زمان واریز وام ضروری بازنشستگان ۲۴ مرداد ۱۴۰۱درباره زمان اعلام نتایج ثبت‌نام «وام ضروری» بازنشستگان کشوری در سال 1401 اظهار کرد: ثبت‌نام اینترنتی وام ضروری سال 1401 بازنشستگان و وظیفه‌بگیران این صندوق در اردیبهشت ماه سال جاری انجام شد.

وی افزود: بررسی سوابق متقاضیان از جمله مجموع وام‌های دریافتی، بهره‌مندی از سایر تسهیلات صندوق بازنشستگی، میزان حقوق دریافتی و سایر موارد بررسی شده و با اولویت‌بندی و بر اساس میزان اعتبار تخصیص یافته از سوی بانک عامل در حال انجام است. نتایج نهایی واجدان دریافت این وام، اواخر همین ماه (تیر) اعلام و اولین نوبت وام نیز در مرداد ماه به حساب گروه اول واریز می‌شود.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه کارمزد این وام چهار درصد است، گفت: 300 هزار نفر مشمول این وام ضروری هستند و وام مذکور را در هشت نوبت دریافت می‌کنند.

مرتضایی‌فرد اضافه کرد: طی توافقات انجام شده با بانک عامل، اعتبارات و سقف پرداختی تسهیلات به بازنشستگان و وظیفه‌بگیران صندوق بازنشستگی کشوری افزایش یافته و مبلغ این وام در سال جاری از 12 به 15 میلیون تومان رسیده است.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری اضافه کرد: 24 هزار نفرباقی مانده از ثبت‌نام‌کنندگان دوره قبل وام مشمول دریافت مبلغ 15 میلیون تومانی هستند.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب