واریز پول گندم / پول گندم کی واریز میشود ۲۴ مرداد ۱۴۰۱قیمت جدید گندم سال ۱۴۰۰

وزیر جهاد کشاورزی : حدود ۱۰ روزی در پرداخت این مطالبات عقب هستیم که در تلاشیم از طریق بانک‌های  مختلف و سازمان برنامه و بودجه تا هفته آینده پرداختی به گندمکاران را به روز کنیم.

وی در ادامه اظهار کرد: ۱۵ هزار میلیارد تومان توسط بانک کشاورزی تامین شده و قرار است ۱۵ هزار میلیارد تومان دیگر هم توسط سایر بانک‌ها تامین شود و مابقی نیز توسط سازمان برنامه تامین خواهد شد. در تلاش هستیم که خودمان را به روز کنیم البته نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری داریم.

شاداتی نژاد تصریح کرد:‌امسال سه تصمیم مهم در رابطه با گندم گرفته شد تا بتوانیم به خودکفایی و کاهش وابستگی برسیم. اول اینکه در ابتدای سال قیمت خرید تضمینی گندم به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان رسید. همچنین قیمت کودهای پایه را تا ۴۵ درصد کاهش دادیم که این مورد در عملکرد گندم و سایر غلات تاثیرگذار است. از طرفی خرید قراردادی در دستور کار است که از شهریور ماه آغاز خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی همه مطالبات گندمکاران پرداخت خواهد شد؟ گفت: روزانه در حال خرید گندم هستیم. این خرید تا مردادماه ادامه خواهد داشت. در  حال حاضر ۱۰ روز تاخیر در پرداخت داریم، ولی با پیگیری‌های انجام شده خودمان را به پرداخت کامل تا ۱۵ و ۲۰ مرداد نزدیک خواهیم کرد.

ساداتی نژاد در پایان گفت: از همه گندمکاران بابت تاخیر در پرداخت عذرخواهی کرد.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب