انتخاب رشته کنکور انسانی 1401راهنمای انتخاب رشته کنکور انسانی 1401راهنمای انتخاب رشته کنکور انسانی 1401انتخاب رشته کنکور انسانی 1401

تمامی افرادی که درکنکور سراسری انسانی در سال جاری شرکت کرده اند و با توجه به منتشر شدن نتایج اولیه کنکور انسانی 1401 توانسته اند مجاز به انتخاب رشته شوند می توانند به سایت sanjesh.org مراجعه کرده و پس از انتخاب گزینه سراسری از منوی سمت راست به تکمیل فرم اینترنتی مربوط به انتخاب رشته کنکور انسانی بپردازند.

لینک مستقیم انتخاب رشته کنکور 1401

داوطلبان برای انتخاب رشته کنکور انسانی مجاز به انتخاب حداکثر 150 کدرشته محل می باشند.

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی 1401

 اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری حدودا یک ماه پس از برگزاری آزمون در سامانه sanjesh.org قرار می گیرد و فرآیند انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 چند روز پس از اعلام نتایج، توسط سایت سازمان سنجش آغاز خواهد شد. شرکت کنندگان می توانند از طریق دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور جهت انتخاب رشته خود اقدام نمایند. قابل توجه است که انتخاب رشته کنکور انسانی 1401 از 17 الی 22 مرداد ماه توسط سایت سازمان سنجش صورت می پذیرد.

تمدید مهلت انتخاب رشته

آن دسته از داوطلبانی که در موعد مقرر موفق به انتخاب رشته نشده و یا سایر متقاضیانی که قبلا فرآیند انتخاب رشته خود را انجام داده اند، می توانند در مهلت مجدد انتخاب رشته سراسری 1401 نسبت به ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری اقدام نمایند. مهلت انجام این فرایند از 22 مرداد تا 24 مرداد ماه تمدید شد. 

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی 1401
زمان انتخاب رشته 17 الی 22 مرداد ماه
تمدید مهلت انتخاب رشته 22 الی 24 مرداد ماه

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی 1401

برای انجام فرآیند انتخاب رشته کنکور سراسری گروه آزمایشی انسانی، مطابق مراحل گفته شده در ادامه، عمل کنید.

وارد شدن به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org وانتخاب گزینه “سراسری” از نوار سمت راست

مرحله اول انتخاب رشته کنکور سراسری انسانیمرحله اول انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی

کلیک بر روی لینک “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری 1401” 

مرحله دوم انتخاب رشته کنکور سراسری انسانیمرحله دوم انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی

در صورتی که علاقه مند به انتخاب رشته در دانشگاه های غیر انتفاعی، پیام نور و فرهنگیان بوده اما در زمان ثبت نام کارت اعتباری آن ها را خریداری ننموده اید، کلید خرید کارت را فشرده و پس از پرداخت هزینه های مربوطه با باز گشت به صفحه زیر روی گزینه ” تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک کنید.

مرحله سوم انتخاب رشته کنکور سراسری انسانیمرحله سوم انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی

به وسیله یکی از سه روش موجود، اطلاعات خود را وارد نموده و پس از درج عبارت امنیتی موجود، کلید ”ورود به سیستم” را فشرده و انتخاب رشته خود را انجام دهید. سریال 12 رقمی ثبت نام و شماره شناسنامه شماره پرونده، کد ملی و سریال شناسنامه شماره 12 رقمی رهگیری و کد ملی

مرحله چهارم انتخاب رشته کنکور سراسری انسانیمرحله چهارم انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی

فرم رو به رو را تکمیل نموده و پس از فشردن کلید “تایید و ادامه”، کدرشته های انتخابی خود را به ترتیب اولویت ثبت نمایید.

مرحله پنجم انتخاب رشته کنکور سراسریمرحله پنجم انتخاب رشته کنکور سراسری

دریافت کدپیگیری ارائه شده توسط سامانه در انتهای انجام مراحل انتخاب رشته

نکته: توجه فرمایید که انتخاب رشته دانشگاه های روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان به صورت مشترک انجام می گیرد و فقط انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سایت دیگر و با روش جداگانه می باشد.

زمان انتخاب رشته کنکور آزاد انسانی 1401

با وجود آن که کنکور سراسری و کنکور دانشگاه آزاد به صورت همزمان و مشترک برگزار می شود، انتخاب رشته این دو دانشگاه به صورت جداگانه و از سایت های مجزا می باشد. فرآیند انتخاب رشته این دانشگاه، سال گذشته در نیمه مرداد ماه از طریق سایت دانشگاه آزاد تعیین شده بود که یک بار مورد تمدید نیز قرار گرفت.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای سال 1401 در بازه زمانی 18 تا 28 مرداد ماه انجام می شود. البته انتظار می رود مطابق روند دوره های گذشته، زمان این فرآیند برای افرادی که موفق به انجام آن نشده اند، تمدید شود. اما به دلیل عدم اعلام تاریخ دقیق این روند تا این لحظه، به محض مشخص شدن آن، جزئیات مربوطه از طریق همین مقاله اطلاع رسانی شده و سپس علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه آزاد می توانند از طریق مراجعه به این سامانه، انتخاب رشته خود را انجام دهند.

نحوه انتخاب رشته کنکور آزاد انسانی 1401

داوطلبانی که تمایل به انجام انتخاب رشته در دانشگاه های آزاد را دارند، می بایست مطابق با مراحل فوق به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

وارد شدن به سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir و انتخاب لینک فعال “انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1401 (دانشگاه آزاد اسلامی)” 

مرحله اول انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401مرحله اول انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

درج اطلاعات خواسته شده از قبیل کد 7 رقمی دسترسی و یا شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد مشخص شده در کارنامه، به همراه کد ملی در کادر های موجود و فشردن کلید “ورود”

مرحله دوم انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401مرحله دوم انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

واریز هزینه انتخاب رشته آزاد 1401 به وسیله انتخاب درگاه بانکی مورد نظر و کلیک بر روی کلید “پرداخت” 

مرحله سوم انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزادمرحله سوم انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی و انتخاب گزینه “پرداخت” و در نهایت دریافت کد رهگیری نشان داده شده

مرحله چهارم انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزادمرحله چهارم انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

پس از واریز هزینه، دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد را دانلود نموده و کد رشته های مورد علاقه خود را یادداشت برداری کنید. حال با کلیک بر روی لینک “انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401” فرم انتخاب رشته را دریافت و تکمیل نمایید و سپس گزینه “ثبت نهایی” را انجام دهید. در پایان تمام مراحل و تایید نهایی، حتما از کد پیگیری ارائه شده توسط سامانه پرینت تهیه کنید.

برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجاز به انتخاب حداکثر 100 کد رشته محل می باشید همچنین دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد برای تمام گروه های آزمایشی مشترک است.

دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 1401

برای انتخاب رشته کنکور انسانی به دو دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری و دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیاز دارید. دفترچه انتخاب رشته آزاد 1401 که برای تمام گروه های آزمایشی مشترک است و برای دانلود آن باید به سایت azmoon.iau.ac.ir مراجعه کنید.

اما دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری به تفکیک هر یک از رشته ها می باشد و دریافت آن فقط از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر است. 

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی 1401

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری 1401 (بخش پیوست)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود اصلاحیه شماره 1 دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود اصلاحیه شماره 2 دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود اصلاحیه شماره 3 دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401

(جهت دانلود فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری علوم انسانی 1401

راهنمای انتخاب رشته کنکور انسانی 1401راهنمای انتخاب رشته کنکور انسانی 1401مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری علوم انسانی 1401

اولین گام برای یک انتخاب رشته صحیح و ایده آل، تسلط کافی به اطلاعات مندرج در کارنامه اولیه است. کارنامه کنکور انسانی به دو بخش تقسیم می شود. در قسمت اول، اطلاعات شخصی (شناسنامه ای) و تحصیلی و در قسمت دوم اطلاعات آزمونی شما درج می شود. برای یک انتخاب رشته صحیح باید به نوع سهمیه و استان بومی که در قسمت اول کارنامه و رتبه در سهمیه و ترازتان در آزمون که در قسمت دوم کارنامه درج شده است، توجه نمایید.

موارد قابل توجه در زمان انتخاب رشته

وضعیت مجاز به انتخاب رشته دانشگاه ها

برای انتخاب رشته در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، دانشگاه های پردیس خودگردان، روزانه، نوبت دوم، غیر انتفاعی و پیام نور باید با توجه اطلاعات کارنامه مجاز شده باشید، در غیراین صورت حق انتخاب رشته در این دانشگاه ها را نخواهید داشت.

توجه به رتبه در سهمیه های مختلف

رتبه ای که برای انتخاب رشته دانشگاه های آزاد ملاک قرار می گیرد، رتبه در سهمیه می باشد. بنابراین داوطلبانی که دارای سهمیه مناطق می باشند باید به رتبه در سهمیه منطقه خود توجه نمایند. هم چنین داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگری، باید رتبه در سهمیه خود را که همان رتبه در سهمیه رزمندگان و ایثارگری می باشد، برای انتخاب رشته ملاک قرار دهند.

توجه به آخرین رتبه مجاز در سهمیه 

چنانجه رتبه شما از رتبه آخرین فرد مجاز شده در سهمیه بیشتر باشد، مجاز به انتخاب رشته نخواهید بود. بنابراین در زمان انتخاب رشته کنکور این بند را نیز در نظر بگیرید. لازم به ذکر است علاوه بر نکات گفته شده، موارد دیگری نیز وجود دارد که توجه به آنها ضروریست.

علاقه  کیفیت دانشگاه مسافت رفت و آمد شهریه دوره های روزانه بازار کار استعداد و توانایی

نحوه چینش کد رشته ها در فرم انتخاب رشته

مهم ترین بخش انتخاب رشته، نحوه چینش کد رشته ها می باشد تا شانس قبولی داوطلب افزایش یابد.

انتخاب های خوش بینانه 

حدود 30 درصد فرم انتخاب رشته را به صورت خوش بینانه تکمیل کنید. منظور از انتخاب های خوش بینانه، انتخاب هایی هستند که شانس قبولی داوطلب در آن ها بسیار کم است و صرفا به دلیل علاقه داوطلب به آن رشته ها، در فرم قرار داده می شود.

برای مثال احتمال قبولی در رشته حقوق دانشگاه تهران با رتبه 5000 سهمیه خیلی کم است، اما داوطلب به دلیل علاقه ای که به این رشته و دانشگاه دارد، آن را در فرم انتخاب رشته خود قرار می دهد.

انتخاب های واقع بینانه (منطقی)

مهم ترین قسمت فرم انتخاب رشته را، انتخاب های واقع بینانه تشکیل می دهند. این انتخاب ها کاملا منطبق بر رتبه داوطلب است و باید بیش از 50 درصد فرم انتخاب رشته را شامل شوند. برای مثال احتمال اینکه داوطلبی با رتبه 200 سهمیه در رشته روانشناسی دانشگاه روزانه قبول شود، زیاد است. بنابراین این رشته را باید در بخش منطقی قرار دهد.

انتخاب های بدبینانه

انتخاب های بدبینانه در قسمت آخر فرم انتخاب رشته قرار می گیرند و مربوط به رشته هایی است که شانس قبولی داوطلب در آن ها بسیار زیاد است و می بایست 20 درصد از کد رشته های انتخابی خود را به این بخش اختصاص دهید. به عنوان مثال داوطلبی که رتبه 400 سهمیه را کسب کرده است، حتما در رشته های دانشگاه غیرانتفاعی پذیرفته خواهد شد.

نکته بسیار مهم این است که به هیچ وجه رشته و دانشگاهی را که علاقه ای به ادامه تحصیل در آن را ندارید، انتخاب نکنید. چرا که اگر در رشته محل با آزمون دوره روزانه پذیرفته ولی اقدام به ثبت نام و تحصیل در آن رشته نکنید، حق شرکت در کنکور سال بعد از شما سلب خواهد شد.

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری علوم انسانی 1401مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری علوم انسانی 1401

نکته: در سال های گذشته، انتخاب رشته آزاد و سراسری به صورت جداگانه و در سایت های مرتبط به خود انجام می شدند، اما طی تغییری که از سال 99 به وجود آمد، انتخاب کد رشته های مربوط به رشته های پزشکی، دندانپزشکی، دام پزشکی و داروسازی در گروه آزمایشی علوم تجربی سال 99 و 1400 برای دانشگاه های آزاد در سایت انتخاب رشته دانشگاه های سراسری، به نشانی sanjesh.org صورت گرفت. در حال حاضر هیچ گونه اطلاعیه ای در خصوص این مورد منتشر نشده است اما پیش بینی می شود در سال 1401 نیز مجددا روند اجرا به همین صورت انجام گیرد.

به همین دلیل پیشنهاد می کنیم حتما برای انتخاب رشته از مشاوره تحصیلی انتخاب رشته استفاده کنید. در صورت تمایل جهت مشاوره انتخاب رشته کنکور 1401 می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

الگوهای مختلف چینش انتخاب رشته کنکور انسانی 1401

رشته های گروه آزمایشی علوم انسانی 1401

همچنین اطلاع از زیر گروه های مختلف در گروه آزمایشی مورد نظر می تواند تاثیر مهمی در فرآیند انتخاب رشته داشته باشد. به همین دلیل در جدول زیر اسامی این رشته ها به تفکیک ذکر شده است.

رشته های گروه آزمایشی علوم انسانی 1401
زیر گروه یک
زبان و اد‌بیات فارسی زبان و اد‌بیات عربی د‌بیری زبان و اد‌بیات عربی اد‌بیات و زبان عربی
الهیات و معارف اسلامی د‌بیری الهیات و معارف اسلامی د‌بیری علوم د‌ینی کارشناسی تربیت مربی عقید‌تی و سیاسی
کارد‌انی تربیت معلم قرآن علوم اسلامی علوم قرآنی معارف اسلامی و حقوق
الهیات و معارف اسلامی و ارشاد‌ علوم د‌ینی و معارف اسلامی فقه و حقوق امامی فقه و حقوق حنفی
فقه و حقوق شافعی فقه و حقوق اسلامی علوم قرآن و حد‌یث معارف اسلامی و علوم سیاسی
معارف اسلامی و الهیات حقوق علوم قضایی کارشناس فقه
کارد‌انی امور حقوقی و کنسولی پلیس قضایی حکمت اسلامی و فلسفه فلسفه
زیر گروه دو
مد‌د‌کاری اجتماعی علوم اجتماعی د‌بیری علوم اجتماعی علوم ارتباطات اجتماعی
خبرنگاری (گرایش علوم اجتماعی، فرهنگی و هنری)
زیر گروه سه
مد‌یریت امور بانکی علوم اقتصاد‌ی، مد‌یریت فرهنگی هنری کارشناسی خبرنگاری
بانکد‌اری امور بانکی مد‌یریت بیمه کارد‌انی امور مالی و مالیاتی
امور گمرکی کارد‌انی امور گمرکی کارد‌انی حسابد‌اری کارد‌انی امور بیمه
مد‌یریت د‌ولتی مد‌یریت جهانگرد‌ی مد‌یریت مسافرتی و جهانگرد‌ی کارد‌انی مد‌یریت صنعتی
فلسفه اقتصاد‌ حمل و نقل اقتصاد‌ صنعتی کارد‌انی علمی – کاربرد‌ی صنایع چاپ
حسابد‌اری کارد‌انی مد‌یریت بازرگانی مد‌یریت بیمه اکو خد‌مات امور اد‌اری
مد‌یریت و کمیسر د‌ریایی کارد‌انی امور د‌فتری کارشناسی تولید‌ سیما، مد‌یریت بانکد‌اری
زیر گروه چهار
اطلاعات و ضد‌ اطلاعات روابط سیاسی علوم سیاسی علوم سیاسی (امنیت ملی)
کارد‌انی عملیات کشوری اطلاعات نظامی علوم انتظامی جغرافیای سیاسی
جغرافیای نظامی جغرافیا تاریخ د‌بیری تاریخ
باستان شناسی‌
زیر گروه پنج
راهنمایی و مشاوره روانشناسی علوم تربیتی مطالعات خانواد‌ه
کتابد‌اری د‌بیری تربیت بد‌نی و علوم ورزشی کارد‌انی تربیت

نحوه تقسیم بندی رشته ها در انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی 1401

یکی از نکات قابل توجه هنگام انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی توجه به روش بومی گزینی در دفترچه انتخاب رشته انسانی می باشد. لازم به ذکر است رشته هایی مثل حسابداری، روانشناسی، مدیریت، حقوق و… دارای سهمیه بومی گزینی است.

نکته: برای رشته محل هایی با گزینش بومی 80 درصد ظرفیت به افراد بومی آن منطقه و ۲۰درصد باقیمانده به داوطلبان آزاد تعلق می گیرد.

استان های تابع
نواحی بومی
ناحیه یک البرز، تهران، زنجان، سمنان، قزوین، قم، مرکزی
ناحیه دو آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل
ناحیه سه اصفهان، چهارمحال و بختیاری، یزد
ناحیه چهار سیستان و بلوچستان، کرمان
ناحیه پنج بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان
ناحیه شش کردستان، کرمانشاه، همدان
ناحیه هفت ایلام، خوزستان، لرستان
ناحیه هشت خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی
ناحیه نه گلستان، گیلان، مازندران
استان های تابع
قطب های بومی
قطب یک البرز، تهران، زنجان، سمنان، قزوین، قم، مرکزی، گلستان، گیلان، مازندران
قطب دو سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی
قطب سه آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، همدان
قطب چهار اصفهان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، یزد، خوزستان، لرستان
قطب پنج بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان

تاثیر بررسی کارنامه در انتخاب رشته کنکور انسانی 1401

آشنایی با بخش های مختلف کارنامه کنکور سراسری در جهت انجام انتخاب رشته درست و اصولی ضروری است. همانطور که احتمالا بخش های مختللف یک کارنامه کنکور را دیده باشید در نگاه اول اعداد و ارقام مختلف و اصطلاحات متفاوتی به چشمتان می آید که ممکن است سردرگم شوید و اصل مطلب کارنامه را در نیابید. در ادامه اشاره ای به توضیحات کارنامه کنکور 1401 داریم تا قبل از انتخاب رشته آشنایی کافی با آن را داشته باشید.

1: اطلاعات ثبت نامی

در این بخش اطلاعات شخصی که در هنگام نام نویسی، ثبت نموده اید برای شما به نمایش در می آید که باید به دقت موارد مذکور را چک کنید تا در صورت مغایرت مطابق با نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش اقدام به ویرایش آن ها نمایید.

2: علائم علاقه مندی بر اساس تقاضانامه 

در این قسمت وضعیت علاقه مندی نسبت به دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی، بهیاران و کارمندی را که به صورت بله/خیر که در زمان ثبت نام مشخص نموده اید مشاهده می کنید. در صورت وجود خطا و یا اعلام نکردن علاقه مندی نسبت به هریک، مجددا می توانید با پرداخت هزینه مربوطه از طریق سایت سازمان سنجش، فرم مذکور را تغییر دهید.

3: وضعیت مجاز به انتخاب رشته در دوره های مختلف هر یک از گروه های آزمایشی

دراین قسمت وضعیت مجاز یا غیر مجاز بودن شما نسبت به انتخاب رشته در هریک از دوره های زیر به نمایش در می آید.

روزانه و نوبت دوم مجازی، پردیس خودگران و مازاد ظرفیت بهیاران دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی

نکته: در نظر داشته باشید اعلام مجاز بودن به انتخاب رشته به منزله قبولی شما نیست.

4: وضیعت رتبه و نمره کل داوطلب در هر زیر گروه، گروه آزمایشی

در جدول مربوط به این بخش که رتبه و نمره کل در زیر گروه را مشخص می کند موارد زیر ذکر شده است.

میزان تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی رتبه در سهمیه نهایی  رتبه کشوری نمره کل نهایی تاثیر مثبت سوابق تحصیلی 

5: نمرات خام دروس امتحانی 

در بخش نمرات خام دروص امتحانی به مشاهده درصد کسب شده از هر درس می پردازید. بازه درصد ها می تواند از منفی 33/3 تا 100 درصد باشد.

6: رتبه کل در سهمیه و آخرین رتبه مجاز شده در دوره های روزانه و نوبت دوم گروه آزمایشی

در آخرین جدول کارنامه، ماکزیمم رتبه کل زیرگروه ها، رتبه کل در سهمیه، آخرین رتبه مجاز در سهمیه (دوره های روزانه و نوبت دوم) و رتبه کشوری نمایش داده می شود. آنچه اهمیت دارد رتبه کل در سهمیه بوده و تعیین کننده انتخاب رشته می باشد.

7: کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد

برای انتخاب رشته های با آزمون دانشگاه داشت این کد الزامی است. از قسمت انتهایی کارنامه آن را دریافت کرده و تا موعد مقرر به همراه داشته باشد.

بنابر اطلاعات فوق، آنچه در انتخاب رشته تاثیر گذار بوده و بر اساس آن انجام می شود، رتبه در سهمیه داوطلب است نه رتبه کشوری.

ظرفیت و رتبه قبولی کنکور انسانی 1401

داخل دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی، ظرفیت هر رشته و نفر مشخص می شود که بخاطر اهمیت ظرفیت و رتبه قبولی کنکور برای داوطلبان شرکت کننده در این آزمون، آمار قبولی های رشته های پرمتقاضی گروه علوم انسانی برای دانشگاه های سراسری و آزاد در جدول زیر قرار داده شده است. پرمتقاضی ترین رشته های گروه انسانی در بین داوطلبان این گروه آزمایشی را، سه رشته حقوق، روانشناسی و حسابداری تشکیل می دهند.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب