کفش مناسب برای پیاده روی اربعینمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

کفش مناسب برای پیاده روی اربعین را از این سایت دریافت کنید.

وسایل مورد نیاز پیاده روی اربعین

وسایل مورد نیاز پیاده روی اربعین , چی ببریم و چی نبریم , کوله پشتی مناسب برای اربعین , چه کفشی برای پیاده روی اربعین مناسب است

گردشگری

وسایل مورد نیاز پیاده روی اربعین | چی ببریم و چی نبریم

۱

8,406 خواندن این مطلب 10 دقیقه زمان میبرد

پیاده روی اربعین, پروفایل اربعین

وسایل مورد نیاز برای پیاده روی اربعین :

انتخاب وسایلِ درست برای این پیاده روی چند روزه بسیار اهمیت دارد، به گونه ای که اگر هر کدام از این موارد نباشند، سختی زیادی را برای شما رقم می زند. به طور کلی برای انتخاب تمامی وسایل باید این را در نظر بگیرید که قرار است سه روز و در طی ساعاتی پیاپی، پیاده روی کنید، پس در نظر گرفتن نکاتی که در ادامه می آید، بسیار اهمیت دارند. این وسایل عبارت اند از:

کفش مناسب | دمپایی لباس مناسب

کوله پشتی و وسایل لازم

وسایل شخصی و وسایل بهداشتی

کفش مناسب یا دمپایی

کفش راحت و مناسب یکی از ضروری ترین بخش سفر پیاده روی است، چرا که نبود کفش مناسب موجب آزردگی و تاول پا می شود.

نوشته های مشابه

هزینه پیاده روی اربعین ۱۴۰۱ | وسایل مورد نیاز سفر اربعین

اشتباه نکنید! لازم نیست کفشی گران قیمت به پا داشته باشید، تنها باید کفش شما کاملا راحت باشد، طوری که در پیاده روی، پای شما کوچک ترین فشار یا ناراحتی را تحمل نکند. نکته ای که می گویم بسیار ضروری است و نباید هیچ فشار کوچکی را نادیده بگیرید. به طور مثال کفشی که برای استفاده روزانه شماست و هر روز چند دقیقه با آن پیاده روی می کنید؛ الزاما گزینه خوبی نیست. چرا که شما هیچ وقت تجربه چندین ساعت پیاده روی پیاپی با همین کفش را نداشته اید و بنابراین میزان راحتی کفش برای شما مشخص نیست.

بهترین نکته برای انتخاب کفش مناسب این است که باید به خودتان یادآوری کنید: قرار است حداقل ۳ روز مداوم، روزی نزدیک ۷ تا ۸ ساعت پیاده روی کنید. بنابراین لازم است راحت ترین کفش را انتخاب کنید.

پنجه کفش باید پهن باشد؛

پاشنه باید پهن و با ارتفاع دو تا چهار سانتی‌متر باشد؛

جنس پاشنه و کف کفش باید سبک، انعطاف‌پذیر و با استحکام نسبی باشد؛

کفی کفش (جایی‌که انگشت‌های پا قرار می‌گیرد) باید نیم تا یک سانت ارتفاع داشته باشد؛

برای جلوگیری از پیچ‌خوردگیِ مچ پا بهتر است کفش‌های ساق‌دار (تا بالای قوزک پا) انتخاب کنید؛

قسمت رویی کفش باید از جنس خوب و ضد آب باشد، تا امکان تنفس را به پای فرد بدهد و باعث تجمع رطوبت زیاد در کفش نشود؛

اگر از صافیِ کف پا رنج می‌برید و قوس کف پای کمتری دارید، بهتر است قبل از شروع پیاده‌روی، کفیِ طبی مناسب تهیه کند.

یادتان باشد که یک کفش بدون بند و سبک و راحت انتخاب کنید.

شاید بخواهید همین کفش همیشگی را بردارید و تصور کنید این ناراحتی کوچک به راحتی قابل اغماض است، اما توصیه دوستانه من را بپذیرید و از این کار دست بکشید. چرا که هر نوع ناراحتی روی پای شما در ساعات مداوم پیاده روی و سه روز پشت سر هم، به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیست. در نهایت یک پای زخمی و تاول زده روی دستتان می ماند و ممکن است از ادامه سفر محروم شوید.

مسئله کفش خیلی برای پیاده روی مهم است. اگر امکان تهیه کفش‌های خوب را ندارید، بهتر است از کفش‌های تازه خریده و نو در این مسیر استفاده نکنید. کفش‌های کتانی معمولی هم علی رغم آنکه راحت‌تر به نظر می‌رسند شاید بهترین گزینه نیستند. بهتر است از کفش‌های سبک پیاده روی استفاده کنید. در میان گزینه‌های درجه دو، دمپایی البته بهتر و راحت‌تر است، اما دمپایی هم از آن پلاستیکی‌های زمخت نباشد؛ بلکه لاستیک نرم و منعطفی داشته باشد.

**  بسیاری از باتجربه‌ها هم هستند که توصیه می‌کنند اگر بتوانید بدون پاپوش حرکت کنید راحت‌تر هستید، به خصوص اگر از بخش کناره و غیرآسفالت جاده حرکت کنید که بسیار کمتر خسته می‌شوید و پاهایتان هم کمتر اذیت می‌شود. حتی اگر با کفش یا دمپایی هستید هم سعی کنید از مسیر خاکی کناره و نه آسفالت حرکت کنید تا خستگی کمتری به سراغتان بیاید.

لباس مناسب

عراق اقلیمی بیابانی دارد، بنابراین اربعین امسال با آب و هوای گرمی مواجه خواهید شد. با این همه خوب است پیش از سفر، به پیش بینی آب و هوای کربلا نگاهی بیندازید و با توجه به آن برنامه ریزی دقیق تری داشته باشید. برداشتن این لباس ها توصیه می شود:

لباس زیر شلوار راحت

تیشرت طبیعت گردی یا لباس نازک: مزیت تیشرت طبیعت گردی آن است که پس از عرق، بو نمی گیرد، سفیدک نمی زند و در صورت شستن، سریع خشک می شود.

پارچه (به جای حوله): از آن جا که حوله جای زیادی می گیرد و بر وزن کوله پشتی شما اضافه می کند، توصیه می شود به جای حوله از پارچه ای بزرگ و سبک استفاده کنید.

* خیلی مهم است لباس هایی که تماس مستقیم با پوستتان دارد حتماً از جنس پنبه‌ای باشد تا بتواند عرق بدن را جذب کند. پیشنهاد مشخص هم اینکه اگر می توانید هر چند تا لباس بر می‌دارید از کهنه هایش بردارید که هر جا حمام کردید بتوانید با خیال راحت، قبلی را دور بیندازید. چرا که در این چند روز خیلی فرصت یا حوصله یا جایی برای شستن یا پهن کردن لباس نخواهید داشت. تعداد زیاد هم بر ندارید که بالاخره هر کدام وزنی دارد و خسته می‌شوید.

کوله پشتی مناسب برای اربعین چگونه است :

در سفری که چند روز پیاده روی دارد، حمل چمدان اصلا آسان نیست. بی برو برگرد بهترین گزینه برای حمل وسایل سفر، کوله پشتی است. انتخاب کوله پشتی مناسب هم به اندازه کفش مناسب اهمیت دارد، پس نکات زیر را از قلم نیندازید:

پیش از همه، کوله پشتی انتخابی شما باید به خوبی بر روی دوش قرار بگیرد، به گونه ای که خودش روی کتف فشار وارد نکند و باعث خستگی شانه های شما نشود.

۲ – بهتر است کوله پشتی‌هایی انتخاب کنید که به قول کوهنورد‌ها حداکثر چهل لیتری هستند و چه بهتر که شستی هم داشته باشند و بندشان پیش سینه هم داشته باشد که بتواند کوله را به خوبی روی پشت، فیکس کند.

۳  – در همین کوله پشتی از آوردن بار‌های سنگین و کمرشکن خودداری کنید؛ مسیر نجف به کربلا حدود ۸۵ کیلومتر است و بار سنگین، شما را از پا درمی آورد.

وسایل شخصی و بهداشتی

۱ – سیم کارت موقت عراقی: پس از عبور از مرز می توانید سیمکارت های عراقی را بخرید.

۲- دینار عراقی

۳ – ماسک: به دلیل بروز مکرر گرد و غبار، داشتن ماسک بسیار کاربردیست.

۴ – عینک آفتابی ۵ – کرم ضدآفتاب ۶ – کلاه آفتابگیر ۷ –  اسپری ضد عرق

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : iranbanou.com

ویژگی‌های یک کفش خوب برای پیاده روی اربعین ۱۴۰۱

کفش پیاده روی باید با ثبات،‏‏ نرم و راحت باشد تا در طول زمان‏‏‏،‏‏ به خصوص در پیاده روی‌های طولانی مثل اربعین‏ دچار درد‏، زخم و تاول نشوید؛ با این تکنیک‌ها از حجم مناسب، پایداری و انعطاف کفش خود مطمئن شوید.

مجموع نظرات: ۱

دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۰

۱ نفر

ویژگی‌های یک کفش خوب برای پیاده روی اربعین ۱۴۰۱ | با این تکنیک از راحتی کفش خود مطمئن شوید

کفش پیاده روی باید با ثبات،‏‏ نرم و راحت باشد تا در طول زمان‏‏‏،‏‏ به خصوص در پیاده روی‌های طولانی مثل اربعین‏ دچار درد‏، زخم و تاول نشوید؛ با این تکنیک‌ها از حجم مناسب، پایداری و انعطاف کفش خود مطمئن شوید.

به گزارش همشهری آنلاین، پیاده روی ممکن است تنها فعالیت ورزشی باشد که به معنای واقعی کلمه با هر نوع کفشی انجام می‌شود اما با هر کفشی نمی‌توان یک پیاده روی طولانی مدت و بدون دردسر داشت. اگر به دنبال یک جفت «کفش مناسب پیاده روی» هستید، خبر خوب این است که طیف وسیعی از کفش‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا گام‌های بلند خود را بدون مشکل بردارید.

کفش پیاده‌روی گزینه خوبی برای پارک‌های شهری یا حرکت روی سطوحی مانند خیابان‌های سنگفرش و مسیرهای سنگریزه هستند و اگر قصد دارید مسیری طولانی را پیاده طی کنید یا پیاده‌روی جزئی از برنامه روزانه شماست، این نکات را در نظر بگیرید.

کشف اصالت خانوادگی از شکل پاها! | نکته‌ای که میکل آنژ به آن دقت کرده است

هنگامی که قصد دارید هر کفش پیاده‌روی را در نظر بگیرید، روی این عوامل تمرکز کنید:

ثبات

کفش شما باید از مچ و مفاصل به خوبی محافظت کند، پس به دنبال کفشی باشید که نتوانید به راحتی آن را در دستان خود خم کنید یا بچرخانید.

کفش را از پاشنه آن بگیرید و پنجه پا را به سمت بالا خم کنید. کفش باید در قسمت نرمی زیر انگشتان پا خم شود و اگر در نقطه‌ای تصادفی خم شد نشانه خوبی نیست. بار دیگر، کفش را از پاشنه و پنجه در جهت مخالف آن بگیرید و بچرخانید. باید مقاومت متوسطی را احساس کنید. ویژگی‌های پایداری تخصصی دیگری هم هستند که مربوط به کفش‌های مناسب دویدن است زیرا دوندگان در هر قدم فشار بیشتری را احساس می‌کنند.

نرمی

داشتن کفی یکنواختی که بالشتکی سراسری دارد، به جای یک بالشتک بزرگ در پاشنه، برای بسیاری از پیاده‌روها راحت‌تر است.

بیشتر کفش‌های پیاده‌روی نسبت به کفش‌های معمولی و کفش‌های دو پاشنه گسترده‌تری دارند که باعث پایداری بیشتر خواهد شد. برخی از کفش‌های پیاده‌روی هم دارای یک ساقه داخلی هستند که ثبات را افزایش می‌دهد و جلوی پیچش پا را هنگام پیاده‌روی طولانی می‌گیرد.

کفی‌های گهواره‌ای یک روند نوظهور در کفش‌های ورزشی هستند. بهترین راه برای پیدا کردن این کفش‌ها آن است که از پهلو به آن نگاه کنید، نوک پا و پاشنه روی یک انحنای متمایل به سمت بالا هستند. این طراحی با ایجاد یک حرکت غلتشی خفیف در حین راه رفتن، گام‌های شما را صاف می‌کند و فشارهای ضربه‌ای را کاهش می‌دهد. بهتر است این کفش‌ها را امتحان کنید تا ببینید آیا احساس آن را دوست دارید یا خیر.

کفی‌های افترمارکت و تخصصی را می‌توانید به کفش‌های خود اضافه کنید.

راه‌های پیشگیری از تاول زدن پا در پیاده روی اربعین | این کار را انجام دهید تا تاول نزنید

راحتی

تهیه کفشی که مناسب شما باشد، مهم‌ترین عامل است. پس موقع انتخاب کفش آن را بپوشید و با آن راه بروید تا تشخیص دهید که آیا مناسب شما هست یا خیر.

راحتی یک کفش از ملاحظاتی مانند فناوری، مد یا توصیه دوستان مهم‌تر است؛ تناسب و راحتی یک کفش به جلوگیری از کبودی ناخن‌ها و تاول نزدن پاشنه پا و همچنین مشکلات جدی‌تر بعدی کمک می‌کند. داشتن فضایی بازتر در قسمت انگشتان و همچنین داشتن یک فاصله حداقل یک انگشتی بین بلندترین انگشت پا و انتهای کفش بسیار مهم است. یک تاکتیک رایج تهیه کفشی است که نیم سایز بزرگ‌تر از اندازه کفش معمولی شما باشد.

حجم کفش

اگر حجم کفش بیش از حد باشد، پای شما به اطراف حرکت می‌کند و اگر حجم کفش خیلی کم باشد، ممکن است به طرز ناراحت کننده‌ای پای شما را تحت فشار قرار دهد. کفش‌ها از نظر حجم متفاوت هستند، اما هیچ مشخصات یا دسته بندی‌ای وجود ندارد که آن را منعکس کند. اگر خرید قبلی شما از یک برند، کفشی راحت بوده شانس اینکه خرید دوباره شما هم از آن شرکت کفشی راحت باشد بسیار زیاد است.

اگر مشکل اسکلتی یا سابقه درد در پیاده‌روی دارید بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید. بسیاری از برندهای کفش، کفی‌های خود را قابل تعویض می‌سازند. کفی‌های بعد از تولید یا افترمارکت اغلب بهترین راه برای پشتیبانی بهینه قوس پا و ثبات داخلی پا هستند. حتی می‌توانید کفی‌های پشتیبانی قدیمی را به کفش‌های جدید منتقل کنید، اما فراموش نکنید که طول عمر مفید کفش‌هایتان، محدود است: حدود ۸۰۰ کیلومتر.

۵+۱ ترفند برای تمیز کردن انواع کفش | چگونه بوی بد داخل کفش را از بین ببریم؟

کد خبر 702011 منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

خبر مهم کفش اربعين ورزش همگانی

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار مهارت‌های زندگی

دیدگاه خوانندگان امروز

محبوب‌ترین اخبار امروز

پر ارسال‌ترین خبر امروز

پاسخ دوساعته خلبانان ایرانی به تجاوز مرزی | معجزه موشکی که ناگهان رها شد

ببینید | نگرانی اسرائیل از رسیدن سوخو ۳۵ به دست ارتش ایران

عملیات تاخت شبانه؛ یورش بالگردهای شکاری و تکاوران ارتش به اهداف مورد نظر

تصاویری از قتل آنلاین در آمریکا | لحظه کشتار مردم توسط جوان ۱۹ ساله‌ را ببینید

وزیر احمدی نژاد رئیس شد | نتیجه یک رای گیری اعلام شد

اولین تصاویر و ویژگی‌های خودروی دورگه ایران خودرو | محصول جدید ایران خودرو رونمایی شد

ببینید | سرقت وحشیانه با تبر از خودرو در جاده مخصوص | سرنشینان از سارقان فیلمبرداری کردند

در همین زمینه

کفش پاشنه‌بلند، پوششی که مردان ایرانی به جهان صادر کردند

۵ راه ساده برای رفع صدای جیر جیر کف کفش | چگونه بی‌صدا راه برویم؟

تصویر تبلیغات تابستانی برند معروف که دردسرساز شد | اعتراضات به صندل و کفش‌های زارا جهانی شد

اینفوگرافیک | همه نکات مسیرهای پیاده روی اربعین در عراق | بهترین، زیباترین و امن‌ترین مسیر کدام است؟

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.hamshahrionline.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب