همسر شاهزاده چارلز

همسر شاهزاده چارلزمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

همسر شاهزاده چارلز را از این سایت دریافت کنید.

کامیلا، ملکه بریتانیا

کامیلا، ملکه بریتانیا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

(تغییرمسیر از کامیلا، دوشس کورنوال)

کامیلا

دوشس کورنوال در سال ۲۰۱۸

زاده ۱۷ ژوئیهٔ ۱۹۴۷ ‏(۷۵ سال)

لندن، انگلستان همسران

اندرو پاکر بولز (۱۹۷۳ تا ۱۹۹۵)

چارلز، شاهزاده ولز (۲۰۰۵ تا کنون)

فرزند(ان) تام پارکر بولز

لورا لوپز نام کامل کامیلا رزماری دودمان دودمان وینزر پدر بروس شاند مادر رزالیند شاند دین و مذهب مسیحی

کامیلا (به انگلیسی: Camilla, Duchess of Cornwall) (کامیلا رزماری شاند؛ سپس پارکر بولز؛ زادهٔ ۱۷ ژوئیه ۱۹۴۷) ملکه هم‌نشین بریتانیا و ۱۴ قلمروی مشترک المنافع دیگر به عنوان زن چارلز سوم است.

ملکه بریتانیا در آستانه هفتاد سالگی سلطنتش اعلام کرد که می‌خواهد بعد از او، زمانی که پسرش چارلز به پادشاهی رسید، عروسش کامیلا به عنوان «ملکه همسر» شناخته شود. [۱]

زندگینامه و ازدواج اول[ویرایش متنی]

کامیلا در ۱۷ ژوئیه ۱۹۴۷ در لندن در خانواده‌ای معمولی به دنیا آمد. پدرش بروس شاند افسر ارتش بود و مادرش رزالیند شاند نام داشت. هنگامی که کامیلا بالغ گردید شایعاتی مبنی بر رابطه‌اش با چارلز، شاهزاده ولز وجود داشت. وی در ژوئیه سال ۱۹۷۳ با اندرو پارکر بولز ازدواج نمود. حاصل این ازدواج دو فرزند به نام‌های تام متولد ۱۹۷۴ و لورا متولد ۱۹۷۸ بود.

اختلافات و جدایی[ویرایش متنی]

کامیلا در حین یک بازدید در برزیل، سال ۲۰۰۹

شاهزاده چارلز اولین بار کامیلا را در یک بازی چوگان در سال ۱۹۷۲ ملاقات کرد و عاشق وی گردید. وی اعلام کرد که می‌خواهد با او ازدواج کند لذا اطرافیان کامیلا را به عنوان دوست‌دختر چارلز می‌شناختند. رابرت لیسی در کتاب سال ۲۰۰۲ خودش می‌نویسد که چارلز به موقع با کامیلا ملاقات کرد ولی از کامیلا در خواست نکرد که برای وی صبر کند و به همین دلیل هنگامی که چارلز برای سفری هشت‌ماهه از بریتانیا رفت، کامیلا متعاقباً ازدواج کرد. بعد از این که چارلز بازگشت با لیدی دایانا اسپنسر نامزد شد و در ژوئیه سال ۱۹۸۱ با او ازدواج نمود. آن‌ها بعدها صاحب دو پسر شدند. هنگامی که این زوج به ماه عسل رفته بودند، دایانا عکس‌هایی از کامیلا را که از سررسید چارلز بیرون افتاد دید. در موردی دیگر نیز چارلز با لباسی که روی دکمه‌هایش حرف C حک شده بود سر میز شام حاضر شد و گفت که قبلاً آن‌ها را از زنی هدیه گرفته‌است. با این حال سال‌های اولیه ازدواج این زوج‌ها با آرامش سپری شد تااین که شایعاتی در مورد رابطهٔ دوبارهٔ چارلز و کامیلا به وجود آمد. این موجب تیرگی رابطهٔ چارلز با همسرش دایانا شد و این دو از سال ۱۹۹۲ جدای از هم زندگی کردند. در سال‌های پس از جدایی کتابی با عنوان منتشر شد که در آن به داستان واقعی زندگی در دربار از زبان دایانا پرداخته شده بود. همچنین نواری از مکالمات وی با یکی از محافظینش منتشر گردید. در ادامه نیز ماجرای در رسانه‌ها شکل گرفت که در آن به مکالمات خصوصی چارلز و کامیلا و تلاش‌های کامیلا برای خراب کردن زندگی دایانا اشاره شده بود. سرانجام دایانا در یک برنامه تلویزیونی در بی‌بی‌سی شرکت کرد و در آن به صراحت اظهار داشت: . او در این برنامه شوهرش شاهزادهٔ ولز را دلیل این اتفاقات و کامیلا را عامل اصلی دانست. در همین حال رابطهٔ کامیلا با همسرش اندرو خراب شد و پارکر بولزها اعلام کردند که می‌خواهند طلاق بگیرند و در سال ۱۹۹۵ از هم جدا شدند. چارلز نیز قبلاً به داشتن رابطهٔ عاشقانه با کامیلا اعتراف کرده بود. سرانجام چارلز و دایانا در سال ۱۹۹۶ از هم جدا شدند و دایانا یک سال بعد در یک تصادف رانندگی کشته شد.

ازدواج دوم[ویرایش متنی]

فوت دایانا باعث شد تا چارلز و کامیلا رابطهٔ خود را علنی کنند. آن‌ها در یک مراسم در سال ۱۹۹۹ با هم عکس گرفتند. سرانجام کامیلا در سال ۲۰۰۳ به عنوان شریک زندگی چارلز در نظر گرفته شد و برای زندگی به کاخ او نقل مکان کرد. آن‌ها سعی کردند تا حمایت ملکه را برای ازدواجشان به دست آورند، زیرا بعد از مدت‌ها بود که یک شاهزاده قصد ازدواج با یک مطلقه را کرده بود. سرانجام در فوریهٔ سال ۲۰۰۵ باکینگهام خبر نامزدی آن‌ها را به عموم اعلام کرد و ازدواج آن‌ها پس از رفع اختلافاتی با کلیسای بزرگ انگلستان به علت مرگ پاپ ژان پل دوم در ۹ آوریل ۲۰۰۵ انجام شد. مراسم ازدواج آن‌ها در تالار صنف وینزر برگزار گردید. بعد از این ازدواج چارلز و کامیلا صاحب فرزند نشدند.

دوشس کورنوال[ویرایش متنی]

چارلز و کامیلا در جامائیکا، سال ۲۰۰۸

ملکه یه همراه چارلز و کامیلا در اسکاتلند، سال ۲۰۰۶

این ازدواج باعث شد تا کامیلا لقب دوشس کورنوال را دریافت کند. شاهزاده چارلز، شاهزادهٔ ولز است و کامیلا هم شاهدخت ولز می‌باشد اما به خاطر پرنسس دایانا که شاهدخت ولز بود از این لقب استفاده نمی‌کند و لقب دوشس کورنوال را برای خود انتخاب کرده‌است.

فعالیت‌ها[ویرایش متنی]

کامیلا به عنوان همسر ولیعهد او را در سفرهای کاری همراهی می‌کند. اولین سفر وی سفری به ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۰۵ بود. همچنین او خود به تنهایی به نقاط مختلف سفر کرده و در مراسم‌ها و فعالیت‌های عمومی شرکت می‌کند و از مکانهای عمومی و بیمارستان‌ها بازدید می‌کند. او در سال ۲۰۰۹ همراه با شاهزاده چارلز برای اولین بار به کانادا سفر کرد. در مارس سال ۲۰۱۰ نیز وی سفری دیگر به ایالات متحده آمریکا انجام داد. وی در سال‌های گذشته همراه با چارلز به مصر، عربستان سعودی و هند سفر کرده‌است. کامیلا همچنین حامی و پشتیبان مدرسهٔ سلطنتی می‌باشد.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : fa.wikipedia.org

کاملیا همسر شاهزاده چارلز و ملکه بعدی انگلیس کیست؟

توضیحاتی درباره کاملیا (کاملیا دوشس کورنوال) همسر شاهزاده چارلز و ملکه بعدی انگلیس در صفحه اقتصاد منتشر شد!

صفحه اقتصاد گزارش می دهد:

منهای اقتصاد

کاملیا همسر شاهزاده چارلز و ملکه بعدی انگلیس کیست؟

17 بهمن 1400

در این مطلب از صفحه اقتصاد ، توضیحاتی درباره کاملیا همسر شاهزاده چارلز و ملکه بعدی انگلیس خواهیم داشت! با ما همراه باشید. به تازگی، ملکه الیزابت دوم در یک بیانیه‌ ی تاریخی اعلام کرده است که کاملیا ، همسر شاهزاده چارلز ملکه بعدی انگلیس خواهد شد! بر اساس برنامه اعلام‌ شده، زمانی که چارلز فرزند ملکه عنوان پادشاه را کسب و تاجگذاری کند، کاملیا دوشس کورنوال ملکه خواهد شد…

اما درباره چارلز فرزند ملکه الیزابت دوم و همسر دوم وی یعنی کاملیا بد نیست بدانید چارلز، شاهزاده ی ولِز با نام کامل چارلز فیلیپ آرتور جرج (متولد ۱۴ نوامبر سال ۱۹۴۸ میلادی) پسر ارشد الیزابت دوم و وارث بلافصل تاج و تخت بریتانیا است. او از سال ۱۹۵۸ میلادی و هم زمان با ولیعهد شدن لقب شاهزادهٔ ولز را هم دریافت کرده‌ است! او هم‌ اکنون رئیس کالج سلطنتی موسیقی لندن می باشد. جالب است بدانید پرنس چارلز اولین وارث تاج و تخت است که توانسته مدرک دانشگاهی بگیرد!

همسر اول او یعنی پرنسس دایانا، شاهدخت معروف پادشاهی متحد بود که یک سال پس از طلاق از چارلز در سال ۱۹۹۷ میلادی در تصادفی مشکوک کشته شد! آوریل سال ۲۰۰۵ میلادی بود که چارلز برای دومین بار ازدواج کرد؛ همسر دوم وی کامیلا پارکر (متولد ۱۷ ژوئیه ۱۹۴۷ میلادی) نام دارد.

در سال ۱۹۹۴ میلادی، چارلز در یک برنامه تلویزیونی به داشتن رابطه عاشقانه با کامیلا اعتراف کرده بود! بعد از فوت دایانا، چارلز رابطه خود با کامیلا را کم‌ کم علنی کرد… در سال ۱۹۹۹ میلادی، این دو در مراسمی با هم عکس گرفتند و از این زمان به بعد کامیلا به صورت غیررسمی به عنوان شریک زندگی چارلز در نظر گرفته شد. در سال ۲۰۰۳ میلادی، کامیلا با ورود به خانه سلطنتی چارلز زندگی مشترکی را با وی آغاز کرد… اما ازدواج این دو بعد از رفع پاره‌ ای اختلافات با ملکه (به خاطر ازدواج با یک مطلقه) و کلیسای انگلستان (به علت مرگ پاپ ژان پل دوم) سرانجام در سال ۲۰۰۵ میلادی در تالار صنف وینزر انجام گرفت. کامیلا پس از ازدواج، به دلیل ازدواج با شاهزاده چارلز لقب دوشس کورنوال را دریافت کرد. هر چند که کامیلا شاهدخت ولز است، اما به خاطر دایانا از این لقب استفاده نمی‌ کند… جایگاه رسمی کامیلا از نظر عضویت در خانواده سلطنتی پائین‌ تر از جایگاهی است که پرنسس دایانا داشت، بنابراین کامیلا فاقد لقب پرنسس است! چارلز و کامیلا فرزند مشترک ندارند.

امتیاز ما

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : safheeghtesad.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب