علت وصل نشدن اینترنت گوشی شیائومیمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

علت وصل نشدن اینترنت گوشی شیائومی را از این سایت دریافت کنید.

حل مشکل وصل نشدن به اینترنت گوشی های شیائومی

با اینکه گوشی سامسونگ بالاتر از گوشی آیفون در حال حاضر محبوب‌ترین گوشی جهان است اما برند گوشی شیائومی با معرفی گوشی‌هایی اقتصادی و میان-رده با ویژگی‌های گوشی‌های پرچمدار در حال ربودن گوی سبقت محبوبیت از هواوی و نزدیک شدن هر چه بیشتر به دو برند کره‌ای و آمریکایی است. البته یکی از دلایل پایین بودن قیمت گوشی شیائومی، امنیت پایین و مشکلات نرم‌افزاری این گوشی‌ها است که هرگز مشابه آن‌ها را در برندهای سامسونگ یا اپل مشاهده نمی‌کنید. یکی از مشکلات خیلی شایع در این گوشی چینی، مشکل در اتصال آن‌ها به دیتای موبایل یا وای-فای است. در اکثر ...

شهریار1400/05/13 9:28 ق.ظ۲ نظر رپورتاژ

حل مشکل وصل نشدن به اینترنت گوشی های شیائومی

با اینکه گوشی سامسونگ بالاتر از گوشی آیفون در حال حاضر محبوب‌ترین گوشی جهان است اما برند گوشی شیائومی با معرفی گوشی‌هایی اقتصادی و میان-رده با ویژگی‌های گوشی‌های پرچمدار در حال ربودن گوی سبقت محبوبیت از هواوی و نزدیک شدن هر چه بیشتر به دو برند کره‌ای و آمریکایی است.

البته یکی از دلایل پایین بودن قیمت گوشی شیائومی، امنیت پایین و مشکلات نرم‌افزاری این گوشی‌ها است که هرگز مشابه آن‌ها را در برندهای سامسونگ یا اپل مشاهده نمی‌کنید. یکی از مشکلات خیلی شایع در این گوشی چینی، مشکل در اتصال آن‌ها به دیتای موبایل یا وای-فای است.

در اکثر موارد مشکل عدم اتصال گوشی شیائومی به اینترنت یک مشکل در تنظیمات گوشی است. ما در زیر به شما آموزش می‌دهیم تا مشکل گوشی خود را در اتصال به اینترنت، رفع کنید.

روش حل مشکل گوشی شیائومی در اتصال به شبکه‌ی دیتا موبایل

صرف نظر از سری و مدل گوشی شما، در زیر، به شما می‌آموزیم که چگونه با استفاده از تنظیمات رابط کاربری MIUI در این گوشی چینی، مشکل وصل شدن به اینترنت موبایل را حل کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم که مراحل زیر را به ترتیب طی کنید تا مشکل شما حل شود.

تنظیم اینترنت موبایل در گوشی‌های شیائومی

پیش از این به شما گفتیم که اکثر مشکلات گوشی‌های شیائومی در اتصال به اینترنت به دلیل مشکلی در تنظیمات گوشی است. بنابراین در اینجا می‌خواهیم در رابطه با این موضوع صحبت کنیم. گوشی‌های شیائومی تنظیماتی دارند که به ما این امکان را می‌دهند تا از حداکثر توان و کارایی این گوشی‌ها استفاده کنیم ولی بعضی از این تنظیمات سبب اختلال در اینترنت خط موبایل شما می‌شوند. با انجام مراحل زیر، مشکل گوشی شیائومی شما در اتصال به اینترنت حل خواهد شد.

تنظیمات صحیح APN در گوشی‌های شیائومی

اولین کاری که باید انجام دهید، ورود به بخش تنظیمات رابط کاربری MIUI گوشی شیائومی است. سپس وارد تنظیمات سیم‌‌کارت و دیتای موبایل شوید. در این بخش، از فعال بودن دیتای موبایل مطمئن شوید. سپس به بخش تنظیمات سیم‌کارت بروید؛ در حالت پیشفرض، نام اپراتور دیده می‌شود.

وارد گزینه‌ی Access Point Names یا همان APN شوید. روی گزینه‌ی new APN ضربه بزنید و در گزینه‌ی SPN را به IMSI تغییر دهید. در پایان روی آیکون + ضربه بزنید تا APN جدید ساخته شود و پس از بازگشت به پنجره‌ی قبلی، این APN را انتخاب کنید.

شبکه‌های موبایل

حالا اگر به پنجره‌ی تنظیمات سیم‌کارت بازگردید، امکان دسترسی به شبکه‌ی مورد نظر وجود دارد و اگر انگشت خود را روی آن نگه دارید، چندین گزینه پیش روی شما قرار می‌گیرد. گوشی را روی بالاترین سرعت قرار دیتای موبایل قرار دهید؛ اگر گوشی شما می‌تواند به ۵G وصل شود آن را روی گزینه‌ی ۵G و اگر می‌تواند به ۴G وصل شود آن را روی گزینه‌ی ۴G قرار دهید. در صورتی که مثلا منطقه‌ی شما تحت پوشش ۵G نباشد، گوشی به صورت اتوماتیک به تنظیمات ۴G باز می‌گردد اما عکس این موضوع صادق نیست.

فعال کردن دیتا رومینگ

به بخش تنظیمات سیم کارت و دیتای موبایل بروید و گزینه‌ی data roaming را فعال کنید. گاهی اوقات با این کار، مشکل اتصال گوشی شیائومی به اینترنت موبایل حل می‌شود. این گزینه، تا زمانی که در کشور خود هستید، هزینه‌ای اضافی برای شما نخواهد داشت.

خاموش کردن محدودیت مصرف دیتای موبایل

یکی از دلیلی که می‌تواند مانع از امکان استفاده از اینترنت موبایل روی گوشی‌های شیائومی شود، روشن بودن گزینه‌ی محدودیت مصرف دیتای موبایل است. این گزینه به این منظور طراحی شده تا مانع از مصرف بیش از حد اینترنت موبایل بدون اطلاع شما شود. برای غیر فعال کردن این گزینه یا افزایش محدودیت مصرف داده‌های موبایل، مطابق زیر عمل کنید:

وارد تنظیمات گوشی شوید و سپس به تنظیمات سیم-کارت و شبکه‌های موبایل بروید

روی گزینه‌ی Set data plan ضربه بزنید

گزینه‌ی Data Plan را انتخاب کنید

در پنجره‌ای که برای شما باز می‌شود، می‌تواند حداکثر مصرف دیتای موبایل را تعیین کنید و انتخاب نمایید که پس از پایان بسته‌ی اینترنت شما، چه اتفاقی بیفتد.

راه‌حل‌های دیگر

در صورتی که هیچ یک از کارهای فوق مشکل گوشی شیائومی را در اتصال به اینترنت حل نکرد، می‌توانید راه‌حل‌های زیر را امتحان کنید:

گوشی را ری‌استارت کنید و آپدیت بودن گوشی را بررسی نمایید

گاهی اوقات، یک ری‌استارت کردن ساده سبب می‌شود که مشکل وصل نشدن گوشی به اینترنت، حل شود. به علاوه، ببینید آیا تنظیمات آپدیت اتوماتیک گوشی شما فعال است یا خیر. بهتر است این گزینه فعال باشد و اگر نمی خواهید برای صرفه جویی در مصرف اینترنت گوشی شما به صورت اتوماتیک آپدیت شود، هر زمان که به اینترنت رایگان دسترسی دارید، آن را به صورت دستی آپدیت کنید تا مشکلات اینچنینی پیش نیاید. یکی از دلایل وصل نشدن گوشی شیائومی به اینترنت می‌تواند آپدیت نبودن آن باشد.

حل مشکل گوشی شیائومی در اتصال به وای-فای

گوشی‌های شیائومی ممکن است در اتصال به وای-فای نیز دچار مشکل شوند. در زیر، بعضی از این مشکلات و راه‌حل‌های آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

سرعت وا-فای بسیار کند است

برای رفع این مشکل می‌توانید کارهای زیر را امتحان کنید:

حالت extreme traffic را فعال کنید

برای فعال کردن این حالت می‌توانید به تنظیمات گوشی بروید و سپس وارد بخش وای-فای شوید و اقدامات زیر را انجام دهید:

ابتدا از فعال بودن گزینه‌ی Wi-Fi Assistant مطمئن شوید

سپس گزینه‌ی Traffic mode را انتخاب کنید

این گزینه را فعال کنید و آن را روی حالت Extreme قرار دهید.

با این کار، سرعت وای-فای شما صرف فرایندهای پس-زمینه مثل آپدیت‌ها یا مصرف اینترنت توسط اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی نمی‌شود و تمامی پهنای باند صرف کاری می‌شود که در حال حاضر با گوشی خود انجام می‌دهید.

حالت battery saver را غیرفعال کنید

با اینکه ممکن است زمانی که شارژ باتری شما رو به اتمام است و نیاز دارید که گوشی شما روشن باشد، گزینه‌ی battery saver مفید باشد اما در شرایط عادی، آن را خاموش کنید تا سرعت انتقال داده‌ها از طریق وای-فای با حداکثر خودش انجام شود. برای این کار به بخش تنظیمات بروید و گزینه‌ی battery and performance را انتخاب کنید. سپس، در صورت فعال بودن حالت battery saver، آن را غیر فعال کنید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : anzalweb.ir

چرا اینترنت گوشی شیائومی کار نمیکند ؟ + رفع مشکل اینترنت شیائومی با چند ترفند ساده

در این مقاله پاسخ این سوال که چرا اینترنت گوشی شیائومی کار نمیکند پاسخ داده شده و برای آن چند راه حل ساده و کاربردی نیز ارائه داده‌ایم....

اگر برای اولین بار است که گوشی شیائومی می‌خرید، احتمالاً با روشن کردن آن متوجه می‌شوید که تنها در صورت وصل شدن به Wi-Fi اینترنت دارید و عملاً گوشی با اینترنت سیم کارت کار نمی‌کند، در این شرایط اولین سوالی که پیش می‌آید این است که چرا اینترنت گوشی شیائومی کار نمیکند و نکند گوشی جدید من خراب است. دلیل باز نشدن سایت با اینترنت گوشی شیائومی به خاطر اختلالی است که در تنظیمات وجود دارد و به سادگی و با روش‌های زیر برطرف می‌شود پس با فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا همراه باشید.

چرا با اینترنت گوشی شیائومی نمیشه وارد گوگل شد

اگر گوشی شما شیائومی باشد، این اتفاق عجیب که اپلیکیشن‌ها کار کنند، اما نتوانید در گوگل سرچ کنید و یا برنامه‌های گوگل مثل PlayStore باز نشوند برایتان رخ داده است، اما چرا با اینترنت گوشی شیائومی نمیشه وارد گوگل شد ؟ مشکل اینترنت شیائومی ناشی از ایرادی است که در APN وجود دارد و در ادامه با امتحان یکی از دو روش زیر مشکل اینترنت گوشی شیائومی خیلی ساده و سریع برطرف می‌شود.

مقاله پیشنهادی: تنظیمات اینترنت گوشی شیائومی (آموزش نصب قدم به قدم و تصویری)

روش اول:

تنظیمات را باز کنید.

• گزینه SIM cards & Mobile network را فشار دهید.

• سیم کارتی که از آن اینترنت دریافت می‌کنید را انتخاب کنید.

• وارد گزینه Access name Points شوید.

• در قسمت پایینی New APN را فشار دهید

o اگر سیم کارت شما ایرانسل است نام APN را MTN بگذارید.

o اگر سیم کارت همراه اول دارید نام را MCI بنوسید.

o اگر از خط رایتل استفاده می‌کنید نام را Rightel تایپ کنید.

• در قسمت APN نیز به همین طریق عمل کنید و بسته به سیم کارت، MTN، MCI و یا Rightel را وارد کنید.

• در قسمتی پایینی More را فشار دهید و گزینه Save را بزنید.

نکته: با ساخت APN جدید، هنوز APN قدیمی فعالست و شما بایستی APN که خودتان ساخته‌اید را انتخاب کنید. بعد از انتخاب APN ساخته شده، مشکل قطع شدن اینترنت شیائومی برطرف می‌شود.

مقاله پیشنهادی: تنظیمات اینترنت همراه اول و نحوه فعال سازی آن

روش دوم:

در این روش کافیست قسمت Proxy و Port را از طریق زیر به حالت Not Set در بیاورید تا مشکل قطعی اینترنت شیائومی برطرف شود.

• تنظیمات را باز کنید.

• گزینه SIM cars & mobile networks را انتخاب کنید.

• وارد بخش Access point names شوید.

• از قسمت General سیم‌کارتی که از اینترنت آن استفاده کنید را انتخاب کنید.

قیمت ویژه: ۴,۸۱۹,۰۰۰ تومان

گوشی نوکیا G21 ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت

قیمت ویژه: ۳,۹۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی اینفینیکس Hot 11 Play ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت

قیمت ویژه: ۱۸,۹۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی اپل مدل آیفون iPhone 11 ظرفیت ۶۴ گیگابایت

قیمت ویژه: ۲۲,۳۴۹,۰۰۰ تومان

گوشی اپل مدل آیفون iPhone 12 ظرفیت ۶۴ گیگابایت

قیمت ویژه: ۴۴,۴۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 Pro ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت

قیمت ویژه: ۴۷,۲۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 Pro ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت

• قسمت‌های Proxy و Port را پاک کرده تا در Not Set تنظیم شوند.

دلیل باز نشدن سایت با اینترنت گوشی شیائومی

گاهی بعد از بروزرسانی و یا ریست‌فکتوری نیز شاهد مشکل قطع شدن اینترنت گوشی شیائومی هستیم که در این شرایط و به منظور حل مشکل اینترنت شیائومی بازهم بایستی با یکی از دو روش بالا APN خود را دستکاری کنید تا مشکل برطرف گردد.

چگونه مشکل اینترنت گوشی شیائومی را حل کنیم ؟

برخی کاربران بعد از انجام مراحل بالا همچنان قطع شدن اینترنت گوشی شیائومی را گزارش کرده‌اند، در چنین شرایطی فعال کردن اینترنت رومینگ می‌تواند مشکل قطع و وصل شدن اینترنت شیائومی را برطرف کند، البته فراموش نکنید که فعال بودن رومنیگ تا زمانیکه در داخل کشور از سیم کارت استفاده می‌کنید، هزینه‌ای برای شما ندارد و به محض خروج از کشور شما را مشمول پرداخت هزینه‌های سنگین رومینگ خواهد کرد. برای فعال کردن رومینگ به طریق زیر عمل کنید:

• تنظیمات را باز کنید.

• وارد SIM cards & Mobile networks شوید.

• گزینه Advanced setting و یا همان تنظیمات پیشرفته را انتخاب کنید.

• Data roaming را انتخاب و سپس international roaming را در حالت Always قرار دهید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : www.19kala.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب