حبیب محبیان در ایران

حبیب محبیان در ایرانمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

حبیب محبیان در ایران را از این سایت دریافت کنید.

حبیب محبیان برای چه به ایران بازگشت!؟ + زندگینامه و علت فوت

۲۱م خرداد ۱۳۹۵ ، در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است به گزارش گروه وب‌گردی ممتاز نیوز؛ زکریا اشک پور سخنگوی مرکز اورژانس مازندران کفت: صبح امروز جمعه در ساعت ۹ و ۱۷ طی تماس با مرکز پیام اورژانس غرب استان مازندران برای انجام مأموریت در روستای نیاسته در کتالم رامسر درخواست آمبولانس شد که پس از حضور در محل متوجه شدیم فردی که دچار ایست قلبی شده حبیب محبیان خواننده موسیقی ایرانی است.وی اظهار کرد: پس از اعلام مأموریت بلافاصله، همکاران به محل اعزام شدند و پس از بررسی وضعیت متوجه شدند که متأسفانه

تبلیغ در ممتازنیوز | تماس با ما

امروز: جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱

خانهفرهنگ و هنرموسیقیحبیب محبیان برای چه به ایران بازگشت!؟ + زندگینامه و علت فوت

حبیب محبیان برای چه به ایران بازگشت!؟ + زندگینامه و علت فوت

موسیقی نظرات:۴۸ نظر ممتاز نیوز

۲۱م خرداد ۱۳۹۵ ، در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

به گزارش گروه وب‌گردی ممتاز نیوز؛ زکریا اشک پور سخنگوی مرکز اورژانس مازندران کفت: صبح امروز جمعه در ساعت ۹ و ۱۷ طی تماس با مرکز پیام اورژانس غرب استان مازندران برای انجام مأموریت در روستای نیاسته در کتالم رامسر درخواست آمبولانس شد که پس از حضور در محل متوجه شدیم فردی که دچار ایست قلبی شده حبیب محبیان خواننده موسیقی ایرانی است.وی اظهار کرد: پس از اعلام مأموریت بلافاصله، همکاران به محل اعزام شدند و پس از بررسی وضعیت متوجه شدند که متأسفانه وی فاقد هرگونه علائم حیاتی و سیانوز کامل و مردمک‌ها گشاد شده بود.به گفته اشکپور، حبیب محبیان سابقه مشکل قلبی داشت و اقدامات احیا مؤثر نبود.حبیب محبیان ازخواننده های ایرانی بود و در سن ۶۳ سالگی درگذشت.

علت بازگشت حبیب به ایران

محمد محبیبان فرزند حبیب در نامه‌ای که سه سال پیش انتشار یافت، توضیحات مفصلی پیرامون حضور پدرش در ایران داده است. با توجه به حساسیت های به وجود آمده این روزها دربارهٔ حبیب، متن این نامه را بازنشر میکنم که این‌جا بخوانید:

درود به همه ایرانیان عزیز، من محمّد پسر حبیب محبیان هستم . در مدتی که پدرم به وطن بازگشته شایعات و تصورات نادرستی پیرامون حضورش در ایران بر سر زبان ها افتاده که در ادامه به شرح آن ها خواهم پرداخت . قصد من از نوشتن این مطالب تنها روشن ساختن حقایق و پاسخ گویی به سوالات کسانی است که اطلاعات غلط از گوشه و کنار گمراهشان ساخته و صادقانه به دنبال دانستن حقیقت اند و نه مقاصد دیگر و ساختن شایعات بیشتر . امیدوارم بتوانم به گروهی از این شایعات پایان دهم و خداوند را گواه می گیرم که هر آنچه خواهم نوشت چیزی جز حقیقت نیست

اوّل از همه لازم می بینم که سبب رفتن خانواده ام از ایران در اواسط جنگ ایران و عراق را ذکر کنم. این ترک دیار نه به خاطر جنگ و نه به خاطر انقلاب بود بلکه تنها سببش ممنوعیت پدرم برای خواندن بود. موسیقی تنها عشق و مهارت او بوده و هست و محرومیت از آن ضربه زیان باری بود که او را بسیار تحت تاثیر قرار داد . پدرم همیشه می گفت که اگر زمان به عقب برگردد تا زمانی که مجبور به رفتنش نکنند ایران را ترک نخواهد کرد امّا در آن زمان او انتخاب دیگری پیش رو نمی دید. پس از ترک ایران و مشکلات بسیار سرانجام در سال ۱۹۸۵ میلادی ( ۱۳۶۴ ) در شهر لس آنجلس امریکا ساکن شدیم . در همه سال هایی که در امریکا گذشت پدرم همواره به فکر بازگشت و آرزویش خواندن دوباره در وطن بود

در ادامه باید دربارهٔ دو آهنگی که پدرم ساخته و ضبط کرده توضیحاتی بدهم . یکی از آن ها آهنگ ” عشق های خدایی ” و دیگری هنوز منتشر نشده ‌است. هر دو آهنگ به قهرمانان جنگ و کسانی که در راه دفاع از وطن جان خود را فدا کردند تقدیم شده و برای تجلیل و قدردانی از آن ها بوده است. برخلاف تصور بسیاری از مردم هر دوی این آهنگ ها سه سال پیش ساخته شده اند. آهنگی که هنوز پخش نشده به پیشنهاد آقای رضایی (تاجر خوشنام و سرشناس در دبی) ضبط شد. پدرم پس از ضبط این آهنگ در استودیوی آهنگساز خوب و دوست عزیزش اندی جی برای فیلم برداری ویدیوی آن به بیروت (لبنان) سفر کرد و ضبط این ویدیو با حمایت آقای رضایی به پایان رسید. پس از آن پدرم تصمیم گرفت دومین آهنگش را برای حمایت و تقدیر از شهدا به اسم ” عشق های خدایی ” با همراهی مهرزاد جاوید در سوئد ضبط کند . البته می توانم حدس هایی دربارهٔ دلایل پخش نشدن آهنگ اوّل به تهیه کنندگی آقای رضایی که به شهدا تقدیم شد بزنم

مدتی پس از بازگشت به لس آنجلس حبیب این دو آهنگ را برای چند نفر پخش کرد که از بین آن ها می توانم به مدیر و تهیه کننده یکی از تلویزیون ها کسی که قبلاً با او کار کرده بودیم و همه می شناسیم اشاره کنم. متاسفانه واکنش او به این آهنگ ها به هر سببی که داشت مثبت نبود. به تازگی او هم به صورت عمومی صحبت هایی در این رابطه کرده و جالب اینجاست که نه تنها اشاره ای به این که حبیب این آهنگ ها را سه سال پیش به او نشان داده نکرده بلکه تلاش پیوسته حبیب برای بازگشت به ایران را هم نادیده گرفته است ! شاید همه را از یاد برده باشد ؟! من که اینگونه فکر نمی کنم . همان طور که بسیاری دربارهٔ ضبط این دو آهنگ ( که سه سال پیش صورت گرفته است ) اطلاع داشتند واز آن جمله تهیه کننده ای که اشاره کردم ، شاید اگر این دوست عزیز حقیقت را در این باره بیان می کرد دیگر دلایلی مبنی بر اینکه این آهنگ ها برای بازگشت پدرم به ایران و گرفتن مجوز او تهیه شده باشند پیدا نمی شد و بعضی استنباط های اشتباه به وجود نمی آمد

شاید بعضی از شما سوالتان این باشد که چرا پدرم حالا و در دولت اخیر تصمیم به بازگشت گرفت به جای اینکه در زمان خاتمی و یا زمان های دیگر این کار را انجام بدهد؟ در جواب باید یادآور شوم که حبیب بارها در فرصت های مختلف برای برگشتن تلاش کرد (همانند بسیاری از خواننده های دیگر که هم اکنون سکوت اختیار کرده اند) امّا مقدمات و فرصت تا کنون فراهم نشده بود. سبب این را باید از دولت های قبل پرسید و نه از حبیب!

نکته دیگر این که پدرم آهنگی تحت عنوان ” ایران بانو ” خوانده است؛ ” ایران بانو” آهنگی است برای سرزمین مادریش و عشق به وطن و نه برای مادرش چنانکه بعضی از مردم به اشتباه فکر می کنند (او برای مادر خود آهنگ دیگری در قبل خوانده است). البته از موزیک ویدیوی این آهنگ کاملاً مشخص است

دلیلی که سبب شد حبیب آهنگ هایی برای شهدا بسازد و بخواند این بود که او به عنوان یک ایرانی در قبال آن ها مسئولیتی را بر دوش خود حس می کرد و تصمیم داشت قدردانی خود را از قهرمانان جنگ ایران و عراق اینگونه بیان کند. این دوران (دفاع مقدّس) قسمتی از قبل ماست، قسمتی که همه با آن سروکار داریم و امیدوارم سببی برای وحدتمان باشد. آهنگ هایی مثل ” عشق های خدایی ” سیاسی نیستند بلکه آهنگ هایی ملّی برای ترویج و توسعه وحدت اند. وحدت ملّی، وحدتی که ردپای آن همواره در تاریخ ایران و دفاع از آن در بدترین لحظات تاریخی اش به چشم می خورد. این ها آهنگ هایی می باشند که از احساسات قلبی برآمده اند. از احساسات قلبی خواننده ای که بیشتر دوران بزرگسالی اش را دور از مملکتش گذراند و بیانگر آنند که در همه این سال ها جسمش در غربت و روحش در وطن بوده است. قلبش همواره به عشق وطن می تپید، بدون اینکه از گروه یا حزب سیاسی خاصی حمایت کند و یا به مخالفت با آن ها بپردازد. همه آهنگ های ” سیاسی-اجتماعی ” که او تا به حال خوانده از همین دسته اند و کاملاً کلی می باشند و نه این که گروه خاصی را مخاطب قرار دهند.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.momtaznews.com

روایت بازگشت «حبیب» به ایران از زبان پسرش

حبیب محبیان,محمد محبیان, بازگشت حبیب به ایران, موسیقی, خوانندگان ,حضور حبیب در ایران, خوانندگان لس آنجلسی , اخبار,اخبار فرهنگی,

روایت بازگشت «حبیب» به ایران از زبان پسرش

مجموعه: اخبار فرهنگی و هنری

تاریخ انتشار : دوشنبه, 30 -3443 03:25

 اخبار فرهنگی - روایت بازگشت «حبیب» به ایران از زبان پسرش

روایت سالهای بازگشت «حبیب» به ایران همیشه مجهول و پر از سوالات مبهم و عجیب بوده. سالهایی که بارها حاشیه ها و حرف و حدیث های مختلف باعث شده اصل موضوع زیر سوال برود.

دو ماه تمام برای جلب اعتماد اش زمان لازم بود تا قانع شود و حرف بزند. «محمد» فرزند «حبیب محبیان» به قول خود حبیب، «مهم ترین فرد زندگی» این خواننده است . در تمام آثار حبیب ردی از عشق و علاقه این خواننده به پسرش دیده می شود و قطعات زیادی هم از جمله «تموم دنیای بابا» را برایش خوانده. روایت سالهای بازگشت «حبیب» به ایران همیشه مجهول و پر از سوالات مبهم و عجیب بوده. سالهایی که بارها حاشیه ها و حرف و حدیث های مختلف باعث شده اصل موضوع زیر سوال برود و هرگز اتفاق اصلی مورد نقدو نظر قرار نگیرد: «حبیب چرا به ایران بازگشت؟»

حضور چهره های سیاسی و نقش آنها در بازگشت این خواننده به کشور بارها در رسانه ها مطرح شد و حتی کار به خطبه های نماز جمعه تهران هم کشیده شد و آتش این تنش‌های رسانه ای به قدری بالا گرفت که در مقاطعی «حبیب» با پیشی گرفتن از مهمترین اخبار حوزه سیاست و ورزش، در راس اخبار کشور قرار بگیرد. خود این خواننده در چند گفتگوی پراکنده نیز تا حدی به سوالات پاسخ داد ولی هرگز اصل مطلب ادا نشد و پرسش ها بارها و بارها بدون جواب، رها شدند. «محمد محبیان» بهترین کسی بود که می توانست همه این سوالات بی جواب را پاسخ دهد. در گفتگویی که بارها به دلیل مسافت طولانی و دور محل زندگی «محمد» (آمریکا) ناتمام ماند و پس از پیگیری های فراوان سرانجام به نتیجه رسید.

** همین ابتدای صحبت هایمان کمی به عقب برگردیم. چرا حبیب از بودن در خارج از کشور خسته شد و فضای موسیقی خارج از کشور را رها کرد و به ایران آمد؟

پدرم همیشه در سالهایی که خارج از ایران بودیم، از ایران حرف می زد و خیلی برای حضورش در کشور دلتنگی می کرد. همیشه با نوعی حسرت از بازگشت به کشور اش حرف می زد و خیلی برایش این دوری سخت بود. در اکثر خاطراتش از ایران، ردی از شمال کشور بود. سرسبزی اش، آبادی اش و اینکه چقدر برایش شمال ایران خاطره انگیز بوده. حس اش به ایران حس عجیبی بود. حدود پنج سال پیش که من در ایران عمل قلب باز کردم، تصمیم گرفتم که حسابی برای تشویق اش به بازگشت به کشورش، وقت و انرژی صرف کنم.

دوست داشت در کشورش فعالیت هایش را پیگیری کند. مادرم بارها به ایران می آمد و بر می گشت و خیلی دلش می خواست زندگی اش را در کشور خودش از سر بگیرد. در یک مقطعی خواهر پدرم مریضی بدی گرفت و فشار من و مادرم و بیماری عمه من باعث شد که به یک باره پدر تصمیم بگیرد به ایران برگردد. تصمیمی خطرناک و پر ریسک ولی به شدت محکم و از ته دل. حرف و حدیث های زیادی درباره این تصمیم پدرم بود و در این سالها عنوان شده ولی اصل ماجرا همینی بود که به شما گفتم. البته عمل قلب من هم دلیل دیگری برای این اتفاق بود.

** گفته می شود حبیب علاقه زیادی به پسرش یعنی شما دارد و دور بودن شما برایش خیلی سخت است. چرا شما برای زندگی همیشگی به پدرتان در ایران ملحق نمی شوید؟

چند باری به ایران سفر کردم ولی بازجویی های زیادی از من شد و در مقطعی هم ممنوع الخروج شدم. هر بار که به دلیل دلتنگی زیادی برای دیدن پدرم به ایران آمدم، خیلی اذیت شدم. رفتار مناسبی با من نشد و به همین خاطر دیگر تمایلی به بازگشت به ایران ندارم.

** این ماجرای عمل قلب که از آن یاد کردید، داستانش چیست؟

حدود ۳ سال پیش همزمان با ضبط ویدئوی حبیب در لبنان من دچار ضعف و بی حالی شدیدی می شدم که پزشکان فکر می کردند مربوط به سیستم ایمنی بدنم است. مدتی در دبی بستری بودم تا اینکه تشخیص دادند دریچه قلبم انحراف دارد و باید عمل شود. برای انجام این عمل گرانقیمت و پیچیده عازم ایران شدم و مورد جراحی دکتر «محمد حسین ماندگار» از بهترین جراحان قلب ایران قرار گرفتم که معجزه ای برای من انجام داد و دریچه تازه ای در قلبم جای گزاری کرد.

پیشنهاد ویژه

1000 عدد فالوور واقعی فقط با 13 هزار تومان

سفید کردن دندان با مواد مخصوص در 1 جلسه

هتل های لاکچری و ارزانِ تعطیلات مرداد را اینجا پیدا کن!

در ایران ۴ ماه برای بهبودی سپری کردم. ۲ بار هم بازجویی شدم که در ابتدا برایم ترسناک بود ولی چون چیزی نداشتم که پنهان کنم دیگر کاری نداشتند. در مجموع من به ایران نرفته بودم که بمانم. من کار و درآمدم مستقل از حبیب بود و در ایران هم توانایی و جواز کار نداشتم. هر چند باز هم اعتقاد دارم که همین اتفاق برای من باعث شد پدرم برای بازگشت به ایران جدی تر شود. بعضی وقت ها که برای پدرم دلتنگ می شوم، این حس را دارم که من باعث شدم این اتفاق بیفتد و همین کمی اذیت ام می کند.

** در اوایل حضور حبیب در ایران گفته می شد شما هم به قصد زندگی و فعالیت هنری قرار است به پدرتان ملحق شوید. این موضوع صحت داشت؟

نه به هیچ وجه. من در آمریکا بزرگ شدم و اینجا راحت ام. دغدغه های زندگی خودم را دارم و به خاطر همین این موضوع را کاملا شایعه سازی می دانم.

** زندگی و کار حبیب چه فرق هایی با بقیه خوانندگان لس آنجلسی داشت که نمی‌توانست بیرون از ایران بماند؟

حبیب انسان احساساتی ای بود. حس عجیبی به کشورش داشت و همین علاقه عجیب باعث چنین تصمیمی شد. هیچ وقت کار سیاسی ای نخوانده بود واین یکی از مهم ترین فرق هایش بود.

** چه اطمینان و اعتمادی بود که باعث شد حبیب نترسد و به ایران بیاید؟

هیچ اعتماد و اطمینانی در بین نبود. یک آن تصمیم گرفت به ایران بیاید و تصمیم اش را هم عملی کرد. به هر حال پدر من در فامیل به تصمیمات لحظه ای اش معروف است. یکی از همان تصمیمات بزرگ زندگی اش را گرفت و آمد.

**واکنش لس‌انجلسی‌ها و دوستان خارج از کشورش چه بود؟ او را تحت فشار گذاشته بودند که نرو؟

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.beytoote.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب