فاصله چزابه تا سامرا

فاصله چزابه تا سامرامهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

فاصله چزابه تا سامرا را از این سایت دریافت کنید.

فاصله مرزهای ایران تا شهرهای عراق + محاسبه نرخ کرایه

دانستن فاصله مرزهای مهران، خسروی، شلمچه، چذابه، تمرچین و باشماق تا شهرهای عراق (نجف، کربلا، کاظمین و سامرا) از جمله اطلاعاتی است که می تواند به زائران در ایام اربعین کمک کند.

فاصله مرزهای ایران تا شهرهای عراق + محاسبه نرخ کرایه

۱۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۴اخبار رسانه هااخبار خواندنی

دانستن فاصله مرزهای مهران، خسروی، شلمچه، چذابه، تمرچین و باشماق تا شهرهای عراق (نجف، کربلا، کاظمین و سامرا) از جمله اطلاعاتی است که می‌تواند به زائران در ایام اربعین کمک کند.

به گزارش خبرنگار تسنیم، همزمان با ایام اربعین جمعیت زیادی از مردم ایران از سراسر کشور قصد سفر به عتبات عالیات را دارند تا در روز اربعین، حضرت امام حسین علیه‌السلام را در کربلا زیارت کنند.

با توجه به اینکه بخش زیادی از زائران به صورت زمینی عازم این سفر می‌شوند انتخاب مرز زمینی یکی از نکاتی است که می‌تواند به آنها کمک کند. در این بخش فاصله 6 مرز کشور با تهران بررسی شده است.

معرفی مرزهای ایران و فاصله آن تا پایتخت ایران (تهران):مرزاستانفاصله تا تهران

مهران ایلام 766 کیلومتر خسروی کرمانشاه 700 کیلومتر شلمچه خوزستان 920 کیلومتر چذابه خوزستان 909 کیلومتر باشماق کردستان 617 کیلومتر تمرچین آذربایجان غربی 779 کیلومتر

بعد از آگاهی از مسافت مرز تا مقصد زائران، اطلاع از فاصله مرزهای ایران تا عتبات عالیات (نجف، کربلا، کاظمین و سامرا) می‌تواند به برنامه‌ریزی سفر کمک کند که در ادامه به آنها اشاره شده است:

فاصله مرزهای ایران تا شهر نجفمرزمقصدمسافت

مهران نجف 303 کیلومتر خسروی نجف 380 کیلومتر شلمچه نجف 460 کیلومتر چذابه نجف 390 کیلومتر باشماق نجف 548 کیلومتر تمرچین نجف 680 کیلومتر

فاصله مرزهای ایران تا شهر کربلامرزمقصدمسافت

مهران کربلا 279 کیلومتر خسروی کربلا 315 کیلومتر شلمچه کربلا 549 کیلومتر چذابه کربلا 460 کیلومتر باشماق کربلا 463 کیلومتر تمرچین کربلا 600 کیلومتر

فاصله مرزهای ایران تا شهر کاظمینمرزمقصدمسافت

مهران کاظمین 283 کیلومتر خسروی کاظمین 203 کیلومتر شلمچه کاظمین

575 کیلومتر/ 621 کیلومتر

چذابه کاظمین 575 کیلومتر باشماق کاظمین 511 کیلومتر تمرچین کاظمین 494 کیلومتر

فاصله مرزهای ایران تا شهر سامرامرزمقصدمسافت

مهران سامرا 444 کیلومتر خسروی سامرا 326 کیلومتر شلمچه سامرا

685 کیلومتر/ 731 کیلومتر

چذابه سامرا 755 کیلومتر باشماق سامرا 621 کیلومتر تمرچین سامرا 604 کیلومتر

نقشه شهرهای عراق از مرزهای زمینی ایران

در این نقشه مشخص شده است که چگونه از 4 مرز چذابه، شلمچه، مهران و خسروی می‌توان به شهرهای زیارتی عراق (نجف، کربلا، کاظمین و سامرا) رسید.

نقشه باکیفیت شهرهای عراق از مرزهای ایران را از اینجا دریافت کنید.

جزئیاتی درباره تردد از دو مرز باشماق و تمرچین

دو مرز باشماق و تمرچین برای اولین بار در سال 1401 برای تردد زائران به سمت کربلا و نجف بازگشایی شده است.

زائران اربعین حسینی برای تردد از مرز باشماق باید ابتدا به مرکز استان کردستان آمده و سپس از سنندج به سمت مریوان حرکت کنند و از داخل شهر مریوان نیز به سمت مرز بروند.

به گفته استاندار کردستان، تردد از این مرز فقط به صورت کاروانی انجام می‌شود.

کاروان‌هایی که قصد تردد از این مرز را دارند باید به زمان تردد از مرز باشماق توجه داشته باشند. فرماندار شهرستان مریوان اعلام کرده است که از روز دوشنبه 14 شهریور تردد از مرز باشماق از ساعت 6 صبح تا 12 ظهر امکان‌پذیر است.

مرز تمرچین در محدوده شهرستان پیرانشهر قرار دارد. پس از عبور از این مرز، با عبور از مسیر حاج عمران، اربیل، کرکوک، زائران به شهر بغداد خواهند رسید.

«ایرج آزاد» مدیر پایانه مرزی تمرچین نیز زمان خروج زوار از پایانه تمرچین را از روز دوشنبه 14 شهریور از ساعت 7 صبح تا 18 به وقت ایران اعلام کرده است.

فاصله شهرهای عراق:

در ایام اربعین علاوه بر شهرهای کربلا و نجف، دو شهر کاظمین و سامرا نیز محل تردد زائران است؛ لذا آگاهی از فاصله این شهرها به یکدیگر می‌تواند در برنامه‌ریزی سفر کمک ویژه‌ای به زائران کند:

شهرشهرمسافت

نجف کربلا 78 کیلومتر نجف کاظمین 180 کیلومتر نجف سامرا 287 کیلومتر کربلا کاظمین 115 کیلومتر کربلا سامرا 220 کیلومتر سامرا بغداد 110 کیلومتر

هزینه تردد از مرز‌های ایران تا شهرهای عراق

چهار مرزی خسروی، مهران، شلمچه و چذابه به عنوان مرزهای اصلی برای تردد زائران هستند. در ادامه به کرایه‌هایی که از این مرزها تا شهرهای عراق باید پرداخت شود، اشاره شده است.

لازم به ذکر است این کرایه‌ها بر اساس مشاهدات میدانی است.

هزینه تردد از مرز مهران به شهرهای عراق:

هزینه کرایه ون یا اتوبوس از مرز مهران به نجف بین 15 تا 18 هزار دینار است.

هزینه این مسیر با  سواری 25 هزار دینار مشاهده شده است.

کرایه ون یا اتوبوس از مرز مهران به کاظمین 10 تا 15 هزار دینار و با سواری 20 هزار دینار است.

کرایه‌ از مرز مهران به کربلا نیز با ون 15 هزار دینار، اتوبوس 13 هزار دینار و با سواری 25 هزار دینار است.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.tasnimnews.com

مرز چذابه کجاست؟+ تنگه چزابه یا مرز چذابه

مشهورترین مسیر دسترسی به کربلا در اربعین،زائران خروجی از مرز چذابه باید ۴ کیلومتر پیاده‌روی کنند،پایانه مرزی چذابه،تنگه چزابه،مرز چذابه کجاست؟

مرز چذابه و مسیر دسترسی به عتبات عالیات در عراق

مرز چذابه کجاست؟ تنگه چزابه

مرز چذابه کجاست؟ (تنگه چزابه) 

تنگه چَذّابه نام منطقه‌ ای در ۱۷ کیلومتری شمال غربی شهر بستان در استان خوزستان است. تنگه چذابه بین تپه‌ های رملی و هورالهویزه (تالاب هویزه) و بر سر مسیر مرزی فکه – بستان قرار دارد و در کنار مرز ایران و عراق واقع شده‌ است.در دو سوی تنگه چذابه که از دید رزمی بسیار استراتژیک می‌باشد، تپه‌ های شنی و تالاب هویزه جای‌ گرفته‌ اند. جاده‌ ای در خاک ایران، چذابه را به فکه و جاده‌ ای دیگر این منطقه را به العماره در عراق می پیوندد. دهانه تنگه چذابه نزدیک به یک‌ و نیم کیلومتر می‌ باشد.علت نام‌ گذاری این منطقه به نام چزابه، این است که،چذابه شبه صحرا است و به همین علت در منطقه به‌ وجود آمدن سراب‌ هایی برای بیننده امری طبیعی است و همین موضوع باعث ظن و گمان غلط برای بیننده می‌شود. لذا مردم این منطقه نیز با مشاهده این سراب‌ ها، این سرزمین را به چذابه که به معنی “دروغگو با صیغه مبالغه” است نام‌ گذاری کرده‌ اند. از نظر مسافت، تنگه چزابه در ۱۷ کیلومتری شمال غربی شهر بستان قرار دارد.همچنین بخوانید : قیمت کرایه از مرز مهران تا نجف

مشهورترین مسیر دسترسی به کربلا در اربعین

مسیر انتخابی زائران ایرانی برای حضور در پیاده روی اربعین، “نجف – حیدریه – کربلا”  است که کوتاه‌ ترین، پرترددترین، امن‌ ترین و مشهورترین مسیر دسترسی نجف به کربلا محسوب می‌شود. در مسیر زمینی زائران از سه مرز “مهران در استان ایلام” و “شلمچه و چزابه در استان خوزستان” خارج می شوند. سازمان حج و زیارت قبلا اعلام کرده بود تعداد گیت های گذرنامه را در مرزهای خاکی افزایش داده تا از مدت زمان ایستایی زائران در مرزها جلوگیری کند. بیشتر زائران اربعین پس از ورود به خاک عراق ابتدا به نجف اشرف می‌ روند. در مرزهای خاکی معمولا اتوبوس، ون و سواری‌ های عراقی به انتظار ایستاده‌ اند. نرخ کرایه‌ ها بالا و پایین دارد. سازمان حج و زیارت پیشتر اعلام کرده که امسال برای کنترل حمل و نقل در خاک عراق حدود ۶۰۰ دستگاه اتوبوس را از ایران روانه این کشور می کند که بیشتر این اتوبوس ها در مرزها مستقر خواهند شد و قرار است جابه جایی زائران با این اتوبوس ها هم رایگان باشد. زائران معمولا پس از چند روز اقامت در نجف راهی کربلای معلی می شوند. مسیرهای پیاده روی که در عراق برای مشتاقان پیاده روی به سوی کربلای معلی تعیین شده :

نجف، حیدریه، کربلا کوفه، سهله، کربلا بغداد، مسیب، کربلا حله، طویریج، کربلا

است که مسیر انتخابی زائران ایرانی برای پیاده روی همان مسیر نخست، یعنی “نجف – حیدریه – کربلا” است که خدمات ارائه شده در قالب طرح ساماندهی نیز تنها در همین مسیر ارائه می‌شود. «نجف-حیدریه-کربلا» کوتاه‌ترین، پرترددترین، امن‌ترین و مشهورترین مسیر دسترسی از نجف به کربلا و محور اصلی پیاده‌روی زائران اربعین است که امتداد آن از سمت جنوب به شمال است. این مسیر، بزرگراه رفت و برگشتی است که یک پیاده‌رو به حساب می‌آید و به مسیر «یاحسین» مشهور است. طول آن برابر ۸۲ کیلومتر است که از ابتدای آن در هر ۵۰ متر یک میله در وسط جاده نصب شده تا به عنوان نشانه ای برای مردم و زائران پیاده باشد. این میله‌ ها از عدد ۱ تا ۱۴۵۲ از خروجی شهر نجف شماره‌ گذاری شده‌اند. البته از میدان «ثوره العشرین» شهر نجف تا خروجی شهر نیز ۱۸۲ میله شماره‌گذاری شده که پس از پایان آنها میله های اصلی آغاز می شود. در سمت راست این جاده تعداد زیادی حسینیه (موکب ثابت) وجود دارد که در اربعین، نیمه شعبان و مناسبت های دیگر تعداد بیشتری از این چادرها (موکب متغیر) در این مسیر برپا می شود. زائران در این موکب ها پذیرایی می شوند. در این جاده چندین درمانگاه و پست درمانی برای درمان زائران برپا شده است. علاوه بر این خدمات، نیروهای امنیتی این مسیر را تحت کنترل دارند، عشایر عراقی مهمترین نیروهای امنیتی در این مسیر پیاده روی هستند که هم موکب داری می کنند و هم تامین امنیت.

همچنین بخوانید : فاصله مرز شلمچه تا نجف

مسافت مرزهای مختلف تا نجف اشرف

فاصله خسروی تا نجف

فاصله مرز خسروی تا نجف اشرف حدود ۳۷۰ کیلومتر است.

با توجه به اعلام مسئولین مربوطه، امسال با توجه به امنیت نسبی که در کشور عراق حاکم شده است، مرز خسروی بازگشایی شده است.

خسروی در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی شهر قصرشیرین از توابع کرمانشاه قرار دارد.

مرز خسروی شمالی ترین مرز رسمی عبور و مرور زائران ایرانی می باشد ضمن اینکه قدیمی ترین مرز اعزام زائران به عراق هم هست و در دوران قبل از سقوط صدام نیز، زائران از این طریق به عتبات عالیات اعزام می شدند به این دلیل دارای بهترین امکانات نسبت به سایر پایانه های مرزی است.

زائران پس از خروج از ایران وارد منطقه مرزی منذریه و سپس شهر خانقین، مقدادیه، منطقه بعقوبه و سپس وارد بغداد و پس از آن به زیارت کاظمین مشرف می شوند.

طول مسیر تا شهر کاظمین ۲۰۵ کیلومتر و تا کربلا ۳۱۵ کیلومتر است.

مهران تا کوت: ۸۲ – مهران تا دیوانیه : ۲۲۷ – مهران تا حله : ۲۳۸ – مهران تا بغداد : ۲۵۵ – مهران تا نجف : ۳۰۳ – مهران تا کربلا:۲۷۹ – مهران تا کاظمین: ۲۸۳ – مهران تا سامراء : ۴۴۴ – مهران تا سید محمد: ۴۰۹ – مهران تا طفلان مسلم : ۲۷۲

فاصله مهران تا نجف

فاصله مرز مهران تا نجف اشرف حدود ۲۹۸ کیلومتر است که البته با توجه به وضعیت راه ها و نیز شلوغی مسیر، احتمالا در اربعین حسینی این مسیر را طی زمان ۷ الی ۸ ساعت طی خواهید کرد.

شهر مرزی مهران در منتهی الیه غربی استان ایلام قرار داشته و فاصله آن تا شهر ایلام ۸۵ کیلومتر می باشد.

زائرانی که از این شهر وارد عراق می شوند پس از عبور از منطقه زرباطیه و شهر کوچک بدره وارد شهر کوت، نعمانیه، شوملی، دیوانیه و شامیه وارد شهر نجف می شود.

طول این مسیر از پاسگاه مرزی زرباطیه تا بازرسی ورودی نجف ۳۰۲ کیلومتر می باشد.

خسروی تا کوت : ۳۴۱ – خسروی تا دیوانیه : ۳۹۵ – خسروی تا حله : ۳۰۵ – خسروی تا بغداد : ۱۹۰ – خسروی تا نجف : ۳۸۰ – خسروی تا خانقین : ۱۰ – خسروی تا مقدادیه : ۱۰۲ – خسروی تا بعقوبه : ۱۳۰-  خسروی تا کربلا: ۳۱۵ – خسروی تا کاظمین : ۲۰۳ – خسروی تا سامراء: ۳۲۶ – خسروی تا سید محمد:۲۹۱ – خسروی تا طفلان مسلم : ۲۸۱

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : mojbaz.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب