تغییر زبان کامپیوتر

تغییر زبان کامپیوترمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

تغییر زبان کامپیوتر را از این سایت دریافت کنید.

تغییر زبان کامپیوتر

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چگونه زبان فارسی را به عنوان زبان دوم به ویندوز ها اضافه کنید. همچنین نحوه تغییر زبان و سوئیچ کردن بین زبان ها را به شما آموزش خواهیم داد.

اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز و تغییر زبان ویندوز

اگر خصوص اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز سوالی دارید

اگر خصوص اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز سوالی دارید

عناوین اصلی این مقاله:

مقدمه

نصب زبان فارسی در ویندوز ها

نحوه تغییر زبان کیبورد در ویندوز

مقدمه

معمولا اولین اقدام بعد از نصب کردن ویندوز بر روی کامپیوتر ، اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز جهت تایپ فارسی و نمایش صحیح متون فارسی است. با توجه به اینکه زبان پیش فرض در ویندوز ها زبان انگلیسی است ، نیاز است که زبان دومی در کنار زبان انگلیسی نصب شود. ما در این مقاله به شما آموزش می دهیم چگونه زبان فارسی را به عنوان زبان دوم به ویندوز ها اضافه کنید. همچنین نحوه تغییر زبان و سوئیچ کردن بین زبان ها را به شما آموزش خواهیم داد. در این مقاله نحوه اضافه کردن زبان فارسی در ویندوز 7 آموزش داده می شود اما این روش در ویندوز های 8 و 10 نیز تقریبا به همین شکل است.

همچنین پیشنهاد می کنیم دیگر مقالات ما را نیز در این خصوص مانند  تنظیمات کیبورد کامپیوتر در ویندوز 10 و دلیل هنگ کردن مداوم کامپیوتر چیست مطالعه فرمایید.

نصب زبان فارسی در ویندوز ها

پس از بالا آمدن ویندوز 7 ، از طریق منوی استارت (پایین سمت چپ) وارد کنترل پنل ویندوز شوید:

حالا گزینه Region and Language را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید تا وارد تنظیمات زبان ویندوز شوید. سپس مطابق تصویر زیر وارد تب Keyboards and Languages شوید:

در پنجره فوق ، روی دکمه Change keyboards کلیک کنید تا وارد قسمت زیر شوید. در این قسمت زبان های نصب شده که به صورت پیش فرض فقط انگلیسی است را مشاهده می کنید:

حالا روی دکمه Add کلیک کنید. در صفحه باز شده به دنبال Persian بگردید و در زیرمجموعه آن ، تیک مربوط به آن را بزنید و OK کنید. به این ترتیب شما توانستید زبان فارسی را به کیبورد ویندوز 7 خود اضافه کنید.

” با استفاده از Alt + Shift زبان تایپ خود را عوض کنید. “

نحوه تغییر زبان کیبورد در ویندوز

حالا که توانستید زبان فارسی را به ویندوز خود اضافه کنید ، در کنار ساعت ویندوز می توانید هر دو زبان فارسی و انگلیسی را مشاهده کنید. یکی از راه های تغییر دادن زبان در هنگام تایپ ، انتخاب زبان مورد نظر از کنار ساعت است. روش سریع تر در زمان تایپ کردن ، استفاده از کلید های ترکیبی Alt + Shift است. به صورت پیش فرض شما می توانید با استفاده از این کلیدها زبان تایپ خود را تغییر دهید.

چگونه زبان پیش فرض ویندوز را تغییر دهیم ؟

همانطور که دیدید زبان پیش فرض ویندوز در هنگام بالا آمدن انگلیسی است. اگر شما دوست داشته باشید می توانید زبان فارسی را به عنوان زبان پیش فرض تعیین کنید. برای انجام این کار ، وقتی روی دکمه Change Keyboards کلیک کردید ، در آنجایی که لیست زبان های فعال را مشاهده می کنید ، می توانید آن ها را جابجا کنید. تصویر زیر را مشاهده کنید:

همانطور که در تصویر مشخص است ، باید روی زبان مورد نظر کلیک کنید و سپس از سمت راست روی دکمه Move Up یا Move Down کلیک کنید و در نهایت Apply را بزنید. به این ترتیب توانستید ترتیب نمایش زبان ها و زبان پیش فرض ویندوز را تغییر دهید.

سوالات متداول

1- بعد از فعال سازی زبان دوم ویندوز برای تغییر زبان چه کنیم؟

با استفاده از Alt + Shift زبان تایپ خود را عوض کنید.

2- چگونه زبان فارسی را به عنوان زبان دوم به ویندوز اضافه کنیم ؟

از منوی استارت وارد کنترل پنل ویندوز شوید و بعد وارد تنظیمات زبان ویندوز شوید با کمک دکمه add  در دکمه change keyboards زبان فارسی را به کیبورد اضافه کنید .

3- چگونه زبان پیش فرض ویندوز را تغییر دهیم ؟

از طریق کنترل پنل وارد تنظیمات زبان ویندوز شوید با کلیک روی دکمه change keyboards  لیست زبان های فعال می آید که می توانید آنها را جابه جا کنید و بعد دکمه move up  را بزنید .

اگر خصوص اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز سوالی دارید

اگر خصوص اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز سوالی دارید

نظرات کاربران

تعداد کل نظرات: 71 مهدی فریدونی 1399/10/15

واقعا از همه نظر سایتتون عالیه- مخصوصا آموزش های جامع و کاملی که میذاریدمن سایت شمارو به bookmars مرورگرم اضافه کردم همیشه که سوال دارم اول به سایت شما مراجعه میکنم و همیشه هم جواب مو پیدا میکنمانشاالله همیشه موفق باشیدبازم ممنوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووون

محمدی 1399/10/15 خیلی عالی بودممنون محمدی 1399/10/15 دستتوندردنکنه صدرا صفایی 1399/07/26

سلام خیلی عالی. زنده باشی

ولیزاده 1399/07/21 عالی ممنونم بهار 1399/07/12 عالی بود.ممنون امین 1399/06/18 عالی بود ممنونم مت 1399/05/24 عالی a.m.a 1399/05/24 واقعا تشکر میکنم سامان 1399/05/03 ممنون

نمایش نظرات بیشتر...

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.heyvatech.com

آموزش فارسی کردن زبان کامپیوتر + راهنمای تصویری فارسی ساز کامپیوتر

چگونه زبان کامپیوتر را فارسی کنیم؟ اگر به دنبال آموزش تغییر زبان کامپیوتر به فارسی و تغییر زبان کل سیستم در ویندوز هستید، با ما همراه باشید.

آموزش

آموزش فارسی کردن زبان کامپیوتر

درناز خیبرگیر2021-07-06 خواندن این مطلب 5 دقیقه زمان میبرد

یکی از سوالاتی که همواره برای بسیاری از کاربران ویندوز مطرح می شود این است که چگونه کل کامپیوتر را فارسی کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در ویندوز امکان تغییر زبان کامپیوتر به فارسی فراهم شده است و شما می توانید به راحتی زبان منوهای اصلی ویندوز، تنظیمات، کیبورد، مرورگر پیش فرض آن و حتی تمامی برنامه های نصب شده روی کامپیوتر خود را به هر زبانی از جمله زبان فارسی تغییر دهید. در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این است تا به شما بگوییم چگونه زبان کامپیوتر را فارسی کنیم. با استفاده از این آموزش شما می توانید به راحتی در زمینه فارسي كردن زبان كامپيوتر در ویندوز اقدام نمایید و ازین پس نگرانی در خصوص آشنایی نداشتن با زبان انگلیسی یا مفهوم نبودن معنای بخش های مختلف ویندوز خود را نداشته باشید. اگر تمایل دارید تا نحوه تغییر زبان کامپیوتر به فارسی را یاد بگیرید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

چگونه کل کامپیوتر را فارسی کنیم؟نحوه تغییر زبان کامپیوتر به فارسی

چگونه کل کامپیوتر را فارسی کنیم؟

اگر شما به تازگی کامپیوتر خود را خریداری نموده اید و با زبان انگلیسی نیز چندان آشنایی ندارید، به طور قطع نیاز به تغییر زبان کامپیوتر به فارسی پیدا می کنید. چرا که ممکن است کار با بخش های مختلف ویندوز به دلیل عدم آشنایی با زبان آن برای شما سخت باشد و در این زمینه دچار مشکل شوید. بدین ترتیب با استفاده از قابلیت تغییر زبان کامپیوتر به فارسی می توانید زبان کل کامپیوتر خود را فارسی کنید و به راحتی به بخش های مختلف آن مراجعه کرده و تغییرات مورد نیاز خود را اعمال نمایید. در ادامه به صورت گام به گام به شما خواهیم گفت که چگونه کل کامپیوتر را فارسی کنیم.

اگر تاکنون در خصوص نصب ویندوز 10 روی کامپیوتر خود اقدام نکرده اید، می توانید مقاله آموزش تصویری نصب ویندوز 10 را مطالعه نمایید.

نحوه تغییر زبان کامپیوتر به فارسی

اگر به دنبال آموزشی مناسب و همیشگی برای پاسخگویی به این سوال هستید که چگونه زبان کامپیوتر را فارسی کنیم باید در ابتدا به یک نکته خیلی مهم توجه داشته باشید که قبل از نصب پکیج زبان فارسی ویندوز تصمیم به تغییر زبان کل کامپیوتر به فارسی گرفته اید یا اینکه بعد از نصب این پکیج چنین تصمیمی را گرفته اید؟ در واقع برای تغییر زبان کل سیستم در ویندوز به زبان فارسی با دو سناریو مختلف رو به رو خواهید بود:

فارسی کردن زبان کامپیوتر قبل از نصب زبان فارسیتغییر زبان کل سیستم در ویندوز بعد از نصب زبان فارسی

مسیری که در هر یک از حالت های عنوان شده باید دنبال کنید، متفاوت است. در ادامه به شما خواهیم گفت که با استفاده از هر دو روش چگونه کل کامپیوتر را فارسی کنید.

1. فارسی کردن زبان کامپیوتر قبل از نصب زبان فارسی

اگر شما هنوز برای نصب زبان فارسی اقدام نکرده اید و از همان ابتدای مسیر می خواهید نه تنها زبان فارسی را به کیبورد اضافه کنید، بلکه کل سیستم خود را فارسی نمایید، به منظور تغییر زبان کامپیوتر به فارسی شما باید مسیر زیر را دنبال کنید:

در اولین گام از آموزش تغییر زبان کامپیوتر به فارسی شما باید از طریق باکس جستجو موجود در قسمت پنجره ویندوز، عبارت Settings را جستجو کرده و وارد صفحه مربوط به تنظیمات ویندوز شوید.

حال از میان گزینه های مختلفی که نمایش داده می شود، گزینه Time & Language را انتخاب نمایید تا وارد صفحه مربوط به تنظیمات زبان ویندوز خود شوید.

حال در صفحه جدیدی که نمایش داده می شود لازم است از میان گزینه های موجود، منو Language را انتخاب نمایید.

تغییر زبان کامپیوتر به فارسی باید در صفحه مربوط به تنظیمات زبان ویندوز، گزینه Add a preferred language را انتخاب نمایید.

حال در لیست زبان های موجود جستجو کرده و زبان فارسی را پیدا کرده و انتخاب نمایید. در صورت تمایل می توانید عبارت Persian را در باکس جستجو موجود نیز جستجو نمایید و بعد از پیدا کردن زبان فارسی آن را انتخاب کرده و سپس روی ددکمه Next کلیک نمایید.

موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر پکیج از ویژگی های مشخصی پشتیبانی می کند و شما باید قبل از تصمیم گیری در خصوص استفاده از هر پکیج به ویژگی های آن دقت لازم را داشته باشید. در همین راستا شما باید به همانند تصویر زیر بررسی کنید که کدام یک از 4 ویژگی اصلی یک پکیج زبان ویندوز پشتیبانی می شود. این ویژگی ها عبارتند از:

Display language: این گزینه که به صورت نمایش داده می شود، نشانگر این موضوع است که آیا امکان تغییر زبان کل سیستم در ویندوز به زبان انتخابی وجود دارد یا نه. زبان انتخابی شما باید این آیکون را در کنار خود داشته باشد تا بتوانید از آن برای تغییر زبان کامپیوتر استفاده نمایید.
برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : mizbanfa.net

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب