپرسید: “What can you do”. لیست همه‌ی فرمان‌هایی که می‌تواند انجام بدهد را نشان خواهد داد.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.imna.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب