مرز باشماق برای مسافران امروز ۱۴۰۱| مرز شلمچه باز است یا بسته | ایا مرز مهران باز است امروزمرز باشماق برای مسافران امروز ۱۴۰۱| مرز شلمچه باز است یا بسته | ایا مرز مهران باز است امروز

اخرین وضعیت مرز خسروی و اوضاع مرز شلمچه و وضعیت مرز چذابه امروز و کدام مرزها باز است و ایا مرز مهران بسته است و از تهران تا مرز مهران چند کیلومتر است و باز شدن مرز مهران و مرز عراق کی باز میشود در ادامه مطلب

با 30 مگ همراه باشید

⭕️ مرز باشماق بسته است

وبینار رایگان: چگونه با تدریس به درآمد و معروفیت برسیم؟

وبینار رایگان: چگونه با تدریس به درآمد و معروفیت برسیم؟


ثبت‌نام

تبلیغ

 

????احمدی فرماندار مریوان:

 

????به دلیل کمبود خدماتی که در کشور عراق وجود دارد، مرز باشماق بسته شد.

 

????از هم‌وطنانی که به سمت باشماق می آیند می‌خواهیم در شهر مریوان توقف کنند تا وضعیت بهتر شود

 

????به محض اینکه بتوانیم خدماتی را به مسافران ارائه بکنیم و مرز باز شود، از طریق رسانه ملی اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 

رییس کمیته امنیتی و انتظامی ستاد اربعین از توقف صدور گذرنامه اربعین تااطلاع ثانوی خبر داد.

 

به گزارش 30 مگ در مرز شلمچه، سردار  شرفی با اشاره به جلسه بامدادی ستاد مرکزی اربعین در پی بروز مشکلاتی برای زائران، گفت: متاسفانه در 16 شهریور به لحاظ عدم تمهیدات لازم از طرف کشور عراق، تعداد قابل ملاحظه ای از زائران عزیز در مرز خسروی ما دچار مشکلات تنفسی شدند و بعد از این موضوع شب گذشته هم شرایط بدی در مرز مهران داشتیم، هم زائران  عزیزی که به سمت عراق رفته بودند و هم زائرانی که در پایانه بودند به دلیل تراکم جمعیت و عدم پذیرش مناسب زائران توسط عراق تعداد قابل توجهی از آنها دچار ناراحتی های تنفسی شدند و شرایط خوبی نبود.

 

وی بااشاره به جلسه وزیر کشور و رئیس ستاد مرکزی اربعین با مقامات عراقی گفت: تعهداتی داده شده اما به مرحله عمل نرسید، توقع بر این بود که زیرساخت‌های مربوط به حمل و نقل، امداد و نجات، تغذیه و پذیرایی و مخصوصا آبرسانی را مهیا کنند که شرایط مهیا نشد.

 

رییس کمیته امنیتی و انتظامی ستاد اربعین با بیان اینکه ستاد مرکزی اربعین در ساعت یک بامداد جلسه ای را در مرز مهران به ریاست وزیر کشور و سایر اعضا تشکیل داد، گفت: جمع‌بندی جلسه این شد که ما بخاطر سلامت، امنیت و کرامت زائران خودمان محدودیت‌هایی اعمال و بسته شدن مرزها را منعکس کنیم که این تصمیم عملیاتی شد.

 

وی درباره تکلیف زائرانی که در پایانه‌ها حضور دارند نیز گفت: به شرط اینکه بتوانیم با طرف عراقی وارد مذاکره شویم و به شرط تامین سلامت و امنیت ، این زائران اهسته به سفر عتبات عالیات می‌روند.

 

وی با اشاره به اعمال محدودیت‌های تردد در محورهای منتهی به مرزهای اربعین از همه زائران درخواست کرد که فعلا به سمت مرزهای عراق حرکت نکنند، زائران عزیزی که بلیت اتوبوس تهیه کردند بلیت‌ آنها هم لغو شد و هزینه آن عودت می‌شود.

 

شرفی همچنین اعلام کرد که نیروی انتظامی نیز از چاپ گذرنامه ویژه اربعین و تمدید گذرنامه فعلا خودداری می‌کند تا شرایط تغییر کند.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب