طرز استفاده از کانسیلر

طرز استفاده از کانسیلرمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

طرز استفاده از کانسیلر را از این سایت دریافت کنید.

کانسیلر صورت چیست؟ طرز استفاده از کانسیلر صورت

اگر میخواهید نواقص پوست صورت خود را بپوشانید ابتدا باید با انواع کانسیلر آشنا شده و نحوه استفاده از کانسیلر برای صورت را یاد بگیرید

صفحه اصلی میکاپ و آرایش صورت

کانسیلر صورت چیست؟ طرز استفاده از کانسیلر صورت

نویسنده: تیم دترلند تیر 23, 1397

تخفیف، جایزه و آموزش رایگان در اینستاگرام

فالو میکنم فهرست مقاله کانسیلر صورت چیست؟

بخش اول: انتخاب کانسیلر مناسب و ابزارها

بخش دوم: آماده سازی صورت برای استفاده از کانسیلر

بخش سوم: استفاده از کانسیلر بر روی پوست

بخش چهارم: ترکیب کردن کانسیلر و آرایش

اشتباهات رایج هنگام استفاده از کانسیلر

کانسیلر چه زمانی استفاده می شود؟

کانسیلر در کجای صورت استفاده میشود؟

کانسیلر عمدتا برای پوشاندن لکه‌ها و حلقه‌های سیاه زیر چشم به کار می‌رود. استفاده از کانسیلر می‌تواند به شما کمک کند ظاهر بدون لکی داشته باشید. با این حال این گزینه را می‌توان برای پوشاندن برآمدگی‌ها، لکه‌های سیاه رنگ، زخم‌ها و رگ‌های واریسی مورد استفاده قرار داد. ما در این مقاله به شما می گوییم کانسیلر صورت چیست، چه کاربردهایی دارد و چگونه استفاده می شود.

کانسیلر صورت چیست؟

کانسیلر نوعی محصول آرایشی است که برای پوشاندن حلقه های تیره زیر چشم، لکه های صورت، منافذ باز و پوشاندن جوش های صورت استفاده می شود. این محصول مانند کرم پودر اما غلیظ تر از آن است و می تواند عیوب صورت را پنهان کرده و صورت را به یک صفحه صاف و یکدست تبدیل کند. کانسلیر در رنگ های مختلفی در بازار وجود دارد و می تواند همراه با کرم پودر یا به تنهایی استفاده شود.

بخش اول: انتخاب کانسیلر مناسب و ابزارها

۱. نوع مناسبی از کانسیلر را انتخاب کنید

اگر می‌خواهید گریم حرفه ای بر روی صورتتان انجام دهید قبل از هر چیز باید کانسیلر ها را خوب بشناسید. کانسیلرها در شکل و اندازه مناسبی در بازار وجود دارند. هر ۶ نوع از کانسیلر برای پوست‌ها و پوشش‌های خاصی ساخته شده‌اند. می‌توان در آن واحد بیش از یک نوع کانسیلر را مورد استفاده قرار داد. خرید کانسیلر مناسب برای نوع پوست و مشکلی که در ناحیه مدنظر وجود دارد می‌تواند پوشش خوبی را برای صورت شما ایجاد کند.

۱. کانسیلرهای استیکی 

کانسیلرهای استیکی همانند رژ لب هستند و برای ایجاد پوشش کامل تا متوسط برای حلقه‌های سیاه چشم به کار می‌روند. این کانسیلرهای ضخیم و کرمی برای افرادی که پوست نرمال، خشک یا حساس دارند می‌تواند ایده آل باشد. کانسیلرهای استیکی اغلب حاوی چربی هستند و ضخیم اند و به همین خاطر فرد می‌تواند آن ها را به راحتی پخش کند و با سایر بخش های آرایش ترکیب نماید. اگر پوست چربی دارید بهتر است اینگونه کانسیلرها را به کار نبرید.

۲. کانسیلرهای کرمی 

کانسیلرهای کرمی به شکل پالت، فشرده و ظرف های کوچک در اختیار شما قرار می‌گیرند. این کانسیلرها می‌توانند پوشش کامل تا متوسطی را فراهم آورند و برای افرادی که پوست نرمال، بسیار خشک و حساس دارند می‌تواند مفید باشد. ضخامت و بافتی که این نوع کانسیلر فراهم می‌کند برای افرادی که تغییر رنگ زیادی در پوست دارند ایده آل است. اگر این موارد به درستی ترکیب نشوند و به کار نروند ممکن است ظاهر بسیار سنگینی بر روی پوست ایجاد کنند.

۳. کانسیلرهای پودری 

این نوع کانسیلرها به شکل فشرده در اختیار افراد قرار می‌گیرد. این کانسیلرهای سبک تا متوسط برای افرادی که پوست نرمال، نیمه خشک، حساس یا ترکیبی دارند بسیار عالی است. چنین کانسیلرهایی برای استفاده در هر بخشی از صورت طراحی شده‌اند. با اینحال نباید آن ها را برای پوشاندن لکه ها یا تکه های پوست خشک و پوسته پوسته شده به کار ببرید. چربی و ترکیباتی که در این محصولات یافت می‌شود می‌تواند این لکه‌ها را بدتر کند و باعث خشکی بیشتر پوست شود.

۴. کانسیلرهای مایع

این کانسیلرها در تیوب های قابل فشردن کوچک یا تیوب هایی با برش دستی در بازار عرضه می‌شوند. این نوع کانسیلر برای ایجاد پوشش سبک تا کامل طراحی شده اند و می توانند زیر چشم را هم بپوشانند. چنین محصولاتی برای افرادی که پوست نرمال، ترکیبی، چرب یا حساس دارند بسیار مفید است. این موضوع می‌تواند پوشش مناسبی برای پوست‌های مستعد بروز لکه فراهم آورد. برخلاف کانسیلرهای استیکی، کانسیلرهای کرمی مایع معمولا دچار چین و چروک نمی‌شوند. فرمول سبک آن ها باعث می‌شود پوشش خوبی بر روی صورت ایجاد گردد.

۵. کانسیلرهای مات مایع

کانسیلرهای مات به شکل تیوب‌های کوچک قابل فشردن یا تیوب هایی با براش دستی عرضه می‌شوند. این نوع کانسیلر می‌تواند پوشش سبک تا کاملی را ارائه کند. شما می‌توانید از این موارد به عنوان پایه‌ای برای سایه خود استفاده کنید. این نوع کانسیلر چین و چروک نمی‌شود .

۲. از کانسیلر مناسب برای مبارزه با مشکل خاص خود استفاده کنید

کانسیلرهای تصحیح کننده رنگ به شکل مایع، کرمی و استیکی وجود دارند. زمانی که کانسیلرهای معمولی نتوانند پوشش مناسب را برای شما فراهم آورند بهتر است از کانسیلرهای تصحیح کننده رنگ استفاده کنید. برای پوشاندن سایه کانسیلر، در ابتدا کانسیلر تصحیح کننده رنگ را بزنید، سپس کرم پودر را بزنید و در نهایت از کانسیلر انتخابی بهره ببرید. ۵ رنگی که برای این نوع کانسیلرها پیشنهاد شده می‌تواند ۵ مشکل مجزا را برطرف کند:

بنفش کم رنگ می‌تواند پوست با تن زرد یا رنگ پریده را پنهان کند.

کانسیلرهای زردرنگ می‌توانند تن های بنفش همچون حلقه های تیره زیرچشم یا زخم ها را پنهان سازند.

رنگ سبز می تواند قرمزی پوست را پنهان کند.

صورتی می‌تواند سایه های مایل به آبی که اغلب با تن های روشن تر پوست همراه است را برطرف نماید.

رنگ نارنجی می‌تواند لکه های آبی، خاکستری، بنفش یا حلقه‌های زیر چشم را پنهان کند.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : deterland.com

7 کاربرد و استفاده از کانسیلر به شکل صحیح برای زیبایی

روش استفاده از کانسیلررا اگر بلد باشید آرایشی جذاب و کاملتر خواهید داشت، باید بدونید که کاربرهای کانسیلر چیست و چه رنگی برای پوست شما خوب هست. با من همراه باشید

گل من و تو > مد و زیبایی > آرایشی > 7 کاربرد و استفاده از کانسیلر به شکل صحیح برای زیبایی

آرایشی

7 کاربرد و استفاده از کانسیلر به شکل صحیح برای زیبایی

ارسال شده توسط مرضیه عطایی 2 سال قبل 1دیدگاه 9 دقیقه مطالعه

نحوه استفاده از کانسلیر

روش استفاده از کانسلیر و کاربردهای کانسیلر : هر وسیله آرایشی را باید به نحوه صحیح مورد استفاده قرار داد تا بتوان بازخورد آن را مشاهده کرد اگر میخواهید که جوانتر به نظر بیاید حتما این مطلب رو تا آخر مطالعه کنید ولی قبل از هر چیزی باید گفت که کانسیلر چیست؟ کانسیلرها پودرهای فشرده‌ای هستند که به رنگهای متفاوتی وجود‌دارند. امروزه استفاده از کانسیلر به عنوان پوشاننده جای لکه‌ها، جوشها و سیاهیهای دور و زیر چشم بسیار رایج شده‌است. همچنین برای پوشش دادن رگهای واریسی، لکه‌های سیاه، زخم و برآمدگیها بکار‌می‌رود. کانسیلر را می‌توانید بعد ازکرم پودر بزنید که نتیجه بهتری در پی دارد.

آنچه در این مطلب مطالعه میکنید:

آیا اصلاح‌ کننده با کانسیلر متفاوت است؟

انتخاب کانسیلر متناسب با پوست:

پوشاندن جای زخم با کانسیلر:

کانسیلر مخصوص زیر چشم:

کانسیلر برای سیاهی زیر چشم بیش از حد:

کانسیلر را بصورت حرفه‌ای استفاده‌ کنید:

مراحل استفاده از کانسیلر

نحوه استفاده از کانسیلر برای دور چشم

یک روش برای دور چشم

تست‌کردن کانسیلر روی پوست:

ترکیب کردن و آرایش:

کانسیلرها شکلهای متنوعی دارند؛ بعضی از آنها بصورت ماتیکی بوده و بسیار راحت می‌توان استفاده نمود، نمونه‌های دیگر کرم مانند و نیمه جامدند و نمونه‌های مایع آنها نیز در بازار موجود است. کانسیلری که استفاده‌ می‌کنید باید یک درجه از رنگ کرم پودرتان روشن‌تر باشد. در صورت روشن‌تر بودن نتیجه عکس داده و لکها بیشتر نمایان می‌شوند.

کانسیلر چیست

آیا اصلاح‌ کننده با کانسیلر متفاوت است؟

در واقع کانسیلر نوعی پوشاننده برای پوست محسوب‌ می‌شود، در حالیکه اصلاح‌ کننده یا کورکتور برای رفع اشکالات و اصلاح پوست بکار می‌روند. کورکتورها رنگهای متفاوتی دارند، همچون سبز، صورتی، هلویی. کورکتورها بیشتر برایس اصلاح سیاهی زیر چشمها یا پوشاندن قرمزی و تورم بکار می‌روند. اصلاح‌ کننده را قبل از کرم‌ پودر زده و بعد با کرم پودر رویش را می‌پوشانند تا محو شود و مشخص نباشد.

مطالب مرتبط

کانسیلر صورت چیست؟ راز شادابی پوست + 27 نوع کانسیلر صورت

پرایمر ناخن چیست و چه کاربردی دارد؟ پرایمر کاشت ناخن اسیدی یا غیر اسیدی؟

انتخاب کانسیلر متناسب با پوست:

بهتر است قبل از خرید کانسیلر آنها را بشناسید. برای انجام گریم حرفه‌ای یک سری اطلاعات لازم است داشته‌ باشید.کانسیلرها علاوه بر اینکه توسط برندهای مختلف لوازم آرایشی تولید می شوند انواع و شکل های گوناگونی دارند که می توان در یک دسته بندی کلی آن ها را به سه دسته تقسیم کرد. ولی حتما مطلب جداگانه ای که در خصوص انواع کانسیلر در سایت گل من و تو هست رو مطالعه کنید.

1. کانسیلر استیک یا ماتیکی: این کانسیلرها که ظاهری شبیه رژها دارند پوششی کامل تا متوسط برای سیاهی دور چشم دارند. این کانسیلرها به صورت کرم و ضخیم بوده و برای پوستهای نرمال، خشک یا حساس مناسبند. کانسلرهای استیکی کمی پربی داشته و ضخیمند. به همین دلیل به راحتی روی پوست پخش‌می‌شوند.اگر پوستتان چرب است از اینگونه کانسیلرها استفاده‌نکنید.2. کانسیلر کرم مانند: این کانسیلرها بصورت پالت فشرده و ظرفهای کوچکند. این کانسیلرها نیز برای افرادی که پوست نرمال، خشک و حساس دارند مناسب بوده و پوشش متوسطی دارند.3. کانسیلرهای کرمی تا پودری: این کانسیلرها فشرده بوده و برای پوستهای نرمال، نیمه خشک، حساس و مختلط مناسبند. این کانسیلرها را می‌توانید در همه قسمتهای پوشت صورتتان بکار ببرید.4. کانسیلرهای کرمی مایع: این نوع کانسیلر بصورت تیوپی بوده و سبک هستند. زیر چشمها را نیز می‌توان با آنها پوشش داد. برای افرادی با پوست نرمال، مختلط، چرب یا حساس مناسبند.5. کانسیلرهای مات و مایع: این نوع کانسیلر بصورت تیوپی بوده و بافت سبکب دارند. به عنوان زیرساز سایه هم می‌توانید از آنها استفاده‌ کنید. این نوع کانسیلر باعث ایجاد چین و چروک نمی‌‎شود.

آشنایی با انواع کانسیلر

انواع کانسلیر بر اساس رنگ

علاوه بر این تقسیم بندی می توان کانسیلرها را بر اساس رنگ آن ها هم دسته بندی کرد. چراکه هر کدام از این رنگ ها برای پوست خاصی مناسب می باشند.

کانسیلر زرد: این رنگ تقریبا برای هر رنگ پوستی مناسب است و می تواند به خوبی لکه های تیره پوست را محو کند. همین طور برای رفع تیرگی های اطراف چشم تان هم می توانید از این رنگ کانسیلر استفاده نمایید.کانسیلر نارنجی: این رنگ بیش تر برای افرادی مناسب است که پوست سبزه و برنزه دارند. و به خوبی می تواند لکه های پوست این افراد را پوشش دهد.کانسیلر سبز: این رنگ کانسیلر از بین برنده و محو کننده قرمزی های پوست است. اگر پوست قرمز یا جوش ها و لکه های قرمز بر روی پوستتان دارید از این رنگ کانسیلر استفاده نمایید تا به خوبی آن ها را محو کند.کانسیلر بنفش: این رنگ کانسیلر برای افرادی که پوستشان حالت زرد دارد مناسب تر است. و می تواند لکه ها و کبودی های روی پوست را به خوبی بپوشاند.

حالا که با انواع و تقسیم بندی های مختلف کانسیلر آشنا شدیم در ادامه به تناسب هریک از کانسیلرهای فوق با ویژگی های پوستی و متفاوت و نکات مهم درباره استفاده از آن ها می پردازیم.

پوشاندن جای زخم با کانسیلر:

یکی از کاربردهای کانسیلر پوشاندن جای زخم ها می باشد، کانسیلرهای مختلف با تنهای رنگی متفاوت و روشن و تیره کاربرد خاص خود را دارند. موادی که در آنها بکار می‌رود متفاوت است. شما نمی‌توانید با کانسیلر مخصوص سیاهی زیر چشم جای زخم یا تتو را بپوشانید. این کانسیلرها کرمی شکل بوده و فقط باعث می‌شوند قرمزیها بیشتر نمایان‌شوند. پس به شما توصیه می‌کنم جای زخم را با این کانسیلر نپوشانید. برای پوشاندن جای زخم، تتو و جوشهای قرمز باید از کانسیلری با تن زرد استفاده‌کنید. این کانسیلربهتر است همرنگ پوستتان باشد.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : golemanoto.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب