شرایط لاتاری

شرایط لاتاریمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

شرایط لاتاری را از این سایت دریافت کنید.

شرایط ثبت نام لاتاری 2024 گرین کارت آمریکا

با داشتن شرایط ثبت نام لاتاری، می توانید با نام نویسی و تکمیل مدارک ثبت نام لاتاری شانس خود را برای برنده شدن گرین کارت آمریکا امتحان کنید.

0

شرایط و مدارک شرکت در لاتاری چیست؟

شرایط و مدارک شرکت در لاتاری چیست؟ شرایط ثبت نام لاتاری 2024 (لاتاری 1401)

برای ثبت نام لاتاری، پیش نیازهایی لازم است که متقاضی می بایست آنها را داشته باشد. حال می پرسید چگونه در لاتاری ثبت نام کنیم؟

در زمان ثبت نام لاتاری، می توانید با مراجعه به سایت کارت سبز نسبت به ثبت نام اقدام کنید، اما حتما قبل از انجام مراحل ثبت نام، شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام را در این پست مطالعه کنید. مدارکی که افراد برای ثبت نام لاتاری نیاز دارند، بسیار ساده و سهل الوصول هستند. همه متقاضیان شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا برای ثبت نام، به مشخصات هویتی، پاسپورت و عکس استاندارد نیاز دارند.

اما آیا همه افراد با هر سطح سواد و با هر شغلی می توانند در لاتاری ثبت نام کنند؟

شرایط شرکت در لاتاری بسیار آسان است. همه افراد از سراسر دنیا فارغ از جنسیت، مذهب و بدون نیاز به مدرک زبان تنها با داشتن شرایط زیر می توانند در لاتاری شرکت و شانس خود را برای اخذ ویزا و گرین کارت ایالات متحده امریکا امتحان نمایند اما شرایط ثبت نام چیست؟

سرفصل ها:

شرایط و مدارک مورد نیاز ثبت نام لاتاری

شرایط ثبت نام لاتاری

ثبت نام به صورت خانوادگی

1. متولد کشوری که مجاز به ثبت نام است باشید

هر ساله لیست کشورهایی که اتباع آن مجاز به ثبت نام لاتاری نیستند، از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام می شود. معیار اینکه چه کشورهایی می توانند در لاتاری ثبت نام کنند و چه کشورهایی این امکان را ندارند به تعداد مهاجران آن کشور به آمریکا از روش های غیر لاتاری بستگی دارد. به عنوان مثال، چون ایرانیان کمی هر ساله از طریق ویزاهای کاری، خانوادگی، سرمایه گذاری و … به امریکا مهاجرت می کنند، نه تنها ایران همواره جز کشورهای مجاز به ثبت نام است بلکه سهمیه بیشتری نیز نسبت به سایر کشورها دارد.

کشورهای مجاز در ثبت نام لاتاری

اما اگر در کشوری متولد شده اید که جز کشورهای مجاز نیست، نگران نباشید اگر همسر یا یکی از والدین شما در یکی از کشورهای مجاز متولد شده باشند، شما هم می توانید در لاتاری ثبت نام کنید و گرین کارت آمریکا را از این طریق به دست آورید. لازم به ذکر است اتباع کشور افغانستان یا دیگر کشورهای همسایه که در ایران سکونت دارند نیز می توانند در لاتاری ثبت نام کنند ولی در سهمیه کشوری که در آن متولد شده اند قرار می گیرند.

2. داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم یا 2 سال سابقه کار قابل اثبات طی 5 سال گذشته

افرادی که قصد دارند از طریق لاتاری به امریکا مهاجرت کنند، حتما باید یا مدرک تحصیلی حداقل دیپلم یا دو سال سابقه کار قابل اثبات طی پنج سال گذشته داشته باشند. به عبارت ساده تر اگر دیپلم ندارید حتما باید سابقه کار داشته باشید و بالعکس اگر سابقه کار ندارید، مدرک تحصیلی شما باید حتما حداقل دیپلم باشد. مدنظر داشته باشید بدون داشتن این شرایط هم افراد می توانند فرم ثبت نام لاتاری را تکمیل کنند و حتی برنده شوند اما در روز مصاحبه، با مشکل مواجه می شوند و درخواست ویزایشان رد می شود.

بنابراین حتی اگر بدون دیپلم و یا سابقه کار در لاتاری ثبت نام کردید، تا زمان تکمیل فرم ds 260 فرصت دارید که این موارد را فراهم کنید. زیرا شما باید اطلاعات کامل مدارک تحصیلی و سوابق شغلی را در فرم مربوطه وارد نمایید و مدارک ذکر شده را باید در روز مصاحبه به همراه داشته باشید.

این شرط عملا از ثبت نام افراد زیر 18 سال به عنوان نفر اصلی جلوگیری می کند، زیرا معمولا افراد 18 سال فاقد این شرط هستند. لازم به ذکر است افراد زیر 18 سالی که تمایل به ثبت نام دارند، می توانند به عنوان زیر مجموعه پدر و مادرشان ثبت نام کنند.

چه کسانی می توانند در لاتاری ثبت نام کنند.

ثبت نام لاتاری گرین کارت

3. داشتن پاسپورت معتبر

شما برای ثبت نام لاتاری، نیاز به پاسپورتی دارید که در زمان ثبت نام، حداقل یک روز اعتبار داشته باشد. بدون پاسپورت یا با پاسپورتی که تاریخ انقضای آن گذشته است، نمی توانید در لاتاری ثبت نام کنید. از زمانی که داشتن پاسپورت برای ثبت نام لاتاری اجباری شده است، بارها مشاهده شده افراد یا مجموعه های نامعتبر و ناآگاه از طریق بند سوم اطلاعات پاسپورت در فرم لاتاری، اقدام به ثبت نام می کنند. غافل از آنکه بعد از برنده شدن با مشکلات زیادی مواجه می شوند و درخواست ویزای آنان در روز مصاحبه رد خواهد شد. بنابراین حتما برای ثبت نام لاتاری با مراجعه به دفاتر پلیس 10+ پاسپورت تهیه کنید.

به طور خلاصه، برای شرکت در لاتاری 3 شرط مهم وجود دارد:

در کشور مجاز به ثبت نام متولد شده باشید. (ایران، افغانستان و دیگر کشورهای همسایه ایران بجز پاکستان)

مدرک تحصیلی دیپلم یا دو سال سابقه کار قابل اثبات طی 5 سال گذشته

پاسپورت معتبر

مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری

1. مشخصات هویتی

برای ثبت نام در لاتاری، می بایست یک سری اطلاعات هویتی و شخصی را در سایت وارد کنید. این اطلاعات می بایست کاملا درست و به صورت دقیق وارد شوند و در آنها مشکلی وجود نداشته باشد. اطلاعاتی از قبیل”

نام و نام خانوادگی تاریخ دقیق تولد جنسیت شهر و کشور محل تولد

شهر، استان و کشور محل سکونت فعلی

آدرس کامل ، کد پستی (اختیاری)

شماره موبایل و ایمیل

عنوان آخرین مدرک تحصیلی

وضعیت تاهل و تعداد فرزند زیر 21 سال

اطلاعات هویتی

شرط داشتن پاسپورت

2. مشخصات پاسپورت معتبر

نام و نام خانوادگی ثبت شده روی پاسپورت

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : cartesabz.net

شرایط ثبت نام لاتاری 2024 چیست؟

در این مقاله تمام شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری توضیح داده شده است و به تمام سوالات و ابهامات شما در زمینه ثبت نام لاتاری پاسخ داده خواهد شد. اگر بعد از خواندن این مقاله سوالی داشتید، در قسمت نظرات از ما بپرسید.

آخرین شرایط ثبت نام لاتاری ( بر اساس دستور العمل جدید )

حامی مهاجر / مهاجرت و اقامت / اخذ اقامت آمریکا /

لاتاری گرین کارت آمریکا چیست و چگونه ثبت نام کنیم؟

/

آخرین شرایط ثبت نام لاتاری ( بر اساس دستور العمل جدید )

پیش ثـبـت نـام لاتـاری گـریـن کـارت

زمان باقی مانده تا شروع ثبت نام لاتاری 2024

26روز14ساعت52دقیقه12ثانیه

پیش ثبت نام لاتاری 2024

تاریخ بروز رسانی: 1 هفته پیش

نویسنده: جواد مرادی دسته بندی ندارد

اولین سوال یک متقاضی ثبت نام لاتاری، این است که شرایط ثبت نام لاتاری چیست و چه مدارکی برای ثبت نام لاتاری نیاز است؟ آیا در ثبت نام لاتاری حتما باید پاسپورت داشته باشیم؟ آیا برای ثبت نام لاتاری نیاز به اصل مدرک تحصیلی یا ریز نمرات داریم؟ ثبت نام لاتاری بدون کارت پایان خدمت ممکن است؟ ثبت نام لاتاری بدون دیپلم هم امکان‌پذیر است؟ شرایط عکس لاتاری چیست و آیا برای ثبت نام خانواده هم به عکس لاتاری نیاز است؟

این‌ها سوالاتی هستند که برای اولین بار در ذهن یک متقاضی ثبت نام لاتاری به وجود می‌آید و ما در این مقاله قصد داریم به صورت کامل به همه سوالات درباره شرایط ثبت نام لاتاری امسال پاسخ دهیم و همه ابهامات شما مخاطب عزیز را برطرف کنیم. در صورتی که بعد از خواندن این مقاله باز هم سوال دیگری برای شما پیش آمد، می‌توانید در قسمت نظرات مقاله از ما بپرسید. اگر هیچ اطلاعاتی درباره لاتاری امریکا ندارید، می‌توانید مقاله لاتاری گرین کارت آمریکا چیست را مطالعه کنید.

موسسه حامی مهاجر یک شرکت مهاجرتی معتبر در زمینه مهاجرت به آمریکا است و متخصص در اموری همچون ثبت‌نام لاتاری ، مشاوره لاتاری و اجرای پرونده اخذ ویزای برندگان لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا و اخذ ویزای تحصیلی آمریکا (بدون مدرک زبان و فقط با مدرک دیپلم) و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. از همین الان می‌توانید از طریق فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر به صورت آنلاین در لاتاری 2024 آمریکا ثبت نام کنید یا از طریق سامانه دریافت وقت حضوری ، وقت ثبت نام حضوری لاتاری در دفتر موسسه حامی مهاجر را دریافت کنید. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

 شرایط ثبت نام لاتاری امریکا

در همین ابتدا مقاله به شکل سر راست و خلاصه بگوییم که لاتاری امریکا یکی از ساده ترین برنامه های مهاجرتی دنیاست. برای دریافت اقامت دائم یک کشور پیشرفته هیچ راه سریع تر ، ارزان تر و راحت تری از لاتاری گرین کارت آمریکا وجود ندارد. چرا که شرایط ثبت نام لاتاری به قدری ساده است که تقریبا همه افراد می‌توانند در آن ثبت نام کنند و شانس خود را برای برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا امتحان کنند.

تنها شرط برای ثبت نام لاتاری این است که باید حداقل مدرک تحصیلی دیپلم را داشته باشید و در صورتی هم که دیپلم ندارید، باید حداقل دو سال سابقه کار داشته باشید. اگر یکی از این شرط ها را داشته باشید، می‌توانید، ثبت نام لاتاری 2024 امریکا را به همین راحتی انجام دهید. باور نمی‌کنید که شرایط ثبت نام لاتاری به همین سادگی باشد؟ پس حتما در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا شک‌ها و ابهامات شما را برطرف کنیم.

شرط پاسپورت در ثبت نام لاتاری

در سال‌های گذشته داشتن پاسپورت معتبر یکی از شرایط ثبت نام لاتاری بود. به همین دلیل کسانی که پاسپورت آن‌ها منقضی شده بود و یا به دلیل خدمت سربازی یا هر دلیل امکان دریافت پاسپورت را نداشتند. نمی‌توانستند در لاتاری ثبت نام کنند. اما امسال شرایط متفاوت است و به احتمال 99 درصد ثبت نام لاتاری امسال بدون پاسپورت انجام خواهد شد.

طبق خبرهای رسمی منتشر شده، قاضی تیموتی جیمز کلی که یک قاضی فدرال در ایالت متحده آمریکاست، پس از برگزاری یک دعوی حقوقی، به دولت آمریکا حکم کرده است که دولت آمریکا اجازه ندارد که از متقاضیان ثبت نام لاتاری آمریکا اطلاعات پاسپورت را دریافت کند و این خلاف روال قانونی معمول برای پرونده‌های دارای سال مالی است. با توجه به این حکم قرار است که ثبت نام لاتاری 2024 بدون پاسپورت انجام شود. بنابراین با توجه به این حکم به احتمال 99 درصد ثبت نام لاتاری 2024 بدون نیاز به پاسپورت انجام خواهد شد، ولی یک درصد هم احتمال دارد که وزارت خارجه آمریکا کار خلاف حکم قانون انجام دهد و باید برای اطلاع از وضعیت نهایی پاسپورت در ثبت نام لاتاری 2024 ، تا زمان انتشار دستورالعمل لاتاری 2024 صبر کنیم.

بیشتر بخوانید: چطور در لاتاری ثبت نام کنیم؟

شرط تحصیلات در ثبت نام لاتاری 2024

حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام در لاتاری آمریکا ، مدرک دیپلم دوازده ساله است. به دلیل اینکه دانش آموزان در آمریکا برای اخذ مدرک دیپلم باید 12 سال تحصیل کنند، حداقل مدرک تحصیلی مورد قبول برای ثبت نام لاتاری آمریکا، مدرک دیپلم 12 ساله است، یعنی متقاضی باید برای اخذ مدرک دیپلم خود دوازده سال درس خوانده باشد.

توجه کنید که در فرم ثبت نام لاتاری فقط باید نوع مدرک خود را انتخاب کنید و اصلا نیازی به ارسال تصویر اسکن مدرک یا وارد کردن ریز نمرات، معدل و یا سایر جزییات مدرک تحصیلی نیست. فقط باید مشخص کنید که آخرین مدرک  تحصیلی شما چیست. بنابراین در صورت داشتن دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و مدارک بالاتر می‌توانید در لاتاری امریکا ثبت نام کنید. باید بدانید که در صورت برنده شدن در لاتاری آمریکا باید تمام مدارک تحصیلی و هویتی خود را به سفارت آمریکا نشان دهید، بنابراین به هیچ وجه درون فرم ثبت نام لاتاری، اطلاعات نادرست و غیرواقعی وارد نکنید.

در ضمن آگاهی داشته باشید که هنگام ثبت نام لاتاری باید آخرین مقطعی که از آن فارغ التحصیل شده‌اید، انتخاب کنید. به طور مثال حتی اگر یک هفته هم تا فارغ التحصیلی شما از مقطع کارشناسی باقی مانده باشد، هنگام ثبت نام لاتاری باید مدرک تحصیلی قبلی خود (یعنی دیپلم) را انتخاب کنید.

نقش تحصیلات عالی در لاتاری 2024

بسیاری از افراد در این تصور هستند که هرچه تحصیلات بالاتر باشد شانس برای برنده شدن در قرعه کشی لاتاری بالاتر است. این تصور غلطی است. همه ثبت نام کنندگان در قرعه کشی لاتاری از شانس یکسان برخوردارند و شانس یک دیپلمه با یک دکتر جراح یکسان است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شانس برنده شدن در لاتاری، مقاله راه های افزایش شانس لاتاری را بخوانید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : hamimohajer.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب